gry 2 osobowe

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6427
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Re: gry 2 osobowe

Post autor: Odi »

lb_lb pisze:Cóż więcej mówić, w takim razie pod natłokiem tych liczb pozostaje mi tylko przestać grać w dwie osoby w WN, albo grać ale zatrzymać uczucie przyjemności z tego płynącej:D
I po co ta przesada? 8)
Po prostu chodziło mi o trochę obektywizmu i spojrzenie wykraczające poza 'własny punkt siedzenia'. Wiesz, część z nas ma tutaj fioła na punkcie propagowania planszówkowego hobby (m.in. ja :roll: ). Osoba, która się pyta co ma kupić, bo to dla niej pierwsza/druga/trzecia planszówka, jest dla nas bardzo cenna i staramy się jej podpowiedzieć jak najlepiej. Jeśli będzie zadowolona z porad i z zakupu, pewnie wciągnie się w to hobby, zaangażuje się w dyskusje na forum etc etc
Patrząc na to w ten sposób chyba rozumiesz, że dwuosobowe WN nie jest tym, co w naszym mniemaniu daje duże szanse na zadowolenie takiego nowego uzytkownika. No i to są jednak spore pieniądze. Po prostu szkoda wydawać je na coś, co nie jest 'optymalne' i 'najlepsze' w tej konfiguracji, skoro dostepny jest Caylus, Agricola, Hansa, Dominion, RftG i mnóstwo innych gier

Chcesz sobie grać w WN w 2 os? Czerpiesz z tego przyjemność? Jasne, podziel się swoimi wrażeniami. Graj sobie. Ale bądź tez świadom, że 3/4 ma inne zdanie. I zaznacz to w swojej wypowiedzi :) Argument 'skoro w nic nie grałeś, to ci sie spodoba', jest...hm...mało pro-konsumencki, że się tak wyrażę :)

I nie kłócimy się - dyskutujemy. To różnica
Ostatnio zmieniony 19 maja 2009, 12:26 przez Odi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6427
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Re: gry 2 osobowe

Post autor: Odi »

:arrow:
Ostatnio zmieniony 19 maja 2009, 12:21 przez Odi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kisio
Posty: 502
Rejestracja: 31 sty 2007, 22:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: gry 2 osobowe

Post autor: kisio »

lb_lb pisze:Cóż więcej mówić, w takim razie pod natłokiem tych liczb pozostaje mi tylko przestać grać w dwie osoby w WN, albo grać ale zatrzymać uczucie przyjemności z tego płynącej:D
Wybaczcie, ale nie mogłem się powstrzymać.
To argument w stylu:
"Pod natłokiem głosów wielu osób pozostaje mi zacząć sypiać z kobietami, choć do tej pory czerpałem wielką przyjemność zaspokajając się samemu."

Tak, jedno i drugie może być przyjemnością, ale nie można pomiędzy nimi stawiać znaku równości.

PS.
Obym nigdy nie musiał grać w WN w dwie osoby (jeśli nie ma 4, to nawet nie zaczynam o nim myśleć).
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6427
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Re: gry 2 osobowe

Post autor: Odi »

:lol:
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: gry 2 osobowe

Post autor: janekbossko »

jest tyle gier świetnych na 2 osoby że aż dziwię się, że ktoś usilnie probuje gry, które skalują się ze średnim skutkiem.
Odi podal świetny przykład z GoT'em

Ja gralem w PR raz. Była to partia we 2 osoby i podobało mi się ALE nie miałem przyjemności grać w wiecej osób. Jednak z kim bym nie rozmawiał to słyszałem że w więcej jest o niebo lepiej! Wniosek? juz nie mogę sie doczekać gry w większym gronie! :mrgreen:

Znow przyznam racje Odiemu. Gier planszowych jest bez liku wiec jeśli już mamy coś komuś polecać, osobie która dopiero zaczyna przygodę to warto proponować tytuły sprawdzone przez 99% społeczeństwa. Coś co w największym stopniu poprostu przypasuje i zarazi :)

W WN grałem w 4 osoby i uważam ze poniżej tego poziomu zaludnienia przy planszy nie powinno się schodzić. Licytacja na 2 osoby sprawdza sie w Medci vs Strozi a nie w WN.
"Pod natłokiem głosów wielu osób pozostaje mi zacząć sypiać z kobietami, choć do tej pory czerpałem wielką przyjemność zaspokajając się samemu."
ROTFL :lol:
Awatar użytkownika
lb_lb
Posty: 209
Rejestracja: 30 mar 2009, 18:07

Re: gry 2 osobowe

Post autor: lb_lb »

Ej dobra ludziska, negowanie mojej wypowiedzi, w ktorej nie jednokrtonie podkreslam, ze to moje zdanie, 'własny punkt siedzenia' jak to ujal Odi, nie jest chyba konieczne... Nie czuje się kompetentny na tyle, zeby wyrokowac za innych... Tym bardziej w momencie gdy moje zdanie jest przeciwne niz zdanie wiekszosci.. Dlatego podkreslam, iz podkreslalem niejdnokrotnie, ze podkreslalem to, ze to moje zdanie... :D (czyt. twoje moze okazac sie inne, rzecz gustu)

Co do wyzszosci sypiania z kobietami:D to hmm... uwazam, ze moja uwaga byla trafna.. Doradzacie Staszkowi, zeby nie bral WN, dlatego, ze wiekszosci sie nie podoba.. Ale jak widac wyrazilem swoje odmienne zdanie... zaznaczajac, ze jest to moje zdanie.

Z tej dyskusji wynosze narazie tyle, ze aby wyrazic swoje zdanie.. nalezy cytowac boardgamesgeek.. :] No bez przesady:) Staszek mial mozliwosc przeczytania wielu wypowiedzi.. I zapewne tak zrobil..
Moja pierwsza gra byli Osadnicy, nastepnie WM oraz Caylus(niedawno dopiero rozdziewiczony) i wiecie co, w moim szczegolnym wypadku to zadzialalo.. Tyle w tym temacie z mojej strony:) Bo chyba zaczynam sie klucic:D ;) Jak cos to w ciagu calej tej dyskusji nie mialem na celu nikogo urazic, czy cos tam:D

Odi-> tez zalezy mi na poszerzaniu grona planszowkowiczow.. rozumiem jakie kieruja toba intencje.. moze z racji stażu w hobby oraz na forum nie udalo mi sie poznac pk. widzenia wielu innych osob, dlatego zachecam ludzi na wzor swoich poczatkow... Przeczytalem kazda wypowiedz w tym temacie i napewno cos z tego wyniose (nie zlosliwie nawete wiecej niz wklejanie cytatow z bgg :D ), dlatego uwazam, ze dalsze wzajemne cytowanie sie i udowadnianie dalszych racji jest dosc jalowe i powoduje zbedne napiecia:D Mam nadzieje, ze rozumiesz moj pkt. widzenia, aby patrzec ze swojego pkt. siedzenia.. Moze przemawia przeze mnie niska empatia, aczkolwiek staralem sie pomoc najlepiej jak umialem... Zawsze dobrze jest znac rozne pk. widzenia:) Nawet te mniejszosciowe:D :)

Pozdrawiam:)

PS.
kisio pisze: PS.
Obym nigdy nie musiał grać w WN w dwie osoby (jeśli nie ma 4, to nawet nie zaczynam o nim myśleć).
Jesli mialbym tyle gier co Ty prawdopodobnie rowniez nie zaczynalbym o niej myslec, natomiast skoro na pudelku stoi 2-6 to znaczy ze da sie o tym myslec.. Oraz nie stawiam rownosci, aczkolwiek nie mowilbym, ze gra jest beznadziejna na 2 osoby.. Nadal WN na 2 osoby bije na glowe "okręty" :) Chodzi o to, ze WN to dobra gra sama w sobie, dlatego nie ma co sie jej pozbawiac dlatego ze lepiej sie w nia gra w 6 osob.. Jest tak moim, nie wyrokujacym, nie majacym znaczenia na tle wszystkich pozostalych graczy, zdaniem.. :D ;) hehehe:D Jenge mam chlopakowi polecic? Kazdy poleca to co lubi, nie? Analogicznie: dla mnie najladniejszym laptopem jest ThinkPad, lubie go.. ma szereg zalet, ktore sa dla mnie istotne, ale wiekszosc woli HP, ASUSa, ACERa Apple'a itp.. To powinienem komus polecic cos czego nie lubie? :) Rozumiecie moj pkt. widzenia? No chyba nie jest taki zly? :)
Awatar użytkownika
bartusm
Posty: 66
Rejestracja: 14 gru 2008, 15:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: gry 2 osobowe

Post autor: bartusm »

janekbossko pisze:jest tyle gier świetnych na 2 osoby że aż dziwię się, że ktoś usilnie probuje gry, które skalują się ze średnim skutkiem.
Tyle, że to nie był wątek "polećcie mi grę na dwie osoby", tylko wątek "czy da się grać w WN i PR w dwie osoby", a potem jka się okazało "jestem posiadaczem WN i PR, czy da się w to grać w dwie osoby?"

Różnica może subtelna, ale jednak całkiem wyrazista :D
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 398
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 18 times
Been thanked: 24 times

Re: gry 2 osobowe

Post autor: piechotak »

Czytam te wszystkie wypowiedzi i muszę się podzielić moimi wrażeniami odnośnie Wysokiego Napięcia.
Zachęcony kilkoma partiami na BSW oraz pochlebnymi recenzjami kupiłem sobie WN jako bodajże czwartą grę w mojej kolekcji. Gra była przeznaczona głównie do grania z (wtedy) dziewczyną oraz od czasu do czasu ze znajomymi. We dwójkę rozegraliśmy kilkanaście, a może i więcej partii - gra bardzo nam się spodobała. Któregoś razu zaniosłem WN do znajomych - tam zagraliśmy sobie w szóstkę. Potem jeszcze kilka razy grałem w większym gronie i coraz mniej w dwie osoby. Aktualnie pudełko WN najwięcej czasu spędza na półce i czeka, aż do grania zbierze się min. 3 osoby. A jak mam ochotę z żoną zagrać w coś cięższego, to bierzemy Caylusa.
Z powyższego nasuwa mi się taki wniosek: Jeżeli ktoś kupuje WN do grania w parze, to lepiej żeby nigdy nie zagrał w większym gronie, bo poznanie, jak wygląda taka rozgrywka może odebrać radość z gry dwuosobowej. Albo niech nie kupuje więcej gier i gra tylko w WN :P
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: gry 2 osobowe

Post autor: westwood »

Odi - wiem, że masz misję, ale zanim zacząłeś dyskutować, mogłeś zauważyć, że lb_lb wyraźnie (w każdym razie IMO) zaznaczył, że artykułuje własną opinię, a nie uśrednioną opinię iluś tam graczy. Zresztą postulat opierania swojego zdania na wynikach ankiety uważam za kuriozalny. Dodatkowo (o czym wyżej wspomniał bartusm) staszek zadał konkretne pytanie i na nie właśnie lb_lb starał się odpowiedzieć. Zatem Twoje riposty były trochę jak kulą w płot.
Odi pisze:Po prostu chodziło mi o trochę obektywizmu i spojrzenie wykraczające poza 'własny punkt siedzenia'.
Kolejne kuriozum. Nie wiem jak Ty, ale ja, kiedy zaczynam czytać kolejny wątek z cyklu "co kupić" wiem zawczasu, co polecą poszczególni użytkownicy :) Każdy poleca to co lubi i wg niego pasuje do założeń. Może po prostu w odpowiedzi na każdy tego typu post zamieszczajmy linki do statystyk na BGG - będzie prościej i bardziej obiektywnie :?
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: gry 2 osobowe

Post autor: Geko »

Westwood, przesadzasz chyba z krytyką. Uśrednione zdanie wielu użytkowników z całego świata to chyba także ważna informacja, jak pojedyncza opinia danej osoby.

Ogólnie rzecz biorąc, to już chyba wszystko zostało wyjaśnione i proponuję zakończyć rozważania, kto co chciał komu powiedzieć, jak drugi to odebrał i kto ma racje pisząc, że wie lepiej, co drugi chciał powiedzieć. Sami widzicie - robi się tylko niepotrzebne zamieszanie, a jak wiadomo, od mieszania herbata nie robi się słodsza :P

Dajcie już spokój :P
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: gry 2 osobowe

Post autor: BloodyBaron »

westwood pisze: Nie wiem jak Ty, ale ja, kiedy zaczynam czytać kolejny wątek z cyklu "co kupić" wiem zawczasu, co polecą poszczególni użytkownicy :)
:) Też w pewnej chwili miałem takie wrażenie - choć ostatnio mocno się zdziwiłem jedną z rekomendacji - więc chyba mimo wszystko warto czytać.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6427
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Re: gry 2 osobowe

Post autor: Odi »

Korci mnie, żeby odpowiedzieć (westwood, Ty się kiedyś doigrasz... :twisted: ), ale faktycznie już chyba wszystko wyjaśniłem, a pisanie 'wyjaśnień do wyjaśnień' i 'komentarzy do wyjaśnień wyjaśnień', zaprowadzi nas w tym wątku na kolejne 2-3 strony niekoniecznie merytorycznej dyskusji 8)

Pytanie staszka było jasne i odpowiedziałem mu zgodnie z tym, czego oczekiwał. Ib_Ib zresztą także. Do czego się w wypowiedzi Ib_Ib przyczepiłem - już wyjaśniłem.
staszek
Posty: 3539
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: gry 2 osobowe

Post autor: staszek »

witam ponownie,
próbowałem już odpowiedzieć kilka razy,ale chyba nie wiem jak to zrobić.
trochę namieszałem swoim postem
pewnie będe grał w te gry w większym gronie,ale może również w 2 osoby.
dziękuje za ciekawe dyskusje.
tym razem mam kilka pytań o gry ,których jeszcze nie kupiłem :)
czy można gdzieś kupić thurn und taxis(może warto poczekać na polską wersję) i czy jest to lepsza gra od Ticket to Ride
drugie pytanie czy rage for the galaxy jest grą wartą kupienia dla dwóch osób,które nie lubią fantastyki,
czy z gier logicznych lepszy jest tzaar,dvonn czy ingeonius,
oraz czy Shogun(poza tym ,ze jest trudny i wymagający) wymaga znajomości angielskiego-wydanie angielskie jest znacznie tańsze.
pozdrawiam wszystkich,
dziękuję z góry za ciekawe odpowiedzi.
Staszek
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: gry 2 osobowe

Post autor: janekbossko »

czy można gdzieś kupić thurn und taxis(może warto poczekać na polską wersję) i czy jest to lepsza gra od Ticket to Ride
mozna kupic TuT i TtR...imo TuT lepszy :)
drugie pytanie czy rage for the galaxy jest grą wartą kupienia dla dwóch osób,które nie lubią fantastyki,
nie lepiej San Juan
czy z gier logicznych lepszy jest tzaar,dvonn czy ingeonius,
ingenious
oraz czy Shogun(poza tym ,ze jest trudny i wymagający) wymaga znajomości angielskiego-wydanie angielskie jest znacznie tańsze.
gra niezależna językowo
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: gry 2 osobowe

Post autor: folko »

Ja tylko na jedno...
staszek pisze: czy z gier logicznych lepszy jest tzaar,dvonn czy ingeonius,
Dwie pierwsze to gry logiczne, Ingenious to abstrakcyjna gra logiczno-losowa. Świetna (z tych 3 ją najbardziej lubię) ale nie czysto logiczna...
staszek
Posty: 3539
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: gry 2 osobowe

Post autor: staszek »

do janekbosko
nie wiesz czy TuT ma szansę wyjść po polsku? niemieckie widziałem,w necie,ale tylko rozszerzenia
podobno San Juan planuje wydać Lacerta(nie wiem może to plotki-ale po polsku byłaby pewnie fajniejsza),nie wiem czy nie jest to gra zbyt podobna do Puerto-oczywiście "wiem"tylko ze słyszenia,podobno,podobnie:) ma się sprawa z Caylusem i Caylusem Magna Carta-druga słabsza i prostsza wersja pierwszej.
do folko
z logicznych kiedyś(20 lat temu) podobał mi się Focus-szukam czegoś w miarę podobnego-słyszałem też(na forum)dobrą opinię o Avalam Bitaka

dzięki
Staszek
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: gry 2 osobowe

Post autor: folko »

Do Focusa najbardziej podobne są właśnie Tzaar i Dvonn (z obecnie dostępnych), z tych dwóch bardziej polecam Dvonn. Obie niestety są tylko na 2 osoby (co oczywiście nie jest wadą, ale jeśli się chce grać większą liczbą...).

Napisz skąd jesteś, może uda Ci się z kimś zagrać i wypróbować gry...
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: gry 2 osobowe

Post autor: Geko »

TuT był zapowiadany, że będzie po polsku, tylko coś ostatnio cicho o tej sprawie.

San Juan chyba planowała kiedyś wydać Lacerta ale warunki kontrahenta zagranicznego okazały się przegięte. Poza tym SJ jest chyba daleko do Race for the Galaxy (znaczy to drugie lepsze, tylko nie każdy będzie w to grał, zwłaszcza niedzielnie grające kobiety).

Co do Caylusa i CMC, to zgodnie z opisami, ta druga to uproszczona wersja pierwszej, z pewnymi zawijasami. Obie chodzą na dwie osoby bardzo dobrze. Jeśli lubicie mózgożerne i pełne interakcji gry ekonomiczne, to Caylus (duży) jest tu pierwszorzędnym typem (niech mi tu ktoś napisze, że Caylus to pasjans :lol:) Jak wydaje wam się zbyt ciężki, można spróbować CMC.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Lucf
Posty: 1344
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: gry 2 osobowe

Post autor: Lucf »

@staszek: nie zrób tylko błędu..... "czy można gdzieś kupić thurn und taxis(może warto poczekać na polską wersję) i czy jest to lepsza gra od Ticket to Ride"

T&T ma się do Ticketa tak jak babcina konfitura do dżemu-galaretki za 1.19zł !

Ticket to o WIELE większe możliwosći strategii, interackji , wiele możliwych map do wyboru, na dwie osoby pojedynek też jest bardzo emocjonujący, na 5 też.
Awatar użytkownika
kmiernik
Posty: 172
Rejestracja: 01 lip 2006, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: gry 2 osobowe

Post autor: kmiernik »

Lucf pisze:T&T ma się do Ticketa tak jak babcina konfitura do dżemu-galaretki za 1.19zł !
Ticket to o WIELE większe możliwosći strategii, interackji , wiele możliwych map do wyboru, na dwie osoby pojedynek też jest bardzo emocjonujący, na 5 też.
To chyba kolejna przesadzona opinia. Jeśli pozostajemy przy porównaniach to Ticket do TuT jest jak jabłko i gruszka - co kto woli pozostaje kwestią gustu. Ale z całą pewnością TuT nie jest gorszą grą niż Ticket - po prostu jest inną. Jeśli zaś chodzi o grę 2-osobową, to TuT mnie osobiście znacznie bardziej się podoba, na więcej osób chyba wolę Ticket.

TuT jest mniej interakcyjny i mniej losowy i moja opinia nie jest odosobniona. Znowu powołując się na BGG i na uśrednione głosy graczy: można znaleźć tam parametr "ciężar gry" (game weight) dość mocno powiązany z ilością możliwości strategicznych i nielosowością. TuT ma średnio 2.3, natomiast Ticket (Europa i USA) 1.9. Gracze jednak nie oceniają TuT jak taniego ekwiwalentu konfitur.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: gry 2 osobowe

Post autor: Geko »

Lucf pisze: T&T ma się do Ticketa tak jak babcina konfitura do dżemu-galaretki za 1.19zł !
Zupełnie nietrafione porównanie. TuT jest troszkę cięższa i trudniejsza. I moim zdaniem dużo lepsza od TtT.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: gry 2 osobowe

Post autor: BloodyBaron »

staszek pisze:do janekbosko
nie wiesz czy TuT ma szansę wyjść po polsku? niemieckie widziałem,w necie,ale tylko rozszerzenia
w Niemczech możesz kupić TuT ze wszystkimi dodatkami za 30 Euro, choć w pewnym momencie pojawiały się zapowiedzi polskiej edycji, to ostatnio coś cicho w tej materii. Zresztą gra jest w 100% niezależna językowo, a w niemieckiej wersji jedyny element z tekstem - karty pomocy - są dwustronne po angielsku i niemiecku.
staszek pisze: podobno San Juan planuje wydać Lacerta(nie wiem może to plotki-ale po polsku byłaby pewnie fajniejsza),nie wiem czy nie jest to gra zbyt podobna do Puerto-oczywiście "wiem"tylko ze słyszenia,podobno,
Na razie nikt San Juana nie zapowiadał, natomiast co do podobieństwa do PR - to jednak zupełnie inna gra - choć mechanizm ról taki sam oraz część nazw budynków miejskich. Gra jest zupełnie inna, bo mechanizm kart nie ma niewiele wspólnego z planszową PR.
staszek pisze:podobnie:) ma się sprawa z Caylusem i Caylusem Magna Carta-druga słabsza i prostsza wersja pierwszej.
CMC jest przede wszystkim krótsze i mniejsze :) Nie powiedziałbym też, że słabsze - zwłaszcza dla dwóch osób - bo zróżnicowanie dostępnych dla graczy budynków daje większą różnorodność rozgrywek - zwłaszcza, jeśli grają ze sobą ciągle te same osoby. Budynki przy drodze mają za każdym razem inny rozkład - są partie, gdzie gracze mają mnóstwo pieniędzy, a są takie, że ledwie starcza na wystawianie robotników. Mam wrażenie, że to gra trochę niedoceniona - bo w zalewie mnóstwa tytułów mało kto chciał widzieć w niej coś innego niż słabszego Caylusa. Ja uważam, że gra dająca podobne wrażenia ale 2-3 krotnie krótszym czasie rozgrywki jest warta zainteresowania - zwłaszcza dla osób nie dysponujących nadwyżkami czasowymi i preferujące gry, które kończą się w 45-60 minut.
_________
Moje gry
Lucf
Posty: 1344
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: gry 2 osobowe

Post autor: Lucf »

mnie się porównanie podoba, jak staszek zagra w obie gry to się przekona.
Wedlug mnie gra jest bardzo kiepska.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: gry 2 osobowe

Post autor: Andy »

Abstrahując od samych gier, bo ich nie znam:
Lucf pisze:T&T ma się do Ticketa tak jak babcina konfitura do dżemu-galaretki za 1.19zł !

Ticket to o WIELE większe możliwosći strategii, interackji , wiele możliwych map do wyboru, na dwie osoby pojedynek też jest bardzo emocjonujący, na 5 też.
Z tego by wynikało, że dżem galaretka za 1.19 smakuje Ci bardziej niż babcina konfitura? :shock:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Lucf
Posty: 1344
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: gry 2 osobowe

Post autor: Lucf »

@Andy - hehe :) na odwrót :) wiadomo
ODPOWIEDZ