Co dalej do kolekcji?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Co dalej do kolekcji?

Post autor: Szpanerski »

Zauważyłem, że ostatnio częściej zasiadamy do gier jakby nieco mniejszych/z mniejszą ilością kombinowania niż duże euro, ale w ciąż dających sporo frajdy i możliwości do gry (nie są aż tak proste jak się wydaje - z wyjątkiem Fasolek). A mianowicie gramy w Zaklinaczy, Dolinę Kupcow, Fasolki itd.

Szukam czegoś podobnego? Najlepiej żeby dobrze działało od 2 osób.

Może warto wg was czekać na Morze Chmur wychodzace we wrzesniu? Czy myślicie że ta gra daje zbyt mało mozliwosci i będzie zbyt prosta?
Gry w Bibliotece
Posty: 148
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:54

Re: Co dalej do kolekcji?

Post autor: Gry w Bibliotece »

Pierwsze co przyszło mi do głowy to Multiuniversum. Nieduże, stosunkowo krótkie i z fajna ilością kombinowania. Graliście może?
Morza Chmur niestety nie znam, ale też jestem ciekawa.
Gry w Bibliotece - blog planszówkowo-książkowy
Ostatnie wpisy: Burano
Coimbra
Abyss: Lewiatan
kisiel365
Posty: 772
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Re: Co dalej do kolekcji?

Post autor: kisiel365 »

A co masz w tej kolekcji? Może Splendor albo Małe Epickie Królestwa? Może jakieś kościane lub karciane wersje większych euro (karciane Zamki Burgundii, kościany Lewis and Clark, kościana La Granja czyli No Siesta, karciany Szczęść Boże/Gluck Auf)?
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
kaspian
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2014, 19:41

Re: Co dalej do kolekcji?

Post autor: kaspian »

Moim zdaniem Epickie Królestwa są mocno przeciętne, a na dwie osoby w ogóle wychodzą słabo.
Od siebie poleciłbym Star Realms i Jaipura. Jaipur jest na BGA, a Star Realms można pobrać i przetestować, więc możesz zobaczyć czy Ci sie spodoba.
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Co dalej do kolekcji?

Post autor: Szpanerski »

kisiel365 pisze:A co masz w tej kolekcji? Może Splendor albo Małe Epickie Królestwa? Może jakieś kościane lub karciane wersje większych euro (karciane Zamki Burgundii, kościany Lewis and Clark, kościana La Granja czyli No Siesta, karciany Szczęść Boże/Gluck Auf)?
Mamy Splendora, 5 Klanów, Yamatai, Agricole itd. Zauważyliśmy jednak że ostatnio częściej gramy w te mniejsze gry. Patrzyłem też na Gwiazdy są w Porzadu. Znacie?
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Co dalej do kolekcji?

Post autor: Bea »

Może Dominion?
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Co dalej do kolekcji?

Post autor: Chaaber »

Kanagawa się Wam może spodobać.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Co dalej do kolekcji?

Post autor: Szpanerski »

Tak jak dotychczas lubiłem Splendor i byłem jego zwolennikiem ponad grę Century (klimat kopalni i kamieni bardziej mi odpowiadał niż przyprawy) to dzisiaj chyba zmienię zdanie i jak się ukaże kupię Century Golem Edition. Poza tym ze ładne to na dodatek klimatyczne się wydaje ;)

Widzieliscie? Zna ktoś datę premiery?

To chyba idealnie w nasze kryteria się wpisuje tą gra ;)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Co dalej do kolekcji?

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Quadropolis
Ulm
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
ODPOWIEDZ