Tabletop Simulator (Steam)

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Coen »

Jest dokładnie tak jak napisał narandil. Grałem w Scythe, zasady kontrolujemy sami. Punkty końcowe też sami liczyliśmy.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
lighting
Posty: 254
Rejestracja: 18 sie 2006, 01:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: lighting »

Dzięki za informację.
lighting
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: bukimi »

A jak to jest z grami "w zestawie" z samym programem Tabletop Simulator?
Jest z czego wybierać, czy każdą bardziej znaną grę trzeba dokupować osobno jako płatne DLC? Opis programu na Steam podaje "15 klasyków", w tym szachy, poker, domino, itp., czyli bez szału.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Sir_Yaro »

bukimi pisze:A jak to jest z grami "w zestawie" z samym programem Tabletop Simulator?
Jest z czego wybierać, czy każdą bardziej znaną grę trzeba dokupować osobno jako płatne DLC? Opis programu na Steam podaje "15 klasyków", w tym szachy, poker, domino, itp., czyli bez szału.
W workshopie jest około 6000 pozycji. Bardzo ostrożnie szacując z 2000 z nich jest w pełni funkcjonalnych. Przypuszczam, że zabraknie Ci życia aby choćby przetestować każdą gierkę.
Krige
Posty: 30
Rejestracja: 11 sty 2012, 11:16

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Krige »

Ja Tabletopa (a właściwie mody do niego) wykorzystuję głównie do testów gier, które albo są horrendalnie (dla mnie) drogie, albo niedostępne.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: bukimi »

A jak wygląda komunikacja między graczami? Wbudowany czat do pisania? Może głosowy? Czy raczej niezbędny TeamSpeak w tle?
Bo granie w zupełniej ciszy, szczególnie gdy trzeba ręcznie kontrolować zgodność z zasadami i liczyć punkty jakoś do mnie nie przemawia.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Sir_Yaro »

bukimi pisze:A jak wygląda komunikacja między graczami? Wbudowany czat do pisania? Może głosowy? Czy raczej niezbędny TeamSpeak w tle?
Bo granie w zupełniej ciszy, szczególnie gdy trzeba ręcznie kontrolować zgodność z zasadami i liczyć punkty jakoś do mnie nie przemawia.
Jest standardowy tekstowy czat oraz wbudowany komunikator głosowy.
Głosowego używałem na razie tylko raz i dźwięk był przeciętnej jakości więc właczyliśmy sobie hangouta. Ale to mógł być problem połaczenia albo czegoś innego. Moze ktos inny się wypowie ?
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: myszor »

Nie wiem, czy to jakaś wyjątkowa promocja, ale na Humble Bundle można kupić TS za pół ceny (9.99€) wobec ceny na Steamie:
https://www.humblebundle.com/store/tabletop-simulator
Krige
Posty: 30
Rejestracja: 11 sty 2012, 11:16

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Krige »

Dobra cena. Raczej dużo taniej nie było.
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 353
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 256 times
Been thanked: 55 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: narandil »

myszor pisze:Nie wiem, czy to jakaś wyjątkowa promocja, ale na Humble Bundle można kupić TS za pół ceny (9.99€) wobec ceny na Steamie:
https://www.humblebundle.com/store/tabletop-simulator
kurde przegapiłem - jakby ktoś miał cynka o kolejnej takiej promocji uprzejmie upraszam się o info w tym wątku - od tej pory będę śledził bardziej pilnie :)
Her0d
Posty: 39
Rejestracja: 13 wrz 2015, 14:58
Lokalizacja: Białystok, Podlaskie
Has thanked: 1 time

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Her0d »

narandil pisze: kurde przegapiłem - jakby ktoś miał cynka o kolejnej takiej promocji uprzejmie upraszam się o info w tym wątku - od tej pory będę śledził bardziej pilnie :)
...to masz szczęście, bo jeszcze lepsza okazja:
https://chrono.gg/ - do jutra Tabletop za 8$ :)
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 353
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 256 times
Been thanked: 55 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: narandil »

Her0d pisze:
narandil pisze: kurde przegapiłem - jakby ktoś miał cynka o kolejnej takiej promocji uprzejmie upraszam się o info w tym wątku - od tej pory będę śledził bardziej pilnie :)
...to masz szczęście, bo jeszcze lepsza okazja:
https://chrono.gg/ - do jutra Tabletop za 8$ :)
dzięki bardzo kolego :) zakupiłem i już w weekend udało mi się zagrać partyjki w patchworka i dice masters :) i powoli zaczynam Legendy Andor :D

co prawda na razie gram sam ze sobą ucząc się interfejsu ale po zabawie z kooperacyjnymi tytułami będzie trzeba spróbować zagrać na żywo z innymi ludźmi :)

jest może jakieś polskie podforum albo stronka zrzeszająca polaków grających w tts? wie ktoś coś?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Sir_Yaro »

narandil pisze:
Her0d pisze:
narandil pisze: kurde przegapiłem - jakby ktoś miał cynka o kolejnej takiej promocji uprzejmie upraszam się o info w tym wątku - od tej pory będę śledził bardziej pilnie :)
...to masz szczęście, bo jeszcze lepsza okazja:
https://chrono.gg/ - do jutra Tabletop za 8$ :)
dzięki bardzo kolego :) zakupiłem i już w weekend udało mi się zagrać partyjki w patchworka i dice masters :) i powoli zaczynam Legendy Andor :D

co prawda na razie gram sam ze sobą ucząc się interfejsu ale po zabawie z kooperacyjnymi tytułami będzie trzeba spróbować zagrać na żywo z innymi ludźmi :)

jest może jakieś polskie podforum albo stronka zrzeszająca polaków grających w tts? wie ktoś coś?
ja, niemal zawsze chętnie pogram wieczorem po 19-20....
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4054
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 272 times
Been thanked: 156 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: lacki2000 »

do 24 paź br. TT tańszy (9,99€) http://store.steampowered.com/app/28616 ... _4_1400_46
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 353
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 256 times
Been thanked: 55 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: narandil »

Sir_Yaro pisze:ja, niemal zawsze chętnie pogram wieczorem po 19-20....
ja również dopiero po 20 jestem dyspozycyjny więc może się uda coś kiedyś. A jakie gry grywasz na tts?
muszę też pomyśleć nad kwestiami technicznymi - bo zapewne jedyną sensowną formą grania jest połączenie wraz z mikrofonem i kamerką? Czy tts posiada swoje własne możliwości w tym zakresie czy trzeba się łączyć jakoś zewnętrznie przez skype itp?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Sir_Yaro »

narandil pisze:
Sir_Yaro pisze:ja, niemal zawsze chętnie pogram wieczorem po 19-20....
ja również dopiero po 20 jestem dyspozycyjny więc może się uda coś kiedyś. A jakie gry grywasz na tts?
muszę też pomyśleć nad kwestiami technicznymi - bo zapewne jedyną sensowną formą grania jest połączenie wraz z mikrofonem i kamerką? Czy tts posiada swoje własne możliwości w tym zakresie czy trzeba się łączyć jakoś zewnętrznie przez skype itp?
Przeważnie im cięższa gra tym lepiej :D Tutaj jest co mam i w miare czesto gram: http://bit.ly/24WsM50
Ale chętnie tez jakieś inne, lżejsze tytuły mogę potestować - zwykle nie mam partnera do takich gier i ciężko mi sie na ich temat wypowiadać.
tts ma support pod kamerę ale wg dopóki nie potrzeba osobny komunikacji w więcej niż jednej grupie to lepiej użyć zewnętrznych rozwiązań. Ja zawsze odpalam sobie w tle hangouta. kamera do niczego sie nie przyda bo w aplikacji widać jedynie twoj avatar ze steam'a.
Negreanu1
Posty: 32
Rejestracja: 11 sty 2015, 23:44

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Negreanu1 »

Łatwo można znaleźć osoby do wspólnej gry poprzez specjalną polską grupę na steamie do tabletopa -> http://steamcommunity.com/groups/TabletopPolska
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Sir_Yaro »

Negreanu1 pisze:Łatwo można znaleźć osoby do wspólnej gry poprzez specjalną polską grupę na steamie do tabletopa -> http://steamcommunity.com/groups/TabletopPolska
Jestem tam od dawna ale 90 osób i 100 postów nie wróży dobrze :)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1531
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 184 times
Been thanked: 561 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Ayaram »

Jakby się kroiła jakaś ekipa do regularnego w miarę grania to też bym z chęcią w TS zainwestował, aczkolwiek mój czas jest dość mocno ograniczony.. (pon, śr + weekendy)
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Sir_Yaro »

Ayaram pisze:Jakby się kroiła jakaś ekipa do regularnego w miarę grania to też bym z chęcią w TS zainwestował, aczkolwiek mój czas jest dość mocno ograniczony.. (pon, śr + weekendy)
Ayaram, masz fajną kolekcje gier :D Jak się usunie 3 tytuły z dodatkami to zostanie 10% z początkowej ilości :D :D
Mimo to myślę, że co wspólnego by się znalazło - choćby żeby stwierdzić czy dany tytuł się lubi czy nie. :)
Don Dom
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2016, 15:02
Lokalizacja: Płońsk

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Don Dom »

Również chętnie pogram przez TS. Czas mam w tygodniu po 21.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1531
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 184 times
Been thanked: 561 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Ayaram »

Sir_Yaro pisze:Ayaram, masz fajną kolekcje gier :D Jak się usunie 3 tytuły z dodatkami to zostanie 10% z początkowej ilości :D :D
No bo... no bo... nowe frakcje :( i w ogóle... :( :wink:

Poza tym na większą ilość "pudeł" nie mam miejsca, a i na swoich egzemplarzach w praktyce rzadko grywam, więc sobie inwestuje więcej w te małe (nie)szkodliwe pudełeczka... :wink:

Ok, to już jakiś tam odzew jest. W przyszłym tygodniu można popróbować ;)
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 353
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 256 times
Been thanked: 55 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: narandil »

proponuje pierwszy poniedziałek miesiąca - godz. 20 :) jak się spodoba to może coś cyklicznego z tego wyjdzie.

choć teraz patrzę na kalendarz to można ostatni dzień miesiąca czyli właśnie poniedziałek 31.10. Co wy na to? byłby czas na dogadanie się co do gry i ogarnięcie zasad przez graczy, bo zakładam że nie będziemy sobie tłumaczyć na tts jak się gra w grę :)

teraz tylko kwestia dogadania się co do gry... Na tts jest od cholery co-opów (ja lubić co-opy) ale wątpie czy to dobrze wypali szzególnie na pierwszy raz. Z tytułów które wynalazłem najchętniej zagrałbym w Alchemików (twórca nawet zaimplementował aplikację do testowania składników bezpośrednio w modzie więc jest mega) i Arqadia Quest (zacząć od pierwszej misji a jak się spodoba to całą kampanię) - ale oczywiście rzucajcie swoje typy - tylko proszę nie ekonomiczne sucharki :)


ps. nie grałem w żadną z gier które podałem ale jestem gotów ogarnąć je w zupełności przed wspólnym graniem!
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1531
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 184 times
Been thanked: 561 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Ayaram »

31.10.2016 raczej ciężko się będzie zebrać bo wszyscy będą emigrować pewnie. Czemu by nie ten? ;)

Co do gry to ja bym proponował coś w miarę łatwego na przełamanie lodów, a potem już cisnąć w co się da ;)
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 353
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 256 times
Been thanked: 55 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: narandil »

Faktycznie nie olśniło mnie że to przed świętymi! Najbliższy poniedziałek niezbyt mi leży ale jak jeszcze ktoś będzie chętny to raczej dam radę. A jakie z lżejszych gier proponujesz?
ODPOWIEDZ