Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: detrytusek »

Obrodziło w rycerzy tu ostatnio...
Spoiler:
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Trolliszcze »

playerator pisze:Ekhm...
Koniecznie podaj też źródła i bibliografię :D Ale dziękuję, wzruszyłem się.
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 303
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

Normalnie strach poddać krytyce wydawcę :shock: No bo przecież wydawnictwo działa charytatywnie i jak tu często się wspomina "nic od niego nie zależy". Dobrze, "my janusze" siedzimy już cicho i pełni pokory czekamy na gry.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Yavi »

swiroff pisze:Normalnie strach poddać krytyce wydawcę :shock: No bo przecież wydawnictwo działa charytatywnie i jak tu często się wspomina "nic od niego nie zależy". Dobrze, "my janusze" siedzimy już cicho i pełni pokory czekamy na gry.
No i tyle na temat merytorycznej rozmowy :D

Rozważcie proszę założenie tematu - w dziale Gry planszowe albo Finansowanie społecznościowe - i tam wylewajcie swoje żale. Win-win, będziecie mieć miejsce do narzekań, a osoby zainteresowane planami wydawniczymi i nowościami wydawnictwa będą mogły o nich pogadać. Ostatnie 3 strony to dyskusja na temat jakości komunikacji GF, jakieś fragmenty piosenek Turnaua, rozważania na temat sytuacji zawodowej pracowników GF... I właściwie nie ma w tym nic złego, byle nie w temacie o planach wydawniczych. Dostaję powiadomienia o postach, przeglądam w poszukiwaniu informacji o kolejnych tytułach (np. dodatku do Dominiona), a to wszystko gdzieś ginie w masie spamu.
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 303
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

Rozumiem, że merytoryczne jest z kolei kpienie z wspierających...

Jakiś czas temu, zainspirowany m.in. działaniami GF, podniosłem na forum wątek sensu istnienia crowdfundingu w przypadku wydawania zagranicznych gier (w odróżnieniu do wydawania "swoich"), niestety dyskusja zamieniła się (podobnie jak tu) w bronienie wydawców i narzekanie na "januszowanie" użytkowników, więc prosiłbym bez wycieczek osobistych.

Na marginesie: czy rozważania "co z Mage Wars" nie mieści się w ramach "Games Factory - plany wydawnicze"?
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: mikeyoski »

@Yavi doskonale wiesz, że głównym kanałem komunikacji dla gf jest FB. To forum będzie służyło wyłącznie do wrzucania suchych informacji. Poza tym i tak dostaniesz info o nowościach bezpośrednio od gf. Więc nie bardzo rozumiem Twoje żale do naszych żali ;-)

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Yavi »

swiroff pisze: Jakiś czas temu, zainspirowany m.in. działaniami GF, podniosłem na forum wątek sensu istnienia crowdfundingu w przypadku wydawania zagranicznych gier (w odróżnieniu do wydawania "swoich"), niestety dyskusja zamieniła się (podobnie jak tu) w bronienie wydawców i narzekanie na "januszowanie" użytkowników, więc prosiłbym bez wycieczek osobistych.
Widzę, że oczekujesz dyskusji zmierzającej tylko w jednym kierunku, który odpowiada Twojej opinii, stąd rozczarowanie wspomnianym przez Ciebie tematem? To nie moja wina, że są na forum osoby, które bronią wydawcę. Może dla nich oczekiwanie na grę z CF (co samo w sobie wiąże się z ryzykiem) nie jest taż tak dużym problemem?

I daruj sobie proszę te złośliwości, zwróciłem tylko uwagę na to, że nie każdy zagląda tutaj by być świadkiem niekończących się kłótni. A niestety propozycje by pojechać do Warszawy pogadać z kierownikiem urzędu celnego nie sprawią, że nagle paczki zaczną docierać do wspierających. Wydawcy pewnie zależy na dostarczeniu gier do klientów co najmniej tak samo jak i wspierającym (chociaż jest też możliwość, że złośliwie nie wysyłają gier, prawda?). Naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, żeby założyć temat poświęcony różnym wpadkom i tam dyskutować ile wlezie. Tyle z mojej strony, nie chcę ciągnąć tego w nieskończoność, ale po prostu w pewnym momencie ciągłe powiadomienia przelały czarę goryczy.
mikeyoski pisze:@Yavi doskonale wiesz, że głównym kanałem komunikacji dla gf jest FB. To forum będzie służyło wyłącznie do wrzucania suchych informacji. Poza tym i tak dostaniesz info o nowościach bezpośrednio od gf. Więc nie bardzo rozumiem Twoje żale do naszych żali ;-)
Rebel też ogranicza się do suchych informacji i zbiorczych odpowiedzi na pytania, a jakoś tamten wątek czyta się przyjemniej, bez przewijania masy mało związanych z tematem postów ;)
O ile z premierami jestem raczej na bieżąco, to o planach sporo informacji czerpię właśnie z tego tematu, stąd moje żale.

e: Ale macie rację, zamiast samemu zaśmiecać wątek ograniczę się do lektury i zgłaszania niezwiązanych z tematem postów :P Wciąż jednak będę z cichą nadzieją rozglądał się za dedykowanym narzekaniom tematem ;)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: mikeyoski »

Rebel wydaje gry nieco innym trybem. A jak skorzystał ze wspieraczki, to zrobił to wzorowo. Terminowo i z pełną komunikacją. Zupełnie inaczej niż GF. Tamten wątek nie budzi żadnych kontrowersji, bo Rebel unika jak ognia takich fuckup-ów. Nie dostrzegasz tutaj tej (nie)subtelnej różnicy pomiędzy dwoma firmami? Komunikacja to podstawa, a w gf ona leży i kwiczy i jakoś nie widzę, żeby szło ku lepszemu. Niby coś się ruszyło, ale to chyba tylko pozory. Życzę chłopakom jak najlepiej, ale łapanie zbyt wielu srok za ogon, no cóż, kończy się uzasadnioną krytyką i żalami, którymi jak widać chyba się specjalnie nie przejmują :-)
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 303
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

Widzę, że oczekujesz dyskusji zmierzającej tylko w jednym kierunku, który odpowiada Twojej opinii, stąd rozczarowanie wspomnianym przez Ciebie tematem? To nie moja wina, że są na forum osoby, które bronią wydawcę. Może dla nich oczekiwanie na grę z CF (co samo w sobie wiąże się z ryzykiem) nie jest taż tak dużym problemem?
Nie, nie oczekuję. Ja (i inni wspierający) tylko naiwnie proponuję opcje, które mogłyby rozwiązać problemy wydawców w relacjach z klientem (przynajmniej w tej kwestii, bo na wydawaniu możemy się nie znać). Wsparłem pewnie z sześć kampanii GF, nie hejtuje wszystkiego co robią, nie daję "jedynek" na wspieram czy fanpage'u. Dlaczego więc nie można wykorzystywać jedynego dotąd sensownego kanału komunikacji (przynajmniej do tej pory)?
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Tuminure »

To jest ten wątek w którym powinienem spamować i się upominać, żeby GF odpisało na mojego maila ;)?
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: RunMan »

Zdaje się, że najskuteczniejszym kanałem komunikacji jest na ten moment profil wydawnictwa na FB, więc polecałbym skierować się właśnie tam.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: raiden25 »

Trolliszcze pisze:
citmod pisze:W każdym bądź razie nie oczekuj, że wszyscy będą się brandzlowali jak GF zapowie nową grę i przypadkowo uda im się (tak, przy takiej liczbie wpadek można uznać, że to łut szczęścia) przeprowadzić kampanię bez problemów, a jak dadzą d**y wszyscy będą milczeć i jeszcze najlepiej się cieszyć jak po perturbacjach łaskawie otrzymają to za co płacili.
Mam wrażenie, że jest dokładnie odwrotnie: na 15 kampanii na wspieram.to dwie mają problemy z opóźnieniami (Mage Wars i Odlotowy). Problemy miał też Mistfall, ale zupełnie innego rodzaju i zostały one ostatecznie rozwiązane (i to już dawno temu; przedrukowywanie później WSZYSTKICH kart z powodu innego koloru ikonek to wielki ukłon w stronę graczy). No ale ja się matematyki uczyłem dawno temu, ponoć wtedy poziom był wyższy.
Ciekawe, chyba nie tak dawno skoro jeszcze nie dostałem zestawu naprawczego od GFP. :)
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Retro »

RunMan pisze:Zdaje się, że najskuteczniejszym kanałem komunikacji jest na ten moment profil wydawnictwa na FB, więc polecałbym skierować się właśnie tam.
zdaje się że nie, kilka zapytań, wpisów i zero odpowiedzi, tylko info kto z nimi grał na comic con albo kto coś zrecenzował :|
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 303
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

Retro pisze:
RunMan pisze:Zdaje się, że najskuteczniejszym kanałem komunikacji jest na ten moment profil wydawnictwa na FB, więc polecałbym skierować się właśnie tam.
zdaje się że nie, kilka zapytań, wpisów i zero odpowiedzi, tylko info kto z nimi grał na comic con albo kto coś zrecenzował :|
Czy mi się wydaje czy GF zablokował recenzowanie i posty gości w panelu bocznym na FB? :twisted:
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Szaweł »

swiroff pisze:
Retro pisze:
RunMan pisze:Zdaje się, że najskuteczniejszym kanałem komunikacji jest na ten moment profil wydawnictwa na FB, więc polecałbym skierować się właśnie tam.
zdaje się że nie, kilka zapytań, wpisów i zero odpowiedzi, tylko info kto z nimi grał na comic con albo kto coś zrecenzował :|
Czy mi się wydaje czy GF zablokował recenzowanie i posty gości w panelu bocznym na FB? :twisted:
Cenzura? :twisted:
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Kisun »

Widać rozszerzają akcję ochładzania komunikacji :)
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 459
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Zaan84 »

Poczekajmy do kolejnej zbiórki, komunikacja się nagrzeje do czerwoności na każdej możliwej płaszczyźnie.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: mikeyoski »

Trza by szampana otworzyć. W poniedziałek mija druga miesięcznica pobytu Odlotowego Wyścigu na polskiej ziemi ;-)

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 144 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: morris »

GFP pisze:
ernin pisze:Jest np taki dwupak wydany prze rio grande https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... cornucopia
Nie jestem pewien, czy były produkowane w Europie. Dopytam.
Dopytałeś?
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Szaweł »

mikeyoski pisze:Trza by szampana otworzyć. W poniedziałek mija druga miesięcznica pobytu Odlotowego Wyścigu na polskiej ziemi ;-)

Tapnięte z espiątki
Za 4 dni minie też miesięcznica ostatniego posta GFP na forum. Uważam, że też warte opicia. :twisted:
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: mikeyoski »

Na FB wczoraj wrzucili, że odpowiedź na ich ponaglenie będzie w terminie do 17 dni...

Tapnięte z espiątki
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Szaweł »

17 dni roboczych zapewne, co daje 17.07 :D Mówię Wam, że do NMP/ŚWP sobie nie pogramy.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Tuminure »

Szaweł pisze:17 dni roboczych zapewne, co daje 17.07 :D Mówię Wam, że do NMP/ŚWP sobie nie pogramy.
Przecież od początku było mówione, że będzie w okolicach Bożego Narodzenia ;).

A tak na poważnie - przy takim opóźnieniu w urzędzie celnym i takich strzępach informacji jakie dostajemy, nie zdziwiłoby mnie gdyby gry wróciły do Chin lub co gorsza, zostały zniszczone.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Retro »

Już niewiele brakuje, naprawdę malutko żeby wspieram.to zostało dla GF tylko mglistym wspomnieniem. Drzwi do wspieraczki powoli się domykaj, a na nich wielki napis "ZAMKNIĘTE"
Z drugiej strony nie mają przecież czego żałować, bo mają przecież nowy wspaniały kanał finansowania i dystrybucji swoich produkcji - Facebook
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: mikeyoski »

Myślę, że się mylisz. Że kolejna kampania okaże się sukcesem. Co by nie mówić w większości mają w portfolio dobre gry. I to ich broni.

Tapnięte z espiątki
ODPOWIEDZ