Viticulture - bonusy w grze 2 os.

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7332
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Viticulture - bonusy w grze 2 os.

Post autor: detrytusek »

Jako, że brak możliwości otrzymywania bonusu z planszy głównej w grze 2 os. mnie rozczarowuje to co powiecie na takie cuś.
Wystawianie ludków wg standardowych zasad z następującymi zmianami.
- Grubas może iść do budynku już zajętego ale wtedy włazi na pole z bonusem i go otrzymuje. Kolejny grubas już standardowo obok budynku.
- Jeśli grubas idzie do pustego budynku to musi zająć pole pierwsze z lewej, nie może zająć bonusa.

Im dłużej o tym myślę tym bardziej mi się podoba bo tworzy to jeszcze przepychankę by pójść do budynku jako drudzy ale jest szansa, że jak wydam grubcia za wcześnie to ktoś może skorzystać z budynku 2 razy i jeszcze dostać bonusa. W sumie nie wiem w jaki sposób miało by to popsuć balans bo każdy dostaje równe korzyści. Gra się szybciej rozwija.
Jak coś widzicie to piszcie bo inaczej wystawiam Jameyowi wezwanie do zapłaty :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Viticulture - bonusy w grze 2 os.

Post autor: Pan_K »

Poczytaj, jak to działa w grze solo. Tam jest opcja bonusów. Może coś dodatkowo wymyślisz.
Ale Twoje rozwiązanie wygląda na oko dobrze.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 32 times

Re: Viticulture - bonusy w grze 2 os.

Post autor: szafaaaa »

My gramy tak:

podobnie jak w grze solo umieszczamy szkiełka na torze czasu. Kto pierwszy wybierze daną godzinę - bierze szkiełko, które później może użyć przy wykładaniu workera, żeby dodatkowo otrzymać bonus ze środkowego pola.

Nie dokładamy szkiełek między rundami. Nie trzeba ich używać w tej samej rundzie, można chomikować.
ODPOWIEDZ