Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
morris
Posty: 604
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 144 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: morris »

GFP pisze:
morris pisze:Nowa Intryga powinna być tańsza, nieprawdaż?
W ramach ciekawostki. Cena 1000 sztuk Dominiona Imperium, jest wyższa niż podstawki. Ilość kart nie idzie w parze z ceną, jaką otrzymujemy od Rio Grande.
Może dlatego, że są dodatkowe elementy (żetony), i może też dlatego, że jest więcej różnych wzorów kart (jeśli na arkusz drukarski wchodzi np. 50 kart, to podstawka zajmuje mniej arkuszy niż Imperium). I instrukcja gry jest obfitsza w Imperium. A w nowej Intrydze w stosunku do starej dochodzi jedna karta (7 nowych, a 6 wylatuje) i ubywa 8 (karty podstawowe plus śmietnisko), a fizycznie ubywa 200 kart. Ahh, i jeszcze dojdzie karton (nowe śmietnisko). No i instrukcja gry się zmniejszy.

Nie znam się, dywaguję tylko.
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: ernin »

A czy małe dodatki planujecie wydać w "dwupakach"? Fajnie jak by wszystko bylo w dużych pudłach łatwiej i ładniej na półkach to układać.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: warlock »

Pytanie do Spartakusa:

Co z jakimś FAQ albo oficjalną poprawką tłumaczenia kart rodu Sepiuszów, karty młot i jednego z gladiatorów (choć wydaje mi się, że błędów wprowadzających zamieszanie jest więcej...)? Jest opcja, że wypuścicie plik PDF z poprawkami w formie naklejek przygotowanych do samodzielnego wydruku (albo całych kart, albo chociaż pola z opisem)?

Byłoby super, jakbyście pochylili się nad błędami (nawet drobnymi) wychwyconymi przez fanów serii, przeanalizowali tłumaczenie jeszcze raz i wypuścili taki pakiet naprawczy online. Koszt w zasadzie żaden, a posiadacze gry byliby zadowoleni ;). Wyciąłbym sobie poprawione karty i po prostu nakleił na błędne oryginały.
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: GFP »

ernin pisze:A czy małe dodatki planujecie wydać w "dwupakach"? Fajnie jak by wszystko bylo w dużych pudłach łatwiej i ładniej na półkach to układać.
Na pewno nie będziemy mieć opcji zmiany formy, przyjętej przez RGG. Jeśli oni wydadzą dwupak to tak. Jeśli nie- to nie ma na to opcji.
warlock pisze:Pytanie do Spartakusa:

Co z jakimś FAQ albo oficjalną poprawką tłumaczenia kart rodu Sepiuszów, karty młot i jednego z gladiatorów (choć wydaje mi się, że błędów wprowadzających zamieszanie jest więcej...)? Jest opcja, że wypuścicie plik PDF z poprawkami w formie naklejek przygotowanych do samodzielnego wydruku (albo całych kart, albo chociaż pola z opisem)?

Byłoby super, jakbyście pochylili się nad błędami (nawet drobnymi) wychwyconymi przez fanów serii, przeanalizowali tłumaczenie jeszcze raz i wypuścili taki pakiet naprawczy online. Koszt w zasadzie żaden, a posiadacze gry byliby zadowoleni ;). Wyciąłbym sobie poprawione karty i po prostu nakleił na błędne oryginały.
FAQ zostało zlecone do przetłumaczenia - wobec oficjalnego faq od GF9, jak i poprosiliśmy osobę zajmującą się przygotowaniem tego FAQ o przejrzenie działu z pytaniami na forum, oraz grup na facebooku. Nie jestem w stanie podać na ten moment żadnej daty- osoba która zajmuje się u nas DTP jest w tej chwili na maksa obłożona. Prace nad samą treścią też niedawno zostały rozpoczęte.
Jeśli chodzi o naklejki- postaramy się uzyskać zgodę GF9 i Starz. W tym przypadku, na udostępnienie czegokolwiek musimy mieć takie zgody.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: warlock »

Rewelacja! Świetnie, że działacie w temacie, cierpliwie czekam na rozwój sytuacji ;).
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: ernin »

Jest np taki dwupak wydany prze rio grande https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... cornucopia
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: GFP »

ernin pisze:Jest np taki dwupak wydany prze rio grande https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... cornucopia
Nie jestem pewien, czy były produkowane w Europie. Dopytam.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Tuminure »

GFP pisze:
ernin pisze:Jest np taki dwupak wydany prze rio grande https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... cornucopia
Nie jestem pewien, czy były produkowane w Europie. Dopytam.
Ja tak tylko dodam, że fani Dominiona mają już Róg Obfitości (tj. połowę tego dwupaku) wydany przez Barda. Chyba lepszym wyjściem zarówno dla Was, jak i dla fanów gry, jest wydawanie dodatków, które nie są i nie były dostępne w języku polskim.
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: GFP »

Obrazek
Jest rok 2038. Po wielu dekadach pożyczania pieniędzy od Chin, Japonii, Rosji, Brazylii i całej reszty świata Stany Zjednoczone w końcu zbankrutowały. Podejmując rozpaczliwą próbę zebrania funduszy, rząd postanowił wystawić na aukcję swoje sekretne skarby: artefakty i relikty zdobyte w latach potęgi i bogactwa, składowane w świetnie chronionym Magazynie 51.

Magazyn 51 to prosta licytacyjna gra dla 3-5 osób. Gracze wcielają się w role bogatych kolekcjonerów antyków, którzy oferują miliardy dolarów za autentyczne i potężne relikty. Niektóre z nich wydają się promieniować dziwną, świętą aurą, podczas gdy inne stanowią śmiertelne zagrożenie... Każdy kolekcjoner pragnie zgromadzić najwspanialszą kolekcję, aby przyćmić dokonania pozostałych. Musi jednak uważać, by w jego ręce nie trafiły podróbki, ponieważ zrujnowałoby to jego reputację. Zwycięzcą zostanie ten kolekcjoner, który po zakończeniu wszystkich aukcji będzie posiadać najcenniejszą kolekcję.

Obrazek

Instrukcja: https://1drv.ms/b/s!AvhOEEpjJq3Zh6FtHU0NGAbEHUM9pA
SCD: 69,90
Premiera sklepowa: 14.06 (preordery powinny już być dostępne w Waszych ulubionych sklepach)
Premiera konwentowa: Comic Con Warszawa - 1-4.06. (Tak, będzie można zarówno zagrać, jak i kupić własną kopię. :)


Odrobina zdjęć zawartości:
Spoiler:
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
morris
Posty: 604
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 144 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: morris »

Dlaczego to jest w tym wątku? Ani na pudełku ani w instrukcji nie widać Waszego logo, więc... ?
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Luboy
Posty: 161
Rejestracja: 23 kwie 2013, 22:28
Lokalizacja: Ruda Śl. / Gliwice
Been thanked: 3 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Luboy »

Z tyłu pudełka jest logo GFP. Cena około 50 zł.
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: GFP »

morris pisze:Dlaczego to jest w tym wątku? Ani na pudełku ani w instrukcji nie widać Waszego logo, więc... ?
Ponieważ jesteśmy wyłącznym dystrybutorem wersji z zasadami w języku polskim.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 303
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

Odpowiedź na wspieram odnośnie Mage Wars.
Zdajemy sobie sprawę z przedłużających się problemów, niestety, zamęt wokół sprowadzenia do Polski Odlotowego Wyścigu zmusił nas do skoncentrowania się głównie na nim i rzeczywiście zaniedbaliśmy przez to nieco pozostałe projekty, za co przepraszamy. Obiecujemy w najbliższych dniach przygotować poważniejszy update tutaj. Dziękujemy za cierpliwość.
Ja zdaję sobie sprawę, że (teoretycznie) to nie Wasza wina, ale... jednocześnie zobaczyłem, że zajmujecie się promocją nowej gry. W tym momencie zaczyna mi coś zgrzytać...
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: ostoja »

:lol: :lol: :lol:
Czekam na wiadomość, że GF to tak naprawdę 2 osoby, które przede wszystkim pracują w korpie na cały etat, a wydawaniem gier zajmują się po godzinach pracy, pod warunkiem że nie są zbyt zmęczeni.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: mikeyoski »

swiroff pisze:Odpowiedź na wspieram odnośnie Mage Wars.
Zdajemy sobie sprawę z przedłużających się problemów, niestety, zamęt wokół sprowadzenia do Polski Odlotowego Wyścigu zmusił nas do skoncentrowania się głównie na nim i rzeczywiście zaniedbaliśmy przez to nieco pozostałe projekty, za co przepraszamy. Obiecujemy w najbliższych dniach przygotować poważniejszy update tutaj. Dziękujemy za cierpliwość.
Ja zdaję sobie sprawę, że (teoretycznie) to nie Wasza wina, ale... jednocześnie zobaczyłem, że zajmujecie się promocją nowej gry. W tym momencie zaczyna mi coś zgrzytać...
Zajmują sie Odlotowym Wyścigiem? Hmmm... A już nie chce mi się tego komentować. Szkoda nerwów
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 303
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

Jeszcze bodaj dwa tygodnie i minie rok od zakończenia kampanii. ROK! Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Wallenstein »

Z kim kontaktować się w sprawie zwrotu $ za MAGE WARS ?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: rastula »

Nie zjmujemy się twoją grą bo zajmujemy się inną grą, a ja...super.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Sekator »

Tak się zajmują odlotowym, że ostatnia aktualizacja 2 tygodnie temu, czas na odpowiedź UC minął, a my dalej nic nie wiemy.
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 303
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

Jeszcze a propo produkcji w Chinach - "Wojownicy z Midgardu" również są tam produkowani i według ostatnich wieści gry mają w przyszłym tygodniu ruszyć pociągiem. Kampania skończyła się w lutym. Czyli jednak da się zlecać produkcję Chińczykom... W przypadku "Mage Wars" nawet nie wiemy czy cokolwiek się drukuje.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: rastula »

Jasno wynika, że nie. Gdyby nie fakt, że jestem częścią pakietu to dla zasady bym wycofał kasę. Nigdy więcej wsparcia dla GFP.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: citmod »

rastula pisze:Jasno wynika, że nie. Gdyby nie fakt, że jestem częścią pakietu to dla zasady bym wycofał kasę.
Ja jestem w podobnej sytuacji z Odlotowym Wyścigiem. Już nawet nie chce mi sie grac w ta gre. Takze jak juz łaskawie dojdzie to będzie pewnie z pół roku na półce stała. Jakbym nie był częścią pakietu też bym zrezygnował...

Edit: Jeszcze tym tekstem o ochlodzeniu kontaktu na Forum mnie dodatkowo rozloscili. Nie ma to jak obrazić się na ludzi dzięki którym "zaistnieli" i w ogóle nadal są na rynku.
Awatar użytkownika
morris
Posty: 604
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 144 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: morris »

ostoja pisze::lol: :lol: :lol:
Czekam na wiadomość, że GF to tak naprawdę 2 osoby, które przede wszystkim pracują w korpie na cały etat, a wydawaniem gier zajmują się po godzinach pracy, pod warunkiem że nie są zbyt zmęczeni.
Z 5 osób, o których wiadomo że tam pracują, 2 się określają, że tam są zatrudnione, 2 pracują gdzie indziej (a w GF "przy okazji"), a o 1 nic mi nie wiadomo.
Wszystko są to informacje znalezione na wspieram.to, na fejsbuku i goldenline.pl

Mam nadzieję że nie uraziłem nikogo.
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Luboy
Posty: 161
Rejestracja: 23 kwie 2013, 22:28
Lokalizacja: Ruda Śl. / Gliwice
Been thanked: 3 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Luboy »

"A ja leżę i leżę i leżę...
I nikomu nie ufam
I nikomu nie wierzę..."
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: akahoshi »

Luboy pisze:"A ja leżę i leżę i leżę...
I nikomu nie ufam
I nikomu nie wierzę..."
"Wstań, powiedz nie jestem sam(...) "
:twisted:
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
ODPOWIEDZ