Planszowki na androida

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Planszowki na androida

Post autor: tokage »

Skoro są gry na iphona, to moze i na konkurencyjny system są jakies ciekawe planszówki?
Ja, albo nie potrafie szukać, albo nic jeszcze nie znalazłem ciekawego.
W tej chwili udało mi się znaleźć :
Uno (do pobrania w polskim markecie), zrobione nieźle poziom przeciwników niski. Tylko gra strasznie nudna :P
Can't stop (w markecie nazywa się: press your luck)
Rush Hour albo traffic jam, prawie 5000 łamigłówek

Oprócz tego są tam jakieś niby planszowe:
Zlich- taka śmieszna kościana gierka

I tyle. Może ktoś znalazł coś jeszcze i mógłby się podzielić?
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: janekbossko »

ooo jak milo...android. Wlasnie sam posiadam tel z tym systemem i zdarzylem zainstalowac to co pisales, niestety do platnych pozycji z iphona to nasza platforma nie ma startu - a szkoda
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Planszowki na androida

Post autor: edrache »

Znalazłem na androida Dominiona (http://www.appbrain.com/app/androminion ... ndrominion)

Gra jest strasznie brzydka, ale po przeczytaniu helpa gra się bardzo przyjemnie. W wersji darmowej gra się z dwoma AI, które wg mnie są całkiem całkiem - wygrałem tylko raz, ale ja jestem generalnie cienki w Dominiona :) Gra trwa ok. 15 minut i podczas drogi do pracy udaje mi się zagrać 2 partie, więc jest super :)

Bardzo chętnie zobaczyłbym inne planszówki/karcianki w takiej ascetycznej formie. Można szybko coś takiego zrobić (tak myślę) a grać będą tylko osoby, które grę znają.
Awatar użytkownika
Władca Areny
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Planszowki na androida

Post autor: Władca Areny »

Jest stary, dobry backgammon, i to w darmowm markecie. :wink:
Ister
Posty: 35
Rejestracja: 23 sty 2011, 15:56

Re: Planszowki na androida

Post autor: Ister »

Jeśli dojdzie do skutku przeniesienie Gwiezdnego Kupca do wersji elektronicznej (http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 65#p255365), to ja się pewnie będę przymierzał do uruchomienia tego na różnych platformach, w tym na Androida. W końcu przez 3 godziny dziennie w pociągu coś trzeba robić ;)
Ale obawiam się, że to jeszcze potrwa...
Awatar użytkownika
lighting
Posty: 254
Rejestracja: 18 sie 2006, 01:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Planszowki na androida

Post autor: lighting »

To ja Ci stawiam piwo, a nawet skrzynke, jak przelozysz projekt we frameworku XNA opartym o .NET'a na Android'a :D
lighting
Ister
Posty: 35
Rejestracja: 23 sty 2011, 15:56

Re: Planszowki na androida

Post autor: Ister »

Oj lightning, a kto tu mówi o uruchomieniu tej samej wersji gry :-D Ale dokumentacja będzie zgodna, a to już niezła podstawa...
Skrzynki nie dostanę, ale może jak już ruszy GK na Androida to na jakie piwo zasłużę ;-)
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Planszowki na androida

Post autor: bazyn »

Gry na Androida się na szczęście powoli pojawiają, z tych "dobrych" gier jest jeszcze np. San Juan ukryty pod nazwą Condado :) Polecam tę geeklistę: http://boardgamegeek.com/geeklist/54397 ... mes/page/1
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Planszowki na androida

Post autor: Don Simon »

Wielkie dzieki za linka.

Sam raczej kupie Androida, a nie iOs i mam nadzieje, ze bedzie tam coraz wiecej gier, w tym planszowych :).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 480 times
Kontakt:

Re: Planszowki na androida

Post autor: yosz »

Niestety ciągle bieda na Androida :/ Ja ostatnio stałem się fanem Windows Phone 7 i mam nadzieję że będzie dużo planszówek na nowy system MS. Na razie jest Zombies!! (i oczywiście jakieś klasyki) ale myślę że będzie trochę planszówek na WP7 ... już ja o to zadbam :twisted:
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Planszowki na androida

Post autor: ragozd »

I nokia pewnie tez ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Planszowki na androida

Post autor: Don Simon »

Ja widzialem na zywo Androida na Samsung Galaxy S i iPada i Android w porowaniu do iOS to samochod przy furmance.

Wezme Androida - z czasem bedzie lepiej z grami.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 480 times
Kontakt:

Re: Planszowki na androida

Post autor: yosz »

Nie pomieszały Ci się kolejności? :) Daleko mi do fanboyizmu Apple'a ale w tym momencie iPad jest najlepszą i najtańszą (o dziwo) opcją jeżeli chce się kupować tablet. Dodatkowo ma najlepszy soft na rynku. I proszę tylko mi nie mówić że z Galaxy Taba można dzwonić a z iPada nie - to już jest jakieś nieporozumienie. Tablet to nie telefon i nie mam zamiaru do niego gadać.

Nowe tablety jak Xoom czy tablet do BlackBerry może będą niezłą alternatywą - ale na tablecie musi być zaisntalowany Android 3.0 a nie 2.2 - ta wersja nie nadaje się na duże ekrany.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Planszowki na androida

Post autor: Don Simon »

Chodzilo mi ogolnie o konfigurowalnosc, otwartosc na zmiany i modyfikacje. iOS to tylko kolorowe ikonki, ktorych nawet nie mozesz poukladac jak chcesz. Android to juz spore mozliwosci ulozenia systemu pod siebie.

Tableta i tak zadnego nie kupie - za drogie.

A telefon - poki co, mimo ciaglej biedy na Marketplace, Android mnie przekonal.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: Andy »

yosz pisze:I proszę tylko mi nie mówić że z Galaxy Taba można dzwonić a z iPada nie
Z iPada w wersji WiFi+3G (czyli z modułem GSM) jak najbardziej można.
Don Simon pisze:iOS to tylko kolorowe ikonki, ktorych nawet nie mozesz poukladac jak chcesz
A cóż mi może zabronić? :shock:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Planszowki na androida

Post autor: Don Simon »

Andy pisze:A cóż mi może zabronić? :shock:
Brak mozliwosci? Mozesz poukladac wszystkie ikony w wybranej przez Ciebie kolejnosci? Dodawac/usuwac widgety gdzie i jakie chcesz?

Osobiscie sie tym duzo nie bawilem, ale z tego co mi opowiadal uzytkownik to mozliwosci konfiguracyjne Androida oraz ogolne mozliwosci (powiadomienia o zdarzeniach itp.) sa duzo lepsze i szersze.

Chce przy tym podkreslic, ze nikogo do swojej opinii nie chce zmuszac, ani nie twierdze, ze IPhone to syf.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 480 times
Kontakt:

Re: Planszowki na androida

Post autor: yosz »

w iPhonie brak jest fajnych widgetów to fakt. Miałem przez pół roku telefon z Androidem i może to po prostu wina telefonu (Samsung Galaxy Spica czyli raczej lowend - może jakbym miał Galaxy S) ale ta konfigurowalność - najpierw się nią zachłystnąłem, że tyle fajnych rzeczy można zrobić, a już jak się zrootuje telefon to w ogóle niebo i ziemia. Po pół roku miałem tego dość. Połowa programów nie chodziła tak jak trzeba, wszystko było trzeba ustawiać, konfigurować. Dostałem w łapy LG Swift 7 - działa sam. Nic nie muszę przy nim grzebać, zastanawiać się czy to musi być taki rodzaj APNu czy inny (na Samsungu przez tydzień walczyłem żeby uruchomić MMSy). Tak jak mówię to pewnie wina modelu telefonu z Androidem który miałem - ale zniechęcił mnie zupełnie :/

Męczące w Androidzie też są update'y - niby fajnie że system jest otwarty ale od momentu wypuszczenia nowej wersji systemu przez Google do momentu pojawienia się go na konkretny model telefonu mija czasem pół roku bo producent musi dostosować system do sprzęt, a najczęściej i tak w ogóle go nie ma. Niby największa zaleta Androida a w ogóle jej nie poczułem.

Plusem Androida są aplikacje które potrafią korzystać z wielu funkcji systemu i wpinać się w bardzo "niskie" systemowo funkcje. Ale tutaj też - po prostu różnie to działa. Zacząłem przez to postrzegać Android jako system dla geeków którzy lubią sobie przy nim grzebać, zmieniać ROMy itp. Z chęcią bym spróbował może jakiegoś HTC z Androidem.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Planszowki na androida

Post autor: Don Simon »

yosz pisze:Z chęcią bym spróbował może jakiegoś HTC z Androidem.
Jak tylko juz bede mogl przedluzyc umowe to biore HTC Desire HD. Chyba, ze Galaxy S2 sie juz pojawi w rozsadnej cenie i bedzie mialo dobre recenzje.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 480 times
Kontakt:

Re: Planszowki na androida

Post autor: yosz »

To dasz się pobawić i opowiesz o wrażeniach ;)

Naprawdę jestem ciekawy co za rok wyniknie z wojny mobilnej. Na razie MS jest daleko w tyle ale to ile kasy wrzucają w promocję Windows Phone'a, jak pomagają developerom naprawdę robi na mnie wrażenie (właśnie wczoraj dostałem za darmo licencję od firmy, która się dogadała z MS na bardzo zaawansowany soft do zabezpiecznia (obfuskacji) kodu i analizy jak aplikacja jest używana na telefonie) - dbają wręcz sami o to żeby najważniejsze gry pojawiły się na Phone7 - w następnym miesiącu mają być m.in Angry Birds i Plants vs Zombies. Ta pierwsza jest pod znakiem Microsoft Game Studios (tak jak i Fruit Ninja) - pomagają jak mogą -tego trochę brakuje ze strony Google'a. Naprawdę ciekawe jak to się rozwinie (szczególnie w partnerstwie z Nokią)

cholera zamieniam się w fanboya windows phone'a ;)

-- edit --
swoją drogą Szymon może naprawdę zastanów się nad jakimś windows phonem - XBox Live na komórce - wyobraź sobie, że punkty na swoje konto zbierasz na komórce grając np w Angry Birds ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Planszowki na androida

Post autor: Don Simon »

Za windowsa poki co podziekuje. Wole nie byc testerem, ktory placi za produkt ;).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Planszowki na androida

Post autor: folko »

yosz pisze: Naprawdę jestem ciekawy co za rok wyniknie z wojny mobilnej.
Również jestem ciekaw. Do końca tego roku ma się ukazać kilkanaście(dziesiąt) tabletów działających na A 3.0 Honeycomb, będzie się działo :)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: Andy »

Don Simon pisze:
Andy pisze:A cóż mi może zabronić? :shock:
Brak mozliwosci? Mozesz poukladac wszystkie ikony w wybranej przez Ciebie kolejnosci? Dodawac/usuwac widgety gdzie i jakie chcesz?
Oczywiście, że mogę. Usuwam i przywracam w dowolnym momencie wszystkie aplikacje, które wcześniej ściągnąłem za darmo albo kupiłem. Układam ikony w dowolnej kolejności, dzielę między różne ekrany, w obrębie ekranów łączę w foldery, które tytułuję jak chcę. Dodatkowo dowolne cztery najczęściej używane ikony umieszczam na pasku, pojawiającym się na każdej stronie.
Chce przy tym podkreslic, ze nikogo do swojej opinii nie chce zmuszac, ani nie twierdze, ze IPhone to syf.
A ja chcę podkreślić, że nie jestem fanatykiem Apple'a, a iPhone (stary, 3G) jest jedynym ich urządzeniem, jakie mam.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 480 times
Kontakt:

Re: Planszowki na androida

Post autor: yosz »

Andy ale: ikony i foldery są umieszczane po kolei bez dziur. Nie można sobie ustawić 4 ikon w 4 rogach ekranu
A jako widgety rozumiem coś co np wyświetli mi aktualną prognozę pogody bez konieczności odpalania aplikacji, albo coś takiego jak sticky notes (żółte karteczki).

Tutaj apple moim zdaniem musi trochę nadrobić.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Planszowki na androida

Post autor: Andy »

yosz pisze:Andy ale: ikony i foldery są umieszczane po kolei bez dziur. Nie można sobie ustawić 4 ikon w 4 rogach ekranu
To prawda: nie przyszło mi do głowy, że mógłbym potrzebować czegoś tak wyrafinowanego! :lol:

Mogę za to ustawić jedną ikonę w jednym rogu ekranu, a następne ikony na kolejnych ekranach. :D
A jako widgety rozumiem coś co np wyświetli mi aktualną prognozę pogody bez konieczności odpalania aplikacji
Ikona "Kalendarz" pokazuje aktualny dzień miesiąca i tygodnia (poza tym oczywiście wchodzi się przez nią do aplikacji organizera).
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 480 times
Kontakt:

Re: Planszowki na androida

Post autor: yosz »

Akurat kalendarz jest najlepszym przykladem - bez wyswietlania spotkan na najblizszy dzien / dni to ten kalendarz traci mocno na funkcjonalnosci
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
ODPOWIEDZ