Do grania z żoną, czasem w większym gronie, eurogra.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Do grania z żoną, czasem w większym gronie, eurogra.

Post autor: Arkadiusz »

W naszej starannie dobranej kolekcji posiadamy obecnie : Zamki Burgundii, Pandemic (w drodze jeszcze Pandemic Iberia), Wsiąść do Pociągu Kraje Północy, nowy nabytek: Troyes . To są gry, ktore szalenie nam się podobają i raczej zostaną na zawsze.

Gry, które były dla nas ok ale których pozbyłem się z różnych powodów: Kemet (odkryłem, że do grania z żoną nie odpowiada mi tak negatywny rodzaj interakcji, zupełnie nie o taki rodzaj rozrywki mi chodzi, poza tym Kemet źle działa na dwie osoby, w większym gronie było bardzo ok), Kawerna (znakomite pierwsze wrażenie ale znudziła sie po 10 rozgrywkach), Race for the Galaxy, 7 cudów świata pojedynek, Rój, Wsiąść do Pociagu Europa, Carcasonne (super), Alien Frontiers, Stone Age, Nexus Ops, Cyklady, Dominion, Memoir'44, Agricola Wersja Familijna, Potwory w Tokio.

Gry, które mi, żonie albo nam obojgu się nie podobają: Patchwork, Ghost Stories, Small World, Age of Discovery, Galaxy Trucker, Relic, Summoner Wars, Neuroshima Hex, wszelkie ameritrashe.

Jak w temacie, chciałbym coś co działa przede wszystkim dobrze na 2 osoby (do tego będzie służyć 90% czasu) ale sprawdzi się w większym gronie jak przyjdą znajomi. Myślałem o Concordii, Stanbule, Orleanie, Legendach z Krainy Andor (niedostępne niestety), Keyflower (już miałem kupować ale odpada przez negatywną interakcję), Lords of Waterdeep, Wyspie Skye. Chciałbym grę do 150zł, najlepiej tak do 130. Bede wdzięczny za pomoc, piszę z telefonu przepraszam za błędy.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Do grania z żoną, czasem w większym gronie, eurogra.

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Mojej żonce podoba się:
Trajan
Orlean
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 296 times
Kontakt:

Re: Do grania z żoną, czasem w większym gronie, eurogra.

Post autor: Grzdyll »

Jeśli nie próbowaliście warto zobaczyć Listy z Whitechapel (lub ich podobno uproszczoną i bardziej esencjonalną wersję Tajemnice Whitehall), świetna gra na dwie osoby, na siłę na kilka osób no i z drugiej mańki poleciłbym Alchemików, rewelacyjną grę która bardzo dobrze się skaluje.
Gry w Bibliotece
Posty: 148
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:54

Re: Do grania z żoną, czasem w większym gronie, eurogra.

Post autor: Gry w Bibliotece »

Podpisuję się pod poleconymi już:
- Quadropolis - bardzo fajnie się skaluje, ogrywamy z mężem oba warianty gry, w razie gdy przyjdą goście to na 4 osoby śmiga równie dobrze;
- Jaipur - mój ulubiony "mały tytuł" dwuosobowy;
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Do grania z żoną, czasem w większym gronie, eurogra.

Post autor: gregos »

Great Western Trail, Lorenzo il Magnifico, Bruxelles 1893.
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Do grania z żoną, czasem w większym gronie, eurogra.

Post autor: Arkadiusz »

Dziękuję za rekomendacje, chciałbym móc kupić wszystkie te gry :) Zamówiłem Orlean, zdaje się spełniać wszystkie kryteria, na których mi zależy. Mam tylko nadzieję, że nie skończy jak Kawerna.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
ODPOWIEDZ