Gra dla pary plus znajomi

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
szamciu
Posty: 31
Rejestracja: 06 sie 2011, 11:26
Lokalizacja: Warszawa

Gra dla pary plus znajomi

Post autor: szamciu »

Witam, jako, że stoję przed wyborem nowej gry chciałbym zapytać się Was, doświadczonych graczy, o swoje rekomendacje. Interesuje mnie gra głównie dla dwóch osób (pary), z której ewentualnie (nie jest to warunek konieczny, aczkolwiek mile widziany) moglibyśmy korzystać również ze znajomymi. Póki co z tych gier, które posiadamy, najbardziej podoba się nam Carcassonne i Cytadela.
Poniżej gry, których kupno rozważam, z góry dziękuję za wszelkie sugestie i uwagi :) :
- Age of Conan: the strategy board game
- Imperial
- Space Hulk (third edition)
- Space Alert
- Claustrophobia
- The Lord of the Rings LCG
- Battles of Westeros
- Earth Reborn
- Dominion: Intryga
- Small World
- Stone Age
- Glory to Rome
- Age of Empires III
- A Game of Thrones LCG (to kupię na penwo, ale jak się pojawi czyli za jakiś czas pewnie)
Ostatnio zmieniony 07 sie 2011, 15:16 przez szamciu, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra dla pary plus znajomi

Post autor: tchazzar »

szamciu pisze: Poniżej gry, których kupno rozważam, z góry dziękuję za wszelkie sugestie i uwagi :) :
- Age of Conan: the strategy board game
- Imperial
- Space Hulk (third edition)
- Space Alert
- Claustrophobia
- The Lord of the Rings LCG
- Battles of Westeros
- Earth Reborn
- Dominion: Intryga
- A Game of Thrones LCG (to kupię na penwo, ale jak się pojawi czyli za jakiś czas pewnie)

Conan - jedna z najbardziej skomplikowanych gier jakie znam. gra opiera sie głównie na walce, a pozyskiwanie wojska nie jest łatwe. Nie jest zła, ale na razie wstrzymałbym się z jej zakupem.

Imperial nie znam.

Space Hulk - tu nie trzeba komentarza, gra miażdzy... ale jej cena takze. Poza tym jest na 2, ze znajomymi ciezej.

Space alert nie znam

Claustrofobia - niby wszystko sprowadza się do turlania kostkami, ale gra daje dużo fanu. Świetna jest ta plansza dark lorda ( czy jak oni go tam nazywaja). Na BBG dałem jej 8 - luźna, odstresowująca gra dla 2 osób.

LOTR LCG - ilu ludzi tyle opinii. jeszcze nie gralem, ale kolega kupił takze szpil na dniach. Zobacz sobie temat na stronie głownej.

Battles of Westeros - znowu tylko dla 2. Ciekawa gra, dosc mocno losowa. Tide of Iron wg mnie jest lepsze.

Earth Reborn nie znam

AGOT LCG - super gra. Duzo interakcji, intrygi, mozliwosc skladania wlasnych deckow, duzo kart, mozliwosci, wszystkiego. Dobra zarówno na 2 ( wyciaga wtedy 75%, bo nie ma dyplomacji i intryg ), jak i 3-4. Najbardziej polecam z tych ww. wymienionych.


Opisy mało szczegółowe. Jakbys chcial dowiedziec sie wiecej to pisz ;) I obczaj jeszcze Warhammer Invasion.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Gra dla pary plus znajomi

Post autor: waffel »

Z tej listy zdecydowanie Dominion. Conan jest ogólnie przeciętny a na dwie osoby to w ogóle lipa, Imperial na dwie osoby też chyba bez sensu, Space Hulk na rynky wtórnym ma astronomiczne ceny, Battles of Westeros ma setup dłuższy niż czas gry... możnaby takcągnąć :) no i wymieniłeś gry ostro konfliktowe głównie, jesteś pewien że szukasz czegoś o praniu się po pyskach? Niektórzy gracze, szczególnie początkujący (przepraszam za uogólnienie i stereotyp) tego nie lubią. Dominion zaś jest grą w którą gram nawet z narzeczoną (która nie gra w NIC innego), a czasem też w gronie mocno doświadczonym gramy ze trzy rozdania i potem coś grubszego. Krótko mówiąc Dominion jest tani, skuteczny (tzn wielu ludziom się podoba) a jak nie podejdzie to łatwo go upłynnisz. Za Space Hulka zaś dasz pewnie ze $150 (kultowa gra, skończony nakład), za Conana 200+ zł i dużo trudniej będzie się ich pozbyć jak nie podejdą.
szamciu pisze:Witam, jako, że stoję przed wyborem nowej gry chciałbym zapytać się Was, doświadczonych graczy, o swoje rekomendacje. Interesuje mnie gra głównie dla dwóch osób (pary), z której ewentualnie (nie jest to warunek konieczny, aczkolwiek mile widziany) moglibyśmy korzystać również ze znajomymi. Póki co z tych gier, które posiadamy, najbardziej podoba się nam Carcassonne i Cytadela.
Poniżej gry, których kupno rozważam, z góry dziękuję za wszelkie sugestie i uwagi :) :
- Age of Conan: the strategy board game
- Imperial
- Space Hulk (third edition)
- Space Alert
- Claustrophobia
- The Lord of the Rings LCG
- Battles of Westeros
- Earth Reborn
- Dominion: Intryga
- A Game of Thrones LCG (to kupię na penwo, ale jak się pojawi czyli za jakiś czas pewnie)
szamciu
Posty: 31
Rejestracja: 06 sie 2011, 11:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra dla pary plus znajomi

Post autor: szamciu »

Dzięki za uwagi :)
Może przy okazji polecicie jakieś inne tytuły głownie pod 2-3 osoby?

Może jeszcze doprecyzuję, że lubię klimat post-apokaliptyczny i to bardzo, ale chyba ciężko o coś dobrego w tej tematyce :)
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Gra dla pary plus znajomi

Post autor: waffel »

No to Neuroshima Hex i 51. Stan. Jedno to abstrakcyjna-bitewna, druga to karcianka ekonomiczna. Tzn. w pierwszą grałem i mi się nie podobała a w drugą nie grałem, ale opinie są dobre.
szamciu
Posty: 31
Rejestracja: 06 sie 2011, 11:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra dla pary plus znajomi

Post autor: szamciu »

Dzięki, poczekam jeszcze na opinie innych, ale na pewno Twoje zdanie skłania mnie ku Dominion i 51 Stan, które z tego co czytam powinny być fajne :)

Swoją drogą jak teraz przeglądam board game geek to jest tyle dobrych gier, że ciężko się połapać a przede wszystkim zdecydować :)
driud
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2010, 14:50
Lokalizacja: wawa/siedlce

Re: Gra dla pary plus znajomi

Post autor: driud »

Też polecę dominiona, proste,szybkie, jeśli nie podejdzie można łatwo sprzedać. W moim przypadku jeśli chodzi o grę w parze i w więcej osób bardzo dobrze sprawdzają się też Wikingowie (podobnie jak w carcassone też układa się kafelki i pionki jednak każdy na swojej "planszy") oraz Tikal - mało negatywnej interakcji=dostaniesz kawę do śniadania 8)
W sumie w cenie Space hulka np dostaniesz Wikingów nówkę, tikala i dominion używane i jeszcze na coś zostanie a będziesz miał więcej gier i mechanik do poznania. :)
Awatar użytkownika
Wagnard
Posty: 16
Rejestracja: 28 wrz 2010, 17:04

Re: Gra dla pary plus znajomi

Post autor: Wagnard »

Arkham Horror. Serio. Nie jest postapokalipyczny, ale spełnia w sumie pozostałe warunki. Moja druga połowa bardzo tą grę lubi.
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Gra dla pary plus znajomi

Post autor: watman »

51 stan jest fajny, ale to nie jest lekka i latwa gra - mi baniak paruje przy kombinacji...
dominion jest lekki, latwy i przyjemny, ale moim zdaniem wiecej w tej grze tasowania niz samej gry...
z tych, ktore wymieniles, ja polecam small world - niby bitwy i lanie sie po pyskach, ale w tak bajkowej oprawie, ze kobiety nie reaguja na to alergicznie, a i gra jest calkiem przystepna dla niedzielnych graczy :)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
ozzman1

Re: Gra dla pary plus znajomi

Post autor: ozzman1 »

W wiekszosc gier, ktore podales nie gralem, ale skoro Dominion jest na liscie, to sklanialbym sie ku niemu. Ogolnie do tej pory praktycznie kazdemu z kim gralem sie podobal. Jest to tez ulubiona gra mojej zony i jedyna, w ktora poki co udaje mi sie ja namowic na 2-os partie. A jesli sie nie spodoba, mozna latwo sprzedac...
Awatar użytkownika
srokaplotkara
Posty: 223
Rejestracja: 01 paź 2009, 13:25
Lokalizacja: Mazury

Re: Gra dla pary plus znajomi

Post autor: srokaplotkara »

Dominion jak najbardziej polecam. To szybka gra i ciekawa. Polecam również Stone Age. Lekka i przyjemna, piękna grafika umila grę :) Gra dobrze jest skalowana na odpowiednią ilość graczy. Tak więc dobrze się gra we 2 jak i 4 osoby. Tak więc, również polecam :)
ODPOWIEDZ