szukam inspiracji na kolejny zakup

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
pauleana
Posty: 15
Rejestracja: 11 kwie 2020, 22:13
Has thanked: 5 times

szukam inspiracji na kolejny zakup

Post autor: pauleana »

Jak w tytule :)
Mam już za sobą ograne tytuły takie jak Splendor - mój i współgraczy faworyt, k2 - kolejny tytuł, w który bardzo przyjemnie i emocjonująco się grało. Dalej 7 cudów świata pojedynek - kocham, ale mam wrażenie że współgracze nie ogarniali za bardzo i musiałam sprzedać :-(. Azul Witraże Sintry - bardzo ładna gra, przyjemnie się grało ale bez efektu WOW zagrajmy jeszcze raz (jak przy Splendorze). Mr Jack Pocket - jakoś mi nie podszedł. Czy zwykły Mr Jack dużo się różni od tego Pocket? Myślę nad Zamkami Burgundii, ale nie chcę przestraszyć ludzi z którymi najczęściej gram zasadami, bo przy 7 cudach już trochę było lekkie zagubienie :-D Dixit super ale też już sprzedałam. Może Sagrada? Albo zwykły Azul? Polećcie coś w ten deseń! Budowniczowie Antyk jako mały filler - ponoć podobne do Splendora, może ktoś ma i mógłby się wypowiedzieć?
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: szukam inspiracji na kolejny zakup

Post autor: anna26 »

Może Gizmos podobny do splendora ale fajniejsze komposy. Nam bardzo podszedł.
Wybuchowa mieszanka druga fajna gra z kulkami.
Majestat fajny i niedługi.
Sagrade polecam też
Może Epoka kamienia lub Via Nebula
Brzdęk nie draznij smoka jest też dość prosty a satysfakcjonujący.
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: szukam inspiracji na kolejny zakup

Post autor: scarletmara »

Może Century: Nowy Świat ? albo Century: Korzenny Szlak ?
Nowy Świat jest trochę krótszy i mniej mózgożerny mimo że zasady Korzennego Szlaku są prostsze i liczba elementów mniejsza. Po Nowym Swiecie u nas występował efekt: zagrajmy jeszcze raz bo gra nie męczy zbytnio zwojów (podobnie jak Splendor), po Korzennym Szlaku jednak efektu zagrajmy jeszcze raz nie było bo każdy chciał dać chwilę odpocząć dyńce (podobnie chyba jest z Azul Witraże Sintry ? może dlatego efektu WOW nie było mimo że gra przyjemna ?).
Z łatwych i przyjemnych poleciłabym też KAKAO. U mnie zawsze sie sprawdza, jeszcze mi się taki współgracz nie trafił, któremu by sie nie podobało a gram głównie z osobami lekko tylko wkręconymi w temat planszówek. Jak sie KAKAO spodoba to dodatki sa MUST HAVE :D (w przeciwieństwie do dodatku do Splendora, który jest taki sobie, w mojej ocenie 5/10)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4728
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: szukam inspiracji na kolejny zakup

Post autor: Mr_Fisq »

Jeżeli podobał Ci się Splendor to moim zdaniem koniecznie powinnaś spróbować wspomnianego wyżej: Century: Korzenny Szlak (dla mnie oferował większą dynamikę i różnorodność kupowanych kart).

Z dwójki Sagrada - Azul => Sagradę odradzam w Azul nie grałem (powszechnie ma lepsze opinie).

Gdybyś chciała poszerzyć horyzonty, to rzeczywiście Brzdęk wydaje się dobrym pomysłem (deckbuilding + plansza) - ale chyba bym się skłaniał do wersji w kosmosie.
Ew. jest też zachwycający wizualnie (skutecznie wabiący ludi z otoczenia) Everdell - może nie jest to gra specjalnie odkrywcza, ale solidna mechanicznie i bardzo atrakcyjna wizualnie.
Sprzedam: Lands of Galzyr , Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
pauleana
Posty: 15
Rejestracja: 11 kwie 2020, 22:13
Has thanked: 5 times

Re: szukam inspiracji na kolejny zakup

Post autor: pauleana »

Dzięki wszystkim za dużo nowych tytułów - najprawdopodobniej skuszę się właśnie na korzenny szlak :)
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: szukam inspiracji na kolejny zakup

Post autor: scarletmara »

Jeżeli podobał Ci się Splendor to moim zdaniem koniecznie powinnaś spróbować wspomnianego wyżej: Century: Korzenny Szlak (dla mnie oferował większą dynamikę i różnorodność kupowanych kart).
I rywalizacja w Korzennym Szlaku zdecydowanie mocniej odczuwalna między graczami. W Splendorze na dobrą sprawę wystarcza sennie jednym okiem łypać na to co robią współgracze. W Korzennym Szlaku walka o kosteczki i karty jest zdecydowanie bardziej zażarta i zarówno satysfakcja ze sprzątniecia komuś sprzed nosa fajnej karty jak i frustracja kiedy ktoś nam ją sprzątnie sprzed nosa o niebo większa, więc emocje są o wiele wieksze dlatego też zmęczenie po partyjce daje sie pewne odczuć :D

Century: Nowy Świat jest pod tym względem mniej emocjonujący, rozgrywka spokojniejsza, mniej nerwowo sie patrzy na ręce innym graczom i wybory są bardziej oczywiste niż w Korzennym Szlaku (co powoduje własciwie brak paraliżu decyzyjnego i zerowy downtime) chociaż i tak bardziej urozmaicone niż w Splendorze (bo róznorodność kart, akcji i decyzji większa) stąd prędzej ochota na kolejną partyjkę przychodzi od razu po rozegraniu jednej w Nowym Świecie niż w Korzennym Szlaku. Więc to taki trochę mniejszy krok do przodu względem Splendora i bardziej lajtowy. Także co kto woli.
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: szukam inspiracji na kolejny zakup

Post autor: MsbS »

Dwie propozycje dla odmiany:

1. Jakaś kooperacja. Może Pandemia albo Pandemia Lekarstwo?
2. Tajniacy.
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: szukam inspiracji na kolejny zakup

Post autor: Kurczu »

A może spróbuj coś wesołego. Polecam Szalone Zegarki - gra na refleks, podobna do Jungle Speed, ale dla mnie ciekawsza.
Szalona Misja - rysowanie kresek i kółek, aby przejść planszę i zbierać punkty oraz unikać przeciwników.
Palec Boży (Flick of Faith) - pstrykanka krążków po macie, celowanie w punktujące pola i wybijanie przeciwników poza planszę 😀
ODPOWIEDZ