Dobra gra dla dwóch osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
zaba
Posty: 235
Rejestracja: 21 sie 2008, 09:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dobra gra dla dwóch osób

Post autor: zaba »

Szukam czegoś co dobrze chodzi w dwie osoby na co zwracam uwagę :
rozgrywka do 2h, mała losowość , gra dla osób (25lat). Liczę na podpowiedzi kolegów i koleżanek :)
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Dobra gra dla dwóch osób

Post autor: Aba »

Mr. Jack - tylko 2 osoby, Small World, dodam jeszcze Caylusa bo też b dobrze chodzi na 2
Ostatnio zmieniony 05 maja 2009, 00:10 przez Aba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arhtu
Posty: 518
Rejestracja: 06 paź 2004, 18:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Dobra gra dla dwóch osób

Post autor: Arhtu »

Caylus, Agricola, Race for the Galaxy.
-
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Dobra gra dla dwóch osób

Post autor: Nabuchodonozor »

Neuroshima Hex!- rozgrywka 40 min-godziny, można grać od 2 do 4 osób i świetnie chodzi w każdym składzie. generalnie nie specjalnie się podoba kobietom. http://gryplanszowe.wikia.com/wiki/Neuroshima_Hex
Dominion- nie grałem ale się przymierzam. Podobno świetnie się gra w 2 osoby http://gryplanszowe.wikia.com/wiki/Dominion
Monev
Posty: 37
Rejestracja: 11 paź 2008, 23:56

Re: Dobra gra dla dwóch osób

Post autor: Monev »

Jak lubisz tematyke zoombie to fajny jest Last Night on Earth - tylko, ze jest calkowicie po angielsku, ale spokojnie da sie zrozumiec ;)
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Re: Dobra gra dla dwóch osób

Post autor: pomimo »

Lekkie, krótkie a sympatyczne gry Bruno Cathali z serii dla 2 w edycji Descartesa

Atlas & Zeus,
Tino & Tony (te dwie widziałem na Allegro za 10 zeta)
Drake & Drake
i Molly & Lore

Najbardziej lubię z tej serii Atlas & Zeus i Drake & Drake - do tego ostatniego jest u nas recenzja, do Atlas & Zeus mamy na blogu polską instrukcję

Na dwie osoby polecam też Kahunę Güntera Cornetta u nas w zasadzie grę nieznaną, ale można zagrać w nią na Yucata.de
Wszystkie powyżej wymienione gry napędzane są kartami, ale nie demonizowałbym losowości w tych tytułach. Trzeba zarządzać ręką, losowość nas przy tym tylko ogranicza, ale nie odbiera radości z zabawy.

No i Witchcraft
jest pod względem grywalności naprawdę niezły - tak jakby do kompletu z Neuroshimą.
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: Dobra gra dla dwóch osób

Post autor: Smerf Maruda »

Caylus, Mr. Jack, Royal Palace.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Dobra gra dla dwóch osób

Post autor: Geko »

Monev pisze:Jak lubisz tematyke zoombie to fajny jest Last Night on Earth - tylko, ze jest calkowicie po angielsku, ale spokojnie da sie zrozumiec ;)
To dość specyficzny tytuł. Trzeba mocno lubić tematykę zombie, bo za dużo myślenia tu raczej nie ma.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobra gra dla dwóch osób

Post autor: bartek_mi »

samuraj
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 485 times
Kontakt:

Re: Dobra gra dla dwóch osób

Post autor: yosz »

Geko pisze:
Monev pisze:Jak lubisz tematyke zoombie to fajny jest Last Night on Earth - tylko, ze jest calkowicie po angielsku, ale spokojnie da sie zrozumiec ;)
To dość specyficzny tytuł. Trzeba mocno lubić tematykę zombie, bo za dużo myślenia tu raczej nie ma.
I moim zdaniem fajnie się gra dopiero w dużym gronie np 1 Zombie player i 4 graczy
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Dobra gra dla dwóch osób

Post autor: Nataniel »

Through the Ages ;-)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Dobra gra dla dwóch osób

Post autor: Aba »

Nataniel pisze:Through the Ages ;-)
Moim zdaniem zdecydowanie lepiej chodzi to na 3-4 osoby a w 2 to tak na rozluźnienie można pyknąć :P.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobra gra dla dwóch osób

Post autor: Sandman »

Nataniel pisze:Through the Ages ;-)
A po co emotikona na końcu? Powinno być po prostu Through the Ages. Koniec kropka. :twisted:
Ewentualnie czas gry do 2 h może być problemem, ale po kilku(nastu) partiach da się go osiągnąć. :]

Edycja: Aba bluźnisz! 8) Fakt, że TtA najlepiej chodzi w 3, 4 osoby, ale gra na 2 jest tak czy inaczej rewelacyjna. Muszę przyznać, że nie znam innej gry na 2+, która równie dobrze spisuje się w wersji dla 2 graczy.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Dobra gra dla dwóch osób

Post autor: Aba »

Ja rozumiem że gra jest świetna i osobiście także jest u mnie w TOP5 ale .... Wam już lekko palma odbija :P.
Awatar użytkownika
piotrek.t
Posty: 115
Rejestracja: 03 lut 2009, 12:08
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Dobra gra dla dwóch osób

Post autor: piotrek.t »

Mój top na dwie osoby to:
Agricola, Race For the Galaxy, Blue Moon
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Dobra gra dla dwóch osób

Post autor: Filippos »

A ja polecam zajrzeć do jednego z kilkudziesięciu już chyba wątków na temat gier dla dwóch osób przed zakładaniem kolejnego i dalszym zaśmiecaniem forum.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Bialogwardzista
Posty: 123
Rejestracja: 22 paź 2008, 09:14

Re: Dobra gra dla dwóch osób

Post autor: Bialogwardzista »

Rzeczywiscie takich watkow bylo juz od 2004 roku chyba z 20, no ale sie deaktualizuja :) Ale i tak zarekomenduje stare gry.

W gry, ktore najlepiej mi sie gralo na 2 osoby to (kolejnosc nieprzypadkowa) : I kult ccg , II wladca pierscieni : konfrontacja, III zaginione miasta (ale tu mocno losowo) i IV neuroshima hex. Neuroshima ma ta ogromna zalete, ze jak akurat przyjdzie do was ktos trzeci czy czwarty to tez sobie pogra (kult zreszta tez, ale to karcianka i jak sie wciagniesz to popłyniesz.... ;) )

Osobiscie odradzam czesto polecana na 2 osoby RFTG. Moim zdaniem lepiej chodzi na wieksza iosc graczy.
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Dobra gra dla dwóch osób

Post autor: Aba »

A ja osobiście odradzam Agricolę :P, dla mnie nie chodzi na każdą ilość graczy :P
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Dobra gra dla dwóch osób

Post autor: Dzej »

Lord of the Rings - The Confrontation: Deluxe

Najlepsza gra na dwie osoby
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Dobra gra dla dwóch osób

Post autor: Andy »

Bialogwardzista pisze:Osobiscie odradzam czesto polecana na 2 osoby RFTG. Moim zdaniem lepiej chodzi na wieksza iosc graczy.
To ja dla równowagi: wg mnie R4tG na 3-5 osób jest świetne, ale na dwie po prostu genialne! :)

Ponadto: Mr. Jack, Cold War: CIA vs. KGB.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Dobra gra dla dwóch osób

Post autor: Tommy »

Aba pisze:Ja rozumiem że gra jest świetna ....................... ale .... Wam już lekko palma odbija :P.
Niom, też mam takie wrażenie :D Wygląda tak,że za niedługo TTA będzie polecana dla wszystkich, zawsze, wszędzie, w każdej możliwej konfiguracji.......

jak będzie topic o małych chwilerach do zagrania w podróży to pewnie też ktoś wyskoczy z TtA (bo w końcu karciana) a tak dobra, że może trochę dłuższa niż chwiler, i może zajmuje trochę więcej miejsca, ale nawet na podłodze w przedziale w pociągu da tyle frajdy, że HOHOHO :D - oczywiście całość potraktujcie bardziej jak żart a nie atak na kogoś etc., po prostu zaczynam już mieć wrażenie, że na tym forum działa hiper lobby na rzecz TtA (a biorąc pod uwagę, że znowu prawie nie da się jej kupić, to polecanie jej jest średnie imho).
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobra gra dla dwóch osób

Post autor: Sandman »

Tommy pisze:jak będzie topic o małych chwilerach do zagrania w podróży to pewnie też ktoś wyskoczy z TtA
:lol: :lol: :lol:


PS Wybaczcie, ale nie mogłem się powstrzymać. 8)
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
klema
Posty: 461
Rejestracja: 20 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1 time

Re: Dobra gra dla dwóch osób

Post autor: klema »

Ostatnio grałem w JAMBO, karcianka dla dwóch osób. Baardzo sympatyczne wrażenia! Tylko z dostępnością może być problem :(
Ale może
Al pomoże

:D
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Dobra gra dla dwóch osób

Post autor: Geko »

Tommy pisze:a biorąc pod uwagę, że znowu prawie nie da się jej kupić, to polecanie jej jest średnie imho.
Kupić, to pół biedy. Spróbuj zagrać przed kupieniem :mrgreen: . Znalezienie osoby, która będzie chciała Ci wytłumaczyć reguły nie jest łatwe (trochę tłumaczenia jest). A trzeba jeszcze brać poprawkę, że pierwsza gra nie będzie w trybie pełnym i jest obarczona pewnymi wadami, których w trybie pełnym nie ma. Jak na razie zagrałem raz w trybie średnim, z rok temu i nie było okazji, żeby zagrać w trybie pełnym. Dlaczego? Bo, na partię umawiają się osoby grę znające (oczywiście trudno im mieć to za złe). No i rozgrywka jest najczęściej na 3 osoby, co utrudnia zrobienie gry szkoleniowej dla większej ilości osób. Do tego gra nie jest tania, więc aż wiele osób jej nie ma. No i czas rozgrywki to też często poważna przeszkoda w zagraniu.

Nie powiem, gra mnie ciągle intryguję, ale nie chcę wydawać ponad 200 zł bez zagrania w trybie pełnym. W trybie średnim (advanced) grało mi się... średnio. Przede wszystkim przestoje były straszne (a ja na to zazwyczaj nie narzekam) no i wygrałem łojąc dużo punktów co turę, mimo, że moja cywilizacja zaczęła się mocno sypać pod koniec (problemy z korupcją, wyżywieniem, ataki militarne przeciwników).
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Dobra gra dla dwóch osób

Post autor: janekbossko »

Kupić, to pół biedy. Spróbuj zagrać przed kupieniem :mrgreen: . Znalezienie osoby, która będzie chciała Ci wytłumaczyć reguły nie jest łatwe (trochę tłumaczenia jest). A trzeba jeszcze brać poprawkę, że pierwsza gra nie będzie w trybie pełnym i jest obarczona pewnymi wadami, których w trybie pełnym nie ma. Jak na razie zagrałem raz w trybie średnim, z rok temu i nie było okazji, żeby zagrać w trybie pełnym. Dlaczego? Bo, na partię umawiają się osoby grę znające (oczywiście trudno im mieć to za złe). No i rozgrywka jest najczęściej na 3 osoby, co utrudnia zrobienie gry szkoleniowej dla większej ilości osób. Do tego gra nie jest tania, więc aż wiele osób jej nie ma. No i czas rozgrywki to też często poważna przeszkoda w zagraniu.
ja gralem od razu w wersje pełna bo wspolgracze stwierdzil ize bez sensu kiedy oni juz inaczej nie chca ;) zostale mzrzucony na głęboką wode i - dało rade :)
Następnego dnia zamówiłem swój egzemplarz...
Reguł sporo ale bez przesady w końcu to gamers game :twisted:

Na 2 polecam Conflict of Heroes a z szybszych CMC, SJ oraz Diamonds Club i Stone Age które fajnie sie skaluje na wiecej graczy :)
ODPOWIEDZ