(Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Klos »

Ktos ma dzisiaj jeszcze sily zagrac?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
jedrek
Posty: 220
Rejestracja: 10 lip 2008, 20:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: jedrek »

Ja dziś odpadam. Natomiast mogę jakoś w tygodniu. BTW: Czy ktoś wie o jakiś innych spotkaniach planszówkowych w tygodniu, oprócz tych o których info jest na forum?
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Ja bym dziś nawet miał siłę, ale gdyby tylko od sił i chęci to zależało :)
Jedrek - możesz sprawdzić grupę na FB o nazwie bodaj Zaproś mnie na planszówkę.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Jeszcze ekspresowo podsumuję sobotni wypad na Wawer, który uważam za niezwykle udany.

- Ra - graliśmy 2 razy - na 3 i na 5 osób i tak jak na 3 i 4 jest znakomicie, to na 5 jest "tylko" dobrze+. Na 5 wolę Modern Art lub Traumfabrik z licytacji Knizii. Chętnie sprawdziłbym tryb dwuosobowy kiedyś, żebym maił pełen obraz.
- Scythe z dodatkiem z okrętami - grałem drugi raz w Scythe i pierwszy raz z dodatkiem i znowu cokolwiek zacząłem ogarniać gdzieś od 1/3-1/2 gry. Dodatek jest naprawdę dobry, ale dla mnie - jako niedoświadczonego gracza w Scythe - nie jest on niezbędny.
- Azul - znakomita gra, od jutra stoję pod drukarnią gdzie Lacerta będzie ją produkować i czekam na swój egzemplarz. Po tej jednej partii dałem 9/10.
- Marco Polo z dodatkiem - jak ktoś nie lubi Marco Polo, dodatek raczej nie zmieni jego opinii. Jak ktoś lubi, powinien polubić i dodatek. Stwarza on więcej możliwości, także podróżowania. Niemniej ostatnia runda wciąż potrafi zakręcić w głowie. Jeśli ktoś by chciał spróbować - chętnie powtórzę nawet w najbliższym czasie. Ale do modułu Wenecji potrzebne są co najmniej 4 osoby, bo będzie za luźno.

Chłopaki grali jeszcze na pewno w Gallerista i parę innych gier poszło.
Następna edycja ma być 3 marca i postaram się też na nią wybrać, co wszystkim polecam. Super miejsce, bardzo przyjemna, wyluzowana atmosfera i naparzanie w gierki. Tylko Chińczyk za rogiem takie 5/10.
jedrek
Posty: 220
Rejestracja: 10 lip 2008, 20:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: jedrek »

Ok, dzięki!
Awatar użytkownika
Szpak
Posty: 246
Rejestracja: 31 maja 2012, 11:50
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Szpak »

Moja mini relacja ze "Zgranego Wawra":

RA: ku mojemu zaskoczeniu super gra i chyba zacznę częściej testować gry licytacyjne :)

Scythe: dodatek wnosi trochę świeżości, ale zgodzę się z Kaszkietem i nie jest on absolutnym "must have" (bardziej niż same statki, spodobały mi się alternatywne zakończenia)

Dodatkowo wpadło mi w oko na innym stole Empires: Age of Discovery: https://boardgamegeek.com/boardgame/173 ... -discovery, ktoś może z naszej ekipy ma w swoich zbiorach i chciałby kiedyś przytachać?
Moja kolekcja: http://bit.ly/2dJgLM3
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4470
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1645 times
Been thanked: 2039 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Enigmatic pisze: RA: ku mojemu zaskoczeniu super gra i chyba zacznę częściej testować gry licytacyjne :)

Może zabrzmi to dziwnie, ale licytacja [w różnej formie, przecież mamy do dyspozycji kilka wariantów] zawsze wydaje mi się jednym z najbardziej sprawiedliwych mechanizmów podejmowania jakiś decyzji / walki o surowce itp. Trzeba dobrze liczyć, ale choć nie można powiedzieć, że jest losowość, to do końca nie znamy wyniku naszych działań [ważna jest też psychologia]. Np. taka licytacja w Grze o Tron też zawsze mi się podobała ;)

Gry czysto licytacyjne to już czysty fun: Ra, Modern Art, ale także superfiller Na Sprzedaż zawsze budzą duże emocje i partie pamięta się długo ;)
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 260 times
Been thanked: 274 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: roadrunner »

Wawer na duży plus. Zrobiłem pięć gier.

> Nusfjord - dla mnie hit dnia. Motyw łowienia ryb brzmi jak "kolejny eurosuchar na 4 osoby", ale na szczęście na tym nie koniec. Dające bonusy postaci i budynki fajnie różnią się między sobą, co urozmaica partię i skutkuje "graniem na siebie" lub interakcją kasowania planów innym. Liczba kutrów na połów ryb jest ograniczona, dochodzi więc element wyścigu. Poza tym można iść w ścinanie drewna, większy połów lub chomikowanie kasy. Robi się z tego lekka sałatka punktowa, ale wg mnie b. udana mechanicznie, bo wszystko fajnie się zazębia. Tu 9/10, reszta ocen na moim BGG.
> Klany Kaledonii - grałem drugi raz i utrzymuję dobrą opinię.
> Chaos w starym świecie z Rogatym szczurem - daje radę i dobrze było sprawdzić, choć z podobnych gier wolę Blood Rage. Cechy bogów Chaosu mogłyby być lepiej zbalansowane.
> Patchwork - jako przerywnik ok, poza tym nic szczególnego. Rolę, którą widzę po graniu, że dla innych pełnią Azul, Samurai czy Patchwork - dla mnie robi Small World :mrgreen:
> Ra w 5 - ciekawa, z potencjałem wzrostowym na kolejne okazje. Póki co bez efektu wow.
Na Concordię i El Grande zabrakło czasu. Jeśli ktoś miałby chęć zabrać na nasze czwartki, proszę się nie wahać.

Polecam miejsce, bo dobra atmosfera, mnóstwo przestrzeni, fajny przekrój gier. Kolejna edycja w marcu i jeśli nie będzie kolidować mi z niczym, wybiorę się znowu.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4470
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1645 times
Been thanked: 2039 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Najpopularniejsza Vyceskowa Gra 2017

W przerwie świątecznej postanowiłem zebrać statystyki dotyczące naszych spotkań w Vycesce. Wtedy czasu mi trochę zabrakło, ale w ostatni weekend uzupełniłem dane i jestem gotowy to publikacji. Aby wskazać, która gra cieszyła się największym wzięciem sięgnąłem do jedynych danych, jakie mam: list obecności ze spotkań wraz z wyrażonymi w nich życzeniami odnośnie gier, w jakie dana osoba chciałaby zagrać.

Jak wiele razy ktoś chciał zagrać w daną grę?

Nie jest to narzędzie doskonałe, nie odpowiada ilości rzeczywiście rozegranych partii [takie statystyki nawet wspólnymi siłami i kontami na BGG byłoby bardzo trudno odtworzyć] i tym bardziej nie odpowiada ocenie danej gry i w pewnych okolicznościach wynik może być zaburzony [np. Tikal, w którego chyba nie zagrano ani razu, ale wielokrotnie chciano w niego zagrać – czy jego ocena byłaby równie wysoka, gdyby partia została szybko rozegrana? Czy gra wróciłaby na stół?]. Jednak w zdecydowanej większości zauważyłem, że końcowa ocena odpowiada popularności danej gry, w szczególności odnośnie gier z TOP20

Kilka faktów.

Od stycznia 2016 roku do stycznia 2017 roku odbyło się 57 spotkań [głównie czwartkowe granie + kilka oficjalnych Nocy Planszówek + okazjonalnie inne dni]. Nieźle, to niemal równo 1 spotkanie na tydzień!

Wyrażono chęć zagrania w ponad 160 różnych tytułów [na mojej liście jest równo 160, ale nie wszystkie wychwyciłem]. Ewentualne dodatki nie liczyłem jako odrębne gry. To daje nam prawie 3 nowe tytuły proponowane na każdym spotkaniu [~2,8]! Nieźle.

Poniżej TOP 26 najpopularniejszych Vyceskowych gier 2017. Zebrały one dokładnie 50,3% wszystkich możliwych głosów.

[a. Miejsce], [b. Nazwa Gry], [c. Punkty], [d. Ile spotkań z 57], [e. % spotkań z 57], [f. średnia osób / spotkanie]

Obrazek

Obecność 4 z wymienionych wyżej 26 gier uważam za kontrowersyjne: Gra o Tron, Tikal, Clans of Caledonia i Dead Man’s Dublons. Gra o Tron była zapowiadana 9 razy, ale zagrano chyba tylko 3 partie. Ze względu na trudności [liczba graczy x czas rozgrywki] ciężko będzie to poprawić. Tikal już opisałem [kaszkiet, trzeba odpalić!], a co do CoC i DMD to gry zagadki, trudno powiedzieć, czy ich chwilowa popularność na przełomie roku przełoży się na kolejne partie [rozegrano chyba łącznie 3 partie w te gry].

Pozostałe gry, a szczególnie mocna pierwsza 10 rankingu, pewnie wrócą jeszcze nie raz. Poważnie zagraża im chyba The Godfather, który trafił do Vyceski dopiero pod koniec września, więc jest grywany raptem od 3 miesięcy . Liczba chętnych x liczba egzemplarzy [3] na pewno w końcu zrobi swoje :) . Osobiście muszę koniecznie zrobić trzecie podejście do Scythe, tym razem z dobrze przyswojonymi zasadami.

To tyle na razie [może potem coś dorzucę]. To były przyjemnie zmarnowane 2-3 godziny z życia :)
Awatar użytkownika
Szpak
Posty: 246
Rejestracja: 31 maja 2012, 11:50
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Szpak »

Pyton, szacun. W 2018 możemy zacząć prowadzić listę "analogową", którą potem przeniesie się do XLS i dane będą bardziej odzwierciedlać rzeczywiście rozegrane partie ;)
PytonZCatanu pisze: Obecność 4 z wymienionych wyżej 26 gier uważam za kontrowersyjne: Gra o Tron, Tikal, Clans of Caledonia i Dead Man’s Dublons. Gra o Tron była zapowiadana 9 razy, ale
Ubolewam nad powyższym i spieszę rozpocząć listę na przyszły czwartek proponując GoT:

Vyceska, Czwartek 18.01.2018:
1. Marcel 18:00 - Gra o tron (Uczta dla Wron - 4 os. LUB Taniec ze smokami - 6 os.) - chętni? :D
Moja kolekcja: http://bit.ly/2dJgLM3
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Szacun, zawsze lubię pooglądać nerd statsy!
Ja trochę od jakiegoś czasu myślałem, żeby teraz przynosić może nie tylko, ale głównie gry, których jeszcze nigdy w Vycesce nie udało mi się uruchomić.
Tikal się do nich zalicza, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Dublony, czy Klany to hajp z Essen i tak jak pierwsza jest co najwyżej OK, to podejrzewam, że druga będzie się pojawiać, bo robi się z niej (ogólnie, nie tylko w Vycesce) bardzo uznana pozycja.
Awatar użytkownika
mamtonawinylu
Posty: 284
Rejestracja: 08 gru 2014, 11:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: mamtonawinylu »

Vyceska, Czwartek 18.01.2018:
1. Marcel 18:00 - Gra o tron (Uczta dla Wron - 4 os. LUB Taniec ze smokami - 6 os.) - chętni? :D
2. mamtonawinylu (18:15) - przyniosę jakieś sympatyczne fillery.
Badyl
Posty: 238
Rejestracja: 24 maja 2017, 21:40

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Badyl »

PytonZCatanu pisze:Osobiście muszę koniecznie zrobić trzecie podejście do Scythe
Ja w Scythe zawsze chętnie, nawet i w ten czwartek ;)


Vyceska, Czwartek 18.01.2018:
[trzeba zrobić rezerwację]

1. Marcel 18:00 - Gra o tron (Uczta dla Wron - 4 os. LUB Taniec ze smokami - 6 os.) - chętni? :D
2. mamtonawinylu (18:15) - przyniosę jakieś sympatyczne fillery.
3. Badyl 18:10 - Scyhte, Altiplano (jak Tomasch weźmie), Keyper.
tomasch
Posty: 675
Rejestracja: 25 sie 2014, 20:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: tomasch »

Ja w ten czwartek odpadam, ale może w niedzielę po południu pokarmimy Lamy?

Wysłane przy użyciu Nokii 3310
Wysłane z Nokii 3310 przy użyciu Internet Explorera
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

[Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Klos »

Ja moglbym w niedziele ale pewnie blizej wieczora.

A w kwestii blizej wieczora - ktos chetny na jutro?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 16 sty 2018, 21:58 przez Klos, łącznie zmieniany 1 raz.
Badyl
Posty: 238
Rejestracja: 24 maja 2017, 21:40

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Badyl »

A sobota po południu Ci pasuje? Bo co do niedzieli to jeszcze nie wiem.
tomasch
Posty: 675
Rejestracja: 25 sie 2014, 20:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: tomasch »

Badyl pisze:A sobota po południu Ci pasuje? Bo co do niedzieli to jeszcze nie wiem.
Nie wykluczam, ale i nie potwierdzam;). Będę wiedział bliżej soboty
Wysłane z Nokii 3310 przy użyciu Internet Explorera
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Paskudnik »

tomasch pisze:Ja w ten czwartek odpadam, ale może w niedzielę po południu pokarmimy Lamy?
Ja się piszę! Pozostałe terminy też mi pasują - coś wybiorę :)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4470
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1645 times
Been thanked: 2039 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

kaszkiet pisze:Szacun, zawsze lubię pooglądać nerd statsy!

Ja trochę od jakiegoś czasu myślałem, żeby teraz przynosić może nie tylko, ale głównie gry, których jeszcze nigdy w Vycesce nie udało mi się uruchomić.
Tikal się do nich zalicza, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dublony, czy Klany to hajp z Essen i tak jak pierwsza jest co najwyżej OK, to podejrzewam, że druga będzie się pojawiać, bo robi się z niej (ogólnie, nie tylko w Vycesce) bardzo uznana pozycja.
1. Też lubię różne statystyki - jak widać ;)
2. Czy Tomash to jedyny, który ma Klany Kaledonii? Chętnie bym spróbował.
3. Nowości zawsze na propsie, ale z tej listy jest parę gierek, które dawno nie były grane i warto odświeżyć: Kosmiczne Spotkania [wrzesień 2017] Blood Rage [wrzesień 2017] czy Terraformacja Marsa [czerwiec 2017]
...................................

oprócz moich propozycji to Klanów Kaledonii bym spróbował, a jeszcze może być kaszkiet [Tikal? T&E? KS?]. Tak, wiem, że nie mamy 12h na wszystko, ale generalnie dziś jestem trochę jak baba i nie mogę się zdecydować ;)

Vyceska, Czwartek 18.01.2018:
[trzeba zrobić rezerwację]

1. Marcel 18:00 - Gra o tron (Uczta dla Wron - 4 os. LUB Taniec ze smokami - 6 os.) - chętni? :D
2. mamtonawinylu (18:15) - przyniosę jakieś sympatyczne fillery.
3. Badyl 18:10 - Scyhte, Altiplano (jak Tomasch weźmie), Keyper.
4. Pyton 17:45 - Chętnie w smokową Gre o Tron i/lub Scythe. Mogę wziąć Imperial2030 i/lub The Godfahter. Doprecyzuję później, jak więcej osób się dopisze.
Mario_Max
Posty: 250
Rejestracja: 22 lut 2016, 11:38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Mario_Max »

Vyceska, Czwartek 18.01.2018:
[trzeba zrobić rezerwację]

1. Marcel 18:00 - Gra o tron (Uczta dla Wron - 4 os. LUB Taniec ze smokami - 6 os.) - chętni? :D
2. mamtonawinylu (18:15) - przyniosę jakieś sympatyczne fillery.
3. Badyl 18:10 - Scyhte, Altiplano (jak Tomasch weźmie), Keyper.
4. Pyton 17:45 - Chętnie w smokową Gre o Tron i/lub Scythe. Mogę wziąć Imperial2030 i/lub The Godfahter. Doprecyzuję później, jak więcej osób się dopisze.
5. Mario 18.00- ktoś chętny na maraton Mombasa+ GWT . Jak nie wyjdzie to chętnie Imperial lub GoT.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4470
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1645 times
Been thanked: 2039 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Skoro niektórzy lubią statystyki, to podzielę się znaleziskem.

http://www.pubmeeple.com/board-game-ranking-engine/

Bardzo ciekawa stronka, która pomoże stworzyć ranking waszych ulubionych planszówek.
THE RANKING PROCESS
Two games will be presented at a time. Simply click on the meeple or the name of the game to vote for it.
If you don't know or can't decide between the two, click the middle (=) button.

The more games you load into the Ranking Engine the longer it will take to complete the ranking process. 140 games took around 700 comparisons.

RESULTS
Once you have completed the ranking process your results will appear. You can highlight the data on the web page and copy it, and paste it into the application of your choosing
.
Badyl
Posty: 238
Rejestracja: 24 maja 2017, 21:40

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Badyl »

Mario_Max pisze:ktoś chętny na maraton Mombasa+ GWT
W sumie dobry pomysł ;) a może byś wziął bruxelles 1893 ? Już raz zapowiadałeś że weźmiesz.
Mario_Max
Posty: 250
Rejestracja: 22 lut 2016, 11:38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Mario_Max »

Badyl pisze:
Mario_Max pisze:ktoś chętny na maraton Mombasa+ GWT
W sumie dobry pomysł ;) a może byś wziął bruxelles 1893 ? Już raz zapowiadałeś że weźmiesz.
ok.

Zapowiada mi się piątek wolny wieczór i cała sobota +wolna chata ;) także jak coś, ktoś.
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 260 times
Been thanked: 274 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: roadrunner »

Vyceska, Czwartek 18.01.2018:
[trzeba zrobić rezerwację]

1. Marcel 18:00 - Gra o tron (Uczta dla Wron - 4 os. LUB Taniec ze smokami - 6 os.) - chętni? :D
2. mamtonawinylu (18:15) - przyniosę jakieś sympatyczne fillery.
3. Badyl 18:10 - Scyhte, Altiplano (jak Tomasch weźmie), Keyper.
4. Pyton 17:45 - Chętnie w smokową Gre o Tron i/lub Scythe. Mogę wziąć Imperial2030 i/lub The Godfahter. Doprecyzuję później, jak więcej osób się dopisze.
5. Mario 18.00- ktoś chętny na maraton Mombasa+ GWT . Jak nie wyjdzie to chętnie Imperial lub GoT.
6. Roadrunner [potwierdzę jutro] - jeśli będę, to Godfather bardzo + Mombasa/Bruksela/Klany.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Cała sobota czyli wieczór w sobotę też? Bo piątek mam wyjęty.
ODPOWIEDZ