Mage Knight - Łzy Zapomnianych wersja 1.1 (Alfa, scenariusze 1 z 8)

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Mage Knight - Łzy Zapomnianych wersja 1.1 (Alfa, scenariusze 1 z 8)

Post autor: Vermin83 »

Witam wszystkich fanów MK :)

Część z was zapewne grało w mój już dość wiekowy projekt "Łzy Zapomnianych". Jest to kampania przygodowa składająca się z 8 scenariuszy, połączonych z sobą fabularnie. Całość do tego wprowadzała garść nowych mechanik, na potrzeby fabuły zmieniała kilka zasad z gry itd. W 2018 roku zacząłem pracować nad wersją 2.0, która miała być dedykowana tylko pod jednego gracza i być niemal w pełni wersją RPG paragrafowego. Cóż, projekt nie umarł, ale jest bardzo trudny do realizacji, a raczej czasochłonny. Dlatego zabrałem się za mniejszy, choć nadal fabularny projekt.

Wersja 1.1 jest niejako połączeniem wersji 1.0 i 2.0, przy czym przenosi graczy nie do uniwersum MK, a do uniwersum Dream wars, które budowałem przez blisko 20 lat. Nie to jest jednak najważniejsze, a sama rozgrywka. W wersji 1.1 mamy zadania fabularne, w tym proste jak i bardziej rozbudowane zaimportowane z 2.0. Jest zupełnie nowy cel zwycięstwa, można grać postaciami fanowskimi, ale też stworzyć nową postać zupełnie od zera. Wprowadzone zostały też nowe moce dla pierścieni, które trzeba samemu odblokować w toku rozgrywki, mechanikę eskortowania, handlu czy pieniędzy. To nadal "Łzy Zapomnianych", tyle ze mocno poprawione i rozbudowane.

Pierwszy scenariusz w wersji Alfa został już wrzucony na stronę, specjalnie poświęconą całej kampanii.
https://lzyzapomnianych.blogspot.com/20 ... larna.html

Niedługo dodam tam kolejne elementy, w tym zadania główne i drugi scenariusz. Zadania poboczne będą dodawane sukcesywnie, bo są naprawdę różnorodne i bity rok zajęło mi testowanie ich w pojedynkę. Nadal jednak wymagają pracy.

Pierwsza wersja kampanii powstawała półtora roku, gdyż tworzyłem ją po godzinach. Praca nad tą, w chwili obecnej pożre jeszcze minimum 2 lata, a i tak mam już zrobione sporo materiału. Jeśli ktoś chce rzucić drobnym groszem, to może to uczynić na platformie Patronite. Do zaoferowania mam tylko swoją pracę i nic ponad to. Kasa z Patronite ma też pokryć w późniejszym czasie fachową korektę i oprawę graficzną finalnej wersji, która będzie w pliku PDF i wrzucona na Chomika. Ostateczna wersja będzie składać się z 3 plików (podręczników) - Podręcznik główny, Podręcznik Zadań pobocznych i Podręcznik sekretów.
https://patronite.pl/Wpaj%C4%99czejsieci

Pierwszą wersję całej kampanii znajdziecie na moim chomiku
https://chomikuj.pl/SpiderVermin/MODY+d ... age+Knight
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mage Knight - Łzy Zapomnianych wersja 1.1 (Alfa, scenariusze 1 z 8)

Post autor: grzeslaw90 »

Ciekawy projekt trza by spróbować :)
ODPOWIEDZ