Grafik szuka mechaniki (współpraca)

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Simona
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2014, 21:06

Grafik szuka mechaniki (współpraca)

Post autor: Simona »

Cześć.

Poszukuję grupy/osoby chcącej zrobić własną planszówkę, karciankę do współpracy. Wygląda to tak, że chciałabym zrobić projekt na zaliczenie na studia właśnie związany z planszówkami, lecz problem w tym, że asem w wymyślaniu i pisaniu mechaniki gry nie jestem. Dlatego zamieszczam tu swoją ofertę współpracy, bo może ktoś zainteresowany byłby fajną grafiką do ciekawego pomysłu. A przeczesywanie całego działu z poszukiwaniem wątku "poszukuję grafika" mi się nie opłacało.
A może chcielibyście pomóc mi w zbudowaniu mechaniki do kilku gotowych koncepcji? Mam kilka niewykorzystanych pomysłów, jednak przydałoby się spytać fachowców w tej dziedzinie. Choć zdecydowanie najchętniej skupiłabym się na całej graficznej oprawie gotowego projektu.

W kwestiach technicznych (moje wyobrażenia) - chciałam zrobić coś techniką litografii, dawną techniką drukarską, która niejako stworzy prototyp gry - kart, planszy, okładki. Techniki grafiki artystycznej mają swój specyficzny klimat. Coś może się niedobić, coś pójść nie tak. Myślę, że ta technika pasowałaby do gry z dawnych czasów, choć niekoniecznie - mogłaby być w tematach steampunku, jakiejś odległej przyszłości z elementami prymitywnymi.

Portfolio: http://przepiorkart.com.pl/

Zapraszam do oferowania swoich pomysłów :)
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Grafik szuka mechaniki (współpraca)

Post autor: Senaszel »

Jak wiele grafiki musisz wykonać aby mieć zaliczone na studiach?
Czy w ramach zaliczenia musisz doprowadzić do wydania tej gry?

Mechanikę można dopasować do grafik for fun. Jeśli nie musi być bardzo oryginalna ani dopracowana.
Mogę ci przedstawić niewielką grę (10 grafik- plansza i 3 wersje 3 kart w róznej kolorystyce + ikony i ew karty pomocy/instrukcja, nie wiem jak szeroko pojętą grafikę chciałabyś zrobić.) klimaty średniowiecza- fantasy. W sumie głównie zależałby od grafik. Mechanika sama w sobie chula, a nie wydaje mi się by kiedykolwiek została uznana przez kogokolwiek za godną wydania.

Za to chętnie zobaczyłbym ją ładnie opracowaną graficznie : )
Wingmakers
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Grafik szuka mechaniki (współpraca)

Post autor: Dr_Kecaj »

do kiedy masz czas na tą grę?
Kupię Szczura rogatego PL
Simona
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2014, 21:06

Re: Grafik szuka mechaniki (współpraca)

Post autor: Simona »

Powiem tak - to jest jakby mój pomysł na zaliczenie, nie jest określone ile, tyle ile uda mi się zrobić bo technika wymaga nieco czasu. Po prostu chciałam zrobić coś nieco bardziej użytecznego (może godnego wydania, sprzedania później - takie tam marzenia wygórowane) niż zwykła grafika płaska. Chciałabym zamknąć się w semestrze, dwóch, aby chociaż poczuć zamierzany efekt. Chętnie zajęłabym się czymś z fajną mechaniką, bo robić ot tak też za bardzo nie chcę. ;) I nie za dużo, bo jestem sama niestetyż, nikt na studiach nie chce robić grupowo. ;/
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Grafik szuka mechaniki (współpraca)

Post autor: Dr_Kecaj »

Senaszel pisze:Jak wiele grafiki musisz wykonać aby mieć zaliczone na studiach?
Czy w ramach zaliczenia musisz doprowadzić do wydania tej gry?

Mechanikę można dopasować do grafik for fun. Jeśli nie musi być bardzo oryginalna ani dopracowana.
Mogę ci przedstawić niewielką grę (10 grafik- plansza i 3 wersje 3 kart w róznej kolorystyce + ikony i ew karty pomocy/instrukcja, nie wiem jak szeroko pojętą grafikę chciałabyś zrobić.) klimaty średniowiecza- fantasy. W sumie głównie zależałby od grafik. Mechanika sama w sobie chula, a nie wydaje mi się by kiedykolwiek została uznana przez kogokolwiek za godną wydania.

Za to chętnie zobaczyłbym ją ładnie opracowaną graficznie : )
nie mogę odpisać Ci na pw, napisz prosze na maila :)
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Grafik szuka mechaniki (współpraca)

Post autor: Maxxx76 »

Simona PW:-)
Awatar użytkownika
Odokar
Posty: 659
Rejestracja: 05 maja 2010, 11:36
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Grafik szuka mechaniki (współpraca)

Post autor: Odokar »

Simona pisze: Zapraszam do oferowania swoich pomysłów :)
A może jesteś zainteresowana stworzeniem grafiki do projektu gry historyczno-edukacyjnej
"Hegemonia dziedzictwa Piastów" :-)

Opisu projektu znajduje się pod adresem:
https://docs.google.com/document/d/1RtV ... UW2gT0/pub
ODPOWIEDZ