gra dla 3 graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
KeyserSoze
Posty: 33
Rejestracja: 12 lut 2018, 22:52
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

gra dla 3 graczy

Post autor: KeyserSoze »

Witam.
Jestem zupełnym świerzakiem jeśli chodzi o gry planszowe i karciane.
Ostatni raz grałem 15 lat temu w eurobiznes. Myślałem ,że jest to świetna gra.Dopiero niedawno dowiedziałem się ,że gry bez prądu są duuużo bardziej skomplikowane i miodne.
Szukam gry dla 3 graczy.Najlepiej jakby była z negatywną interakcją (nie jest to warunek konieczny).
Temat i klimat dowolny.
Ważne żeby dobrze hulała na 3 osoby.
Lubię this war of mine i robinsona. Jestem zachwycony netrunnerem ( mistrzostwo świata) wiec chciałbym żeby była choć w połowie tak miodna i regrywalna.

Dziekuję i pozdrawiam.

Kod: Zaznacz cały

https://boardgamegeek.com/collection/user/K3ys3rSoz3 [code]
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: gra dla 3 graczy

Post autor: wis »

Trzy osoby z negatywną interakcją to dość ciężki temat - łatwo o syndrom "dwóch się bije, trzeci wygrywa". Wyścig do Renu jest dedykowany trzem osobom, lecz nie ma bezpośredniej walki. Trzy osoby dość dobrze sprawdzają się wg mnie w dungeon crawlerach - jedna gra złymi, dwie dzielą między siebie drużynę (pod warunkiem, że nie jesteś przywiązany do grania fabularnego jedną postacią). Tu warto rzucić okiem na Level 7 Omega Protocol(cięższe), Dungeon Sagę(lżejsze),Sword&Sorcery(pośrodku).

Bez negatywnej interakcji - większość gier euro nie ma problemu z trzema graczami. Temat rzeka:)
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
pike
Posty: 269
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: gra dla 3 graczy

Post autor: pike »

Eufrat i Tygrys. Gra już leciwa, ale nadal świetna, dobrze się skaluje i ma mnóstwo negatywnej interakcji.
Stawka większa niż Zycie. Kloss na planszy. Z dodatkiem na 3 osoby. Zasady nieco pokręcone, ale interakcji od groma.
Keyflower, ale to euro licytacyjne. Tak samo Troyes-euro, ale tu zarządzanie kośćmi.
Studium w szmaragdzie w zasadzie od trzech, bo ukryte tożsamości, Cyklady licytacja ,walka,figurki też uważam że minimum od 3 graczy .... i wiele wiele innych...
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: gra dla 3 graczy

Post autor: Leszy2 »

pike pisze:Eufrat i Tygrys. Gra już leciwa, ale nadal świetna, dobrze się skaluje i ma mnóstwo negatywnej interakcji.
Stawka większa niż Zycie. Kloss na planszy. Z dodatkiem na 3 osoby. Zasady nieco pokręcone, ale interakcji od groma.
Stawka większa niż życie to świetna gra, co prawda zasad jest dużo, do tego stopnia, że instrukcja wprowadza 3 stopniowe szkolenie, ale jak się już ogarnie to emocje są spore. Gra nie każdemu tez może podejść, gdyż czasem zdarza się sytuacja, że rzut kośćmi decyduje o zwycięstwie. Oczywiście nie tak hop-siop. Trzeba najpierw ciężko wypracować taką sytuację i w razie niepowodzenia ciężko ją utrzymać (prawie niemożliwe). Jak w życiu.
Gra raczej nie dla świerzaków, ale co to znaczy świerzak? "Robinnson" "Netrunner"? Ja jako trzecią moją grę kupiłem "Wojnę o pierścień"
Nie wiem tylko jak Stawka sprawdza się z dodatkiem na 3 osoby, ale powinno być spoko.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: gra dla 3 graczy

Post autor: gregos »

Może coś z tego zestawienia przypasuje:
Inis, Vanuatu, Myrmes, Wiek Pary, Pan Lodowego Ogrodu.
Om nom nom
Posty: 114
Rejestracja: 29 wrz 2012, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: gra dla 3 graczy

Post autor: Om nom nom »

Troyes. Bardzo dobra gra, która działa na 3 osoby i jest w niej dużo interakcji.
.
Ajk
Posty: 58
Rejestracja: 14 lis 2011, 20:01

Re: gra dla 3 graczy

Post autor: Ajk »

Osadnicy, Narodziny Imperium, jako ponowny wstep do swiata planszowek. Moze nie lejesz sie tam non stop ale wystepuje negatywna interakcja. Ewentualnie ciezkie, nowe ale na 3 super Rising Sun!
KeyserSoze
Posty: 33
Rejestracja: 12 lut 2018, 22:52
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: gra dla 3 graczy

Post autor: KeyserSoze »

Dziękuję za podpowiedzi. Zastanawiam się właśnie nad rising sun.

Kod: Zaznacz cały

https://boardgamegeek.com/collection/user/K3ys3rSoz3 [code]
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: gra dla 3 graczy

Post autor: Gatherey »

KeyserSoze pisze:Dziękuję za podpowiedzi. Zastanawiam się właśnie nad rising sun.
Na 3 osoby działa, ale nie jest to najbardziej optymalny skład.
ODPOWIEDZ