Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: donPedro »

1. A np. takie Wits & Wagers nie dałoby się wydać po polsku drogi Rebelu? :)
2. Albo jeszcze lepiej - Time's Up! Title Recall!- IMO najlepsza wersja? Zamiast "odświeżać" stare wersje lepiej wydać nową :)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4624
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1932 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: warlock »

Być może moja recenzja zachęci kogoś do dodania TROYES do swojej wishlisty ;). Jeśli zgadzacie się (lub nie) z moją opinią, skomentujcie na blogu! :)

http://kawanaplansze.blogspot.com/2016/ ... ez-k6.html

REBELu - wielki szacunek za "wskrzeszenie" tak zacnej gry!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: jax »

Wow, świetna recenzja.
Prawie nigdy nie czytam zasad prezentowanych w recenzjach (nuda), ale tu przeczytałem z najwyższym zainteresowaniem :)
Dobrze przedstawione plusy i minusy i 'feeling' rozgrywki. Widać, że recenzent wczuwa się w oczekiwania czytającego, który chce wiedzieć czego tak naprawdę spodziewać się od gry.
Powyższe zalety przypisuję dobremu i wciągającemu stylowi recenzji i empatii piszącego :)

[tym niemniej wiem już, że Troyes jest zdecydowanie nie dla mnie i będę mógł z czystym sumieniem odmawiać rozgrywki ;) ; dotąd zawsze była jakaś wątpliwość 'a może jednak by mi się spodobało?')
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 929
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: louiscyphre »

REBEL.pl pisze:
bazik pisze:im bardziej szukam tym mniej widze kiedy dodatek do space alerta :p
Nie ma go w zapowiedziach i planach na 2016 rok.
Mam nadzieję, że w ogóle się pojawi po polsku, tak samo jak Galaxy Trucker: Another Big Expansion.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Don Simon »

A Keyflower nie wydacie?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
NOWE ZAPOWIEDZI NA 2016 ROK
-------------------------------------

Szeregowy Pingwin
Obrazek

Bardzo prosta w swoich zasadach gra karciana z paroma ciekawymi rozwiązaniami. Zaczynamy z 18 kartami we własnej talii posiłków i na początku dobieramy 4 z nich. Następnie w każdej rundzie dwie dowolne karty przekazujemy po jednej naszym sąsiadom, otrzymując od nich także po jednej karcie.
Potem wykładamy 1 kartę na stół. Wykładane karty pracują nam nad kontrolą danego obszaru do którego nalezy wyłożona karta. Po 8 rundach gracze którzy mają najwięcej punktów kontroli w danym obszarze dostają tyle punktów ile kart tego obszaru zostało im na ręku, a jeśli nie mają kontroli nad danym obszarem to otrzymują tyle punktów ile pokazuje najsłabsza karta należąca do tego obszaru.

Brzmi skomplikowanie? Wcale takie nie jest, a jakie wredne ;)

Sugerowana cena detaliczna: 59,95 zł
Szacowana data premiery: marzec 2016

Więcej o produkcie na stronie wydawnictwa.
Instrukcja do pobrania.

-------------------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------------------
Cierń pisze:Pytanie co do dodruku Cywilizacji - na stronie w opisie widnieje początek stycznia, w temacie o grze, jest informacja, że dodruk będzie miał polską książeczkę w środku, która to będzie gotowa w drugiej połowie stycznia. Która wersja jest prawdziwa?
Dokładnie będzie to 5 tydzień tego roku, czyli koniec stycznia / początek lutego. Spodziewamy się ją mieć w magazynie na początku lutego.
TTR_1983 pisze:Swego czasu Rebel wspominał, że może zdecyduje się wydać Fresco od QG. Temat aktualny, czy nie bardzo?
W lutym podczas targów w Norymberdze mamy spotkanie z Queen Games na temat planów na ten rok. Dopiero wtedy rozważymy co i kiedy będziemy wydawać, ale Queen Games w tym roku niezwykle ciekawe rzeczy pokazuje w kuluarach, pytanie czy wszystkie z nich zostaną wydane w tym, czy następnym roku. Fresco w chwili obecnej schodzi na dalszy plan.
Dzika Mrówka pisze:Pytanie do REBELA: czy jest szansa w najbliszej przyszłości na Timeline Challenge?
Mamy go w planach do rozważenia, ale na chwilę obecną stosunek ceny do zawartości jest nieco zbyt niekorzystny jak na polskie realia. Jeśli coś się zmieni w tej materii to na pewno znajdzie się w zapowiedziach.
Don Simon pisze:A Keyflower nie wydacie?
Nie mamy jej w planach.
norkbes pisze:
REBEL.pl pisze:
norkbes pisze:W zapowiedziach brakuje mi info o Królestwie w budowie i dodadatkach nomadzi i rozdroża. Czy ciągle jest to w planach czy może plany się zmieniły?
W planach i zapowiedziach byli Nomadzi na rok 2016, Rozdroża nie były zapowiadane. Dokładniejsze dane będą znane pod koniec lutego, gdy Queen Games ustali kolejki swoich dodruków.
Moje pytanie wynikało z informacji zamieszczonych na BGG - zarówno w przypadku Nomadów jak i Rozdroży jest podany rok wydania przez Rebel (tj. 2016).
W 2016 roku przygotowujemy Mistrzostwa Polski w Królestwo w Budowie oraz dodatek Nomadzi. W tym roku to na chwilę obecną wszystko z danej serii, sytuacja może się oczywiście zmienić.
donPedro pisze:1. A np. takie Wits & Wagers nie dałoby się wydać po polsku drogi Rebelu? :)
2. Albo jeszcze lepiej - Time's Up! Title Recall!- IMO najlepsza wersja? Zamiast "odświeżać" stare wersje lepiej wydać nową :)
1. Nie planujemy w chwili obecnej wydania tej gry. 2. Time's Up - nie wiadomo jeszcze jaki kształt będzie miała seria w nowej odsłonie i jakie będziemy mieli możliwości.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 145 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Munchhausen »

Przydałyby się mistrzostwa w Seasons, ale to marzenie świętej głowy :)
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: kudlacz135 »

Jestem za mistrzostwami :) Byłoby już nas dwóch, czyli spokojnie można by ogłosić mistrza ;p
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: ko2a »

Munchhausen pisze:Przydałyby się mistrzostwa w Seasons, ale to marzenie świętej głowy :)
Świetna sprawa!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: tomb »

Munchhausen pisze:Przydałyby się mistrzostwa w Seasons, ale to marzenie świętej głowy :)
Ho, ho, skromnością to ten post nie grzeszy.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 145 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Munchhausen »

tomb pisze:
Munchhausen pisze:Przydałyby się mistrzostwa w Seasons, ale to marzenie świętej głowy :)
Ho, ho, skromnością to ten post nie grzeszy.
Oj tam. Po prostu założyłem, że potrzeba do tego cudu, więc przydałby się jakiś święty.

Wysłane z mojego LG-D390n przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: sirafin »

louiscyphre pisze:
REBEL.pl pisze:
bazik pisze:im bardziej szukam tym mniej widze kiedy dodatek do space alerta :p
Nie ma go w zapowiedziach i planach na 2016 rok.
Mam nadzieję, że w ogóle się pojawi po polsku, tak samo jak Galaxy Trucker: Another Big Expansion.
Też liczę, że kiedyś trafi na wydawniczy radar. Polski Space Alert dostałem na urodziny w zeszłym roku i mega pozytywnie mnie ten tytuł zaskoczył.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: bubu »

REBEL.pl pisze: 2. Time's Up - nie wiadomo jeszcze jaki kształt będzie miała seria w nowej odsłonie i jakie będziemy mieli możliwości.
Miejmy nadzieję, że nowa odsłona nie będzie polegała na tym, że zamienicie znowu żółty z niebieskim.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
NOWA ZAPOWIEDŹ NA 2016 ROK
-------------------------------------

Quadropolis
Obrazek

W Quadropolis wcielisz się w burmistrza nowoczesnego miasta: ustalisz jego strategię rozwoju w oparciu o potrzeby mieszkańców i spróbujesz pokonać konkurencję, zlecając architektom konstrukcję różnych budynków. Budynki zapewniają punkty zwycięstwa. Łączą się w grupy, które działają w odmienny sposób; grupy te można również łączyć, aby ich efekty były jeszcze lepsze.

Budynki mieszkalne są sercem Twego miasta, wielu obywateli będzie do niego przybywać, by tam zamieszkać. Musisz także budować Sklepy, aby mieszkańcy mieli gdzie spełniać swoje zakupowe zachcianki. A żeby mieli co kupować, potrzebne są Porty, do których dostarczane są towary. Budynki służb publicznych spełnią potrzebę bezpieczeństwa obywateli Twojego miasta. Oczywiście wszystkie te budynki będą wymagały prądu, aby właściwie funkcjonować, dlatego w Twoim mieście nie może zabraknąć Fabryk, aby go dostarczały. Jednak bądź ostrożny: zbyt duża liczba Fabryk zakryje błękitne niebo smolistym smogiem zanieczyszczeń, a w efekcie na koniec gry otrzymasz ujemne punkty... chyba że uda Ci się przeznaczyć pewne obszary na Parki i zapewnić mieszkańcom świeże powietrze.

"Z uwagi na bardzo prostą mechanikę Qadropolis to gra dla każdego" - mówi François Gandon, autor gry - "Ideą przyświecającą powstawaniu gry było połączenie wymiaru strategicznego - długoterminowej rozbudowy miasta - z warstwą taktyczną, czyli problemami, z którymi na co dzień spotyka się burmistrz miasta. W rezultacie gracze co turę muszą podejmować ważne decyzje, aby sprostać swym zadaniom".

Wiedza, jakie budynki musisz wznieść z swoim mieście, to jedna rzecz. Jednak wybudowanie ich we właściwym miejscu to kolejne wyzwanie. Twoje miasto jest podzielone na cztery dzielnice, a każda z nich zapewnia miejsce tylko dla czterech budynków - nie więcej. Podczas gdy budynki mieszkalne można na siebie nakładać w obrębie jednej dzielnicy, zaoszczędzając miejsce, to pozostałe działają już w odmienny sposób. Porty oraz sklepy zapewniają więcej punktów, gdy zostaną wybudowane w sąsiedztwie fabryk. Parki wyraźnie zwiększają Twoją liczbę punktów, jeśli otaczają je budynki mieszkalne. Każda dzielnica musi także zawierać budynek służb publicznych. Jako burmistrz będziesz więc wraz z upływem czasu borykał się z coraz większym problemem z brakiem miejsca na rozwój miasta.

Wraz z wariantem zaawansowanym pod Twoją kontrolą znajdzie się większe miasto składające się z 5 dzielnic oraz nowe rodzaje budynków w postaci Pomników oraz Biurowców. Biurowce zapewniają więcej punktów, jeśli buduje się je jeden na drugim, tworząc kolejne kondygnacje centrum biznesowego, a pomniki zapewniają punkty dodatkowe, o ile nie wybudujesz ich przy fabrykach, za co otrzymasz ujemne punkty!

Koniec końców, to jednak Ty zdecydujesz, jak będzie wyglądać Twoje miasto. Zajmie to trochę czasu i wysiłku, ale nawet Rzymu nie wybudowano w jeden dzień!

Sugerowana cena detaliczna: 199,95 zł
Szacowana data premiery: maj 2016 roku

Więcej o produkcie na stronie wydawnictwa.
Instrukcja do pobrania.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1529
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Furan »

I to jest baaaardzo fajna informacja! Recka Tomcia V. wkopała mi to to na łyszlistę.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Moniczka.s »

Wierzyłam długo w Five tribes, w Quadropolis już nie uwierzę.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: REBEL.pl »

Moniczka.s pisze:Wierzyłam długo w Five tribes, w Quadropolis już nie uwierzę.
Tak, to był nasz błąd: decyzja o publikacji informacji o wydaniu Five Tribes po poznaniu ceny, a bez znajomości pozostałych warunków (minimalny nakład, obostrzenia dotyczące nazwy, etc.). Przepraszamy za wycofanie tej gry z planów, tym razem przygotowaliśmy się znacznie lepiej.
Kod EAN dla edycji Quadropolis z polską i czeską instrukcją to: 824968785010, numer SKU to: 851101

Tył pudełka (kliknięcie powiększy obraz):
Obrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
reguuu
Posty: 142
Rejestracja: 11 gru 2014, 18:10
Lokalizacja: Chorzów

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: reguuu »

Akurat wczoraj szukałam informacji o angielskim wydaniu a tu się okazuje, że polskie tuż tuż. Świetna wiadomość!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: karawanken »

Bardzo dobra wiadomość. Akurat niedawno zobaczyłem grę i od razu zachciałem polskiego wydania. Dzieki Rebel :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2644 times
Been thanked: 2331 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Curiosity »

Nic tylko euro albo imprezówki. A może wydalibyście jakiegoś klimatycznego ameritrasha? :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Tony23 »

Rebelu kiedy SHadow of the Rift będzie sprzedawany z polską instrukcją ?
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: ChlastBatem »

Czy Rebel planuje wydać Timeline: Star Wars albo inne części z serii Timeline/Cardline?
Awatar użytkownika
idzi
Posty: 164
Rejestracja: 21 sty 2014, 08:59
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: idzi »

na Gramy mówili że maja w planach Timeline: Star Wars
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Tycjan »

ChlastBatem pisze:Czy Rebel planuje wydać Timeline: Star Wars albo inne części z serii Timeline/Cardline?
Szczegóły planów znajdziesz tu http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 36#p736736 oraz Premiery.ZP: http://premiery.znadplanszy.pl/index.ph ... og;1;REBEL

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Banan2 »

Curiosity pisze:Nic tylko euro albo imprezówki. A może wydalibyście jakiegoś klimatycznego ameritrasha? :)
O tak, tak :)
Wydaliście kiedyś Claustrophobię i potem zapadła cisza. Raz na jakiś czas moglibyście wydać jakiegoś dobrego ameritrasha :)

Co z instrukcją PL do najnowszego dodatku do Eclipse? Składa się?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Zablokowany