Jaki tablet do planszówek?

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Jaki tablet do planszówek?

Post autor: Fuser.exe »

Cześć, zepsuł mi się tablet i chcę kupić coś nowego a kompletnie się nie znam. Postawię problem nieco szerzej żeby inni użytkownicy też mogli z niego w przyszłości skorzystać: planuję grać zarówno poprzez aplikacje jak i boardgamearena, niestety nie zdążyłem sprawdzić jak grałoby się np. w Tzolkina na ekranie 7'.

Pytanie: ile kosztowałoby urządzenie, na którym dałoby się bezstresowo grać: 7' android/ios i 10' android/ios. Zakładam, że nie musi to być najnowocześniejszy model ale tablet powinien być nowy, jakoś nie mam ochoty na ruletkę w komisie.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Jaki tablet do planszówek?

Post autor: Epyon »

Ja powiem tylko tyle, że jak tylko zbiorę fundusze, to kupuję Lenovo Tab2 A10-70. 10 cali, Android 5.0, świetna matryca IPS 1920x1200 i niewygórowana cena - niczego więcej nie trzeba. :)
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Jaki tablet do planszówek?

Post autor: Fuser.exe »

Czytałem o nim ale na ios masz dużo więcej planszówek, w tym cały zgryz.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Jaki tablet do planszówek?

Post autor: kwiatosz »

Ja mam ipada mini pierwszego i do zwyklych planszówek jest wystarczajaco wydajny. Nie testowalem niczego w stylu Blood Bowla, Space Hulka ani innych takich dungeon crawlerów robionych z naciskiem na efekty czy-de.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: Jaki tablet do planszówek?

Post autor: lesar »

Ja gram na Note Pro 12.2 wielkość idealna do planszówek. I nie jest aż tak duży w stosunku do 10.1 cała ale jednak przydatne te 2 cale więcej i nie traci na poręczności
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Jaki tablet do planszówek?

Post autor: Epyon »

Fuser.exe pisze:Czytałem o nim ale na ios masz dużo więcej planszówek, w tym cały zgryz.
No to jeśli chcesz iPada, to trzeba było tak od razu. :) Generalnie komfort użytkowania na pewno jest większy, ale też i cena wyższa. Kup po prostu najnowszy model, na który Cię stać, bo starsze z czasem przestają dostawać aktualizacje do nowych wersji systemu, a aplikacje też z czasem przestają wspierać starsze urządzenia.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Jaki tablet do planszówek?

Post autor: kwiatosz »

A ja zapytam inaczej - duzo grasz w planszowki na komputerze lub telefonie? Dla mnie zabawy z biblioteka ios wystarczylo na jakie 3 tygodnie, tak naprawde poza NSHex niespecjalnie mi cokolwiek podeszlo (kampania w Suburbii, ale tez znudzila mi sie w trakcie), wiec ladowanie sie w wydatek 1,5k moze wcale nie byc takie super. Te wersje elektroniczne wcale nie sa takie super, zwlaszcza dla starych duchem :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Jaki tablet do planszówek?

Post autor: zakwas »

Nie no, trochę tych planszówek na iPada jest...

Ja gram regularnie w coś, co chwila coś dokupuję, aktualnie wymiennie co następuje:
Spoiler:
Jest w czym wybierać, choć tanio nie jest. Androida to japka biją na głowę - trust me, ogarniam masę elektroniki na codzień.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Jaki tablet do planszówek?

Post autor: rastula »

Powoli bo powoli liczba gier na andka i ios się wyrównuje... Mac jak zawsze trochę lepsze i jak zawsze słono droższe...
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Jaki tablet do planszówek?

Post autor: kwiatosz »

zakwas pisze:Nie no, trochę tych planszówek na iPada jest...
Nikt nie twierdzi inaczej :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Jaki tablet do planszówek?

Post autor: zakwas »

kwiatosz pisze:
zakwas pisze:Nie no, trochę tych planszówek na iPada jest...
Nikt nie twierdzi inaczej :)
A bo insynuujesz, że na trzy tygodnie zabawka. ;)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Jaki tablet do planszówek?

Post autor: kwiatosz »

Ale tak jak pisałem - dlatego, że niespecjalnie cokolwiek mi podeszło. Przy czym nie piszę tego tonem kategorycznym (nie ma gier!!!1), chodzi mi o fakt, że granie na tablecie dla mnie nie wytrzymuje porównania z graniem na żywo, a wiele sobie obiecywałem po takiej formie. Gdyby nie obecność Hexa to bym sobie mocno pluł w brodę po zakupie ipada. Ale nie kwestionuję, że sporej części graczy takie rozwiązanie się podoba :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Jaki tablet do planszówek?

Post autor: zakwas »

Ja głównie gram na tablecie, żeby sprawdzić jakiś tytuł, albo pograć w taki w który nie miałbym z kim popykać na żywo. Wiadomo, że przy stole to zupełnie inna bajka i nic tego nie zastąpi póki co.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Jaki tablet do planszówek?

Post autor: rastula »

coś w tym jest... jak mam pograć w elektronikę to wolę Skyrim ;), a na telefon / tablet jakieś łamigłóweczki...
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Jaki tablet do planszówek?

Post autor: Fuser.exe »

Gdybym uważał, że na żywo jest lepiej to nie pytałbym o tablet. Jeśli aplikacja jest dobrze napisana to widzę tu same zalety: nie trzeba tłumaczyć zasad, umawiać się tydzień naprzód, czekać na spóźnialskich, grać pustych gier żeby ktoś ogarnął mechanikę, przekładać co chwilę tandetnych żetonów udających pieniądze. Nie ma wątpliwości co do zasad bo apka sama je rozstrzyga, możesz sobie dobrać przeciwnika na wymaganym poziomie, online jesteś w stanie rozegrać 3 razy więcej partii niż w realu. Ogranie summoner wars to minimum 500 partii, nie mówiąc o Le Havre albo Agricoli.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2015, 17:06 przez Fuser.exe, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Jaki tablet do planszówek?

Post autor: kwiatosz »

Fuser.exe pisze:Gdybym uważał, że na żywo jest lepiej to nie pytałbym o tablet.
Ale przecież równie dobrze mogłeś pytać nie wiedząc tego - dla niektórych planszówki to główna motywacja kupna tabletu :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Trampon
Posty: 359
Rejestracja: 26 mar 2012, 13:44
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Jaki tablet do planszówek?

Post autor: Trampon »

A jeśli chodzi o model to najlepszy jest służbowy ;-)
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Jaki tablet do planszówek?

Post autor: rastula »

coś nowego w temacie ? bo w elektronice tydzień to wieczność ?


coś na androidzie bym przyjął do planszówek żeby brass, glass road, steam dało się w miarę sensownie pograć...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Jaki tablet do planszówek?

Post autor: rastula »

no nic,

wybór padł na polskiego chińczyka:

ma zapewne wady ale myślę że do celów jakim ma służyć, będzie aż nadto...;)...a cena (699) złotych jest więcej niż zachęcająca.

http://www.krugermatz.com/pl/p/EAGLE-975/2136
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki tablet do planszówek?

Post autor: ObraneOrzechy »

rastula pisze:no nic,

wybór padł na polskiego chińczyka:

ma zapewne wady ale myślę że do celów jakim ma służyć, będzie aż nadto...;)...a cena (699) złotych jest więcej niż zachęcająca.

http://www.krugermatz.com/pl/p/EAGLE-975/2136
Jak sie sprawuje?
Rowniez planuje zakupic tablet, glownie do czytania komiksow ale moze w cos sie tez pogra ;)
ODPOWIEDZ