51. Stan - Narodziny Nowej Ery-Pocket Edition (" "reskin" ")

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Jeżozwierz
Posty: 36
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:22

51. Stan - Narodziny Nowej Ery-Pocket Edition (" "reskin" ")

Post autor: Jeżozwierz »

Witam!

Pracuję w wolnej chwili nad fanowską kieszonkową formą gry opartej bezpośrednio na mechanice 51 Stanu (tj. chciałbym udostępnić za darmo szablony pozwalające na tworzenie własnych frakcji i talii kart w stosunkowo łatwy sposób (chociaż jeżeliby znalazł się ktoś, kto mógłby to dodatkowo uprościć jakimś skryptem, to też by było fajnie, ale na to nie liczę :P). Oczywiście siłą rzeczy pod względem formatu nie będą one kompatybilne z oryginalną grą, ale dzięki społeczności może będą miały szansę stać się czymś odrębnym.

Celem mojego projektu jest stworzenie narzędzi, które w krótkim czasie pozwolą wytworzyć funkcjonujący produkt niskim kosztem (Print & Play). Jeśli chodzi o karty, postanowiłem postawić na minimalizm i sprowadzić rozmiary kart do formatu "Mini Euro" (45x68mm), co zmniejszy koszt wytworzenia gry. Grafiki są proste, ale wydaje mi się, że mimo niskiej rozdzielczości nie tracą zbytnio na czytelności, a pixel art jest w dzisiejszych czasach popularny ;P. Rezygnacja z grafik artystycznych na kartach jest związana bezpośrednio z naturą projektu - w założeniu ma się dać szybko i intuicyjnie tworzyć i edytować karty. Drewniane znaczniki zostaną zamienione na plansze z numerami, na których w odpowiedni sposób układało się będzie żetony.

Jestem w trakcie opracowywania prototypu awersu karty, który aktualnie wygląda tak:

Zdjęcie dość duże, więc żeby nie spamować schowam je w spojlerze.
Spoiler:
Oczywiście na prezentacji nie przedstawiłem ikon wszystkich surowców, ale w projekcie szablonu już one powstały.

Wiem, że "nie powinno się rozpoczynać tematu od prezentacji grafik", tylko od pomysłu, ale technicznie cała mechanika to 1:1 51 Stan, ja proponuję jedynie stworzenie narzędzi dla fanów tej gry, którzy od tej mechaniki mogliby chcieć czegoś więcej, by mogli tworzyć nowe talie, karty o niespotykanym wcześniej działaniu, nowe, może bardziej zorientowane na konkretny kierunek rozwoju frakcje itp.
chciałbym Was zapytać czy sądzicie, że bardzo upadłem na głowę poświęcając czas na coś takiego.
Wszelką krytykę przyjmuję na klatę. :)
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: 51. Stan - Narodziny Nowej Ery-Pocket Edition (" "reskin

Post autor: Kisun »

Pomysły tego typu zawsze na plus. Tylko czy komuś się będzie to chciało drukować? Jak by to była jakaś grywalna wersja na smartfona to bym pobrał. Jednak uproszczona, czy nie uproszczona, musi być zbalansowana a o to trudno bez dużej grupy testerów i masy prób. Pixelki bardzo fajne, miłe dla oka.
"Errare humanum est"
ODPOWIEDZ