Portal Games w 2017r.

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Portal Games »

8janek8 pisze:
Portal Games pisze:
yac00b pisze:A czy wiadomo już może coś bliżej na temat Inis? :)
Nie mam żadnych fajnych informacji, którymi mógłbym się podzielić :(
A są niefajne?
Właśnie kurcze, tych niefajnych też nie ma;/ Więc nie mam co wam opowiadać... Ale sekunda! Wiem... dziś wystartowała przedsprzedaż dodatku Zgliszcza do 51. Stanu :) Słyszeliście o Zgliszczach?

51 stan: Zgliszcza to pierwsze rozszerzenie do gry 51 Stan: Master Set inspirowane starym dodatkiem o nazwie Ruiny wydanym w 2012. Nowy zestaw 50 kart z dodatku Zgliszcza, wprowadza ulubione karty z oryginalnego rozszerzenia, które dodają nową mechanikę do podstawowej wersji gry.

W 51 Stanie: Zgliszczach nic nie jest stracone, wszystko da się odzyskać – czyli będziecie mogli przeglądać stos kart odrzuconych po najbardziej wartościowe lokacje i ponownie użyć ich w swoim Stanie. Co ciekawe i intrygujące, to to że od teraz odrzucamy karty na swój osobisty stos kart odrzuconych. A umiejętności kart pozwolą nam na wyciąganie lokacji z osobisty stosów kart INNYCH graczy! :)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Bary »

Portal Games pisze: Właśnie kurcze, tych niefajnych też nie ma;/ Więc nie mam co wam opowiadać... Ale sekunda! Wiem... dziś wystartowała przedsprzedaż dodatku Zgliszcza do 51. Stanu :) Słyszeliście o Zgliszczach?
Słyszeliśmy, a dałoby radę skrobnąć też odpowiedź na moje pytanko? :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Portal Games »

Bary pisze:
Portal Games pisze:
yac00b pisze:A czy wiadomo już może coś bliżej na temat Inis? :)
Nie mam żadnych fajnych informacji, którymi mógłbym się podzielić :(
A ten termin lipiec-sierpień jeszcze ma jakąkolwiek szansę, czy raczej należy się nastawiać na 4 kwartał?


Pliki mamy skończone. Czekamy tylko na podanie daty przez Matagot
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Bary »

Dzięki za info! A może w międzyczasie, o ile nie blokują tego kwestie formalne, warto byłoby udostępnić polską wersję instrukcji? "Rzucimy okiem" i może uda się wychwycić jakieś nieścisłości.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 297 times
Been thanked: 633 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: EsperanzaDMV »

Pytanie do wydawnictwa: będzie dodruk brakujących dodatków do Robinsona? Brakuje chociażby karty Marynarza...
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Portal Games »

EsperanzaDMV pisze:Pytanie do wydawnictwa: będzie dodruk brakujących dodatków do Robinsona? Brakuje chociażby karty Marynarza...
Tak będzie dodruk :) Jest nawet szykowany, ale wszystko jednak trwa :) Więc proszę uzbroić się w cierpliwość :)
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Aville »

Portalu :) czy te piękne hexiki http://portalgames.pl/sklep/pl/ns-hex-3 ... 280.p.html są takie szare po obu stronach, czy ktoras jest jakos zadrukowana?
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Rafal_Kruczek »

Czy w ramach współpracy z C'MON będzie wydana polska wersja Ethnos?
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: 8janek8 »

Rafal_Kruczek pisze:Czy w ramach współpracy z C'MON będzie wydana polska wersja Ethnos?
I/lub Unfair?
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Chaaber »

Jak wyglądają prace na World Fair?
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 465
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 31 times
Been thanked: 27 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: the_ka »

8janek8 pisze:
Rafal_Kruczek pisze:Czy w ramach współpracy z C'MON będzie wydana polska wersja Ethnos?
I/lub Unfair?
+1
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: karawanken »

8janek8 pisze:
Rafal_Kruczek pisze:Czy w ramach współpracy z C'MON będzie wydana polska wersja Ethnos?
I/lub Unfair?
Ewentualnie XenoShyft :D
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Gizmoo »

Czy planowana jest polska edycja Robinsona w nowym pudełku?
Rafal_Kruczek pisze:Czy w ramach współpracy z C'MON będzie wydana polska wersja Ethnos?
+1 i do pozostałych tytułów CMON, a przede wszystkim Gateway: Uprising?
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: TTR_1983 »

Co do Robinsona to nie ma takich planów.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Gizmoo »

TTR_1983 pisze:Co do Robinsona to nie ma takich planów.
Hmm... Wiadomo dlaczego? Czyżby rynek był tak nasycony, że nie potrzeba dodruku z poprawioną instrukcją?
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: TTR_1983 »

Gizmoo pisze:
TTR_1983 pisze:Co do Robinsona to nie ma takich planów.
Hmm... Wiadomo dlaczego? Czyżby rynek był tak nasycony, że nie potrzeba dodruku z poprawioną instrukcją?
Dodruk ma być gdzieś teraz bez zmian(edycja Gra Roku). Wg Portalu (w którymś filmiku to było) instrukcja jest dobra i nie wymaga poprawy.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Portal Games »

Gizmoo pisze:
TTR_1983 pisze:Co do Robinsona to nie ma takich planów.
Hmm... Wiadomo dlaczego? Czyżby rynek był tak nasycony, że nie potrzeba dodruku z poprawioną instrukcją?
Polska instrukcja nie wymaga poprawy. Angielska instrukcja pisana przez Z-mana była okropna. Dlatego jak prawa na USA wróciły do nas wprowadziliśmy nasze pudełko z inną okładką i lepszą instrukcją od tej z-manowskiej by gracze mogli bez trudu rozpoznać naszego robka, a Robinsona w wersji Z-mana wciąż dostępnego na rynku.
Chaaber pisze:Jak wyglądają prace na World Fair?
pracę wyglądają tak, że to dalej projekt oczekujący
Rafal_Kruczek pisze:Czy w ramach współpracy z C'MON będzie wydana polska wersja Ethnos?
Na razie nie potwierdzamy. Mamy otrzymać sample do zagrania :) W 2017 roku raczej tego nie wydamy
8janek8 pisze:
Rafal_Kruczek pisze:Czy w ramach współpracy z C'MON będzie wydana polska wersja Ethnos?
I/lub Unfair?
Na 2017 roku nie mamy w planach:)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: warlock »

Polska instrukcja nie wymaga poprawy.
Polska instrukcja jak najbardziej wymaga poprawy, bo WSZYSTKIE wątpliwości jakie miałem co do rozgrywki na bazie polskiej instrukcji do Edycji Gra Roku rozwiała mi nowa, redagowana przez Paula Grogana angielska instrukcja. Skąd opinia, że polska instrukcja nie wymaga poprawy?
pytajnik1
Posty: 48
Rejestracja: 17 maja 2017, 12:24
Has thanked: 3 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: pytajnik1 »

Portal Games pisze:Polska instrukcja nie wymaga poprawy.
A kwestia tego, że każdą grę zaczyna się z dodatkowymi zasobami, które powinny występować tylko w jednym ze scenariuszy? Ignacy Trzewiczek wspominał o tym błędzie (ułatwiającym grę) na spotkaniu autorskim na Pyrkonie ;)

Cry Havoc - czy jest szansa na dodatkowe karty taktyk frakcji w najbliższym dodatku? Ewentualnie w jakimś następnym?
Początkujący planszówkowicz prosi o wyrozumiałość :)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Portal Games »

warlock pisze:
Polska instrukcja nie wymaga poprawy.
Polska instrukcja jak najbardziej wymaga poprawy, bo WSZYSTKIE wątpliwości jakie miałem co do rozgrywki na bazie polskiej instrukcji do Edycji Gra Roku rozwiała mi nowa, redagowana przez Paula Grogana angielska instrukcja. Skąd opinia, że polska instrukcja nie wymaga poprawy?
Edycja robinsona crusoe gra roku ukazała się w 2014. Została przygotowana na podstawie sugestii fanów zredagowana przez Łukasza Piechaczek i od momentu ukazania się tej edycji, jest uznawana za wzorcową instrukcję. W tym czasie na rynek trafiło ponad 10tys. pudełek Robinsona i tysiące fanów doskonale bawią się przy grze. Wydawnictwo Portal nie ma planów tłumaczenia angielskiej na polską gdyż polska od lat się świetnie sprawdza :)
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: ramar »

Przez kogo jest uznawana za wzorcową instrukcję? A skoro jest wzorcowa, to dlaczego nowa wersja angielska nie jest kopią językową tej wzorcowej instrukcji?
Aby być sprawiedliwym, wersja instrukcji z Gry Roku, jest już przyzwoita - przy silnej woli i samozaparciu można z powodzeniem grać. Jednak sam znam dwie pary z bliskiego otoczenia, które poległy na instrukcji - nie jest to próba statystyczna, ale nie można twierdzić, że instrukcja jest tak świetna, że nawet literówki nie ma.

A bawić się dobrze przy grze, nie oznacza "grać poprawnie i bez wątpliwości co do zasad".
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: warlock »

A skoro jest wzorcowa, to dlaczego nowa wersja angielska nie jest kopią językową tej wzorcowej instrukcji?
Ta uwaga powinna zamknąć dyskusję ;).

Dziwi mnie strasznie Wasze podejście - nowa angielska instrukcja zawiera masę zapisów i uszczegółowień, których nie ma w instrukcji do Edycji Gra Roku (przeczytałem obie od dechy do dechy). Te uszczegółowienia wzięte są z obszernego FAQ do Robinsona i licznych odpowiedzi z forów dyskusyjnych.
W tym czasie na rynek trafiło ponad 10tys. pudełek Robinsona i tysiące fanów doskonale bawią się przy grze.
Fantastycznie, a wiecie dlaczego tak jest? Bo ludzie dali sobie spokój z poszukiwaniem w instrukcji odpowiedzi na nurtujące ich pytania (bo ich tam zwyczajnie nie mieli prawa znaleźć). I albo wybrali "fabularną" metodę interpretacji zasad albo po prostu grają źle nawet o tym nie wiedząc. Z całym szacunkiem - ale Wasza odpowiedź przypomina tanie nagabywanie obwoźnego sprzedawcy odkurzaczy.

Z czystej ciekawości - możecie mi wytłumaczyć, dlaczego na str. 16 polskiej instrukcji pod nagłówkiem Polowanie jest tylko jedno zdanie "Dobierz wierzchnią kartę z talii Polowania i Walcz z Bestią", a w angielskiej instrukcji zamiast tego zdania jest CAŁY AKAPIT WYJAŚNIEŃ.

"The Hunt Action provides you with food and possibly fur, but the resolving
character is at risk of suffering wounds if the Weapon level is not high enough.
This Action can be resolved once per Beast card in the Hunting deck, as each
Beast can only be hunted once. Once the Hunting deck is empty, this Action can
no longer be taken, but as long as enough cards are available, the Action can be
resolved multiple times per round.
Each Hunt Action requires exactly 2 Action pawns.
For each Hunt Action, the Action pawns are placed in the Action space stacked on
top of each other, with the character owning the topmost Action pawn resolving
the Action.
When the Action is resolved, the topmost Beast card is drawn from the Hunting
deck and combat commences (see below). The combat procedure is identical to
combat caused by other situations. Once combat ends, the Action is complete.
The Beast card is discarded and any food, fur and/or Discovery tokens gained
are placed in the Future Resources space.
The Hunt always counts as a successful Action, even if combat commences
without any weapons, you take wounds, etc."

I to tylko pierwszy lepszy przykład, anglojęzyczna instrukcja aż roi się od takich uszczegółowień, nawet nie zamierzam przytaczać tu rozbudowanych opisów wszystkich scenariuszy i wyjaśnieniu wątpliwości działania np. pewnych przedmiotów. Ale naprawdę - wmawianie mi, że polska instrukcja do Edycji Gra Roku jest wzorowa jest żenujące. Można po prostu napisać "nie planujemy tłumaczyć nowej angielskiej instrukcji". I tyle.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: KrzysiekL »

Wydaje mi się, że Portal miał na myśli, że obecna instrukcja jest good enough jak dla Polaków i nie jest uzasadnione ekonomicznie tłumaczenie, nowy skład i drukowanie lepszej instrukcji, tym bardziej, że nawet jeżeli ktoś kupi tylko dzięki temu nową wersję, to będą to pojedyncze osoby na rynku, który sam w sobie nie jest dla nich jakoś super atrakcyjny (pomijając już kwestię, że przez te lata już tyle osób kupiło Robinsona, że pewnie kolejne dodruki będą już w dość skromnych ilościach).

Ja to widzę tak, że wiadomo, że chcą, żeby ich gry były wszędzie jak najlepsze, ale jednak nie mogą dokładać do interesu, jeżeli coś po prostu nie spina się w Excelu. ;)

Sam chętnie kupiłbym nową instrukcję po angielsku, ale jednak odzywa się we mnie wewnętrzna cebula i 8$ jest raczej ceną trochę dla mnie za wysoką przy moich zarobkach wypłacanych w polskich złotych :< (i tu widać jak atrakcyjnym klientem jesteśmy ;)).
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Bary »

Trzewik jakiś czas temu uzasadnial decyzję o braku zmian w polsjiej edycji tym, że osoby posiadające starszą wersję czuły by się poszkodowane. Jesto w jego opini jeden z poważniejszych błędów wydawców. Imo wystarczyłoby wrzucić zlokalizowany pdf na stronę i po sprawie.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: warlock »

good enough
Ja wszystko rozumiem, ale od "good enough" do "wzorcowej" jest bardzo daleka droga ;).
Zablokowany