Prywatne okazje znalezione w sieci

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Dominik Pietrzak
Posty: 189
Rejestracja: 26 sty 2016, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: Dominik Pietrzak »

tomasch pisze:
Dominik Pietrzak pisze:
Chciałem przestrzec wszystkich przed tym ogłoszeniem - przelałem 50 zł, użytkownik skasował konto zarówno na olx.pl jak i maila przez który się kontaktował. Czy ktoś jeszcze zakupił grę?
Najgłupszy sposób na oszustwo. Masz nr jego konta bankowego, znajdą go w 10 minut, o ile będą leniwi.

Wysłane z młota Thora, boga grzmotu, przy użyciu sygnałów dymnych
No ale nie wiem czy to ogólnie warto zgłaszać - to nie jest sprzedaż jak w serwisie aukcyjnym. W tytuł przelewu wpisałem, że opłata za grę - wpisałem nawet tytuł ogłoszenia, mam konwersację na olx, która się nie skasowała. Tymczasem jednak policja może uznać sprawę za małą szkodliwość czynu lub nawet powiedzieć że to moja głupota.
Awatar użytkownika
Ryber
Posty: 109
Rejestracja: 30 lis 2015, 11:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 8 times

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: Ryber »

tomasch pisze:
Dominik Pietrzak pisze:
Chciałem przestrzec wszystkich przed tym ogłoszeniem - przelałem 50 zł, użytkownik skasował konto zarówno na olx.pl jak i maila przez który się kontaktował. Czy ktoś jeszcze zakupił grę?
Najgłupszy sposób na oszustwo. Masz nr jego konta bankowego, znajdą go w 10 minut, o ile będą leniwi.

Wysłane z młota Thora, boga grzmotu, przy użyciu sygnałów dymnych
I co mu zrobią jak nie ma umowy kupna-sprzedaży?
Moja kolekcja
Sprzedam
Kupię
Omnia cacas praeter urinam.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: mat_eyo »

Ryber pisze:I co mu zrobią jak nie ma umowy kupna-sprzedaży?
To jest wyłudzenie. Najlepiej przy zgłaszaniu powiedzieć, że nie jest się jedynym poszkodowanym, wtedy od razu się ruszą.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: Yavi »

Zgłaszajcie! Jak sobie odpuścicie i ujdzie mu na sucho, to pewnie będzie próbował tak "sprzedawać" dalej.
Jeśli macie maile/wiadomości, to powinni się tym zająć.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: hutriel »

Jasne że zgłaszać. Tak jak pisał mat_eyo wyłudzenie czy oszustwo jest ścigane niezależnie od wartości poniesionej szkody. Z osobistego doświadczenia - działają sprawnie nawet przy "detalistach". Chociaż w moim przypadku kończyło się szybkim zwrotem pieniędzy bez konsekwencji dla oszusta. Pewnie dostał propozycję na zasadzie "zwracaj pieniądze, zamykamy sprawę, ale jak jeszcze raz...".
Awatar użytkownika
Ryber
Posty: 109
Rejestracja: 30 lis 2015, 11:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 8 times

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: Ryber »

Ażeby nie zaśmiecać - ku przestrodze - nie kupujcie na OLX bez opcji zapłaty przy odbiorze, bo Was oszukają. Nawet jeśli ładne zdjęcia gry wyślą.

EDIT: Będę sprawę zgłaszał na Policję. Jeśli jest ktoś jeszcze poszkodowany niech pisze do mnie na PW.
Moja kolekcja
Sprzedam
Kupię
Omnia cacas praeter urinam.
camperx
Posty: 10
Rejestracja: 27 lip 2016, 22:20

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: camperx »

Moi drodzy, to nie będzie niska szkodliwość, ponieważ to nie kradzież tylko oszustwo, które zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Z doświadczenia wiem, że Policja i Prokuratura poważnie traktują takie doniesienia, natomiast osoby, które dopuszczają się wskazanych czynów skazywane są na wyroki co najmniej w zawieszeniu. W szczególności, jeżeli oszukanych zostało kilka osób.
Wystarczy iść na komendę i ustnie do protokołu zgłosić popełnienie przestępstwa oszustwa.

Pozdrawiam
Banzey
Posty: 11
Rejestracja: 17 sie 2016, 11:13
Lokalizacja: Oleśnica/Wieruszów/Wrocław

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: Banzey »

Również przelałem i zostałem oszukany. Mam jego nr konta oraz nieaktualny juz adres mail. mam równiez nr tel ale jak się dzwoni to komunikat że abonent nie obsługuje tej usługi. Sprawe zgłoszę jutro na policje!
tomasch
Posty: 675
Rejestracja: 25 sie 2014, 20:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: tomasch »

Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili.
camperx pisze:Moi drodzy, to nie będzie niska szkodliwość, ponieważ to nie kradzież tylko oszustwo, które zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Z doświadczenia wiem, że Policja i Prokuratura poważnie traktują takie doniesienia, natomiast osoby, które dopuszczają się wskazanych czynów skazywane są na wyroki co najmniej w zawieszeniu. W szczególności, jeżeli oszukanych zostało kilka osób.
Wystarczy iść na komendę i ustnie do protokołu zgłosić popełnienie przestępstwa oszustwa.

Pozdrawiam
Potwierdzam - kradzież do 1000zł nie jest przestępstwem, tylko wykroczeniem, i jako takie może nie być ścigane z pełną werwą. Ten przypadek jednak podchodzi pod inny paragraf, gdzie nie ma określonej minimalnej kwoty oszustwa. Drugą rzeczą jest umowa kupna-sprzedaży. Umowa nie musi być spisana, ustna jest tak samo ważna, problem by ją wówczas udowodnić - ale tu jest korespondencja mailowa/czatowa.
Wysłane z Nokii 3310 przy użyciu Internet Explorera
romeoix
Posty: 8
Rejestracja: 09 lis 2014, 23:20

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: romeoix »

Nie wiem czy to coś pomoże - ja się umawiałem z nim na odbiór i wysłał mi jakieś dane adresowe, ale nie sądzę aby były prawdziwe...
Pozostaje spokojnie udać się do prokuratury i złożyć stosowny wniosek
Awatar użytkownika
Dominik Pietrzak
Posty: 189
Rejestracja: 26 sty 2016, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: Dominik Pietrzak »

U mnie sprawa już na policji. Jeśli są jeszcze jacyś poszkodowani, to zachęcam również do wybrania się na policję. Samo zgłoszenie nie trwa długo, a im więcej osób zgłosi, tym, według policjanta który mnie przesłuchiwał, większa szansa, że się tym zajmą.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Psychopapa
Posty: 35
Rejestracja: 11 lip 2015, 00:33
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: Psychopapa »

Trzeba zgłaszać takie rzeczy, niema co przepuszczać...
Dwa miesiące temu spotkało to samo, tylko na 150zł przy zakupie Eldrith Horror na OLX... poszedłem - zgłosiłem i już są nawet wyniki bo dostałem pismo, że namierzyli gościa :)
Aczkolwiek przy samym zgłoszeniu mnie zniechęcali, że to niby numer tel i konto może być lipne i nic nie zdziałają ;P. Podrukuj wszystko co się da i idz, godzinka z życia, a nóż się zwróci :)

Jakby co służę radą :)

Trzy lata temu miałem podobny przypadek na allegro, ale bodajże na 70zł, po pół roku od zgłoszenia pieniążki wróciły na moje konto :)
Kupię:
Ticket to Ride 10th | Merchants & Marauders: Seas of Glory
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: FortArt »

Możecie też po prostu na przyszłość przestrzegać podstawowej zasady, o której olx trąbi na każdym kroku - żadnej wysyłki, to jest portal dla ogłoszeń z odbiorem osobistym.

A teraz proponuję zakończyć już dyskusję nie na temat i skupić się na okazjach znalezionych w sieci.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: Tuminure »

FortArt pisze:Możecie też po prostu na przyszłość przestrzegać podstawowej zasady, o której olx trąbi na każdym kroku - żadnej wysyłki, to jest portal dla ogłoszeń z odbiorem osobistym.

A teraz proponuję zakończyć już dyskusję nie na temat i skupić się na okazjach znalezionych w sieci.
"Zalecamy odbiór osobisty" nie ma nawet podobnego znaczenia do "żadnej wysyłki, to jest portal dla ogłoszeń z odbiorem osobistym". Jak najbardziej można handlować na odległość, a znalezienie ewentualnego oszusta jest banalne, o ile opłaciło zamówienie przelewem (do banku działającego w Polsce).
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: Aville »

Tuminure pisze:
FortArt pisze:Możecie też po prostu na przyszłość przestrzegać podstawowej zasady, o której olx trąbi na każdym kroku - żadnej wysyłki, to jest portal dla ogłoszeń z odbiorem osobistym.

A teraz proponuję zakończyć już dyskusję nie na temat i skupić się na okazjach znalezionych w sieci.
"Zalecamy odbiór osobisty" nie ma nawet podobnego znaczenia do "żadnej wysyłki, to jest portal dla ogłoszeń z odbiorem osobistym". Jak najbardziej można handlować na odległość, a znalezienie ewentualnego oszusta jest banalne, o ile opłaciło zamówienie przelewem (do banku działającego w Polsce).
Zwróć uwagę!
Nie wysyłaj pieniędzy - przekaż je osobiście, po obejrzeniu przedmiotu.
Zawsze spotykaj się ze sprzedającym i gotówkę przekazuj dopiero, kiedy upewnisz się, że produkt jest zgodny z opisem umieszczonym w ogłoszeniu. Nigdy nie przekazuj zaliczek i nie wpłacaj pieniędzy na konto!
Jeżeli nie masz możliwości spotkania się osobiście ze sprzedającym, poproś o przesyłkę za pobraniem ze sprawdzeniem zawartości przy kurierze.
Jak dla mnie są dość bezpośredni...
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: Tuminure »

Aville pisze:
Tuminure pisze:
FortArt pisze:Możecie też po prostu na przyszłość przestrzegać podstawowej zasady, o której olx trąbi na każdym kroku - żadnej wysyłki, to jest portal dla ogłoszeń z odbiorem osobistym.

A teraz proponuję zakończyć już dyskusję nie na temat i skupić się na okazjach znalezionych w sieci.
"Zalecamy odbiór osobisty" nie ma nawet podobnego znaczenia do "żadnej wysyłki, to jest portal dla ogłoszeń z odbiorem osobistym". Jak najbardziej można handlować na odległość, a znalezienie ewentualnego oszusta jest banalne, o ile opłaciło zamówienie przelewem (do banku działającego w Polsce).
Zwróć uwagę!
Nie wysyłaj pieniędzy - przekaż je osobiście, po obejrzeniu przedmiotu.
Zawsze spotykaj się ze sprzedającym i gotówkę przekazuj dopiero, kiedy upewnisz się, że produkt jest zgodny z opisem umieszczonym w ogłoszeniu. Nigdy nie przekazuj zaliczek i nie wpłacaj pieniędzy na konto!
Jeżeli nie masz możliwości spotkania się osobiście ze sprzedającym, poproś o przesyłkę za pobraniem ze sprawdzeniem zawartości przy kurierze.
Jak dla mnie są dość bezpośredni...
I nieco wyżej w tym samym artykule:
Nie chcesz skorzystać z możliwości bezpośredniego odbioru? Pamiętaj, że robisz to na własną odpowiedzialność
Jak dla mnie, również są dość bezpośredni... szczególnie gdy przeczyta się nagłówek tego artykułu.
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 252 times
Been thanked: 113 times

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: hamish »

Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Banzey
Posty: 11
Rejestracja: 17 sie 2016, 11:13
Lokalizacja: Oleśnica/Wieruszów/Wrocław

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: Banzey »

Jest już jakiś odzew od strony policji w sprawie oszustwa??
winster
Posty: 44
Rejestracja: 17 sie 2016, 11:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: winster »

http://allegro.pl/warhammer-invasion-in ... 78774.html Warhammer Inwazja w przyzwoitej cenie (jeszcze).
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: ObraneOrzechy »

winster pisze:http://allegro.pl/warhammer-invasion-in ... 78774.html Warhammer Inwazja w przyzwoitej cenie (jeszcze).
Mysle, ze wrzucanie linkow do licytacji od zlotowki nie jest zadna okazja. Szczegolbie takich, ktore koncza sie dopiero za 7 dni. ;)

Ale to tylko moje zdanie.
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: vincentblack »

ObraneOrzechy pisze:
winster pisze:http://allegro.pl/warhammer-invasion-in ... 78774.html Warhammer Inwazja w przyzwoitej cenie (jeszcze).
Mysle, ze wrzucanie linkow do licytacji od zlotowki nie jest zadna okazja. Szczegolbie takich, ktore koncza sie dopiero za 7 dni. ;)

Ale to tylko moje zdanie.
To nie tylko twoje zdanie. Temat był już przerabiany N-razy, ale widać niektórzy albo nie czytają tego wątku uważnie, albo mają sobie sugestie innych w poważaniu...
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: ObraneOrzechy »

vincentblack pisze:
ObraneOrzechy pisze:
winster pisze:http://allegro.pl/warhammer-invasion-in ... 78774.html Warhammer Inwazja w przyzwoitej cenie (jeszcze).
Mysle, ze wrzucanie linkow do licytacji od zlotowki nie jest zadna okazja. Szczegolbie takich, ktore koncza sie dopiero za 7 dni. ;)

Ale to tylko moje zdanie.
To nie tylko twoje zdanie. Temat był już przerabiany N-razy, ale widać niektórzy albo nie czytają tego wątku uważnie, albo mają sobie sugestie innych w poważaniu...
Widze, ze ktos tu nie przeczytal pierwszego posta w temacie ;)
Myslalem, ze to do niego nalezy sie dostosowac.
EdekDemolka
Posty: 86
Rejestracja: 21 wrz 2015, 19:56

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: EdekDemolka »

glocked
Posty: 141
Rejestracja: 07 gru 2014, 23:22
Been thanked: 1 time

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: glocked »

EdekDemolka pisze:Mikołaj rozdaje za darmo:
https://www.olx.pl/oferta/gry-planszowe ... bc47b29b7d
Ale tu były jakieś gry planszowe ? Nie to forum czy już poszły ?
sopelma
Posty: 45
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: sopelma »

glocked pisze:
EdekDemolka pisze:Mikołaj rozdaje za darmo:
https://www.olx.pl/oferta/gry-planszowe ... bc47b29b7d
Ale tu były jakieś gry planszowe ? Nie to forum czy już poszły ?
tak - wczoraj link kierował kierował jeszcze do niaktualnej już oferty - podejrzewam, że sprawa była aktualna przez jakąś minute - to "dziwne", przecież za darmo oddawał.
ODPOWIEDZ