Influentia (Matt Cocuzzi, Nicholas Jaramillo, Joshua Kimble)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1561 times
Been thanked: 252 times

Influentia (Matt Cocuzzi, Nicholas Jaramillo, Joshua Kimble)

Post autor: suibeom »

Obrazek

Opis gry via BGG:
Spoiler:
https://boardgamegeek.com/boardgame/311191/influentia

Czy może mi ktoś powiedzieć co to za gra? Nie bardzo wiem co znaczy
tradycyjny mechanizm rozgrywania lew
Czy ta gra to euro, ameri, czy jeszcze coś innego? Pytam bo wcześniej myślałem o zakupie Abyss ale że to euro odpuściłem ją sobie, a o Influenti internety piszą dość skromnie.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 339 times

Re: Influentia (Matt Cocuzzi, Nicholas Jaramillo, Joshua Kimble)

Post autor: Nidav »

O samej grze się dużo nie wypowiem, ale za to względem pytania o "tradycyjny mechanizm rozgrywanie lew" mogę napisać tyle, że lewą (lub też przykładowo wziątką) nazywa się zestaw kart, którą zgarnia gracz który wyłożył najbardziej wartościową kartę po tym, jak wszyscy zagrają swoją kartę. Przykładowo brydż czy tysiąc się na tym opierają ;)
Awatar użytkownika
Lord Stork
Posty: 20
Rejestracja: 15 paź 2020, 14:04
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Influentia (Matt Cocuzzi, Nicholas Jaramillo, Joshua Kimble)

Post autor: Lord Stork »

Wszystko, co powyżej się zgadza.
Influentia to wariacja tego typu gier. Wygrywanie lew (karty zasobów) pozwala graczom pozyskiwać karty budynków przynależnych czterem włoskim miastom. Po każdej rundzie przyznawane są punkty za przewagi w poszczególnych miastach. Do tego dochodzą karty specjalne, punktowanie za rodzaje budynków i inne smaczki. Więcej info niebawem. Będą recenzje.
ODPOWIEDZ