Stoły do gier planszowych

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: ozon »

ghostdog pisze:
ozon pisze:Gratulacje, świetny efekt niedużym kosztem. Dzięki za inspirację.

Czy mógłbyś zmierzyć jaka jest wysokość między wykładziną, a blatem (zdjęcie z figurką to trochę dla mnie za mało)?
Przydała by się jeszcze rynienka między blatami (może zrobiona z plastikowych rynienek na kable). Gdybym robił taką przeróbkę pewnie zastosowałbym sklejkę i na to sukno konferencyjne zawinięte na spód i tam mocowane, choć było by przy tym trochę więcej pracy. Nie wiem co kładą na stół Ci stolarze z Pomorza co robią stoły za 4k.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
po co rynienka?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Po to, jak się mamusi kawusia rozleje, żeby nie zalało gry (trochę może wlecieć przez szczelinę między blatami).

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: grzemek »

ghostdog pisze:
grzemek pisze:Tych metalowych suwnic nie montowalem, jedynie dwie listwy drewniane na blat co były w zestawie. Trzyma sie tylko na tym: Obrazek
a blat nie chodzi na wszystkie strony? Te suwnice to oprócz samego suwania rowniez trzymają blat by nie chodził na boki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Na upartego to i caly stół chodzi ale blat nie lata jak dziki :) Można przykrecic jakies dwie listewki po bokach do blatu od srodka i nic nie będzie latac na boki. Tak jak pisałem wcześniej blat nie wystaje za rame wiec nie ma ryzyka ze jak sie oprzemy wystrzeli w nas ;) A co to napoju zrobiłem test i blat jest tak dobrze spasowany że nic nie przeciekło przez łączenie tylko spłynęło po bokach :)
Palmer
Posty: 1266
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: Palmer »

Dla tych co nie lubią stołów z okleinami tylko bardziej naturalne - https://m.ikea.com/pl/pl/catalog/products/art/40176846/ ten model ma taką samą konstrukcję.
A dno jest krecone do czegokolwiek czy tylko włożone?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: grzemek »

Palmer pisze:Dla tych co nie lubią stołów z okleinami tylko bardziej naturalne - https://m.ikea.com/pl/pl/catalog/products/art/40176846/ ten model ma taką samą konstrukcję.
A dno jest krecone do czegokolwiek czy tylko włożone?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Nie przykrecałem bo nie było takiej potrzeby, płyta się nie odkształca przy tej długości. Leży idealnie, starałem sie dobrze pomierzyć przed wycięciem.
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: grzemek »

Stół ochrzczony... Czekolada i drinki na blacie... Przegryzlem język w końcu urocze niewiasty ;)
Ps. Elizjum bardzo fajna gra czekała 4 miesiące na swoją kolej a tu taka niespodzianka :) Obrazek
Żubr
Posty: 172
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:52
Has thanked: 48 times
Been thanked: 4 times

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: Żubr »

Zrobił stół i od razu do niego lecą niewiasty... Chyba muszę przesunąć mój wyżej na liście rzeczy do zrobienia :roll:
grybezpradu.eu 5% - Wspólne zakupy z odbiorem w Białymstoku.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: rastula »

jedyne co bym zmienił to wykładzinę...mam wrażenie że przy takim splocie turlanie porządne nie jest proste.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: citmod »

Świetnie to wszystko ogarnąłeś!

Z mojej strony pojawia się pytanie o "brzeg" stołu. Mam na myśli tą część na której normalnie leżą blaty. Wygląda jakby był za wąski aby można było na nim oprzeć komfortowo ręce. Zdaje się to potwierdzać zdjęcie z koleżanką która opiera łokieć na wewnętrznej części stołu zamiast na jego brzegu.

Jak ty to (obiektywnie) oceniasz?
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: grzemek »

citmod pisze:Świetnie to wszystko ogarnąłeś!

Z mojej strony pojawia się pytanie o "brzeg" stołu. Mam na myśli tą część na której normalnie leżą blaty. Wygląda jakby był za wąski aby można było na nim oprzeć komfortowo ręce. Zdaje się to potwierdzać zdjęcie z koleżanką która opiera łokieć na wewnętrznej części stołu zamiast na jego brzegu.

Jak ty to (obiektywnie) oceniasz?
Przez 3h grania nikt z nas nie odczuł dyskomfortu ręce opierało sie wygodnie. Sam sie tym martwiłem gdy go montowalem i niepotrzebnie :) A koleżanki wiercily się jak to dziewczyny gdy miały wkręty w tematy ploteczkowe zamiast na grze ;)
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: grzemek »

rastula pisze:jedyne co bym zmienił to wykładzinę...mam wrażenie że przy takim splocie turlanie porządne nie jest proste.
Turla sie nimi dobrze a nawet dzięki wykladzinie potrafią odskoczyc w zaskakujacy kierunek. http://cloud.tapatalk.com/s/5a5c5f65c44 ... 085813.mp4
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: ghostdog »

Dno jest z mdf? Jaka grubość?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: ghostdog »

Dno jest z mdf? Jaka grubość?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: kali »

Świetna robota!
Zastanawia mnie jedynie wytrzymałość podpórek pod MDF - wzmacniałeś jakoś?
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: grzemek »

ghostdog pisze:Dno jest z mdf? Jaka grubość?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opisalem wszystko w pierwszym poście. Płyta OSB 8mm
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: grzemek »

kali pisze:Świetna robota!
Zastanawia mnie jedynie wytrzymałość podpórek pod MDF - wzmacniałeś jakoś?
Ale sie tego mdfu przyczepiliscie ;) Jak kto woli ja wybrałem płytę OSB i podpórki sa wystarczająco wytrzymale o ile nie usiadziesz na środku stołu ;) przy dluzszym modelu byc moze pomyslabym o plycie 10mm i dodatkowej podporce pod stołem.
Endek
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2018, 21:58

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: Endek »

Zamiast wykladziny super sprawdza się filc samoprzylepny kupny z rolki na metry ;)
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: grzemek »

Endek pisze:Zamiast wykladziny super sprawdza się filc samoprzylepny kupny z rolki na metry ;)
Nie bylo takiego materiału w markecie budowlanym a wykladzina wyszla po taniosci do tego bardzo dobrze tłumi odglosy rzucanych kości czy uderzeń pięści graczy, którym zniszczono ostatnią szanse na zwycięstwo ;)
Endek
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2018, 21:58

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: Endek »

grzemek pisze:
Endek pisze:Zamiast wykladziny super sprawdza się filc samoprzylepny kupny z rolki na metry ;)
Nie bylo takiego materiału w markecie budowlanym a wykladzina wyszla po taniosci do tego bardzo dobrze tłumi odglosy rzucanych kości czy uderzeń pięści graczy, którym zniszczono ostatnią szanse na zwycięstwo ;)
Jasne wiadomo, taki filc okolo 24zl za m2 miekki i tez tlumi. Sam zrobiłem podobny upgrade stołu i radocha korzystania z niego jest niesamowita :D
Awatar użytkownika
ignatus
Posty: 291
Rejestracja: 24 wrz 2012, 11:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: ignatus »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie widziałem wcześniej tego tematu a zrobiłem bardzo podobnym sposobem w sumie z tym że wykorzystałem filc samoprzylepny, uchwyty na napoje nadal poszukuję (podczas gry pijemy zieloną herbatę z kufli- i tylko opcja trzymania tego wchodzi w grę;p)-wiec póki co miejsca zastępcze w narożnikach- w przyszłości będą to strefy dla gracza (jakieś zabite jednostki albo coś)
Początkujący weteran
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: grzemek »

ignatus pisze:Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie widziałem wcześniej tego tematu a zrobiłem bardzo podobnym sposobem w sumie z tym że wykorzystałem filc samoprzylepny, uchwyty na napoje nadal poszukuję (podczas gry pijemy zieloną herbatę z kufli- i tylko opcja trzymania tego wchodzi w grę;p)-wiec póki co miejsca zastępcze w narożnikach- w przyszłości będą to strefy dla gracza (jakieś zabite jednostki albo coś)
Bardzo ładny o zmianach sugerowanych już pisałem Ci na fejsie :) Gdzie kupiłeś filc i jaka cena? Bo w leroyu nie mają. No i jaki spód zrobiłeś tzn płyta, sklejka, deska? Nie jest za twardo z filcem?
Awatar użytkownika
ignatus
Posty: 291
Rejestracja: 24 wrz 2012, 11:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: ignatus »

Filc kupiłem tutaj https://filart.com.pl/filc-na-metry-c-75.html
Ja wybrałem 3mm samoprzylepny i sprawdził się idealnie.Ogromna różnica komfortu w porównaniu do śliskiego blatu.
Najtańsza płyta OCB z Leroy (nie pamiętam grubości)
Początkujący weteran
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 69 times

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: HoLi »

@ignatus
Bardzo fajny stół, gratuluje samozaparcia przy jego robieniu :D A nie myślałeś może (o ile da radę oczywiście), żeby te małe stoliczki przymocować na zawiasach do wewnętrznej strony stołu, tak żeby przy ich składaniu chowały się do środka stołu. Dobrze dobrane zawiasy i masz składane i rozkładane stoliczki jako integralną część stołu, bez potrzeby przykręcania ich za pomocą imadełek przy rozkładaniu.
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
ignatus
Posty: 291
Rejestracja: 24 wrz 2012, 11:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: ignatus »

W tej chwili jest możliwość ustawienia planszetek w dowolnym miejscu stołu,pod dowolnym kątem,zarówno na dole (tak że inni gracze nie widzą) jak i u góry.Przed każdą grą można sobie zmienić tak jak będzie najwygodniej, ustawienie na sztywno by pozbawiło tych możliwości
Początkujący weteran
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 69 times

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: HoLi »

W tej chwili jest możliwość ustawienia planszetek w dowolnym miejscu stołu,pod dowolnym kątem,zarówno na dole (tak że inni gracze nie widzą) jak i u góry.Przed każdą grą można sobie zmienić tak jak będzie najwygodniej, ustawienie na sztywno by pozbawiło tych możliwości
W sumie to zmienia postać rzeczy. Sam muszę kiedyś pomyśleć nad takim stołem do gier, najlepiej jak będę zmieniał obecny.
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: wirusman »

A ja szukam stołu 70-80 x 100-120 i nic ciekawego nie mogę znaleźć :(
ODPOWIEDZ