Odkrywcy Nowych Światów

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1237
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 132 times
Been thanked: 57 times

Odkrywcy Nowych Światów

Post autor: poooq »

Paweł Garycki pisze:Oto wersja elektroniczna legendarnej gry planszowej, urozmaicona dodatkowymi modyfikacjami. Gracz wciela się w dowódcę kosmicznej wyprawy, której celem jest eksploracja Kosmosu. Mając do dyspozycji ludzi, roboty oraz urządzenia, należy badać powierzchnie różnorodnych planet oraz poszukiwać istot żywych. Na powodzenie wyprawy ma badzo wiele czynników, także losowych. Gra charakteryzuje się wysoką niepowtarzalnością fabuły.

Gra napisana jest na MS Excel (wersja polska). Interfejs graficzny jest dość ascetyczny, ale nie o to przecież chodzi w tego typu grach... Bardziej o umiejętność podejmowania odpowiedzialnych decyzji, odwiedzanie egzotycznych miejsc, o podróż pełną niepowtarzalnych i różnorodnych przygód oraz związanych z nimi emocji a także o odkrywanie tajemnic nieznanych światów i stworzeń... W przyszłości planowane są ponadto rozszerzenia gry w wersji elektronicznej, mające na celu jeszcze większe urozmaicenie rozgrywki czy też zwiększenie niepowtarzalności.
http://www.garycki.com/Odkrywcy.html
Po co piać, gdy można grać?
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Odkrywcy Nowych Światów

Post autor: Leviathan »

REWELACJA!

Odkrywcy Nowych Światów to gra przy której spędziłem wieeeele długich wieczorów. To jedna z tych gier, które nieodłącznie kojarzą mi się z dawnymi czasami (obok np. Magii i Miecza, Komandosów, strategii Dragona).

Pobrałem stworzoną przez Ciebie wersję elektroniczną i muszę powiedzieć, że jest fantastyczna!
Wykonałeś naprawdę kawał świetnej roboty!

Aplikacja śmiga aż miło - interfejs jest przyjemny i intuicyjny. Pal licho grafikę! Gra się świetnie! Jestem po pierwszej partii, w trakcie której przeklikiwałem co tylko się da i jestem pod ogromnym wrażeniem.

Z ciekawości zapytam: skąd pomysł na zmianę zasad punktowania na koniec? Chodzi mi konkretnie o konieczność zabrania wszystkich ludzi, robotów co najmniej na jedną ekspedycję? W polskim oryginale tego nie było (tak przynajmniej mi się wydaje).

Na koniec raz jeszcze gratuluję świetnej roboty i dziękuję
:)
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1237
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 132 times
Been thanked: 57 times

Re: Odkrywcy Nowych Światów

Post autor: poooq »

Super, aplikacja nie jest moja, nie jestem autorem, wrzuciłem tylko link. Ale i tak miło, że się podoba.
Po co piać, gdy można grać?
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Odkrywcy Nowych Światów

Post autor: Leviathan »

poooq pisze:Super, aplikacja nie jest moja, nie jestem autorem, wrzuciłem tylko link. Ale i tak miło, że się podoba.
Ups! Myślałem, że to Twoja robota.
W takim razie po prostu dziękuję za linka
:)
Awatar użytkownika
misti
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2012, 23:38

Re: Odkrywcy Nowych Światów

Post autor: misti »

witam, jestem tu nowa,
z łezką w oku wspominam czasy PRLu spedzone nad Magią i Mieczem z rodziną czy tez z Odkrywcami nowych światów...
probowalam odszukac wsrod moich staroci, niestety przetrwała tylko Magia i Miecz, pewnie dlatego, ze w pudełku, "Odkrywcy nowych światów" pewnie zzarły myszy razem z ukochanym kartonikiem z napisem ŁAZIK:P (nie wiem dlaczego tak mi utkwil w pamieci).

Z wielką chęcią zagralabym w ONS, dlatego chcialabym sie dopytac, kiedy bedzie mozna dostac wersje pdf na allegro albo w jakis inny sposob.
Probowalam grac w wersje xls Garyckiego - niestety, papier to papier:)
Bede wdzieczna za info.
Awatar użytkownika
matoozik
Posty: 403
Rejestracja: 24 sie 2009, 14:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Odkrywcy Nowych Światów

Post autor: matoozik »

Tutaj jest link do pobrania, w zakładce Encore są Odkrywcy oraz gwiezdny Kupiec:
klik
Małpa nie żyje. Przedstawienie skończone.
Moja skromna kolekcja: matoozik
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1237
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 132 times
Been thanked: 57 times

Re: Odkrywcy Nowych Światów

Post autor: poooq »

Za dyszkę można było dostać lekko przeprojektowaną planszę i obietnicę dodatków do gry, link do aukcji.
Po co piać, gdy można grać?
ODPOWIEDZ