Runebound (3ed) czy Mage Knight

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
calker
Posty: 4
Rejestracja: 17 sie 2015, 17:04

Runebound (3ed) czy Mage Knight

Post autor: calker »

Cześć,

pytanie jak w tytule. Jestem posiadaczem gry runebound (3ed) i zastanawia mnie czy lepiej będzie kupić dodatki do tej gry czy może poczekać na wznowienie Mage Knight.
Jakie są Waszym zdaniem zalety i wady przemawiające za obiema tymi grami?

Dziękuję za zainteresowanie i dyskusję :)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Runebound (3ed) czy Mage Knight

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Zabawkę już masz.
Pytanie tylko czy chcesz się dalej bawić, czy może jednak coś na poważnie?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Runebound (3ed) czy Mage Knight

Post autor: kaszkiet »

Dr. Nikczemniuk pisze:Zabawkę już masz.
Pytanie tylko czy chcesz się dalej bawić, czy może jednak coś na poważnie?
Protekcjonalny post jest protekcjonalny.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Runebound (3ed) czy Mage Knight

Post autor: Quba40 »

calker pisze:Cześć,

pytanie jak w tytule. Jestem posiadaczem gry runebound (3ed) i zastanawia mnie czy lepiej będzie kupić dodatki do tej gry czy może poczekać na wznowienie Mage Knight.
Jakie są Waszym zdaniem zalety i wady przemawiające za obiema tymi grami?

Dziękuję za zainteresowanie i dyskusję :)
Zupełnie inna waga gier, MK wymaga ogarnięcia dość wielu zasad, to przede wszystkim gra optymalizacyjna, połączenie euro z grą przygodową o niewielkim udziale losowości. Pomimo pewnych podobieństw tematycznych to jednak inne gry. Pytanie czy lubisz pogłówkować, czy lubisz deck building i czy jesteś nastawiony na dłuższy downtime przy większym gronie graczy, którzy również powinni przebrnąć przez zasady.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Runebound (3ed) czy Mage Knight

Post autor: RUNner »

calker pisze:Cześć,

pytanie jak w tytule. Jestem posiadaczem gry runebound (3ed) i zastanawia mnie czy lepiej będzie kupić dodatki do tej gry czy może poczekać na wznowienie Mage Knight.
Jakie są Waszym zdaniem zalety i wady przemawiające za obiema tymi grami?

Dziękuję za zainteresowanie i dyskusję :)
Mam obie gry i obie powodują u mnie niechęć do gier innych niż solo :) R3 z dodatkiem NW jest świetną opcją dla samotnego gracza, podobnie jak MK z LL (choć nie jest niezbędny). R3 jest dużo lżejszą pozycją, nie wymaga takiego skupienia jak MK, co sprawia, że jest dla mnie bardziej uniwersalny. Częściej mam ochotę go rozkładać, choć bardziej sobie cenię MK. Ciężko porównać te gry, bo oferują zupełnie inną rozgrywkę. Bez wątpienia obie gry warto mieć w kolekcji, ale dla mnie osobiście są idealne głównie w partiach solowych.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Runebound (3ed) czy Mage Knight

Post autor: c08mk »

Runebound jest lekką grą na 2-3 godziny. Dodatki, obecne i przyszłe, rozbudowują grę o dodatkowe elementy fabularne i czasem mechaniczne.

Mage Knignt jest dość ciężki, na 3+ godz. (a każdy dodatkowy gracz zwiększa czas gry). Pod względem fabularnym Mage Knight jest słabszy od Runebounda i tutaj nic się nie zmieni, bo dodatkowych tekstów fabularnych, książek, czy innych gier w świecie MK raczej nie będzie.
ODPOWIEDZ