Maty do gier

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Maty do gier

Post autor: maciejo »

Do wielu karcianek nie są dołączane maty do gry :(
W związku z tym mam pytanie a mianowicie :

Do jakich gier karcianych maty chcielibyście mieć, które Waszym zdaniem są pomocne w rozgrywce,ewentualnie do jakich gier planszowych takie maty byłyby udogodnieniem, przykład Eclipse ?

Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Maty do gier

Post autor: rastula »

Ja to powiem szczerze, że najbardziej cenię sobie maty neutralne :)...a najlepiej monochromatyczne...

Może za mało gram w jeden jedyny tytuł , żeby inwestować w dedykowaną matę.

Oczywiście , trochę mi trudno wyobrazić już sobie grę w EE Aliena bez maty... ale np. na dziś to jestem najbliższy zakupu maty do X-winga i to takiej z delikatnymi gwiazdkami ...nie jakimś przytłaczającym motywem galaktyki czy gwiazdy śmierci.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Maty do gier

Post autor: maciejo »

Bardziej chodzi mi o maty dedykowane do konkretnych gier rzeczywiście ułatwiających, uporządkowujących rozgrywkę.
Cena też nie gra na razie roli, przyjmijmy hipotetycznie,że każdego spokojnie byłoby na nią stać :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
LudoS
Posty: 17
Rejestracja: 12 gru 2014, 20:34
Lokalizacja: Radlin
Has thanked: 1 time

Re: Maty do gier

Post autor: LudoS »

Mnie by się przydała do Sabotażysty, jak na razie karty układam na oko, a w trakcie rozgrywki karty skarbów przybliżam lub oddalam. Problem tu jest taki, że Sabotażysta to gra kieszonkowa, którą wszędzie mogę zabrać, a z matą juz nie schowałbym jej do kieszeni. Podobnie se Star Realms.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Maty do gier

Post autor: maciejo »

LudoS pisze:Mnie by się przydała do Sabotażysty, jak na razie karty układam na oko, a w trakcie rozgrywki karty skarbów przybliżam lub oddalam. Problem tu jest taki, że Sabotażysta to gra kieszonkowa, którą wszędzie mogę zabrać, a z matą juz nie schowałbym jej do kieszeni. Podobnie se Star Realms.
Do Star Realms były maty na targach w Essen,w ostatnim dniu po 6 euro :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Maty do gier

Post autor: E2MD »

LudoS pisze:Mnie by się przydała do Sabotażysty, jak na razie karty układam na oko, a w trakcie rozgrywki karty skarbów przybliżam lub oddalam. Problem tu jest taki, że Sabotażysta to gra kieszonkowa, którą wszędzie mogę zabrać, a z matą juz nie schowałbym jej do kieszeni. Podobnie se Star Realms.
Do sabotażysty jest nie mata ale plakat -ja kupiłem tutaj;
https://mepel.pl/sabotazysta-mata-do-gry

Star Realms - mam matę kupioną u chińczyka, są też dostępne w Polsce. Wg mnie tutaj mata nie ma sensu a pro drugie kosztuje prawie trzy razy więcej niż gra.

Z mat które serdecznie polecam to mata do Splendora. Rewelacja.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Maty do gier

Post autor: MgK1989 »

Znajdź sobie fajną grafikę lub wzór i napisz do sklepu playmaty.pl - napewno sie dogadacie:)
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Maty do gier

Post autor: Pastorkris »

Raz, że do X-winga bym chciał, ale tak jak kolega pisał powyżej - kosmiczne tło z gwiazdami, bez żadnych wybuchów ;)

Dwa Mata do LotR LCG, z tym, że bez dedykowanych miejsc na karty i w takich wymiarach by szło się na niej zmieścić! Te co oferują Eventy są jakieś małe. Najlepiej na dwie osoby, ale w wersji długiej (gracze siedzący obok siebie, a nie naprzeciw). Ewentualnie można by kłaść dwie obok siebie, ale dobrze by było gdyby grafiki były przedłużeniem siebie (jedna długa panorama) :)
Marbel
Posty: 218
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: Maty do gier

Post autor: Marbel »

Na Playmatach wleciała promka na maty. Np 36x72 cale... Dziwne że w takich jednostkach podają. Wychodzi ze z każdej strony byłaby u mnie za duża taka mata ale mam pytanie czy właśnie produkty Playmatach mogą być za duże i trochę zwisać ze stołu czy nie bardzo? Czy można ewentualnie je samemu przyciąć?
https://playmaty.pl/promocja/niech-moc-gra-z-toba
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2644 times
Been thanked: 2331 times

Re: Maty do gier

Post autor: Curiosity »

Marbel pisze: 05 maja 2023, 13:51 czy właśnie produkty Playmatach mogą być za duże i trochę zwisać ze stołu czy nie bardzo?
Jasne, to jest w sumie normalne. Mata zwisa i może to być pożądane, bo jak opierasz ręce o krawędź stołu, to masz miękko (a nie że trzymasz przedramiona na kancie).

Ja bym jej nie obcinał. Nie sądzę, żeby to było dla niej zdrowe.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
B_A_R_T_S
Posty: 78
Rejestracja: 26 wrz 2020, 07:19
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Maty do gier

Post autor: B_A_R_T_S »

Ostatnio drukowałem.....znaczy Playmaty mi drukowaly grafike z BGG do Radlands. Mega jestem zadowolony z tych mat. Poleacam playmaty! :)
ODPOWIEDZ