Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
szczudel
Posty: 1446
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

brazylianwisnia pisze: 05 mar 2020, 08:43 Justice Hulk tez moze dac rade. Jak czesto korzysta sie z podstawowego Thwart? Raczej uzywa sie do tego innych katy i Hulk przy odpowiedniej budowie decku da rade nawet sam.
Ale to własnie chodzi aby nie dał rady, przynajmniej ja w tym upatruje jego największą zaletę. Aby drużyna zagrała inaczej od samego początku. Do tej pory moje gry wyglądały tak, że pozostali coś tam tłuką a Iron Man się buduje i dołącza realnej walki po dłuższej chwili. Hulk nie będzie się budował, tylko czekał na karty którymi może wyrządzić najwięcej szkód. Ten Jego 0-wy Thwart to wręcz zachęta aby pograć coś inaczej a nie "nudna agresywna postać".
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Trolliszcze »

mat_eyo pisze: 05 mar 2020, 09:43
brazylianwisnia pisze: 05 mar 2020, 08:43 Justice Hulk tez moze dac rade. Jak czesto korzysta sie z podstawowego Thwart?
Iron Manem z Heroic Intuition i Arc Reactorem korzystam pewnie w każdej turze, to jest zdjęte 6 zagrożenia.
No bo co innego mógłby robić Iron Man na Justice ze swoją podstawową akcją? ;)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4129
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 941 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

szczudel pisze: 05 mar 2020, 10:28
brazylianwisnia pisze: 05 mar 2020, 08:43 Justice Hulk tez moze dac rade. Jak czesto korzysta sie z podstawowego Thwart? Raczej uzywa sie do tego innych katy i Hulk przy odpowiedniej budowie decku da rade nawet sam.
Ale to własnie chodzi aby nie dał rady, przynajmniej ja w tym upatruje jego największą zaletę. Aby drużyna zagrała inaczej od samego początku. Do tej pory moje gry wyglądały tak, że pozostali coś tam tłuką a Iron Man się buduje i dołącza realnej walki po dłuższej chwili. Hulk nie będzie się budował, tylko czekał na karty którymi może wyrządzić najwięcej szkód. Ten Jego 0-wy Thwart to wręcz zachęta aby pograć coś inaczej a nie "nudna agresywna postać".
Grajac jedna postacia nie wyglada to optymistycznie. Moim zdaniem nie ma az tak duzej różnicy miedzy 0 a 1 Thw. Budujac odpowiedni deck na justice z pewnością bedzie mozna ogarnac to na jedna postac
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

Mi rowniez podoba sie postac Hulk'a, ale ja jakis dziwny jestem, bo lubie rowniez BP.

Gram tylko solo (moze kiedys sie skusze "na dwie rece") - zobaczymy jaki bedzie "w praniu".
Sorki za brak polskich znakow....
dawid
Posty: 520
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 243 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: dawid »

brazylianwisnia pisze: 05 mar 2020, 08:43 Justice Hulk tez moze dac rade. Jak czesto korzysta sie z podstawowego Thwart? Raczej uzywa sie do tego innych katy i Hulk przy odpowiedniej budowie decku da rade nawet sam.
Praktycznie jeśli chodzi o umiejętności podstawowe to korzystam prawie tylko z Thwarta. Cieszy mnie thwart 0, będzie ciekawiej.
wugie
Posty: 15
Rejestracja: 14 mar 2018, 18:25
Has thanked: 3 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: wugie »

Zakupiłem w końcu swój egzemplarz i.. czy ta wypraska to żart? :D W jaki sposób przechowujecie karty, tak aby nie latały po całym pudełku?
dawid
Posty: 520
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 243 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: dawid »

W wyprasce oryginalnej + przegródki. Nic nie lata
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: MgK1989 »

wugie pisze: 06 mar 2020, 01:25 Zakupiłem w końcu swój egzemplarz i.. czy ta wypraska to żart? :D W jaki sposób przechowujecie karty, tak aby nie latały po całym pudełku?
Wystarczy dodać tekturowe przegródki-5 min roboty. Polecam
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

wugie pisze: 06 mar 2020, 01:25 Zakupiłem w końcu swój egzemplarz i.. czy ta wypraska to żart? :D W jaki sposób przechowujecie karty, tak aby nie latały po całym pudełku?
Tak, wypraska to jest ponury żart. Wypraska wydana przez FFG nie mieści kart w koszulkach FFG ... Wywal i ciesz się przestrzenią.
Spoiler:
Jak wyjdzie big box i będzie wiadomo ile kart mieści, o ile w ogóle będzie w nim można przechowywać karty, zacznę sobie robić inserty. Na razie karty są "luzem".
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Wosho »

wugie pisze: 06 mar 2020, 01:25 Zakupiłem w końcu swój egzemplarz i.. czy ta wypraska to żart? :D W jaki sposób przechowujecie karty, tak aby nie latały po całym pudełku?
What? Karty w koszulki i elegancko sie trzymaja w poprzek, to pierwsza wypraska ffg w lcg i jest swietna!
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: MgK1989 »

c08mk pisze: 06 mar 2020, 08:44
wugie pisze: 06 mar 2020, 01:25 Zakupiłem w końcu swój egzemplarz i.. czy ta wypraska to żart? :D W jaki sposób przechowujecie karty, tak aby nie latały po całym pudełku?
Tak, wypraska to jest ponury żart. Wypraska wydana przez FFG nie mieści kart w koszulkach FFG ... Wywal i ciesz się przestrzenią.
Spoiler:
Jak wyjdzie big box i będzie wiadomo ile kart mieści, o ile w ogóle będzie w nim można przechowywać karty, zacznę sobie robić inserty. Na razie karty są "luzem".
Skąd wziąłeś wzór separatorów?
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

MgK1989 pisze: 06 mar 2020, 13:29 Skąd wziąłeś wzór separatorów?
Sam projektuję. Inaczej musiałbym być zależny od innych graczy i ryzykować, że jak komuś gra się znudzi to źródło się wyczerpie i albo będzie trzeba drukować wszystko od nowa albo mieć inne przekładki nie do kompletu.
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 272 times
Been thanked: 112 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: preshiq »

Wosho pisze: 06 mar 2020, 13:24
wugie pisze: 06 mar 2020, 01:25 Zakupiłem w końcu swój egzemplarz i.. czy ta wypraska to żart? :D W jaki sposób przechowujecie karty, tak aby nie latały po całym pudełku?
What? Karty w koszulki i elegancko sie trzymaja w poprzek, to pierwsza wypraska ffg w lcg i jest swietna!
standardowe FFG nie wchodzą do końca, podobnie Rebel Long. Ja mam w tych krótszych Rebelach i wchodzi idealnie.
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: sowacz »

Trzymam w Rebelach Long i też wchodzą idealnie... :D
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 272 times
Been thanked: 112 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: preshiq »

sowacz pisze: 06 mar 2020, 14:21 Trzymam w Rebelach Long i też wchodzą idealnie... :D
ja miałem po prostu wrażenie że ta wypraska trochę się zwęża ku dołowi i rzeczywiście patrząc z góry to koszulka się mieści ale po wyciągnięciu w dolnej części była lekko zagięta. Mówię o Rebel Long w tym przypadku.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

Dzis dotarl do mnie Thor - w weekend zobaczymy jak sobie radzi solo.

Co do koszulek i wypraski - ja uzywam koszulek KATANA i pasuja idealnie do wypraski (tez mi sie wydaje ze obna sie lekko zweza na dole)
Sorki za brak polskich znakow....
wugie
Posty: 15
Rejestracja: 14 mar 2018, 18:25
Has thanked: 3 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: wugie »

A ma ktoś może pomysł na jakieś przegródki, które można gdzieś kupić?
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

Okej,

Za mna dwie rozgrywki SOLO Thor'em (talia z paczki) przeciwko Rhino expert plus Masters of Evil...

Rhino 2 : Thor 0 (obie przegrane ze wzgledu na thwart/scheme)

...engage, engage, engage, minion, minion, minion...malo mozliwosci do usuwania/thwart'owania ze scheme i limit 4 kart (Thor) daja sie we znaki.

Wydaje mi sie, ze do gry solo moze to byc jedna z trudniejszych postaci.

Probuje dalej...moze inny aspekt?
Ostatnio zmieniony 10 mar 2020, 16:18 przez kinioo, łącznie zmieniany 2 razy.
Sorki za brak polskich znakow....
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: MsbS »

Przyszło do mnie Wrecking Crew i Thor. I stwierdzam, że to jest właściwy moment żeby wywalić wypraskę - bo przestaje się to mieścić.
SuCHaR
Posty: 273
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: SuCHaR »

Ja odpaliłem narazie Thor na Agresji vs Ultron Expert - 1 partia i wygrana.
Jeśli chodzi o THW to niestety tutaj trzeba liczyć na ally jedynie, i chase them down.
Po jednej partii ciężko coś stwierdzić, będę próbował dalej na agresji vs inni villains.
Pzdr
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

Jak dla mnie to gotowa talia z paczki ma za słaby THW i słabe możliwości opłacania kosztów. Po wymianie w talii cześć kart na neutrale da się grać.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1575
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 204 times
Been thanked: 603 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ayaram »

No cóż gotowe talie, to gotowe talię. Pewnie nawet ich nie testują pod kątem solo gier.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2020, 14:15 przez Ayaram, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

c08mk pisze: 09 mar 2020, 10:07 Jak dla mnie to gotowa talia z paczki ma za słaby THW i słabe możliwości opłacania kosztów. Po wymianie w talii cześć kart na neutrale da się grać.
Mysle, ze tak trzeba bedzie zrobic. Jest kilka kart (z gotwej paczki Thora) praktycznie bezuzytecznych w grze solo, np:

"Get over here"...Thor solo robi uzytek praktycznie tylko z 50% mozliwosci tej karty (w grze multi, gdzie moglby zaatakowac minion'a wspolgraczata ta karta bylaby zdecydowanie mocniejsza).
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

Ayaram pisze: 09 mar 2020, 10:13 No cóż gotowe talie, to gotowe talię. Pewnie nawet ich nie testują pod kontem solo gier.
To akurat mi sie podoba(lo) w MC...wyciagam i gram (tak, wiem, ktos powie ze budowanie talii to przeciez podstawa deckbuildingu/LCG, ze duzo trace/postac traci itp - jednak ja zbytnio nie mam checi i czasu sie w to bawic...)

ALE...

chyba jak bede chcial dalej "meczyc" Thora w grze solo to bez tego sie nie obejdzie?

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Wosho »

Ale w czym macie problerm z tym budowaniem decku, wchodzicie na marveldb, sortujecie po Waszym ulubionym bohaterze, patrzycie na deck z najwieksza iloscia lajkow, jesli chcecie czytacie commenty i gracie :)
ODPOWIEDZ