Co wybrać

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
fuszu
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2017, 18:23

Co wybrać

Post autor: fuszu »

Witam mam problem z wyborem gier. Mam już kilka tytułów aczkolwiek planuje zakup czegoś nowego jednak nie wiem co wybrać.
Nastawiłem się na Osadników: Narodziny Imperium, gra bardzo mi się spodobała zarówno pod względem mechaniki jak i tego iż niegdyś uwielbiałem grać w komputerowych settlersów. Jednak rozważam także Cyklady, trudność zasad jest według mnie taka sama tak więc nie trudno będzie o wprowadzenie nowych graczy. Cyklady również bardzo przypadły mi do gustu i nie mogliśmy się od nich odciągnąć. Myślałem także o D&D: Conquest of Nerath jeśli ktoś grał mógłby napisać czy warto ją brać pod uwagę jednak myśle ze póki co odpuszcze. Tak więc problem polega na wyborze między:
1.Osadnicy: Narodziny Imperium
2.Cyklady
3.D&D: Conquest of Nerath

Kolejny problem to wybór co-op. Mam dwie pozycje Pandemia(zwykła nie Legacy) oraz Robinson Crusoe. Wiem że Robinson jest bardziej rozbudowaną grą i wiele osób poleci właśnie jego jednak zależy mi na tym aby gra nie była zbyt skomplikowana przez co ciężej jest wprowadzić innych graczy. Dlatego też chciałbym się dowiedzieć czy aby Robinson dla mniej obytych graczy nie będzie zbyt skomplikowany i nie lepiej wybrać prostszej Pandemii.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Co wybrać

Post autor: Pixa »

A może dla ilu graczy, jaka interakcja, czego oczekujesz od gry itd.

Robinson jeśli jedna osoba zna reguły nie jest zbyt trudny do wytłumaczenia. Grałem z początkującymi i dawaliśmy radę.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
fuszu
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2017, 18:23

Re: Co wybrać

Post autor: fuszu »

liczba graczy standardowa 2-4, a oczekuje regrywalności oraz zasady "jeszcze jednej rozgrywki". Jeśli natomiast chodzi o poziom interakcji to lepiej żeby był on umiarkowany, czyli zależy mi na tym aby był on na pewnym poziomie aczkolwiek żeby nie dominował w grze na większą liczbę graczy gdzie kilka osób dochodzi do porozumienia i eliminują doszczętnie innego gracza co często pojawia się w grach 3 osobowych gdzie mamy doczynienia z wariantem 2 na 1.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Co wybrać

Post autor: Pixa »

Cyklady chodzą dobrze od 3 osób w górę. Natomiast Osadnicy NI do 3 osób (najlepiej we 2). Interakcji jest znacznie wiecej w Cykladach, Osadnicy NI to bardziej granie na zasadzie "kazdy sobie", choc pewne dozy interakcji tez sa. Obie to bardzo dobre i regrywalne tytuly. Wieksza ochote na rewanz mam grajac w Osadnikow, bo we dwie osoby jedna partia to ok. 40 minut, a Cyklady przy 4 potrafia zabrac 2h.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
ODPOWIEDZ