Niedroga taktyczna gra bitewna (Głównie pytanie o MTG: AotP)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
barokim
Posty: 1
Rejestracja: 07 lis 2016, 15:26

Niedroga taktyczna gra bitewna (Głównie pytanie o MTG: AotP)

Post autor: barokim »

Witam serdecznie, jak się nie mylę to mój pierwszy post na forum więc witam szczególnie mocno. Do tej pory byłem głównie cichym podglądaczem :)

Do rzeczy, szukam gry bitewnej opierającej się na miniaturach, bądź na pewnej imitacji miniatur (na przykład w postaci kart, absolutnie nie zależy mi na pięknych miniaturkach tym bardziej, że mój antytalent artystyczny prawdopodobnie nigdy nie pozwoliłby mi na rozpoczęcie przygody z ich malowaniem). Komputerowa inspiracja - bardzo miło wspominam Jagged Alliance 2, lubię też X-Com'a (zarówno starego i nowego, chociaż doceniam prostotę odświeżonych wersji tego tytułu :) ). Gra nie może być absurdalnie skomplikowana i zajmować 3 godzin na bitwę, bo chcę nią zarazić między innymi moją dziewczynę, ale nie jest ona kompletnym casualem więc nie idźmy w stronę absolutnej prostoty. Półtora godziny max.

Preferowany temat - sci fi. Kiedyś zastanawiałem się nad wejściem w One page Warhammer 40K (obecnie bodajże Grimdark Future) ale szukanie konkretnych miniatur pod armie, oraz przede wszystkim terenu do gry to dla mnie zbyt duża inwestycja czasu oraz pieniędzy. Przynajmniej póki się tym nie zaraziłem.

Do tej pory zastanawiałem się nad Summoner Wars jako o olbrzymim uproszczeniu (wiem, ktoś zapewne się na mnie wścieknie za to że w ogóle umieszczam to w tej samej kategorii co Grimdark, ale od czegoś trzeba zacząć :D ). Podoba mi się użycie kart jako zarówno jednostek, jak i osobnych zaklęć/umiejętności/zdarzeń, a i cena jest bardzo niewygórowana. Również Neuroshima Hex przychodzi do głowy, chociaż kompletnie nie czułem przy niej tego samego uczucia co przy np. X-com, bliżej tej grze do gry logicznej dla mnie :) Co nie zmienia faktu że jest świetna.

Pragnąłbym jednak czegoś bliżej tego terenu i miniaturek i na moim radarze pojawił się Magic The Gathering: Arena of the Planeswalkers. Cena jest śmiesznie niska, a w pakiecie jest odrobina terenu, dość dużo miniaturek i nie jestem nawet pewien, czy nie dałoby się ich podebrać do Age of Fantasy Skirmish. Nie wiem czy moim znajomym nie będzie przeszkadzać bariera językowa, ale tych kart nie ma w sumie dużo więc mogę wydrukować karteczkę z tłumaczeniami w najgorszym wypadku. Czy w cenie gdzieś do 120-150 złotych znajdę coś znacznie lepszego, niż ta gra?
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Niedroga taktyczna gra bitewna (Głównie pytanie o MTG: A

Post autor: Jacek_PL »

Nie grałem w MtG Arena of Planeswalker ale mogę polecić Warhammer Underworld Shadespire, co prawda nie SF, ale są figurki (niestety ładne :wink: ) są proste zasady i przystępny czas gry ok 60 minut, jedyne ale to brak terenu, jest jedynie plansza 2D no i cena ok 160-170zł za podstawkę. Od razu zaznaczę że podstawka jest naprawdę kompletna i nie wymusza dokupowania dodatków, chociaż ostrzegam że jeśli gra podejdzie to na pewno się skusisz na jakieś dodatki :D
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Niedroga taktyczna gra bitewna (Głównie pytanie o MTG: A

Post autor: KonradT »

Mage Wars Arena - bitewniak karciany. Wieczorem napiszę więcej.
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Niedroga taktyczna gra bitewna (Głównie pytanie o MTG: A

Post autor: Deathhammer »

Również polecam Warhammer Underworlds: Shadespire. Kapitalny skirmish, bez problemu 30 minut na partię, sami dobieramy sobie karty i komponujemy w ten sposób strategię - system celów jest świetny, bo pozwala dopasować karty do naszego stylu gry. W tej grze można nie zabić ani jednej figurki przeciwnika i wygrać :) Gra ma na ten moment 4 dodatki i przyznam szczerze, że ciężko się powstrzymać od ich kupowania... każda kolejna frakcja gra w zupełnie inny sposób i wymaga odmiennego podejścia, odkrywanie ich jest świetną zabawą. Sama podstawka starczy jednak na długo, bo już w niej można złożyć po kilka decków na każdą frakcję. Ogólnie jest to bardzo dobry miks losowości, risk managementu, taktyki, dobrego pozycjonowania i bawienia się ze swoimi taliami. Rekomenduję.
lucius88pl
Posty: 44
Rejestracja: 18 sty 2014, 15:16

Re: Niedroga taktyczna gra bitewna (Głównie pytanie o MTG: A

Post autor: lucius88pl »

Zdecydowanie Mage Wars: Arena. Na tę chwilę gra oferuje 14 magów ( 20, jeśli doliczyć "młodszą siostrę" gry, czyli Mage Wars: Academy), a więc jest w czym przebierać. Gra jest bardziej złożona od MtG i pochodnych, stwory mają więcej cech i unikalnych zdolności, a zagrań taktycznych jest więcej (dodatkowo dochodzi aspekt przestrzenny). Niemniej zasady są bardzo intuicyjne, a poczucie kontroli nad grą większe niż w tradycyjnych karciankach (choć typową karcianką nazwać mejdż łorsa trudno, to jak napisał przedmówca raczej taki bitewniak z kartami ;) ) Dodatkowo świetny tryb wieloosobowy zamknięty w dodatku Domination, jeśli mamy więcej chętnych do gry.
ODPOWIEDZ