LCG a CCG

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: LCG a CCG

Post autor: Figas »

SW Przeznaczenie ma fajną mechanike i szczerze dziwie się, że ludzie woleli starego Magica.
Co do LCG to nie jest dziwne, że nie przyjęło się u nas. Ludzie szybko wymiekali a wraz z nimi wydawcy.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: LCG a CCG

Post autor: Goldberg »

Ma tak fajna mechanikę, że gra padla dosc szybko a magic zyje juz 26 lat :p
Karty byly fajne, sama gra tez, ale kostki byly imho obleśne, za bardzo cukierkowe i za wielkie...powinni pojjsc w strone czegos ala dice masters , żywotności to by nie przedłużyło, ale ladniej by wyglądało :p
I panowie, pogodzcie sie z tym, ze ludzie lubia zbierać karty, wymieniać sie...i tutaj lcg lezy i kwiczy ;)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 722
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 85 times

Re: LCG a CCG

Post autor: kempy »

Padła? Nie śledziłem Destiny, bo mi ta gra zupełnie nie podeszła, ale na stronie FFG znalazłem info o nadchodzącym dodatku tj. Covert Missions.

PS. Asmodee ogłosiło niedawno, że wstrzymują niemieckie wydania L5R i SW:D.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: LCG a CCG

Post autor: Goldberg »

O doprecyzować powinienem. Padla wersja PL...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5194
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 267 times
Been thanked: 879 times
Kontakt:

Re: LCG a CCG

Post autor: raj »

Magic przede wszystkim leci siłą rozpędu.
Był pierwszy, stworzył markę, zdobył dość wyznawców, żeby uzyskać efekt kuli śnieżnej. Rozwinął się gdy nie miał konkurencji, więc bezboleśnie przetrwał najbardziej ryzykowny okres.
Gdyby wchodził na rynek dzisiaj to nie miałby najmniejszych szans na taki sukces.

EDIT: Do poczytania o utracie rynku przez magica.
https://www.reddit.com/r/freemagic/comm ... ue_growth/
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 722
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 85 times

Re: LCG a CCG

Post autor: kempy »

Z drugiej strony takie tegoroczne GP w Pradze o którym pisałem wcześniej było trzecim co do wielkości GP w historii tej gry.

Ale nie ma co się oszukiwać, gołym okiem widać, że WotC nastawia się bardziej na promocję cyfrowej Areny. Przy okazji, w ten weekend Polak wygrał Mythic Championship w Arenie i zainkasował 100.000$ nagrody.

---

Edit. Najprawdopodobniej dzieki Arenie marka MtG zanotowala w pierwszej polowie tego roku spory wzrost zyskow.

https://www.forbes.com/sites/laurenorsi ... -earnings/
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: LCG a CCG

Post autor: RUNner »

Figas pisze: 08 gru 2019, 21:45 SW Przeznaczenie ma fajną mechanike i szczerze dziwie się, że ludzie woleli starego Magica.
Też jestem zaskoczony, bo SW mi daje dużo więcej radości z grania. SW Przeznaczenie chyba zostało odrzucone przez ortodosków karcianek, ze względu na udział kostek w grze. Mi to rozwiązanie bardzo przypadło do gustu, ale długo się przed grą broniłem. Druga sprawa to setting. Nie każdy akceptuje SW, ale za to taki typowy świat fantasy łatwo zaakceptować. Dlaczego tak doskonała gra jak Android Netrunner nie przetrwała? Magic jest bez wątpienia genialnym projektem, prawdziwym fenomenem. Nie wykorzystał swoich 5 minut. On wgryzł się na długie lata do karcianej subkultury i chyba jeszcze długo w niej będzie odgrywał znaczącą rolę.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: LCG a CCG

Post autor: Goldberg »

RUNner pisze: 09 gru 2019, 20:57 SW Przeznaczenie chyba zostało odrzucone przez ortodosków karcianek, ze względu na udział kostek w grze.
Raczej nie... Ortodoksi (przynajmniej ci których ja znam) tego nawet nie dotykali ;)
Wiesz, może to była kombinacja brzydkich (IMHO) kostek, i niezbyt szczęśliwego doboru filmów...
No powiedzmy sobie szczerze, niezbyt wiele osób lubi Ray czy Fina... No sorry.
Gdyby wypuścili dodatek zrobiony na starej, dobrej trylogii... Myślę mieli by dużo więcej graczy...
A tu starter godlike Ray albo pan fretka Kylo... :/
Sam grałem przez 2 dodatki, potem odpuściłem, bo setting, bo kostki brzydkie, bo sam nie wiem co...
No i brakowało drafty na początek. Te draft paki trzeba było od razu z pierwszą fala puścić.
Pamiętam nawet tutaj na forum jak tylko gra się pojawiła, kminiono jakby draftowac...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: LCG a CCG

Post autor: Figas »

Netrunner to jeszcze ligę wyżej niż Przeznaczenie. Mi LCG absolutnie nie przeszkadzał.
Kostki w Przeznaczeniu działają świetnie. Żal było grę sprzedawać :( jednak grak graczy u mnie w mieście zrobił swoje. Galakta też grę ubiła. Bez wsparcia wydawcy to nic z tego nie bedzie.
Tak sądzę, że rynek wyglada jak wyglada bo jednak lcg jak i ccg wymagają wkrecenia sie w jedna gre i na inne zostaje z automatu mniej funduszy i stad ludzie szybko rezygnują bo wola co chwile grac w cos nowego aniżeli analizowac partie i odkrywac nowe komba w tej samej grze.
No i Magic Friday Night... wsparcie jest na wysokim, mistrzowskim poziomie. W sklepach ten Magic panuje niepodzielnie; plakaty, standy itp.
Ta gra stoi marketingiem a nie mechaniką i tu jest jej pies pogrzebany. Żeby ją zdetronizowac potrzeba marketingu 2.0 a to koszty chyba nie do przeskoczenia.
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: LCG a CCG

Post autor: Figas »

Goldberg pisze: 08 gru 2019, 22:11 kostki byly imho obleśne, za bardzo cukierkowe i za wielkie...powinni pojjsc w strone czegos ala dice masters , żywotności to by nie przedłużyło, ale ladniej by wyglądało :p
I panowie, pogodzcie sie z tym, ze ludzie lubia zbierać karty, wymieniać sie...i tutaj lcg lezy i kwiczy ;)
Kostki wygladaly z deka dziecinnie ale mechanika byla pierwszorzedna, idealnie grala z kartami. Dice masters to nieporozumienie - to nie jest karcianka. Tam karty udaja ze graja. Bez porownania.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: LCG a CCG

Post autor: Goldberg »

No stary nie do końca. Bo widzisz, tacy gracze MtG, przychodzą na fnm, płacą po 12zl za osobę do puli, sklep dorzuca też booster i i pyk, masz samograja :p
Ale do tego potrzeba działającego formatu draft i ccg
Ja jednak myślę że ta karcianke zabił setting. Naprawdę trzeba było walić im w stara, dobra sage a nie nowego Disneya...
W US załapało, u nas nie...
Na turnieje gdzie nagrodami był redraft z boosterkow przychodziło sporo osób, więc musiało co innego nie zadziałać.
No i widzicie panowie, tutaj formatu ccg nigdy nie przebijecie. Bo choćby nawet wydawca słabo wspierał to można grać o redraft erek zpaczki :p a w lcg? Kupa ;) Bez wsparcia wydawcy, będzie leżeć i kwiczec... Niedtety
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: LCG a CCG

Post autor: Goldberg »

Kostki z dice masters I karty z sw:p i było by super :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: LCG a CCG

Post autor: Figas »

To fakt, ccg ma ten aspekt rywalizacji, gra sie o 'realne' dobra. Nie powiem. W Przeznaczeniu motywacja zewnetrzna w postaci wygranej i wyboru najlepszej karty to bylo to. W lcg tego nie bedzie. Chyba, że cos sie zmieni w polityce wydawcow ale szczerze w to watpie. Zostały planszowki, Magic i bitewniaki :D
A my to chyba razem wracaliśmy w aucie z turnieju w CK :D tak cos kojarze pseudonim
ODPOWIEDZ