Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Kal-El83
Posty: 1136
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 238 times
Been thanked: 120 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Kal-El83 »

Ja się tylko cieszę, że odstąpiłem od wsparcia na rzecz ewentualnego zakupu po premierze ;)
Ale by mnie tu nerwy zjadały, wcinałyby mnie jak ciasteczko ;)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: 8janek8 »

Faktycznie, czas zamknąć ten temat. Brak wydawcy, powyzywajcie się na stornie projektu lub fb, jeśli taką macie potrzebę. Ja też czekam na obie gry z serii MW i nic nie zmieni zaśmiecanie tego forum.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Zaan84 »

Uważam oddzielny wątek w planach wydawniczych to przywilej dla wydawcy abyw całym gąszczu tematów miał wydzielone własne miejce w bądź co bądź co najwiekszej planszówkowej społeczności w tym kraju. Jeżeli wydawca sam, dobrowolnie nie chce z tego przywileju korzystać to jest jego wybór i w moim odczuciu nie ma co prowadzić tego za niego. Jak dla mnie temat do zamknięcia.
jarekw
Posty: 48
Rejestracja: 20 mar 2012, 09:13
Lokalizacja: Wrzesiny
Has thanked: 48 times
Been thanked: 1 time

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: jarekw »

Spokojnie, wystartuje nowy projekt na wspieram, to i wydawca pojawi się:)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Szaweł »

Chyba już nie wystartuje, jeśli wierzyć w słowa o samodzielnym wydawaniu gier przez samo GF.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Zaan84 »

GF tydzień temu zaczęło kampanię informacyjną nt Star Realms. Gdyby mieli taką chęć to wpis już by sie tutaj pojawił.
Tuminure
Posty: 555
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Tuminure »

Szaweł pisze:Chyba już nie wystartuje, jeśli wierzyć w słowa o samodzielnym wydawaniu gier przez samo GF.
Czy przypadkiem Dominion: Adventures oraz VGW: Masters of Elements nie były zapowiedziane jako dodatki planowane do wydania na wspieram.to?

No i jeżeli nie, to co z zniżką na kolejną kampanię wspieram.to za wikingów :(?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: mat_eyo »

Na wspieram.to na pewno znajdzie się Velaria: Card Kingdoms (wraz z Villages of Valeria i Quests of Valeria dostępnymi podczas kampanii jako nagrody).
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: rastula »

Zaan84 pisze:GF tydzień temu zaczęło kampanię informacyjną nt Star Realms. Gdyby mieli taką chęć to wpis już by sie tutaj pojawił.


strategia wydawcy dla forum jest taka:


Obrazek


nikt nie lubi słuchać jak mu w oczy nieprzyjemną prawdę mówią ...:)
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 432
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 61 times
Been thanked: 62 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Fiacik »

Sorry Panowie, ale kasa rozeszła się na Star Realms i Projekt Gaia 8)
nowakowski116
Posty: 6
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:23

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: nowakowski116 »

Witam, orientuje się ktoś kiedy ma wyjść dodatek do Vikings Gone Wild i jaki to będzie dodatek?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: mat_eyo »

nowakowski116 pisze:Witam, orientuje się ktoś kiedy ma wyjść dodatek do Vikings Gone Wild i jaki to będzie dodatek?
W tym roku po polsku ma wyjść Ragnarok, powinien być we wrześniu.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: polwac »

https://www.facebook.com/gamesfactorypu ... 746748919/

Wszystko fajnie tylko kto będzie za nimi po eventach jeździł, żeby wykorzystać swój kod rabatowy :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Yavi »

polwac pisze:https://www.facebook.com/gamesfactorypu ... 746748919/

Wszystko fajnie tylko kto będzie za nimi po eventach jeździł, żeby wykorzystać swój kod rabatowy :)
W odpowiedzi na jakiś komentarz napisali, że można będzie też wykorzystać kod wysyłkowo.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: rastula »

jakiś mój komentarz ;)
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: ostoja »

GF zapowiedzieli swój powrót na forum i wreszcie dali update w sprawie Mage Wars. Wygląda to tak, jakby wpadł tam Marcin Ropka i zapytał "Panowie, co wy odpierdalacie? Ja wam pokażę jak to się robi" i posprzątał ;-) Czyli wreszcie jest aktualizacja w kampanii (po ponad 2 miesiącach!) i solidna rekompensata dla wspierających. Mnie jedynie bawi dotychczasowe modus operandi GF - przy Odlotowym Wyścigu zrzucali winę na złych celników i urzędników, a okazało się, że wina była całkowicie po ich stronie bo zapomnieli o umieszczeniu oznakowania CE na opakowaniach. Przy Mage Wars próbowali zrzucić winę na drukarnię - teraz okazuje się, że tak naprawdę to oni za późno przesłali pliki i wypadli z kolejki. Strasznie to dziecinne, ale może z Marcinem na pokładzie będzie to wszystko lepiej wyglądało.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Trolliszcze »

Sprecyzujmy - pliki były wysłane na czas, ale okazało się, że trzeba wprowadzić jakieś poprawki, i to z tymi poprawkami zdaje się nie zdążyli. Oczywiście konieczność wprowadzenia poprawek też mogła wynikać z ich winy. Osobiście złożyłbym ten poślizg na karb braku doświadczenia. Pierwszy raz współpracowali z Chińczykami, więc może nie wiedzieli do końca, jak te pliki mają wyglądać; być może nie zdawali sobie sprawy, jak potężny będzie poślizg przy spóźnieniu z korektą plików itd. Nie piszę tego po to, by ich usprawiedliwiać; raczej po to, by nakreślić w miarę rzeczywisty obraz wydarzeń, bo posty niektórych uczestników kampanii/użytkowników forum wołają o pomstę do nieba ("specjalnie nas olewają", "okradli nas z hajsu, żeby rozkręcić interes", "pewnie uciekną z kasą na Bahamy" itd. itp.).
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: ChlastBatem »

Trolliszcze musi być nieźle opłacany przez GF :wink: Gdziekolwiek padnie tyci słowo krytyki tam pojawia się on.
Oczywiście żartuję sobie. Dobrze, że osoby bardziej zorientowane starają się wytłumaczyć pewne kwestie. Przepływ informacji jest bardzo ważny.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: RunMan »

Z tej góry hajsu na którą nas okradli mogli sobie pozwolić na zatrudnienie, nomen omen Trolliszcza
Spoiler:
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: ostoja »

Trolliszcze pisze:Sprecyzujmy - pliki były wysłane na czas, ale okazało się, że trzeba wprowadzić jakieś poprawki, i to z tymi poprawkami zdaje się nie zdążyli. Oczywiście konieczność wprowadzenia poprawek też mogła wynikać z ich winy. Osobiście złożyłbym ten poślizg na karb braku doświadczenia. Pierwszy raz współpracowali z Chińczykami, więc może nie wiedzieli do końca, jak te pliki mają wyglądać; być może nie zdawali sobie sprawy, jak potężny będzie poślizg przy spóźnieniu z korektą plików itd. Nie piszę tego po to, by ich usprawiedliwiać; raczej po to, by nakreślić w miarę rzeczywisty obraz wydarzeń, bo posty niektórych uczestników kampanii/użytkowników forum wołają o pomstę do nieba ("specjalnie nas olewają", "okradli nas z hajsu, żeby rozkręcić interes", "pewnie uciekną z kasą na Bahamy" itd. itp.).
Mi się coś kołacze po głowie, że po wpadce z inną grą (błędne karty w Mistfallu?) zadeklarowali, że będą sprawdzać wszystko do skutku, aż będą mieli pewność, że wszystko się zgadza. To był też chyba pierwszy moment, kiedy zaczęli mówić o opóźnieniu z Mage Wars i pewnie pierwotny powód.
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: sztefyn »

mat_eyo pisze:Na wspieram.to na pewno znajdzie się Velaria: Card Kingdoms (wraz z Villages of Valeria i Quests of Valeria dostępnymi podczas kampanii jako nagrody).
Rozumem że Villages of Valeria i Quests of Valeria jako dodatki do kupienia, też po polsku?
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: mat_eyo »

sztefyn pisze:
mat_eyo pisze:Na wspieram.to na pewno znajdzie się Velaria: Card Kingdoms (wraz z Villages of Valeria i Quests of Valeria dostępnymi podczas kampanii jako nagrody).
Rozumem że Villages of Valeria i Quests of Valeria też po polsku?
Z tego co wiem, to tak ;)

W weekend zagrałem w Quests, których brakowało mi do skompletowania tria z Valerii ;)
Villages już mam, bardzo fajna gra z mechaniką budowy stołu. Moim zdaniem dużo lepsza niż Card Kingdoms i Quests. Z pozostałej dwójki żadna nie przypadła mi specjalnie do gustu, Questsy stawiam odrobinę wyżej, ale nadal w porównaniu do Villages, to inna liga.

Bardzo się cieszę, że te gry będą wydane po polsku. Szkoda, że (jak podejrzewam), dodatkowa zawartość ze sg będzie dostępna pewnie tylko dla Card Kingdoms, która będzie "motywem przewodnim" tej kampanii.
venomik
Posty: 524
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 225 times
Been thanked: 244 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: venomik »

Wydawnictwo ogłosiło już może na jakich konwentach będzie można ich dorwać w tym roku? Człowiek chciałby sobie wykorzystać kod za dłuuugie czekanie na Mage Wars, ale nie wie gdzie planować jechać.
I czy w takich miesjcach są obecne wszystkie gry wydawnictwa?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: warlock »

Tak bardzo czekam na jakiś nowy dodatek do Dominiona... najbardziej na Dark Ages :). Ale Adventures czy Hinterlands również nie pogardzę. :)
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: idziol91 »

https://wspieram.to/Valeria

Chyba na początku nie planowali wydania wszystkich trzech gier. :P
ODPOWIEDZ