BGG - pytania, problemy, rady...

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: yosz »

Pomaga czyszczenie cache'a w przeglądarce (np. przy bugu z wprowadzaniem danych).

Sam robię przy projektach informatycznych i wiem jak upierdliwe jest robienie aplikacji webowych. Uwierzcie mi, nawet po bardzo długich testach prawie normalką jest kiedy od programisty słyszy się: "@#$^#$#$!@$$ u mnie / w czasie testów działa(ło)!!". A już inna sprawa jest "dlaczego nie działa to pod Firefoxem / IE ?!!" - oczywiście to nie tłumaczy adminów BGG - po prostu łączę się z nimi w bólu :P

Mi zmiany bardzo się podobają - nie muszę wchodzić w szczegóły gry żeby dodać rozgrywkę i oprócz buga "Invalid object type" nic wielkiego u mnie się nie wydarzyło.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: salmunna »

Mam pytanie: Czy da się zrobić tak, żeby Wishlist wyglądała tak jak przedtem?
Czyli obrazki obok tytułu a gry uszeregowane w kolejności - Must have - Love to have - Like to have....
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: Sztefan »

http://www.boardgamegeek.com/collection ... hlist&ff=1

Edit: Chyba się nie zapisuje w linku.

Sortowanie od must have - w kolumnie status klikasz w granatowy napis wishlist, tak by strzałka była skierowana do dołu

Nazwy gier - klikasz na ikonę "list mode" (czarne równoległe linie w lewej górnej części, pomiędzy obrazkiem BGG, a granatowym filters.

Obrazki gier - klikasz w granatowe columns (obok filters), teraz z prostokątu hide klikasz dwa razy na thumbnail (tak by się znalazło w drugim prostokącie show). Potwierdzasz przez apply columns i juz ;)

Edit2: Jest i dokłądny link z potrzebnymi ustawieniami:
http://www.boardgamegeek.com/collection ... tpriority=
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: salmunna »

Wielkie dzięki za pomoc.
Jest dużo lepiej, ale wciąż niestety nie idealnie.
Czy da się zmienić Status WishList?
Żeby zamiast Wishlist(1) było Must have.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: Sztefan »

Nie widzę jak to można zmienić, co nie znaczy, że się nie da. Może ktoś to wie. Trochę na około, ale możesz dopisać w comment, albo na monitor doczepić karteczkę 1=must have itd :)
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: salmunna »

Ja wiem co oznacza poziom 1 na WishList.
Ale Ci którym to pokażę, żeby wiedzieli co mi na prezent kupić już niekoniecznie.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: bazik »

dla narzekajacych - widzieliscie ostatnie zmiany? brak double clickow, etc?
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: Krionah »

A wie ktoś może czy da się/jak zapisać zmiany w ustawieniu tabel własnej kolekcji? Irytuje mnie ciągłe ich przestawianie. Zastanawiam się też, jak funkcjonuje zapisywanie rozgrywek, tz. zapisałem kilka partii w Puerto i chciałbym zobaczyć kto najwięcej razy wygrał, miał najwięcej pkt itd.
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: Wilk »

bazik pisze:dla narzekajacych - widzieliscie ostatnie zmiany? brak double clickow, etc?
Tak, rzeczywiscie wszystko powoli zmierza ku lepszemu - zreszta wiadomo bylo, ze Aldie jakos to w koncu "doczysci". Glowny problem polegal chyba na tym ze wprowadzano to wszystko jakby na lapu capu i za duzo funkcji chciano chyba naraz wprowadzic, co zaowocowalo czkawka.
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: westwood »

Jako, że BGG używam rzadko, nie jestem do końca na bieżąco z ostatnimi zmianami. Dawniej była taka opcja: użyj tego obrazka w mojej kolekcji. Teraz albo oślepłem, albo jej już nie ma. Zatem pytanie: czy istnieje obecnie możliwość wyboru obrazka wyświetlającego się w kolekcji?
Btw. zauważyłem, że na BGG brakuje 2 wydanych w Polsce gier: Wyścigi konne i Pustynna burza. Niestety moje egzemplarze trafiły do kategorii "Zaginione", więc nie mam jak zrobić zdjęć. Poza tym nie wiem, czy to były polskie gry, czy tylko polskie edycje. Sprawę sygnalizuję na wypadek, gdyby ktoś miał wciąż te gry i zechciał uzupełnić braki. :wink:
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: MichalStajszczak »

westwood napisał:
zauważyłem, że na BGG brakuje 2 wydanych w Polsce gier: Wyścigi konne i Pustynna burza
Na BGG brakuje prawdopodobnie kilkudziesięciu albo i wiecej gier wydanych w Polsce. (Dokładnie nie sprawdzałem - przejrzałem tylko listę, stworzoną przez bazika)
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: draco »

MichalStajszczak pisze:westwood napisał:
zauważyłem, że na BGG brakuje 2 wydanych w Polsce gier: Wyścigi konne i Pustynna burza
Na BGG brakuje prawdopodobnie kilkudziesięciu albo i wiecej gier wydanych w Polsce. (Dokładnie nie sprawdzałem - przejrzałem tylko listę, stworzoną przez bazika)
Pozostaje zabrać się do pracy i pododawać.
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: salmunna »

Mnie się komputer/internet zepsuł czy BGG padło?
Monev
Posty: 37
Rejestracja: 11 paź 2008, 23:56

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: Monev »

Obecnie u mnie wszystko śmiga :)
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: salmunna »

Ja mam jeszcze takie pytanie: czy da się zdjęcie, które mam w swojej galerii dodać do galerii gry?
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: Sztefan »

A skąd masz zdjęcie w swojej galerii? Myślałem, że je się dodaje właśnie z galerii danej gry?
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: salmunna »

W My Geek - Gallery jest opcja Upload image.

Jak ja rozumiem to są zdjęcia, które się nie pokazują w galerii żadnej z gier i można je obejrzeć tylko wchodząc na mój profil. Tak?
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: waffel »

My Gallery są Twoje, "prywatne", możesz tam mieć co chcesz o tyle, że nie podlegają moderacji przez GeekMod. Co do dodawania (żeby dostać GG ;D) http://www.boardgamegeek.com/wiki/page/ ... ubmissions
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: Filippos »

BGG leży już dwie doby. Naprawdę widzę teraz że jestem uzależniony. No nie mogę znieść że mam niezapisane weekendowe rozgrywki, nic sie sprawdzić nie da - masakra :roll: Co oni tam tak strasznie schrzanili że to muszą to podnosić tyle czasu :?: :evil:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: konev »

Dzisiaj ma stanąć na nogi... (czasu USA)
Zawsze możesz wejść na grupę dyskusyjną po wsparcie (link na stronie BGG).

Tam jest więcej uzależnionych :)
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: MichalStajszczak »

BGG nie podniesie się, dopóki nie zgłosi się brakujących 900 sponsorów (był plan, żeby do końca roku pozyskać 3000 nowych, a do chwili padnięcia zgłosiło się niewiele ponad 2000)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: yosz »

W serwerze na którym stoi BGG padła pamięć. Aldie przez ostatnie dni odzyskiwał backup (podobno 12h) gmerał ze sprzętem itp. Nie ma to żadnego związku z tym że zabrakło tych 900 sponsorowiczów.

Też jestem lekko uzależniony bo chciałbym sobie popatrzeć na koleckję, statystyki, pododawać rozgrywki... ehh
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: MichalStajszczak »

yosz pisze: Nie ma to żadnego związku z tym że zabrakło tych 900 sponsorowiczów.
Wiem, że nie ma - to był żart mający na celu sprawdzenie, czy miłość do BGG przekłada się na chęć sponsorowania tego serwisu. Liczyłem, że napiszesz: "jak bym wiedział, że serwis będzie wyłączony, to bym wpłacił co najmniej $100" :D
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: MsbS »

Ja zapisałem moje rozgrywki na grupie Google'owej - jak BGG wróci do życia, to przepiszę. Ale faktycznie - jakoś tak dziwnie. Chciałem przepriorytetyzować wishlistę, przejrzeć moje ratingi na koniec roku, nie wspominając o sprawdzeniu "kto zacz" dla kilku tytułów...
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: jax »

Mam tylko nadzieję, że Aldie faktycznie coś robi... Trwa to już tak długo, że zaczynam podejrzewać, że wyjechał sobie po prostu na ferie i ma wszystko w nosie, a ludzie tylko zgrzytają zębami...
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
ODPOWIEDZ