(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Pancho »

samur pisze:Mam przy sobie: Phoenicie, Alchemika i 2 de Mayo.
Ja się dam namówić na 2 de Mayo :)
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Valmont »

Pancho pisze: Ja się dam namówić na 2 de Mayo :)
Łaskawca.
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: samur »

Pancho pisze:
samur pisze:Mam przy sobie: Phoenicie, Alchemika i 2 de Mayo.
Ja się dam namówić na 2 de Mayo :)
Spoko :) To sie zagra.
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
kapustka
Posty: 85
Rejestracja: 28 wrz 2006, 22:36
Lokalizacja: Warszawa, sercem w kraju Oompa-Loompow

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: kapustka »

Będę dziś koło 18:00.
Wezmę: paczkę czipsów, książkę wybrane zagadnienia z fizyki katastrof oraz mp3 Avishai Cohena Pinzin Kinzin
Z chęcią się skuszę na coś do picia między 19:00 a 20:00
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: veljarek »

kapustka pisze:Będę dziś koło 18:00.
Wezmę: paczkę czipsów, książkę wybrane zagadnienia z fizyki katastrof oraz mp3 Avishai Cohena Pinzin Kinzin
Z chęcią się skuszę na coś do picia między 19:00 a 20:00
Ja się przyłączę :)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ja_n »

samur pisze:
Pancho pisze:Ja się dam namówić na 2 de Mayo :)
Spoko :) To sie zagra.
A może byś wytłumaczył i dał pograć innym ;)? Też bym chętnie zagrał w to - np. z Panchem...
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Pamiętajcie tylko, że są różne wersje zasad, w zależności od tego, którą stronę chcecie wzmocnić/osłabić :twisted:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: samur »

Geko pisze:Pamiętajcie tylko, że są różne wersje zasad, w zależności od tego, którą stronę chcecie wzmocnić/osłabić :twisted:
Juz jest tylko jedna wersja :P Spoko Ja_n - to da sie tez zrobic :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

W końcu udało się zagrać w Rails of Europe :) Geko, Gigi, Iza i Kudrigy, który wygrał masakrując masakrując nas w punktach. Niepotrzebnie odpuściłem Ci te hotele :P Zacięta i ciekawa rozgrywka. Na pewno przyniosę niedługo znowu (za tydzień nie bo mnie nie będzie)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Vidocq
Posty: 121
Rejestracja: 12 wrz 2007, 13:07
Lokalizacja: Warszawa Wilanów/Ursynów

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Vidocq »

Wreszcie pograłem w pare krótkich (relatywnie) gierek. Co prawda miałem zagrać w Tower of Babel, a spóźniłem sie i nie wyszło. Zamiast na krzywy ryj grałem dziś w większości w swoje gierki: 2 x Ludwiś VIX i raz w Mykerinosa. Na deserek śmieszni Drwale z Izą, Panchem i Don Simonem. Całkiem pozytywne gierka, szczególnie, że wygrałem. :)
Nec Hercules contra plures
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

Bardzo pozytywne spotkanie - już dawno w Agresorze nie zagrałem w 4,5 gry :)
Wygrana w Tower of Babel, dziobanie robali w Polowaniu na robale, kontrowersyjna Phoenicia, dalsze zgłębianie Alchemista (win again :wink: ) i nieskończona niestety Industria to moje osiągnięcia w dniu (już) wczorajszym.

Jednocześnie odżył mi apetyt na perełki, które widziałem na innych stolikach: Perikles, Rails of Europe, Louis XIV, Mykerinos - kiedy do diaska w to wszystko grać?... :(
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: samur »

jax pisze: Jednocześnie odżył mi apetyt na perełki, które widziałem na innych stolikach: Perikles, Rails of Europe, Louis XIV, Mykerinos - kiedy do diaska w to wszystko grać?... :(
Dobre pytanie ;) Mi sie wczoraj udalo zagrac w 3 gry i tez bylo bardzo fajnie :) Na poczatek byl Flussfieber, potem Phoenicia i Alchemist. Najciekawsza z tych partii moim zdaniem byla partia w Alchemista :) Ta gra mi sie coraz bardziej podoba. W 3 osoby gralismy 30 minut, a pokombinowac mozna bylo bardzo duzo. Co wiecej juz powoli zaczynam panowac nad dystrybucja kostek... Jedyne o czym zapomnialem to zeby potem szybko i na chama zajac sie swoim kolorem, jak to zrobil jax, ktory jednak mial troche inna sytuacje... No ale wygral :D Ja bylem drugi, trzeci Jasiek.

Co do Phoenici to ta gra nadal mnie intryguje. Owszem troche mnie do siebie zniechecila, ale naprawde np. partia w Brzegu byla calkiem inna, w miare wyrownana do samego konca. Przegladam tez na bgg rozne watki na forum i sa tam rozne strategie, z ktorymi sie zgadzam. Wiec bede chcial je wyprobowac, ale dopiero za jakis czas ;)

Dzieki za gre :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

jax pisze:Jednocześnie odżył mi apetyt na perełki, które widziałem na innych stolikach: Perikles, Rails of Europe, Louis XIV, Mykerinos - kiedy do diaska w to wszystko grać?... :(
Jak to kiedy? Na spotkaniach :) Za dużo nowości teraz nie ma jeszcze więc trzeba korzystać z czasu :) Railsy (Railroada raczej nie bo za duży jest :P) będę dalej przynosił - mam nadzieję że teraz skuteczniej będzie lądował na stole
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: stalker »

A niech Was... praca pochłonie! kiedy do diaska w to wszystko grać?... :)

Przypominam PT zainteresowanym Projektantom (Draco, Filippos etc.), że za tydzień, 20 lutego mamy przetestować punkt G u graczy :)

Kapustka, czy ty odżywasz "gralnie"?
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

yosz pisze:W końcu udało się zagrać w Rails of Europe :) Geko, Gigi, Iza i Kudrigy, który wygrał masakrując masakrując nas w punktach. Niepotrzebnie odpuściłem Ci te hotele :P Zacięta i ciekawa rozgrywka. Na pewno przyniosę niedługo znowu (za tydzień nie bo mnie nie będzie)
Również dziękuję za rozgrywkę. Bardzo dobra gra, chętnie znowu zagram. Po wczorajszej partii rozpoznawczej chcę więcej :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: gigi »

Geko pisze:
yosz pisze:W końcu udało się zagrać w Rails of Europe :) Geko, Gigi, Iza i Kudrigy, który wygrał masakrując masakrując nas w punktach. Niepotrzebnie odpuściłem Ci te hotele :P Zacięta i ciekawa rozgrywka. Na pewno przyniosę niedługo znowu (za tydzień nie bo mnie nie będzie)
Również dziękuję za rozgrywkę. Bardzo dobra gra, chętnie znowu zagram. Po wczorajszej partii rozpoznawczej chcę więcej :mrgreen:
ja tez chce wiecej
moze w ciagu tygodnia uda mi sie nabyc wlasna wersje :twisted:
Awatar użytkownika
KudrigY
Posty: 34
Rejestracja: 20 paź 2008, 12:05
Lokalizacja: Warszawa / EMEA Region

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: KudrigY »

gigi pisze:
Geko pisze:
yosz pisze:W końcu udało się zagrać w Rails of Europe :) Geko, Gigi, Iza i Kudrigy, który wygrał masakrując masakrując nas w punktach. Niepotrzebnie odpuściłem Ci te hotele :P Zacięta i ciekawa rozgrywka. Na pewno przyniosę niedługo znowu (za tydzień nie bo mnie nie będzie)
Również dziękuję za rozgrywkę. Bardzo dobra gra, chętnie znowu zagram. Po wczorajszej partii rozpoznawczej chcę więcej :mrgreen:
ja tez chce wiecej
moze w ciagu tygodnia uda mi sie nabyc wlasna wersje :twisted:
Ja również z chęcią rozegram kolejne partie w Rails of Europe. Gra wydaje mi się po prostu bardziej user-friendly niż Age of Steam (wiem, pewnie wywołam niezły flamewar tym stwierdzeniem...).
Z pewnością nastepne gry będa bardziej wymagające dla wszystkich uczestników (hehe, ciekawe czy ktoś z moich współgraczy jeszcze myśli że można odpuścić komuś skupienie dwóch-trzech kluczowych hoteli...), ale miło będzie wspominać, że raz udało mi się zmonopolizować transport w całej Europie Południowej i wysłać dwucyfrową liczbę towarów do miast ze swoimi hotelami :)

Swoją drogą, bardzo pasjonująca była walka o drugie miejsce - prawie do samego końca stawka była naprawdę wyrównana. Ostatecznie Yosz zdołał uratować swój honor jako właściciela gry, mimo że w którymś momencie był chyba nawet czwarty :wink:
Z powodu kryzysu finansowego światełko na końcu tunelu zostanie wyłączone...
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

To że byłem czwarty było wykalkulowane :P odpuściłem sobie zdobywanie punktów bo geko próbował dojść do Konstantynopola. Po chwili + 12 punktów i drugiego miejsca już nie oddałem
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

KudrigY pisze:Z pewnością nastepne gry będa bardziej wymagające dla wszystkich uczestników (hehe, ciekawe czy ktoś z moich współgraczy jeszcze myśli że można odpuścić komuś skupienie dwóch-trzech kluczowych hoteli...),
Problem w tym, że w kazdej rozgrywce inny hotel (hotele) są kluczowe. Sztuką jest wyczuć, które z nich takie właśnie będą i kupić je uprzedzając rywali.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Leo »

Cześć!

Kompletujemy z Vidoqiem skład do Here I Stand na najbliższy piątek. Cogito coś tam wstępnie wspominał, że może by zagrał. Był też jeszcze jeden chętny dwa tygodnie temu, ale niestety nie pamiętam imienia lub nicka...
Tak czy inaczej czekamy na więcej chętnych od 16.30, zapewniam wytłumaczenie zasad.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: waffel »

Zagrajcie raz kiedy tak żeby lud pracujący miast i wsi miał czas, to będę na każdą grę przychodził. Poważnie, przesuńcie się kiedyś na weekend bo tak to mogę co najwyżej zluzować kogoś, kto wymięknie koło 19.30 :)
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Leo »

Wygląda na to, że masz albo złą pracę, albo złe priorytety :wink:
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: waffel »

Wybieram złe priorytety bo pracy w Wargamerze łatwo nie zamienię na inną a w długie gry, nawet jak miałem czas, wolałem grać w weekendy niż w piątki kiedy łatwo zagrać kilka krótszych (co z kolei z jakiegoś powodu było trudniejsze w weekendy). Weź pod uwagę, że taki np. Anon na soboty i niedziele stosunkowo łatwo zbiera ekipy do TI3 nawet w perwersyjnych wariantach 8 osób + ciężkie modyfikacje zasad ("house rules" byłoby eufemizmem).

Ale chyba niepotrzebnie Cię przekonuję skoro masz swoje powody żeby grać w piątki :) więc miłej zabawy życzę. Jakby co to mogę Wam płytę z pleksy odpowiednich wymiarów pożyczyć :D
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Leo »

Dzięki za płytę, ale raczej damy radę na jednej sesji skończyć.
Wychodzi na to, że masz więcej czasu niż ja - pozazdrościć (szczególnie tego Wargamera). A mnie żona na pewno nie puści w weekend.

No jak, są chętni do HISa?
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: samur »

Ja sie pojawie i zamierzam zagrac m.in. w Torresa, tylko wersje Master. W ogole ma ktos w Wawie karcianke Netrunnera? Bardzo chetnie bym poznal ja blizej :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
ODPOWIEDZ