Munchkin (Steve Jackson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Zero
Posty: 103
Rejestracja: 28 cze 2008, 23:54
Lokalizacja: Kraków

Re: Munchkin PL:)

Post autor: Zero »

Ponoć premiera ma mieć miejsce na konwencie Avangarda w Warszawie (4-6 lipiec 2008) . Wie ktoś może coś więcej?
Do Polconu jeszcze kawał czasu, więc nie wiem komu wierzyć.
Tak naprawdę to interesuje mnie kiedy trafi do sklepów, bo tak czy siak do W-wy się nie wybieram. :)
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2820
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 105 times
Been thanked: 160 times
Kontakt:

Re: Munchkin PL:)

Post autor: Ink »

Zero pisze:Ponoć premiera ma mieć miejsce na konwencie Avangarda w Warszawie (4-6 lipiec 2008) . Wie ktoś może coś więcej?
Sie sprawdzi jutro.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Munchkin PL:)

Post autor: blacklunthor »

Na dniach fantastyki udało mi się zagrać w próbna wersje polskiego munchkina - wrażenia - poztywne, nazwy kart fajne - nie tlumaczone na sile, dali mniej wiecej odpowieniki polskich, smiesznych nazw by kilmat był utrzymany więc naprawdę wszystko jest ok.
Awatar użytkownika
2marv
Posty: 9
Rejestracja: 08 maja 2008, 23:16

Re: Munchkin PL:)

Post autor: 2marv »

blacklunthor a można było zakupić tą próbna wersje munchkina i czy ktos podał jakąś date kiedy ukaże się w sklepach????
Michal z Q-workshop
Posty: 13
Rejestracja: 06 lip 2008, 19:17

Re: Munchkin PL:)

Post autor: Michal z Q-workshop »

Witam,
garsc informacji z pierwszej reki:

Na Dniach Fantastyki we Wrocławiu i na Avangardzie w miniony weekend mozna bylo zagrac w wersje beta Munchkina PL.
minimalnie bedzie sie ona roznic od wersji wlasciwej, ktora trafi do sklepow w sierpniu, a pierwsze oficjalne konwentowe pokazy i pierwszy turniej promocyjny odbedzie sie na Polconie w Zielonej Gorze.

juz dzis mozecie zobaczyc kilka kart- http://q-workshop.com/gfx/munpl101_sample2.jpg
oraz zamowic gre w przedsprzedazy na stronie Q-workshop.

w grze znajdziecie unikatowe polskie karty, niedostepne w zadnym innym wydaniu Munchkina, bedzie to Wieśmin, Kryształki Czasu oraz Dwa Nagie Miecze.
Karty te jednak pozostana niespodzianką, przygotowaną dla tych którzy nabeda Munchkina PL drogą kupna;)

dokonalismy także spolszczenia wielu innych kart, probki widzicie powyżej- staraliśmy się robic to z humorem i z głową, a po reakcjach tych z Was, którzy grali z nami konwentach we Wrocławiu i Warszawie, widzę, że nam się udało i jestem pewny, że bedziecie zadowoleni!

Co do dalszych planów związanych z linią Munchkin- na świeta planujemy wydanie Munchkina 1.5, dodatku zawierającego dodatkowe karty i akcesoria.

Myślimy także nad wydaniem Munchkina Cthulhu oraz polskiej wersji zbliżającej się planszówki- Munchkin Quest.
Awatar użytkownika
Czosno
Posty: 37
Rejestracja: 28 paź 2006, 14:58
Lokalizacja: Kraków

Re: Munchkin PL:)

Post autor: Czosno »

Elfickoje Igrestoje i Przeklęte Zwierciadło= WIN! :lol:
Wirko i Żwigura taki czarny humor ale tez dobre.
Michal z Q-workshop pisze:Myślimy także nad wydaniem Munchkina Cthulhu
Tak, tak zróbcie to.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1542
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 206 times

Re: Munchkin PL:)

Post autor: Furan »

Michal z Q-workshop pisze:to z humorem i z głową, a po reakcjach tych z Was
Bardzo śmiało się do tych reakcji dołączam!

Dobrze, że nie baliście się (w sumie) zaryzykować z Wirkiem i Żwigurą :)
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Robinson, Smoki z Głebin, Indigo, Byzanz, Burgundy, Felix, Hit!
Michal z Q-workshop
Posty: 13
Rejestracja: 06 lip 2008, 19:17

Re: Munchkin PL:)

Post autor: Michal z Q-workshop »

Dobrze, że nie baliście się (w sumie) zaryzykować z Wirkiem i Żwigurą :)

podeszlismy do tego w sposob racjonalny- obaj Panowie sa przedstawieni tu raczej w sposob pozytywny, moze troche "sztywny", ale nie dalo sie tego uniknac z racji ich warunkow;)

Poza tym jak przy sporej czesci kart pobawilismy sie literkami, co mysle rozluznilo troche sytuacje:)
byl jeszcze pierwotny pomysl, zeby byl to Zwirek i Muchomorek, ale upadl w 3 s. i zostal zakopany gleboko wraz z jego autorem- z racji tego, ze nie byl az tak bardzo smieszny, poza tym nie ma zwiazku z oryginalna angielska karta, a staralismy sie ten zwiazek utrzymywac, chociaz nie na sile.
najwazniejsze jest to, zeby karty byly smieszne po polsku, jednak pamietajcie, ze nadal jest to tlumaczenie gry SJG, a nie gra pisana od poczatku, stad nasza dbalosc o zachowanie korzeni;)
ale jak powiedzialem- humor ma priorytet!

najblizsze przedpremierowe pokazy Munchkina Beta odbeda sie w Poznaniu-
w tym tygodniu w sklepie Cube, na os.Polanka, w przyszlym tygodniu w Bardzie, na Sw.Marcinie.
Jesli jest ktos z Poznania, to serdecznie zapraszamy! :mrgreen:
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Munchkin PL:)

Post autor: edrache »

Michal z Q-workshop pisze:najblizsze przedpremierowe pokazy Munchkina Beta odbeda sie w Poznaniu-
w tym tygodniu w sklepie Cube, na os.Polanka, w przyszlym tygodniu w Bardzie, na Sw.Marcinie.
Jesli jest ktos z Poznania, to serdecznie zapraszamy! :mrgreen:
To może jeszcze w któryś poniedziałek w Alibi? :)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Munchkin PL:)

Post autor: Don Simon »

Mnie jakos aluzja do tragicznie zmarlych pilotow srednio bawi...a nawet w ogole nie bawi. Mozna tego spokojnie uniknac.
Reszta bez zarzutu.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Michal z Q-workshop
Posty: 13
Rejestracja: 06 lip 2008, 19:17

Re: Munchkin PL:)

Post autor: Michal z Q-workshop »

Nabór do Drużyny Munchkina

Ruszyła rekrutacja do elitarnego grona Drużyny Munchkina - promotorów tej nietuzinkowej karcianki w większych miastach (powyżej 75 tys. mieszkańców) w całym kraju. Więcej szczegółów dla maniaków tego hobby oraz dla tych, którzy chcieliby spędzić z Munchkinem miłe chwile, poniżej:

Praca w Drużynie Munchkina będzie polegała na prowadzeniu prezentacji, sesji i w końcu turniejów w Munchkina w lokalnych sklepach z karciankami oraz sieci sklepów EMPIK. Dokładne informacje odnośnie częstotliwości oraz szczegółów współpracy będą omawiane indywidualnie z chętnymi. W zamian za wysiłki włożone w Drużynę Munchkina, jej członkowie otrzymywać będą specjalne punkty, które zamienić będzie można na gry - z listy 2500 produktów dostępnych dla Q-workshop. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem mailowym: michal.lisowski@Q-workshop.com

Wielce możliwe, że członkowie Drużynu Munchkina zostaną włączenie do podobnego, ogolnoswiatowego programu Man in Black firmy Steve Jackson Games.
Rozmowy na ten temat trwaja...
Awatar użytkownika
Czosno
Posty: 37
Rejestracja: 28 paź 2006, 14:58
Lokalizacja: Kraków

Re: Munchkin PL:)

Post autor: Czosno »

Don Simon pisze:Mnie jakos aluzja do tragicznie zmarlych pilotow srednio bawi...a nawet w ogole nie bawi.
Jeśli choć kilka osób przez tą kartę sprawdzi kto to jest Wiro i Żwigura to myślę, że na taką aluzje możemy sobie pozwolić. Zresztą Panowie są przedstawieni w dobrym świetle nie atakują poniżej 4 poziomu. :D
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Munchkin PL:)

Post autor: yosz »

Czosno pisze:Jeśli choć kilka osób przez tą kartę sprawdzi kto to jest Wiro i Żwigura to myślę, że na taką aluzje możemy sobie pozwolić
To myślę, że się mocno zdziwią jak zaczną szukać Wira i Żwigury.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Munchkin PL:)

Post autor: draco »

Gra pojawi się 10 października o czym można przeczytać na stronie Q-workshop.
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Munchkin PL:)

Post autor: Smoku »

I nie pojawiła się......
Monev
Posty: 37
Rejestracja: 11 paź 2008, 23:56

Re: Munchkin PL:)

Post autor: Monev »

Już od dłuższego czasu chciałem kupić Munchkin'a i teraz jakby wyszedł w wersji PL ułatwiłoby mi podjęcie decyzji, bo sporo moich znajomych nie zna angielskiego, co trochę zawsze psuje zabawę jak trzeba wszystko im tłumaczyć.
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:44
Lokalizacja: Zabrze k/Gliwic :D

Re: Munchkin PL:)

Post autor: tiamat »

Witam

A ja mam pytanko o uściślenie zasad gry w Munchkina:

1. Czy można jakoś się pozbyć/wymienić kartę leżącą na stole (nie z ręki)? Na przykład mam na stole jeden Duży przedmiot, dostałem ze skarbów nowy Duży lepszy, mogę nieść tylko jeden, więc chciałbym wymienić ten na stole z tym z ręki.
2. I drugie pewnie głupkowate, ale co mi tam - w Munchkin PL są kostki runiczne z cyframi od 1 do 5. Na szóstej ściance jest znaczek QWorkShop - rozumiem, że to jest 6 ?
A ja ogolić się nie pozwolę! Noszę zarost od przed wojny!
A tu co mam i w co gram
EstEst
Posty: 282
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Munchkin PL:)

Post autor: EstEst »

1. Nigdy nie możesz raz położonej na stole karty wziąć z powrotem do ręki. Musisz ją odrzucić, bądź sprzedać, jeśli chcesz położyć inną, a współpracownicy z drużyny zauważyli, że posiadanie obu jest nielegalne.

2. Ciężko powiedzieć :mrgreen:
Sługa Koła. Młot na humanistów. Miecz w ręku dyrekcji.

Gry EstEsta
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:44
Lokalizacja: Zabrze k/Gliwic :D

Re: Munchkin PL:)

Post autor: tiamat »

A co znaczy "odrzucić" ? Mogę ją ewentualnie przehandlować lub sprzedać, ale odrzucić - to by oznaczało, że mogę wziąć ze stołu dowolną kartę oi położyć na stos kart odrzuconych, a z zasad chyba to nie wynika....?
No i te drugie pytanie - pytałem niestety serio - w instrukcji jest napisane, że ucieczka się powiedzie, kiedy wyrzucisz 5 lub więcej, więc niby można traktować Q jako 6...Ale instrukacja jest napisana w takim tonie, że równie dobrze kostka mogła by mieć od 1 do 5, a 6 by nie było - tak tez można traktować tę kostkę...
A ja ogolić się nie pozwolę! Noszę zarost od przed wojny!
A tu co mam i w co gram
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Munchkin PL:)

Post autor: BloodyBaron »

tiamat pisze: Na szóstej ściance jest znaczek QWorkShop - rozumiem, że to jest 6 ?
A skąd Ci to przyszło to głowy? :twisted:
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:44
Lokalizacja: Zabrze k/Gliwic :D

Re: Munchkin PL:)

Post autor: tiamat »

Ano stąd, że kostka posiada 6 ścian. A w angielskich regułach jest napisane:
"Less than the monster's, they are forced to run away from combat. Running away succeeds if the player rolls a "5" or a "6" on a six-sided die"

Szczerze mówiąc średnio mi to pasuje - przyjęcie 6 ułatwia rozgrywkę, na czym mik specjalnie nie zależy :D. Można przyjąć 0, ale chciałbym poznać postawowe zasady i tyle.
A ja ogolić się nie pozwolę! Noszę zarost od przed wojny!
A tu co mam i w co gram
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Munchkin PL:)

Post autor: waffel »

BloodyBaron pisze:
tiamat pisze: Na szóstej ściance jest znaczek QWorkShop - rozumiem, że to jest 6 ?
A skąd Ci to przyszło to głowy? :twisted:
Ano stąd, że kostka posiada 6 ścian.
o_O wnioskuję o beatyfikację powyższej wymiany zdań do panteonu klasyków po prawicy kisielu a po lewicy krewetek.
Michal z Q-workshop
Posty: 13
Rejestracja: 06 lip 2008, 19:17

Re: Munchkin PL:)

Post autor: Michal z Q-workshop »

tiamat pisze:A co znaczy "odrzucić" ? Mogę ją ewentualnie przehandlować lub sprzedać, ale odrzucić - to by oznaczało, że mogę wziąć ze stołu dowolną kartę oi położyć na stos kart odrzuconych, a z zasad chyba to nie wynika....?
No i te drugie pytanie - pytałem niestety serio - w instrukcji jest napisane, że ucieczka się powiedzie, kiedy wyrzucisz 5 lub więcej, więc niby można traktować Q jako 6...Ale instrukacja jest napisana w takim tonie, że równie dobrze kostka mogła by mieć od 1 do 5, a 6 by nie było - tak tez można traktować tę kostkę...
hehe, troche rozbawily mnie pytania:)

co do duzych przedmiotow- mozesz niesc tylko jeden, co oznacza, ze jak chcesz uzyc nowego z reki, stary juz niesiony (czyli lezacy na stole) musisz: a/ albo sprzedac "do puli" w zamian za poziom(y) jesli uzbierasz pelny 1000 s.z. b/ albo przechandlowac z innym graczem (za co, zalezy wylacznie od Ciebie, mnie zdazylo sie sprzedać Tubę za batonika;)
absolutnie nie mozesz zabrac starego przedmiotu spowrotem na reke...
nie mozesz tez tej karty po prostu odrzucic na stos kart odrzuconych. zwykle stosuje sie zasade, ze odrzucane przedmioty (gdy np masz kilka duzych rzeczy, bo jestes krasnoludem- pozniej przestajesz nim byc, wiec musisz pozbyc sie nadmiarowych duzych przedmiotow) musisz oddac graczowi o najnizszym poziomie. podobnie jest z nadmiarem kart na reku.

tak wiec zdaza nam sie akceptowac sytuacje, gdy gracz chce uzyc nowego duzego przedmiotu, starego nie moze/nie chce sprzedac wiec oddaje go najslabszemu.

przypominam o zasadzie munchkina, ktora mowi, ze jesli cos jest nieopisane w zasadach to mozecie sie o to poklucic i zdecydowac co zrobic. oczywiscie wlasciciel egzemplarza gry ma decydujace zdanie:) placisz- wymagasz, co nie?

co do kostki- logo Q-workshop to "6" i to chyba jasne. tak wiec uciekasz na "5" & "Q" :D
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 993
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 376 times
Been thanked: 805 times
Kontakt:

Re: Munchkin PL:)

Post autor: Apos »

Witam,

małe pytanko: Munchkin zamówiony w Rebelu też jest obdarzony bonusem w postaci "wyczesanych" kości do gry? Jest to w tzw. zestawie? :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Munchkin PL:)

Post autor: Smoku »

A ja uważam ,że za 80zł. należą się nam klientom zdecydowanie lepsze karty.
W moim komplecie trafiło się kilka pogiętych ,tak jakby były na siłę wciskane do pudełek.
Największe przegięcie to różne kolory i przebarwienia na rewersach kart. Po kilku partiach można już spokojnie "przewidzieć" co się kryje w stosie.Zamiast wyczesanych kości wolałbym porządnie wykonane karty.
p.s.Bez koszulek lepiej nie zaczynać gry tymi "cienkuszami".
ODPOWIEDZ