zamki burgundii Vs pięć klanów

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
rexmundus
Posty: 29
Rejestracja: 13 kwie 2015, 08:34
Been thanked: 1 time

zamki burgundii Vs pięć klanów

Post autor: rexmundus »

Witam mam dylemat nie dysponuje wielką gotówką i mogę sobie pozwolić na jedną gre albo zamki burgundii albo pięć klanów
Wiem że to są tak naprawdę kompletne inne gry, ale którą polecacie bardziej do gry także 1vs1 ale częsciej do gry w wiekszym gronie.
Która da wiecej emocji i zmusza do większego myślenia - to chyba najważniejsze pytania
zamki burgundii - wiem że to super klasyk a pięć klanów jest pieknie wydana
Dzieki z góry za każdą odpowiedz
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: zamki burgundii Vs pięć klanów

Post autor: hipcio_stg »

Obie fantastyczne! Zachęcam do zakupu w odpowiednim czasie drugiej opcji. Dla częstego grania 1vs1 sprawdzi się pięć klanów, ale zamkom również nic nie brakuje na dwie osoby. Zamki może wydane nie tak miodnie jak pięć klanów, ale mechanicznie doskonałe. Część graczy zarzuca downtime w pięciu klanach przy większej ilości osób. Ja nie popieram zbytnio tej opinii. Dobrze mi się gra nawet w pełnym składzie.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: zamki burgundii Vs pięć klanów

Post autor: warlock »

Nie pomogę Ci, bo powiem, że czego nie weźmiesz to będzie dobrze ;). W obu grach punktujesz w zasadzie za wszystko co robisz. Obie gry są rewelacyjne na dwie osoby. Szczerze mówiąc poleca z czasem kupić i Five Tribes i Zamki Burgundii, warto mieć w kolekcji ;).
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: zamki burgundii Vs pięć klanów

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Obie gry są bardzo dobre.
Ale zachęcam do zakupu Pięciu Klanów. Dlaczego? Nie będziesz żałował wydanych pieniędzy, super wykonanie, cała masa fajnych komponentów, będzie czym cieszyć oko.
Niestety tego samego nie można powiedzieć o Zamkach Burgundii, owszem to bardzo dobra gra planszowa pod względem mechaniki, ale jakość wykonania w porównaniu do Pięciu Klanów to niebo a ziemia.
Jak nie będziesz miał w przyszłości co zrobić z pieniędzmi to wtedy kup Zamki Burgundii :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: zamki burgundii Vs pięć klanów

Post autor: Pixa »

W Zamki nie grałem. 5 Klanów było grą, która mi się podobała, a w którą nigdy nie mogłem wygrać z moją partnerką, więc oczywiście została sprzedana [gra, nie partnerka] ;-)

A tak bardziej serio - Klany są ładnie wykonane, można sporo pogłówkować i nieźle się bawić. Downtime przy większej ilości graczy może być irytujący jeśli trafi się na myślicieli. Brakowało mi w Klanach jednak jakichś większych emocji i dla mnie to taka bardziej gra logiczna (jak przesunąć ludziki, żeby dostać najwięcej punktów).
Ostatnio zmieniony 11 sie 2017, 10:20 przez Pixa, łącznie zmieniany 1 raz.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: zamki burgundii Vs pięć klanów

Post autor: rastula »

widziałem to pytanie na FB - chyba wszystko tam zostało powiedziane :)...
lakebutler
Posty: 39
Rejestracja: 27 cze 2009, 13:57
Kontakt:

Re: zamki burgundii Vs pięć klanów

Post autor: lakebutler »

Podepnę się pod temat...
Czy te gry, zwłaszcza Pięć Klanów są do zagrania z dzieckiem 7 lat?
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: zamki burgundii Vs pięć klanów

Post autor: kdsz »

Z siedmioletnią córką grałem w okrojoną wersję Zamków (bez żółtych płytek). Dawała sobie radę, ale nie widziałem dużej radości z gry. Wydaje mi się, że w ZB jest trochę za dużo opcji do wyboru (i przemyślenia) po rzucie kostkami i to małą trochę przytłaczało.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: zamki burgundii Vs pięć klanów

Post autor: Pixa »

lakebutler pisze:Podepnę się pod temat...
Czy te gry, zwłaszcza Pięć Klanów są do zagrania z dzieckiem 7 lat?
Jeśli dzisiak robi jakieś uproszczone sudoku lub inne zagadki logiczne to jak najbardziej :-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
ODPOWIEDZ