Gra przygodowa fantasy w stylu Talisman:magia i miecz

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Bartluigi
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2017, 15:00

Gra przygodowa fantasy w stylu Talisman:magia i miecz

Post autor: Bartluigi »

Witam, poszukuje jakiejś gry planszowej w świecie podobnym do magi i miecz, tylko żeby gra był mniej losowa i zdecydowanie krótsza. Czytałem dużo wątków na ten temat, lecz dalej niewiem co wybrać. Grać będzie 3-5 dorosłych osób, a rozgrywka optymalnie by było zeby trwała do 3 godzin.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra przygodowa fantasy w stylu Talisman:magia i miecz

Post autor: Maxxx76 »

Runebound 3
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra przygodowa fantasy w stylu Talisman:magia i miecz

Post autor: Maxxx76 »

Descent 2
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Gra przygodowa fantasy w stylu Talisman:magia i miecz

Post autor: c08mk »

Maxxx76 pisze:Runebound 3
Pełna zgoda.
W 3 godziny się zmieścisz. Losowość nie dominuje gry i jest na przyzwoitym poziomie jak na przygodówkę. Gra jest do 4 osób i tu będzie mały zgrzyt z wymaganiami.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 158 times

Re: Gra przygodowa fantasy w stylu Talisman:magia i miecz

Post autor: Zet »

Przy czym sporo osób odraza granie w Runebounda w 4 osoby. Podobno za duży downtime.
Sam kiedyś szukałem ciekawej/dobrej przygodówki ffa (żadne kooperacje i 1vs. reszta), w świecie fantasy, działającej na 3-4 osoby i nie znalazłem.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra przygodowa fantasy w stylu Talisman:magia i miecz

Post autor: misioooo »

Jest jeszcze Dragons Ordeal - gra podobna do Talizmana, ale ze znacznie ciekawszą mechaniką ruchu gdzie gracz ma wpływ, a nie ślepy rzut kostką :)
Również podobne do Talizmana i wg mnie fajniejsze nieco to Relic: Tajemnica Sektora Antian. Nie ma w tym tytule walki pomiędzy graczami - to jest dopiero w dodatku.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Sedrak
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:52

Re: Gra przygodowa fantasy w stylu Talisman:magia i miecz

Post autor: Sedrak »

Witam. Sam stoję przed takim dylematem. Magia i miecz trochę mnie odrzuciła takim monopoly w święcie RPG :) Waham się między Descent, Runebound, Blood Rage Gram głównie z moja dziewczyną oraz jej młodszym bratem. Co byście bardziej polecali ? Zależy mi by gra była w miarę przystępna do nauki, ale było dużo czynności do wykonania. Gramy teraz np w Gears of War i bardzo fajne są różne misje i postacie, ale sama gra to idź i zabij :) a chciałbym czegoś więcej
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra przygodowa fantasy w stylu Talisman:magia i miecz

Post autor: misioooo »

Sedrak pisze:Witam. Sam stoję przed takim dylematem. Magia i miecz trochę mnie odrzuciła takim monopoly w święcie RPG :) Waham się między Descent, Runebound, Blood Rage Gram głównie z moja dziewczyną oraz jej młodszym bratem. Co byście bardziej polecali ? Zależy mi by gra była w miarę przystępna do nauki, ale było dużo czynności do wykonania. Gramy teraz np w Gears of War i bardzo fajne są różne misje i postacie, ale sama gra to idź i zabij :) a chciałbym czegoś więcej
Star Wars Imperium Atakuje :) Taki nowszy descent z odświeżoną mechaniką. I cele misji są różne, nie tylko "seek and destroy"
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Sedrak
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:52

Re: Gra przygodowa fantasy w stylu Talisman:magia i miecz

Post autor: Sedrak »

misioooo pisze:
Sedrak pisze:Witam. Sam stoję przed takim dylematem. Magia i miecz trochę mnie odrzuciła takim monopoly w święcie RPG :) Waham się między Descent, Runebound, Blood Rage Gram głównie z moja dziewczyną oraz jej młodszym bratem. Co byście bardziej polecali ? Zależy mi by gra była w miarę przystępna do nauki, ale było dużo czynności do wykonania. Gramy teraz np w Gears of War i bardzo fajne są różne misje i postacie, ale sama gra to idź i zabij :) a chciałbym czegoś więcej
Star Wars Imperium Atakuje :) Taki nowszy descent z odświeżoną mechaniką. I cele misji są różne, nie tylko "seek and destroy"
Słyszałem właśnie tą samą opinie jak Twoja. Jednak moja dziewczyna jak słyszy Star Wars to.... Sami rozumiecie :) Jest równie sceptycznie nastawiona do Fantasy, ale tutaj jestem w stanie ją przekonać :)
A tak z innej beczki ostatnio dużo dobrego słyszałem o Robinsonie Crusoe. Coś możecie więcej powiedzieć ?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Gra przygodowa fantasy w stylu Talisman:magia i miecz

Post autor: sirafin »

Zależy jak definiujesz sobie grę przygodową. Moim zdaniem Rrobinson to dobra gra kooperacyjna, ciekawa gra strategiczna wymagająca dobrego planowania, ale "przygodowością" nie porywa. Nacisk jest przede wszystkim na mechanikę i rozgrywka wymaga skupienia i rozległego analizowania, aspekt fabularny w takiej sytuacji ucieka. Gry przygodowe, jak filmy przygodowe, kojarzą mi się z czymś innym, z lżejszym podejściem, z naciskiem na żywą fabułę i emocje. Na pewno bym nie zaproponował Robinsona, gdyby ktoś spytał o coś przygodowego, ten tytuł ma za mało... dynamiki? Zbyt analityczne, żeby poczuć klimat. Robinsona poleciłbym komuś, kto szuka kooperacji, w której można satysfakcjonująco główkować.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Re: Gra przygodowa fantasy w stylu Talisman:magia i miecz

Post autor: żagiel »

To prawda, że trzeba Robinsona analizować i przewidywać ale masz dodatek HMS który podobno jest dużo bardziej przygodowy i wprowadza elementy legacy
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Gra przygodowa fantasy w stylu Talisman:magia i miecz

Post autor: shod »

też szukałem czegoś pomiędzy Descent a Talisman i nie było łatwo. kupiliśmy Runebound 3, gramy zwykle w 2 osoby i jest świetnie. przy 3 graczach downtime jeszcze akceptowalny, zwłaszcza jak się jeszcze nie zna wszystkich kart i można poczytać gdy rusza inny gracz. poza tym teraz wyszły 4 dodatki zwiększające atrakcyjność i czekamy na większe rozszerzenie, które ma jeszcze w tym roku Galakta wypuścić.
ODPOWIEDZ