Deadwood: Miasto bezprawia

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Deadwood: Miasto bezprawia

Post autor: Firenski »

WRS pisze:O! To jest dopiero uczta! :)
Wtedy robi się z tego kapitalna gra...
Hmm... Chyba faktycznie muszę dać jeszcze jedną szansę tej grze. Jak tak zachwalasz :)
Ale już z dobrymi zasadami.
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Deadwood: Miasto bezprawia

Post autor: WRS »

dewodaa pisze:A tak btw. czytając różne opinie i recenzje zauważyłem, że najczęściej na "nieczytelność" żetonów narzekają osoby grające na różnych spotkaniach, pionkach etc. Czy to nie aby kwestia oświetlenia? Czy w warunkach domowych i komfortowych problem zniknie?
i dalej
FortArt pisze:Spójrz na te żetony kowbojów pośrodku
http://www.boardgamegeek.com/image/1117278/deadwood
W mojej wcześniejszej wypowiedzi odniosłem się do - też podnoszonego - problemu czytelności oznaczeń działania kafli.
P.T. Kolega FortArt ma zupełną słuszność, też potwierdzam, że żetony kowbojów są kiepskie, jeśli chodzi o czytelność.
Kolory są mało kontrastowe, a cyfry niewielkie.
Ale jednak gra daje radę.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Re: Deadwood: Miasto bezprawia

Post autor: dewodaa »

Tak mi się teraz nasunęło, ludzie, którzy straszliwie narzekają na losowość i uważają, że jest ona nie do ogarnięcia nie powinni narzekać na czytelność :D . Na logikę= skoro nie mogę kontrolować wyników strzelaniny (bo żeton "1" potrafi wygrać z "3") to co za różnica jaka cyfra widnieje na żetonie :lol: ? Oczywiście to żart i lepiej aby nikt nie brał tej uwagi do siebie ;)

EDIT:

Mimo wszystko kupiłem grę i... jestem na tak! Bardzo, ale to bardzo solidna pozycja. Nie wiem skąd te negatywne komentarze. Jeśli ktoś ma już jakieś pojęcie o grach planszowych to co pomyśli o grze w której jest (bodajże) osiem kostek...? że nie będzie czasami losowa? Geekowcy są czasami naiwni ;) . A tak poważnie to w cale nie czuć tej losowości ponieważ częste pojedynki (to w nich rzucamy kostką) po prostu się nie opłacają. Z czystym sumieniem polecam (słaba czytelność żetonów kowbojów- bo symbole na budynkach są intuicyjne- nie przeszkadza nawet przy słabym świetle, może jakby grać w komplecie albo lochach czy cuś...)

Za tą cenę polecam!
Moja kolekcja. Sprzedałem/wymieniłem/sprezentowałem
"To będzie jedna z tych okoliczności, którą ludzie bez znajomości prawa wielkich liczb nazwaliby przypadkiem."
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: Deadwood: Miasto bezprawia

Post autor: walkingdead »

Też miałam dziś przyjemność zagrać,trochę zasugerowałam się przy zakupie serialem.Wiem,że nawiązanie to tylko tematyka i nazwa,ale naprawdę dobrze mi się grało (zwłaszcza,że wygrałam :twisted: ).
Fajna gierka i nie mogę się doczekać przyszłego tygodnia kiedy zagram w większym składzie,w opcji na 2 jest ciekawie,ale zapewne więcej się dzieje gdy jest większa ilość graczy. :D
Podoba mi się również to,że jak dla laika,który niewiele w życiu gier widział na oczy to instrukcja i zasady są łatwo przyswajalne.
Awatar użytkownika
Dabliu
Posty: 394
Rejestracja: 21 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Deadwood: Miasto bezprawia

Post autor: Dabliu »

Hmm... wątpię, żeby gra nawiązywała nazwą i tematem akurat do serialu. Myślę, że tematem i nazwą nawiązuje po prostu do ikonicznej dla Dzikiego Zachodu lokacji :)
Moje grafomańskie wybryki / W czym jeszcze maczam paluchy / Rodzinna kolekcja
Pamiętaj, aby zawsze być sobą. Chyba, że możesz być Batmanem. Wtedy lepiej bądź Batmanem.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: Deadwood: Miasto bezprawia

Post autor: walkingdead »

Mnie zarówno identyczny tytuł,tematyka i pewne obietnice okrucieństwa i bezprawia nasunęły na myśl powiązania z serialem.
W swoich skojarzeniach nie byłam odosobniona.
Awatar użytkownika
Dabliu
Posty: 394
Rejestracja: 21 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Deadwood: Miasto bezprawia

Post autor: Dabliu »

Spoks. Po prostu moim zdaniem stylistyką gra nawiązuje do spaghetti westernu, a serial to taki anty-western, że ho ho...
Tyle że autor gry (tak jak i twórcy serialu) postanowił pożyczyć sobie słynne miasteczko, opanowane gorączką złota, bo Deadwood było takim ikonicznym "boomtown" (w dodatku sławnym, z uwagi na śmierć Dzikiego Billa), że szkoda było nie wykorzystać :wink:
Moje grafomańskie wybryki / W czym jeszcze maczam paluchy / Rodzinna kolekcja
Pamiętaj, aby zawsze być sobą. Chyba, że możesz być Batmanem. Wtedy lepiej bądź Batmanem.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: Deadwood: Miasto bezprawia

Post autor: walkingdead »

Serial uwielbiam więc jak natknęłam się na grę to natychmiast dodałam do wishlisty.
Szczerze? Nie ma dla mnie znaczenia,czy gra jest odzwierciedleniem fabuły serialu w 100%,50%,20%,10% czy tylko nazwa i lokalizacja pozostaje zbliżona.Moja bogata wyobraźnia nasuwała pewne wyraźne skojarzenia i co najważniejsze,bawiliśmy się świetnie grając. :mrgreen:
plusman
Posty: 11
Rejestracja: 13 sie 2013, 16:37

Re: Deadwood: Miasto bezprawia

Post autor: plusman »

a ja dziś zakupiłem ją w zakamary - widzę ze zdania podzielone ale za 40zł to spróbuję (promocja + kod 20% z działu)
ODPOWIEDZ