Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
jedmac
Posty: 9
Rejestracja: 24 lip 2019, 11:55
Has thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: jedmac »

A czy mając podstawkę i dodatek Dunwich (bez tych małych mitów) nie ma jakichś przeciwskazań poziomowych do kompletowania np. pożeraczy snów?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Jedyne co mi przychodzi na myśl to że może być trochę trudniej. Ale to dasz stopień trudności na "łatwy" (to zmyłka bo aż tak łatwo nie jest) i powinno być ok. O ile nie masz dużego parcia na pożeraczy bo klimat to Przerwany Krąg jest fajną opcją z uwagi na dobre karty dla badaczy.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
MisioKret
Posty: 179
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MisioKret »

manicminer pisze: 11 lut 2020, 07:42 Powrót nocy fanatyka już się kończy.
Ery już się nie skompletuje nowej, dziedzictwa też nie, nie wiem jak ze szlakiem.
W "Dziedzictwie Dunwich" i "Szlaku do Carcosy" brakuje po jednym zestawie mitów w sklepach. Dobrze Cię rozumiem, że już nigdy nie będzie DnŻ i nie ma szans na skompletowanie tych cykli?
Jestem świeżo po kupnie podstawki, która mi się szalenie spodobała, ale powyższa informacja stawia pod znakiem zapytania wchodzenie na poważniej w HwA LCG ;/
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1036 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

Nie ma żadnej definitywnej informacji poza tą, że jeśli będzie wystarczające zainteresowanie, Galakta zorganizuje kolejny druk na żądanie. Więc stety niestaty kupowanie dodatków jest niejako warunkiem tego druku, bo inaczej mamy zamknięte koło: ludzie nie kupują dodatków, bo nie wiedzą, czy brakujące będą dodrukowane, więc Galakta nie drukuje brakujących, bo ludzie nie kupują.
Piszcze do nich, komentujcie na fejsie, dawajcie im znać, że chcecie kupić, ale nie ma.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

DnŻ obstawiam że będzie - kiedy ? to juz pytanie do FFG bo oni dyktują czas i warunki.
Czy Galakta skusi się na normalny dodruk ? To już ciężkie pytanie. Póki co z dostępnością mają kłopot tylko pierwsze cykle. Jak na "wiek" gry to nie jest źle. Często pojawiają się na grupie fb fajne oferty na zestawy z 2giej ręki.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Malych mythosow nie beda drukowac poza DNZ. Moim zdaniem warto wejsc w AH. Kup druga podstawke, czwarty i piaty cykl a jak trafi sie okazja kuo uzywane cykle lub dnz.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 93 times
Been thanked: 93 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Rigidigi »

Ale wymiotło Powrót Nocy Fanatyka.. Jeszcze kilka dni temu był łatwo dostępny, a teraz nie ma nigdzie.. No na allegro jest za 150 i wydaje się być to ceną do zaakceptowania w obecnej sytuacji..

Mam nadzieję, że wkrótce zrobią DNŻ na wszystkie brakujące mythosy, bo ciężko już skompletować większość cykli.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Dopiero co byl DNZ. powrotu nocy fanatyka od dluzszego czasu brakowlo w większości tanich sklepów.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MrAtrion »

Że 2 dni temu widziałem gdzieś jeszcze w normalniejszej cenie.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Gdzies tam bylo ale zastanawialem sie nad zakupem od ponad miesiaca i widzialem ze nie ma juz np w trollach i kilku innych tanich sklepach po czym przypadkiem zapoczatkowalem lawinowe wykupienie reszty egzemplarzy :-P
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MrAtrion »

Byłem przy tym :D na Aleplanszowki zgarnąłem parę minut potem :D
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Lost Death »

wczoraj zamówiłem na "MEPEL" za 99 zita.. :)
ale z tego co widzę to chyba ostatni egzemplarz był :)
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 93 times
Been thanked: 93 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Rigidigi »

Lost Death pisze: 12 lut 2020, 00:21 wczoraj zamówiłem na "MEPEL" za 99 zita.. :)
ale z tego co widzę to chyba ostatni egzemplarz był :)
To ten mój.. :wink: Zastanawiałem się co dołożyć do koszyka i zastanawianie się mi pozostało.

Teoretycznie zaś udało mi się zgarnąć ostatni egzemplarz z Dragoneye. Ale uwierzę jak zobaczę..

Swoją drogą to chyba najlepiej przyjęta gra LCG w Polsce. Praktycznie wszystko co wyjdzie to się sprzedaje. A do tego różne gadżety, maty itd. Fajnie.
Kecaj
Posty: 32
Rejestracja: 23 lip 2016, 14:08

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Kecaj »

Ja tam całe dziedzictwo Dunwich ogarnąłem, z małymi dodatkami. Teraz po malutku będę wypatrywał Carcosy. Z Dnż to Miskatonik i Essex Country Express, dostałem reszta w normalnym druku (szkoda tylko, że nie ma tych kart kampani w wersji Dnż ale sobie dodrukuje). Warto przejść się do stacjonarnych sklepów planszowych w waszej okolicy, zdarza się, że coś tm na półkach im jeszcze zalega. Mam nadzieję, że Arkham horror w dnż się znajdzie i problemów z dodrukiem nie będzie bo gra jest tego warta. Swoją drogą nie wiem, jak Galakta chce dalej zarabiać na tej grze jeśli nie będzie dopływu nowych graczy a bez dostępności produktu ich nie będzie. Bo raczej nie wyobrażam sobie sytuacji aby ktoś nie miał problemów przejścia najnowszego cyklu mając tylko core-sety (ale mogę się mylić). Trzymam jednak kciuki, że będzie całość do zamówienia w Dnż. Co do jakości Dnż, Nie jestem jakimś purystą co by suwmiarką mierzył każdą kartę lub pod lupą badał odcień kart, ale jak dla mnie wygląda świetnie nawet za bardzo nie widzę różnicy między zwykłym a Dnż bo słyszałem wiele opinii na ten temat i się bałem, że rzeczywiście jest jakaś tragedia ale uspokajam wygląda to bardzo dobrze.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2020, 12:07 przez Kecaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Wydaje mi sie ze dla Galakty obecna sytuacja jest ok. Wazne jest by sprzedaz najnowszych dodatkow byla dobra wiec nowi gracze nie mogac skompletowac pierwszych cykli kupia najnowsze. Poziom trudnosci trzyma sie na podobnym poziomie od czasu Carcossy.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Probe9 »

Mam głupie pytanie :) Po czym poznać, że dany mit pochodzi z DnŻ ? Wydaje mi się, że ten ze zdjęcia poniżej to właśnie DnŻ ale nie ma na nim żadnego wyraźnego oznaczenia:

Spoiler:
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MrAtrion »

W DnŻ nie dają papierkowej instrukcji.
MisioKret
Posty: 179
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MisioKret »

Mając na uwadze braki w starszych cyklach - czy jest sens i nie traci się zbyt wiele rozpoczynając po ograniu podstawki od najnowszego cyklu Pożeracze snów?
manicminer
Posty: 829
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: manicminer »

MisioKret pisze: 13 lut 2020, 10:01 Mając na uwadze braki w starszych cyklach - czy jest sens i nie traci się zbyt wiele rozpoczynając po ograniu podstawki od najnowszego cyklu Pożeracze snów?
Przerwany krąg jest jeszcze dostępny.
Dwie podstawki i te dwa cykle, a resztę można dokupić z drugiej ręki albo poczekać na DNŻ.
Można też zakupić duże rozszerzenia bez małych paczek mitów, ze względu na bohaterów i karty.
Więc tak, jest sens i warto bo to aktualnie najlepszy lcg.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: alpha »

Probe9 pisze: 12 lut 2020, 23:38 Mam głupie pytanie :) Po czym poznać, że dany mit pochodzi z DnŻ ? Wydaje mi się, że ten ze zdjęcia poniżej to właśnie DnŻ ale nie ma na nim żadnego wyraźnego oznaczenia:
A wrzuć tutaj zdjęcie z drugiej strony tego pudełka, a dokładnie chodzi o kod kreskowy (całą nalepkę). Wokół kodu kreskowego często są zakodowane informacje z którego roku (do)druk itp.
Tylko zrób zdjęcie w przybliżeniu... tak, żeby dało się coś przeczytać z tego kodu :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1036 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

Żadnych kodów kreskowych nie trzeba sprawdzać, pudełka DnŻ są inne. DnŻ mają wielkość - i okładkę tytułową - talii kart. Normalne dodatki mają dłuższe pudełka, z okładką tytułową wypełniającą całość. To ze zdjęcia to DnŻ.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: alpha »

Trolliszcze pisze: 13 lut 2020, 15:14 (...)
Może i tak, ale kto zagwarantuje, że pewnego dnia się to nie zmieni bez powiadomienia?
Ja tam wolę popatrzeć na kod kreskowy (a dokładnie na info obok niego) i być 100% pewnym.
Probe9 pisze: 12 lut 2020, 23:38 (...)
Mimo wszystko chętnie bym zobaczył ten kod dla porównania z moim zwykłym (nie-DnŻ) dodatkiem... jeżeli można :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Kecaj
Posty: 32
Rejestracja: 23 lip 2016, 14:08

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Kecaj »

Miałem dziś mega farta i mega pecha. Fart bo po przedzwonieniu po wszystkich znanych sklepach planszowych dorwałem Echa Przeszłości dzięki czemu mogę skompletować po polsku Carcosę a pech bo idąc po Carcosę musiałem zrezygnować z powrotu Fanatyka i sprzątnęli mi go sprzed nosa :(
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Probe9 »

alpha pisze: 13 lut 2020, 22:59 Mimo wszystko chętnie bym zobaczył ten kod dla porównania z moim zwykłym (nie-DnŻ) dodatkiem... jeżeli można :)
Proszę :)

Spoiler:

Aczkolwiek potwierdzam, że jest to DnŻ :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3360
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2024 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ardel12 »

Ja zacząłem zbierać dla spokoju Przerwany Krąg. Niestety powrót fanatyka mi uciekł. W tempie ogrywania, pewnie za rok do tego cyklu siądę, ale wolę teraz zakupić i mieć pod ręką niż za rok zakupić połowę i czekać na DnŻ. Ech ciężkie życie kolekcjonera :p
ODPOWIEDZ