Runebound - wariant solo

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Runebound - wariant solo

Post autor: akahoshi »

Szukam jakiegoś wariantu solo (pudełkowego nie biorę pod uwagę) do tejże gry, ale w języku polskim. Na BGG jest kilka (lub nawet kilkanaście) scenariuszy, ale wszystkie w ANG.
Czasem żona nie ma ochoty, a ja mam i muszę sobie jakoś radę dać sam :twisted:
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Runebound - wariant solo

Post autor: Dwntn »

Kiedyś umieściłem na BGG moje tłumaczenie wariantu solo Mr Skeletora, które uchodzi za najbardziej popularne i dopracowane. Plik niestety z jakiejś przyczyny znikł a ja po kilku formatach nie mam już pliku źródłowego na HDD. Mógłbym spróbować przetłumaczyć tamten wariant jeszcze raz. Być może zachęci mnie to do zagrania w Runebound, bo od dawna nie trafiał na stół. Problem jest jednak z czasem, no i pozyskaniem pozwolenia na publikację tłumaczenia na BGG, bo dotrzeć do Mr Skeletora nie jest łatwo.

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Runebound - wariant solo

Post autor: Retro »

Dwntn pisze:Kiedyś umieściłem na BGG moje tłumaczenie wariantu solo Mr Skeletora, które uchodzi za najbardziej popularne i dopracowane. Plik niestety z jakiejś przyczyny znikł a ja po kilku formatach nie mam już pliku źródłowego na HDD. Mógłbym spróbować przetłumaczyć tamten wariant jeszcze raz. Być może zachęci mnie to do zagrania w Runebound, bo od dawna nie trafiał na stół. Problem jest jednak z czasem, no i pozyskaniem pozwolenia na publikację tłumaczenia na BGG, bo dotrzeć do Mr Skeletora nie jest łatwo.

Pozdrawiam,

- K.
Jeśli byś dopełnił tego dzieła to z przyjemnością się na nie piszę.

Pozdrawiam
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Runebound - wariant solo

Post autor: akahoshi »

Dwntn podeślij mi swój adres mailowy.
Coś tam moją łamano-guglową angielszczyzną przetłumaczyłem, więc najwyżej mógłbyś sprawdzić czy jest w miarę ok.
Aczkolwiek nie jestem pewien, czy to jest ten wariant o którym mówisz.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Runebound - wariant solo

Post autor: c08mk »

Wariant solo pudełkowy jest bardzo dobry pod warunkiem lekkiej modyfikacji. Starczy użyć wartości podanych dla 2 graczy i gra się automatycznie wydłuża. Zwykłe solo to jest tylko 8 tur co jest zdecydowanie za mało.
Sam używam wersji dla dwóch graczy co po ułożeniu 4 kart obok planszy dodaje żeton zagrożenia. W sumie wychodzi maksymalnie 24 tur.
Do tego obowiązkowo trzeba dodać wariant zagrożenia podróży, żeby ruch miał jakikolwiek sens.
Jedyną rzeczą jaką dodaję od siebie to gdy kończę turę w mieście dokładam jedną kartę obok planszy, która zwiększa zagrożenie. Jest to konieczne, żeby czuć upływ czasu gdy się przegląda kolejne oferty w handlu.
Co więcej można użyć pudełkowego wariantu gra długa / gra krótka. W przypadku gry solo z powyższymi modyfikacjami te opcje zwiększają / zmniejszają stopień trudności.

Wariant skeletora opiera się na większej ilości tur i dla mnie jest niepotrzebnie przekomplikowany zwłaszcza jeżeli można użyć lekko zmodyfikowanego wariantu pudełkowego.
Wujek Fester
Posty: 24
Rejestracja: 10 sty 2016, 18:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Runebound - wariant solo

Post autor: Wujek Fester »

Witam
Grałem wczoraj solo w podstawkę ( 2 edycja ) z dołączonym dodatkiem Siedlisko Smoków z Awatarów Kelnova. Próbowałem do tej pory kilku wariantów solo, w tym jednego który ułożyłem sam. Wczoraj jednak zagrałem po raz pierwszy inaczej. Wyszedłem z założenia, że fajnie by było zakończyć grę i że nie powinna ona trwać więcej niż 3 godziny gdyż solo robi się już wtedy nużąca.
Pomysł polega po prostu na rozwijaniu bohatera co tzw. "poziom". Czyli po osiągnięciu poziomu otrzymuje się pełen schemat rozwinięć. "Leci" to np. tak:
Zielone - 7 znaczników - 1 poziom i zakaz Zielonych później
Żółte - 5 znaczników - 2 poziom i zakaz Żółtych później
Niebieskie - 4 znaczniki - 3 poziom i zakaz Niebieskich później
Czerwone - gram do końca bez awansów
Aby wydłużyć lub skrócić sobie grę można zmodyfikować powyższe.
Dobrym pomysłem może być "dorobienie" do tego jakiegoś toru zagrożenia itp. Może ktoś ma jakieś propozycje?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Runebound - wariant solo

Post autor: RUNner »

Czas odkopać temat ;)
Wariant solo w Runebound 2, to całkiem niezły sposób na zabicie czasu, zwłaszcza gdy nie mam ochoty wytężać głowy. Jednak ten zaproponowany przez autorów, ze szlakiem zagłady, średnio mi się podoba. Jest po prostu zbyt krótki i nie sądzę, żeby można było na nim ukończyć grę z sukcesem. Do tego ruch nie ma żadnego znaczenia, bo koniec gry odliczają odrzucone karty przygód.
Dlatego ja zamierzam grać na liczbę tur, ale nie wiem ile ich powinno być, żeby gra była wyzwaniem. Musi być presja czasu, więc liczbę tur można dowolnie sobie ustalać. Wydaje mi się, że powinno być ich między 20-30, ale piszę na brudno. Może ktoś ograny coś zaproponuje?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Runebound - wariant solo

Post autor: Gromb »

Ale próbowałeś tego toru i wariantu?
Dopytuje, dla jasności.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Runebound - wariant solo

Post autor: RUNner »

Nie próbowałem, ale zapoznałem się. Nie chcę dodatkowego turlania kośćmi bo ta gra jest i tak mocno losowa przecież.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ