Gra podobna do Horror z Arkham

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Wika
Posty: 5
Rejestracja: 03 wrz 2017, 22:34

Gra podobna do Horror z Arkham

Post autor: Wika »

Cześć :)

Szukam gry z fajnym klimatem, wciągającej, z rozbudowaną mechaniką i zasadami, skomplikowaną tak jak Horror z Arkham. Nie musi być koniecznie osadzona w świcie Lovecrafta. Nie chcę jednak, by gra była zbyt podobna, stąd Eldritch Horror odpada. Zależy mi też na tym, bo można było w nią grać już od dwóch osób.
Awatar użytkownika
AnaMan
Posty: 217
Rejestracja: 29 gru 2010, 15:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra podobna do Horror z Arkham

Post autor: AnaMan »

Rozbudowany koop od 2 osób z klimatem - no to najbliżej będą: Robinson Crusoe i Pierwsi Marsjanie z Portal Games.
Wika
Posty: 5
Rejestracja: 03 wrz 2017, 22:34

Re: Gra podobna do Horror z Arkham

Post autor: Wika »

Robinson Crusoe zapowiada się ciekawie, dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Gra podobna do Horror z Arkham

Post autor: elayeth »

Posiadłość Szaleństwa wydaje się oczywistym wyborem.
Wika
Posty: 5
Rejestracja: 03 wrz 2017, 22:34

Re: Gra podobna do Horror z Arkham

Post autor: Wika »

Też myślałam o Posiadłości Szaleństwa, jednak słyszałam, że strasznie dużo czasu siedzi się nad aplikacją - może to jednak nie jest aż taki "problem" ;)
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Gra podobna do Horror z Arkham

Post autor: elayeth »

Moja ekipa też miała takie obawy, ale wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że aplikacja grze nie tylko nie ujmuje... ale właśnie dodaje... głównie klimatu.
Jeśli zatem szukasz przede wszystkim klimatu z opowiadań lovecrafta to moim zdaniem posiadłość szaleństwa jest najbliższa temu klimatowi ze znanych mi gier. Sam bardzo lubię Eldritch, ale jeśli mam ochote na klimat to siadam do Posiadłości... która może nie jest aż tak strategicznie rozbudowana jak Arkham/Eldritch, ale w warstwie przygodowej moim zdaniem je wyprzedza... również jest grą IMO trudniejszą do wygrania.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Gra podobna do Horror z Arkham

Post autor: Zorak »

Arkham Horror LCG ?
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Wika
Posty: 5
Rejestracja: 03 wrz 2017, 22:34

Re: Gra podobna do Horror z Arkham

Post autor: Wika »

Szczerze mówiąc planowałam zakup gry z planszą a nie karcianki, ale dziękuję za polecenie Horror w Arkham LCG. Dzięki wszystkim za pomoc, zdecydowałam się na Posiadłość Szaleństwa :)
ODPOWIEDZ