zlepianie heksów do wydruku

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
mwka
Posty: 55
Rejestracja: 27 sie 2007, 17:00
Lokalizacja: Wrocław

zlepianie heksów do wydruku

Post autor: mwka »

Witam,
w jaki sposób przygotować sześciokątne karty/płytki do wydruku? Przykładowo mam ileś heksów, każdy w osobnym pliku ale drukować chciałbym je na jednej kartce, jeden przy drugim - jak na planszy do fjorde. Czy może popełniłem błąd w przygotowywaniu obrazków i lepiej jakoś inaczej zorganizować pracę, kilka heksów w jednym pliku?


pozdrawiam
mwka
Posty: 55
Rejestracja: 27 sie 2007, 17:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: zlepianie heksów do wydruku

Post autor: mwka »

A jak to w LaTeXu zrobić?
mwka
Posty: 55
Rejestracja: 27 sie 2007, 17:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: zlepianie heksów do wydruku

Post autor: mwka »

MisterC czyli nie wiesz jak to zrobić w LaTeXu? Pisałeś tak, że można było odnieść wrażenie, że wiesz. Ja znam LaTeXa dość dobrze, ale nie słyszałem o w miarę szybkiej możliwości wykonania tego.

Jakby, ktoś wiedziałem, to zapraszam do podzielenia się tą tajemną wiedzą:)


pozdrawiam
MsbS
Posty: 883
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: zlepianie heksów do wydruku

Post autor: MsbS »

mwka - a może metodą trochę "na chama"? Otwierasz sobie taki plik z heksem, powiększenie takie, żeby zajął prawie cały ekran, pacnąć "Print Scrn", wkleić do jakiegoś painta, przyciąć, wkleić do dokumentu Wordowego? I tak jeden po drugim heksy posklejać?
mwka
Posty: 55
Rejestracja: 27 sie 2007, 17:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: zlepianie heksów do wydruku

Post autor: mwka »

"Na chama" zawsze nie elegancko wychodzi :|
Na razie zlepami hurtowo paski heksów i potem w jakimś edytorze ręcznie każdy pasek osobne przesuwam, tworząc zwart obszar wydruku - no ale to trochę lipa.

pozdrawiam
unicorn
Posty: 59
Rejestracja: 28 sie 2006, 14:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: zlepianie heksów do wydruku

Post autor: unicorn »

Kiedyś widziałem stronę do generacji map złożonych z różnych wielokątów - nie pamiętam adresu strony - teraz na szybko wyszukałem to: http://incompetech.com/graphpaper/hexagonal/
Może będzie pomocne.
mwka
Posty: 55
Rejestracja: 27 sie 2007, 17:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: zlepianie heksów do wydruku

Post autor: mwka »

Dzięki znam tą stronę, niestety generuję mapy a nie skleja przygotowanych (i zwykle różnych) żetonów.


pozdrawiam
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: zlepianie heksów do wydruku

Post autor: zara2stra »

Ja bym polecił OpenOffice, a konkretnie aplikację Draw - przygotowujesz ręcznie tylko jeden pasek/stronę a potem blokujesz rozmiary i pozycję kształtów i kopiujesz całą stronę. Następnie wystarczy klikać na kolejne kształty i wstawiać w nie wybrane obrazki - program automatycznie przeskaluje je do ustawionego rozmiaru obramowania - ja w ten sposób robiłem arkusze z kartami do TI.
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: zlepianie heksów do wydruku

Post autor: Krionah »

Można też w Corelu narysować hexa, następnie go powielić potrzebną ilość razy, włączyć opcję z paska narzędzi "przyciąganie do obiektów" i gotowe. Hex ładnie do siebie powinny się przyklejać (piszę powinny, bo tę metodę stosowałem tylko do kwadratów i prostokątów).
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: zlepianie heksów do wydruku

Post autor: draco »

Robiłem w Corelu heksy i idzie to bardzo sprawnie.
ODPOWIEDZ