Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 87 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Zgadzam się. Dodatkowe kości ułatwiają trochę fazę rzucania nimi - czasem mało ich jest. Ale nie są niezbędne.

Hero packi mają parę itemów (głównie inspirowane daną postacią) ale nie tylko. Z 1 czy 2 skarby się trafią też.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 69 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: stary gracz »

Rozumiem, że te rzeczy związane z danym bohaterem mogą używać inni?
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 992
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 627 times
Been thanked: 543 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Irr3versible »

stary gracz pisze: 30 sie 2020, 10:07 Rozumiem, że te rzeczy związane z danym bohaterem mogą używać inni?
O ile dobrze pamiętam, to każdy przedmiot w grze ma oznaczenie klasy - jeśli jest zgodność z inną postacią, tak. Chyba nie ma wyjątków, ale sprawdziłem tylko jeden - tak, tak podstawiłem inna postać do zdjęcia ;)

Obrazek
buqal
Posty: 3
Rejestracja: 02 mar 2020, 20:54

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: buqal »

Cześć, mam pytanie do Was czy kojarzycie jakiś sposób dzięki któremu można uzyskać polską wersję księgi przygód i sekretów?
Mam grę w wersji angielskiej, ale czytanie tekstu z księgi przygód i sekretów tłumacząc na bieżąco na PL ( reszta graczy nie zna języka za dobrze) to spory problem który strasznie psuje klimat i szukam jakiegoś rozwiązania. Ma ktoś z was jakoś pomysł?? W góry dzięki za wszelkie sugestie i rozwiązania.
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Xfenix »

Na stronie Galakty w środę zmienił się status przesyłki z "w produkcji" na poniższy:
Obrazek
Czyli coraz bliżej święta... :D
Podstawka jeszcze nie ogrania bo od razu chciałem zagrać dłuższą kampanię. :P
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: akahoshi »

I super.
Właśnie kończę malować figurki z podstawki.
Ciekaw jestem ceny tego dodatku.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 992
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 627 times
Been thanked: 543 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Irr3versible »

akahoshi pisze: 04 wrz 2020, 18:30 I super.
Właśnie kończę malować figurki z podstawki.
Ciekaw jestem ceny tego dodatku.
To się pochwal w stosownym wątku, proszę. Powoli kończę Podróże przez... z dodatkiem i nie ustaliłem jeszcze co będzie następne - a inspiracja zawsze się przyda :)
lazarro
Posty: 231
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: lazarro »

akahoshi pisze: 04 wrz 2020, 18:30 I super.
Właśnie kończę malować figurki z podstawki.
Ciekaw jestem ceny tego dodatku.
Także mam pomalowane figurki. Postanowiłem, że nie zagram póki nie nabiorą barw. I faktycznie. Pomalowane postacie dodają frajdy i klimatu do gry. Wcześniej miałem pomalowanych parę figsów z innej gry i muszę powiedzieć, że z każdą kolejną coraz lepiej wychodziły. Porady z forum, z YT wiele mi pomogły. Może też się pochwalę. Na jakie strony uploadujecie zdjęcia?
Zacząłem malować descenta ale pojawił się CTHULU i musiałem na razie zrobić przerwę na rzecz CDMD. Ojjj trochę czasu mi zajmie.

Co do samej gry... jeszcze jej nie przeszedłem. Jestem na 4 scenariuszu grając Auriel i Thorgarem, gierka miodna, ai wrogów też całkiem spoko i potrafią napsuć krwi. Podstawka w zupełności mi starczy i dokupię dopiero 2 akt wraz dodatek ze smokiem. Używam sugerowanej apki na komie która pomaga w organizacji postaci.
Aadaan
Posty: 108
Rejestracja: 22 wrz 2018, 09:54
Has thanked: 302 times
Been thanked: 63 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Aadaan »

buqal pisze: 03 wrz 2020, 22:31 Cześć, mam pytanie do Was czy kojarzycie jakiś sposób dzięki któremu można uzyskać polską wersję księgi przygód i sekretów?
Mam grę w wersji angielskiej, ale czytanie tekstu z księgi przygód i sekretów tłumacząc na bieżąco na PL ( reszta graczy nie zna języka za dobrze) to spory problem który strasznie psuje klimat i szukam jakiegoś rozwiązania. Ma ktoś z was jakoś pomysł?? W góry dzięki za wszelkie sugestie i rozwiązania.
Może to nie jest rada jakiej oczekujesz, ale możesz się zastanowić nad sprzedażą wersji angielskiej (widuje się oferty po około 205-220 zł), dołożeniem ok. 50 zł i kupieniem polskiej wersji.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Zorak »

Też tego troche nie kumam, chcesz grac po polsku to kup wersje polską, zwiększasz tym szanse na kolejne dodatki. Jak kazdy będzie chciał na skanach grac to sie nie doczekamy II aktu i bedzie marudzenie.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Dhel
Posty: 705
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 468 times
Been thanked: 394 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Dhel »

Czy znalazłaby się jakaś dobra dusza, która by miała informacje jakie tokeny są w paczce hero Volkor? Wiem, że jest 23 tokeny, ale nigdzie nie znalazłem ani ich rozpiski ani żadnego zdjęcia w wyszukiwarce..
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Zorak »

Na 100% nie wiem ale pewnie to samo co u innych. W 90% to oznaczenia do pancerza, ran, stanów itp w zasadzie nic potrzebnego. Czasem są też tokeny do zdolności danego bohatera, ale to już zależy od jego umiejętności.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
kenshinio
Posty: 33
Rejestracja: 10 lut 2010, 11:28
Has thanked: 2 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: kenshinio »

Po rozegraniu pierwszej przygody mam pewne pytania techniczne... ;)

1. Czy używacie insertów do przechowywania gry? Ten "wydmuszkowy", znajdujący się oryginalnie w pudełku nie za bardzo do tego się nadaje...
Znalazłem 3 wersje takich insertów: Feldhera (gąbki), dragoneye'a oraz e-raptora. Zastanawiam się, który najlepiej się spisuje?

2. Figurki w mojej wersji gry są troszkę "pokręcone"... Czy prostowanie w gorącej wodzie na nie zadziała czy trzeba jakichś innych metod?
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Breżniew »

kenshinio pisze: 07 wrz 2020, 09:20 Po rozegraniu pierwszej przygody mam pewne pytania techniczne... ;)

1. Czy używacie insertów do przechowywania gry? Ten "wydmuszkowy", znajdujący się oryginalnie w pudełku nie za bardzo do tego się nadaje...
Znalazłem 3 wersje takich insertów: Feldhera (gąbki), dragoneye'a oraz e-raptora. Zastanawiam się, który najlepiej się spisuje?

2. Figurki w mojej wersji gry są troszkę "pokręcone"... Czy prostowanie w gorącej wodzie na nie zadziała czy trzeba jakichś innych metod?
1. Nie używam żadnego insertu poza tym który był w pudełku. Figurki i karty mieszczą się całkiem dobrze (nie koszulkowałem). Jedyny problem jest taki, że muszę żetony i wszelką drobnicę trzymać poza pudełkiem w organizerze na śrubki. Da się tak grać, ale jeśli myślisz o rozbudowie gry o jakieś dodatki, to na pewno trzeba będzie pomyśleć nad alternatywnym rozwiązaniem.
2. Gorąca woda daje radę na te figurki. Weź jednak pod uwagę, że figurki mogą znowu się pokrzywić - u mnie tak właśnie się stało. Otrzymałem grę i zobaczyłem pogięte i pokrzywione figurki. Zafundowałem im kąpiel i było git. Po kilku miesiącach figurki znów są nieco pokrzywione. Nie wiem czy ten plastik tak po prostu ma czy to jeszcze od czegoś innego zależy.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: lotheg »

Ja też używam organizera na śrubki z Castoramy.
Niestety karty w koszulkach słabo się mieszczą w wyprasce i miejscu na nie przeznaczonym.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
kenshinio
Posty: 33
Rejestracja: 10 lut 2010, 11:28
Has thanked: 2 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: kenshinio »

Też właśnie zauważyłem, że kiepsko karty w koszulkach da się w pudle zmieścić. :)

Dlatego właśnie rozważam ten insert od DE:
https://dragoneye.pl/insert-do-gry-swor ... -1758.html

albo ten od e-raptora (droższy ale zawiera też dodatek):
https://aleplanszowki.pl/organizer-inse ... aptor.html

Gąbki od Feldhera odrzuciłem bo jakoś nie za bardzo mi się sprawdziły przy Blackstone Fortress....

BTW, czy pudło od polskiej i angielskiej wersji jest takie same rozmiarami?
MocarnyKnur
Posty: 9
Rejestracja: 25 sie 2020, 08:09
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MocarnyKnur »

kenshinio pisze: 07 wrz 2020, 09:20 Po rozegraniu pierwszej przygody mam pewne pytania techniczne... ;)

1. Czy używacie insertów do przechowywania gry? Ten "wydmuszkowy", znajdujący się oryginalnie w pudełku nie za bardzo do tego się nadaje...
Znalazłem 3 wersje takich insertów: Feldhera (gąbki), dragoneye'a oraz e-raptora. Zastanawiam się, który najlepiej się spisuje?

2. Figurki w mojej wersji gry są troszkę "pokręcone"... Czy prostowanie w gorącej wodzie na nie zadziała czy trzeba jakichś innych metod?
1. Ja będę robił insert po zakupie 2 aktu + hero paki i drzwi/skrzynie (już w drodze). Zobaczę czy się zmieści wszystko 1 pudle czy jakoś to podzielę na 2. Jak zrobić przykładowy insert: https://www.youtube.com/watch?v=Q_bMMBf ... yPlanszowe. Do tego zastosuje taki myk z figurkami: dno wykleję matą magnesową (https://www.bolter.pl/pl/p/Magnetic-She ... .9-x1/7152), zaś do podstawek kropelką przykleję magnesy neodymowe (5x1mm zakupione gdzieś na allegro). Tak więc figurki nie powinny się obijać, a ja nie będę musiał tworzyć nie wiadomo ile przegródek. Jeśli mata nie będzie się sprawdzać to można dać kawałek cienkiej blaszki lub przykleić pod spód kolejne magnesy.

2. Gorąca woda pomogła ale po jakimś czasie kilka figurek miała jeszcze coś powykręcane. Po kolejnym prostowaniu wrzątkiem już było lepiej. Nie widzę problemu.
_leigam_
Posty: 948
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: _leigam_ »

Spoiler:
Do figurek z władcy pierścieni ppś naklejałem magnesy neodymowe na taśmie dwustronnej. Wielkość magnesów mam śr. 12mm i gr. 1mm (walec). Na początku kupiłem magnesy 18mm ale okazało się że są za duże i figsy na planszy się odpychają od siebie, była tragedia. Na szczęście taśmę dwustronną dało się odkleić, 18mm zostawiłem tylko na większych figurkach o większym przekroju podstawki.
Pewnie kropelką było by dużo szybciej, ale poprawek bym już nie wprowadził.
Podstawę na chwilę obecną mam z kawałka cienkiej blachy. Wypraska leży (jak kilka innych) rozgrzebana także się nie pochwale jak finalnie wyszło.
Do S&S też będę coś myślał i pewnie podobnie zrobię jak ppś.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: akahoshi »

MocarnyKnur pisze: 08 wrz 2020, 22:42 1. Ja będę robił insert po zakupie 2 aktu + hero paki i drzwi/skrzynie (już w drodze). Zobaczę czy się zmieści wszystko 1 pudle czy jakoś to podzielę na 2
Ja mam insert drewniany kupiony od jednego z użytkowników forum i mieści się w nim podstawka + 2 dodatki (figurki w osobnym pudełku), więc nie powinno być problemu.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
MocarnyKnur
Posty: 9
Rejestracja: 25 sie 2020, 08:09
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MocarnyKnur »

_leigam_ pisze: 08 wrz 2020, 22:56
Spoiler:
Do figurek z władcy pierścieni ppś naklejałem magnesy neodymowe na taśmie dwustronnej. Wielkość magnesów mam śr. 12mm i gr. 1mm (walec). Na początku kupiłem magnesy 18mm ale okazało się że są za duże i figsy na planszy się odpychają od siebie, była tragedia. Na szczęście taśmę dwustronną dało się odkleić, 18mm zostawiłem tylko na większych figurkach o większym przekroju podstawki.
Pewnie kropelką było by dużo szybciej, ale poprawek bym już nie wprowadził.
Podstawę na chwilę obecną mam z kawałka cienkiej blachy. Wypraska leży (jak kilka innych) rozgrzebana także się nie pochwale jak finalnie wyszło.
Do S&S też będę coś myślał i pewnie podobnie zrobię jak ppś.
:lol: W sumie racja, zaraz przetestuje czy się będą odpychać. Na pierwszy ogień poszły 2 gremliny ;)
MocarnyKnur
Posty: 9
Rejestracja: 25 sie 2020, 08:09
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MocarnyKnur »

MocarnyKnur pisze: 09 wrz 2020, 11:13
_leigam_ pisze: 08 wrz 2020, 22:56
Spoiler:
Do figurek z władcy pierścieni ppś naklejałem magnesy neodymowe na taśmie dwustronnej. Wielkość magnesów mam śr. 12mm i gr. 1mm (walec). Na początku kupiłem magnesy 18mm ale okazało się że są za duże i figsy na planszy się odpychają od siebie, była tragedia. Na szczęście taśmę dwustronną dało się odkleić, 18mm zostawiłem tylko na większych figurkach o większym przekroju podstawki.
Pewnie kropelką było by dużo szybciej, ale poprawek bym już nie wprowadził.
Podstawę na chwilę obecną mam z kawałka cienkiej blachy. Wypraska leży (jak kilka innych) rozgrzebana także się nie pochwale jak finalnie wyszło.
Do S&S też będę coś myślał i pewnie podobnie zrobię jak ppś.
:lol: W sumie racja, zaraz przetestuje czy się będą odpychać. Na pierwszy ogień poszły 2 gremliny ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wygląda ok, nie odpychają się, do maty delikatnie się przyczepiają. Myślę, że przy wiekszych figurkach dam 2 magnesy bo mogą być za słabe dla maty. Mam jeszcze mniejsze, 2mm x 1mm więc będę kombinował ;)
MocarnyKnur
Posty: 9
Rejestracja: 25 sie 2020, 08:09
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MocarnyKnur »

Tak jeszcze zapytam, czy ktoś malował figurki z s&s? Przeszukałem wątek na szybko i nic nie zauważyłem, więc wklejam jeszcze nie skopane figurki przez lakierowanie :P. Ostatnio (i jedyny raz w życiu) pomalowałem dosłownie 4 figurki w skali chyba 28mm z Runebound ponad 7 mat temu, teraz kupiłem s&s i postanowiłem pomalować co będzie w pudle :)

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: lotheg »

MocarnyKnur pisze: 10 wrz 2020, 00:11 Tak jeszcze zapytam, czy ktoś malował figurki z s&s? Przeszukałem wątek na szybko i nic nie zauważyłem, więc wklejam jeszcze nie skopane figurki przez lakierowanie :P. Ostatnio (i jedyny raz w życiu) pomalowałem dosłownie 4 figurki w skali chyba 28mm z Runebound ponad 7 mat temu, teraz kupiłem s&s i postanowiłem pomalować co będzie w pudle :)
Dzięki za inspirację :) Ja tylko na razie gremliny pomalowałem, a w sumie stwierdzam, że najbardziej potrzeba pomalować bohaterów, ponieważ są cali na szaro jako jedyni ;)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
kenshinio
Posty: 33
Rejestracja: 10 lut 2010, 11:28
Has thanked: 2 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: kenshinio »

akahoshi pisze: 09 wrz 2020, 06:00
MocarnyKnur pisze: 08 wrz 2020, 22:42 1. Ja będę robił insert po zakupie 2 aktu + hero paki i drzwi/skrzynie (już w drodze). Zobaczę czy się zmieści wszystko 1 pudle czy jakoś to podzielę na 2
Ja mam insert drewniany kupiony od jednego z użytkowników forum i mieści się w nim podstawka + 2 dodatki (figurki w osobnym pudełku), więc nie powinno być problemu.
Dałoby radę zobaczyć zdjęcia tego rozwiązania?
I może jakieś namiary na tego użytkownika? :)

Z góry dzięki!

I dziękuję też wszystkim za podpowiedzi!
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: akahoshi »

kenshinio pisze: 10 wrz 2020, 11:47 Dałoby radę zobaczyć zdjęcia tego rozwiązania?
I może jakieś namiary na tego użytkownika? :)
Str.35 tego wątku.
Użytkownik: Sir_Yaro.
Zdjęcia insertu: http://foto.czarniak.org/index.php?sfpg ... TkyZWRhY2Q
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
ODPOWIEDZ