strategiczno - ekonomiczno - wojenna

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Salvadore21

strategiczno - ekonomiczno - wojenna

Post autor: Salvadore21 »

Koledzy i Koleżanki,

szukam gry w stylu Eclipse (posiadam - ale jak dla mnie jest za mało "epicka", za mało wojenna. Chciałbym żeby było w niej więcej walki), w stylu Axis and Allies (nie grałem, ale wiem o co chodzi - jest dla mnie za długa), w stylu Terraformacji Marsa (budujesz imperium i ekonomię na przyszłość), w stylu Twilliight Imperium (nieco za długa, nie zbiorę tyle osób na tak długą posiadówkę).

Co możecie polecić?

gra na min. 2-3 osoby, tak do 5-6 osób.
Fajnie by było czasy wojenne (I , II WŚ, może być też kosmos).
Cena bez większej różnicy.

Nie mam pomysłu Tw Imperium wygląda super, ale za długa;/
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: strategiczno - ekonomiczno - wojenna

Post autor: Indar »

Zakazane Gwiazdy! Ale ta jest do 4... ;(
W każdym razie epickosc jest przeogromna.
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: strategiczno - ekonomiczno - wojenna

Post autor: wis »

Indar, jo Cie prosza... Epicka walka w ZG to 4 jednostki na 4 jednostki :( - m.in. dlatego sprzedałem.

Epickie walki wyglądają wg mnie tak:
Spoiler:
Salvadore - obawiam się, że poszukujesz Świętego Graala. Gry z rozbudowanymi walkami, rozwojem imperium, a jednocześnie krótkiej. Możesz mieć dowolne dwie z tych trzech cech, ale nie wszystkie na raz. Wymóg 5-6 graczy i krótki czas gry to już w ogóle się gryzie z czymkolwiek choć trochę bardziej rozbudowanym. Nawet nie mam Ci czego polecić, a szukasz gry w moim typie. https://boardgamegeek.com/collection/user/wisek - może coś Cię zainspiruje.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 22 times
Been thanked: 3 times

Re: strategiczno - ekonomiczno - wojenna

Post autor: sngt »

Exodus: Proxima Centauri :)
Moja kolekcja - klik
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: strategiczno - ekonomiczno - wojenna

Post autor: Indar »

Wisu, Pieronie - epickosc ZG polega na modyfikacji kości walki za pomocą kart! Toć to kurka jest epicko, kulson, piękne!
Poza tym SWR jest dla dwójki , jo?
Salvadore21

Re: strategiczno - ekonomiczno - wojenna

Post autor: Salvadore21 »

wis pisze:Indar, jo Cie prosza... Epicka walka w ZG to 4 jednostki na 4 jednostki :( - m.in. dlatego sprzedałem.

Epickie walki wyglądają wg mnie tak:
Spoiler:
Salvadore - obawiam się, że poszukujesz Świętego Graala. Gry z rozbudowanymi walkami, rozwojem imperium, a jednocześnie krótkiej. Możesz mieć dowolne dwie z tych trzech cech, ale nie wszystkie na raz. Wymóg 5-6 graczy i krótki czas gry to już w ogóle się gryzie z czymkolwiek choć trochę bardziej rozbudowanym. Nawet nie mam Ci czego polecić, a szukasz gry w moim typie. https://boardgamegeek.com/collection/user/wisek - może coś Cię zainspiruje.
Właśnie się tego obawiałem, tego, że szkuałm Świętego Grala;/ ;)


no dobra, a jakby zmodyfikować 3-4 graczy?
powiedzmy 4 h?
veetee
Posty: 139
Rejestracja: 28 maja 2015, 21:33

Re: strategiczno - ekonomiczno - wojenna

Post autor: veetee »

Clans of cultures, koniecznie z dodatkiem civilizations, choc to starożytność.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Odp: strategiczno - ekonomiczno - wojenna

Post autor: Lothrain »

veetee pisze:Clans of cultures, koniecznie z dodatkiem civilizations, choc to starożytność.
Chyba Clash of Cultures mialo byc, ale wojownicy z Kaledonii siedza Ci za bardzo w glowie :-)
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: strategiczno - ekonomiczno - wojenna

Post autor: Dellas »

Space Empire 4X. To rasowy 4X z nastawieniem na militarny aspekt rywalizacji. Owszem gra może przytłoczyć żetonowem i tą nieszczęsną kartką na której zarządzamy ekonomią. Ale to jeśli wyłączyć z tej gry eksplorację, to właśnie dostałoby się coś na styl Axis & Allies tyle że w kosmosie.
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: strategiczno - ekonomiczno - wojenna

Post autor: wis »

Indar pisze:Wisu, Pieronie - epickosc ZG polega na modyfikacji kości walki za pomocą kart! Toć to kurka jest epicko, kulson, piękne!
Poza tym SWR jest dla dwójki , jo?
Nie proponowałem SWR - był to jedynie przykład.
Walki w ZG są zrealizowane ciekawie, ale wg mnie przedobrzyli - downtime podczas walk jest bolesny dla niebiorących udziału.
Salvadore21 pisze: no dobra, a jakby zmodyfikować 3-4 graczy?
powiedzmy 4 h?
Wszystkim trzem powyższym tytułom (ZG,CoC,SE4X) warto się przyjżeć - mają różnie rozłożone akcenty, coś Ci może spasować. Największa koncentracja na walce to chyba ZG. W tej kategorii czasowej ciekawym wyborem może być też Lord of Hellas, choć walka nie jest tam na pierwszym miejscu.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
trnks_
Posty: 32
Rejestracja: 10 lut 2013, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: strategiczno - ekonomiczno - wojenna

Post autor: trnks_ »

Nie grałem w pozostałe z wymienionych gier, ale mam już za sobą 2 partie SE4X i:
- na 4 osoby przy trybie "zniszcz bazę przeciwnika" pierwsza partia zajęła nam ~5h, druga ~4.5h mimo że w drugiej wszyscy byli już dużo bardziej agresywni i rozgrywka bardziej dynamiczna;
- mało aspektu ekonomicznego, uczucia rozbudowy imperium, tutaj liczy się walka: produkujesz tylko statki, a drzewko technologiczne opiera się tylko na ulepszaniu ich potencjału (ataku, obrony lub poruszania się, itp.);

Polecam jako czysto wojenną grę, bo osobiście nie mogę doczekać się kolejnej partii i zastosowania innej strategii. Warto jednak sprawdzić gdzieś wcześniej, bo bookkeeping może faktycznie odrzucać.
ODPOWIEDZ