This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Matti_C »

misiencjusz pisze: 24 lis 2020, 19:44 Przymierzam się do zakupu (na razie samej podstawki). Podpowiedzcie jak sprawdza się wypraska w pudełku? Warto inwestować w insert (w tym wypadku eraptora)? Czy usprawni on jakoś istotnie setup czy sama wypraska daje radę?
Fabryczna wypraska sprawdza się bardzo dobrze. Mieści karty w koszulkach, pierwszy dodatek i drobnicę z Kikstartera(KS-SG). Wyjmuje się z niego łatwo karty i tekturowe żetony - nawet te najmniejsze z samego dna. Oddzielne pudło przeznaczam na drugi dodatek , bo przed trzyaktową kampanią trzeba wywalić sporą część podstawowej gry i sporo podokładać . Wtedy w pudełko podstawowe wkładasz elementy z których aktualnie korzystasz a te odrzucone żeby się nie myliły leżą w oddzielnym. Tak łatwiej jest to zapisywać i odtwarzać z zapisu -bo nie licz że zrobisz 3 akty w 1 dzień ;) Gdzieś wyżej w tym temacie masz fotkę jak to mi się pomieściło. Na insert może przyjdzie czas po trzecim dodatku.
thegammer
Posty: 153
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: thegammer »

Czy są wersje PL:

This War of Mine: Memories From the Past i This War of Mine: Incidents
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Matti_C »

thegammer pisze: 29 lis 2020, 20:49 Czy są wersje PL: This War of Mine: Memories From the Past i This War of Mine: Incidents
Całość wyszła po polsku na KS ale to były płatne dodatki więc mało kto to ma i mało kto sprzeda.
Memories From the Past jeszcze nie wyszło w polskich sklepach
This War of Mine: Incidents było w pierwszym dodatku - scenariusze Krew na śniegu, Epidemia, Ramie w ramie, Tylko my(?czy jakoś tak?)
mczlonka
Posty: 212
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: mczlonka »

Czy polecacie jakiś insert, który pomieściłby (w pudełku od podstawki) zarówno podstawkę jak i dodatki "Opowieści ze zniszczonego miasta" i "Czas oblężenia"? Do pozostałych gier z mojej kolekcji mam wszystko od Folded Space, ale niestety do tej gry nie mają oferty.
zajudzony
Posty: 103
Rejestracja: 12 maja 2020, 18:46
Has thanked: 50 times
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: zajudzony »

Witam,
Mam tylko pytanie który dodatek warto dokupić ? Opowieści czy oblężenie ? Który z nich wnosi najwięcej? Wiem że oblężenie to nowa mini mapka i nowe możliwość eksploracji a opowieści to nowe scenariusze. Czy najlepiej kupić oba dla pełności tytułu? Narazie jestem po kilku rozgrywkach ale tytuł siadł mi bardzo dobrze. Z góry dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam !!
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Erni »

Ja mam oba dodatki i oczywiście oba polecam :)
A gdybym miał wybrać jeden? Trudno powiedzieć. Jeśli lubisz krótsze rozgrywki, polecam "Opowieści ze zniszczonego miasta", ze względu na scenariusze, bardzo zróżnicowane i regrywalne. No i te kopertki z niespodziankami :) W Kanałach też jest... fajnie ;)
"Czas oblężenia" to nieco inna historia - długa kampania, dla której musisz zarezerwować nie tylko sporo czasu, ale i miejsca na stole. Jest tu też parę nowych zasad, które trzeba sobie przyswoić. I piesek tu jest, i dzieciaki. Oj, naprawdę ciężki wybór, dlatego - bierz obydwa! A jak już je kupisz, bierz urlop.
pioter123
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:38
Has thanked: 48 times
Been thanked: 10 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: pioter123 »

Matti_C pisze: 26 lis 2020, 19:53 Fabryczna wypraska sprawdza się bardzo dobrze. Mieści karty w koszulkach
Jak to mozliwe? Wersja ks miala inny insert? W sklepowej wersji te karty bez koszulek ledwo sie mieszcza na wysokosc a i na szerokosc wiele luzu nie ma. Jakich koszulek uzywasz? Wiem ze rebele lighty wchodza na styk, ale przy tym strasznie sie do siebie kleja :roll:
mczlonka pisze: 19 gru 2020, 08:22 Czy polecacie jakiś insert, który pomieściłby (w pudełku od podstawki) zarówno podstawkę jak i dodatki "Opowieści ze zniszczonego miasta" i "Czas oblężenia"? Do pozostałych gier z mojej kolekcji mam wszystko od Folded Space, ale niestety do tej gry nie mają oferty.
I jak, udalo sie cos sensownego znalezc?
mczlonka
Posty: 212
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: mczlonka »

pioter123 pisze: 24 mar 2021, 00:08
Matti_C pisze: 26 lis 2020, 19:53 Fabryczna wypraska sprawdza się bardzo dobrze. Mieści karty w koszulkach
Jak to mozliwe? Wersja ks miala inny insert? W sklepowej wersji te karty bez koszulek ledwo sie mieszcza na wysokosc a i na szerokosc wiele luzu nie ma. Jakich koszulek uzywasz? Wiem ze rebele lighty wchodza na styk, ale przy tym strasznie sie do siebie kleja :roll:
mczlonka pisze: 19 gru 2020, 08:22 Czy polecacie jakiś insert, który pomieściłby (w pudełku od podstawki) zarówno podstawkę jak i dodatki "Opowieści ze zniszczonego miasta" i "Czas oblężenia"? Do pozostałych gier z mojej kolekcji mam wszystko od Folded Space, ale niestety do tej gry nie mają oferty.
I jak, udalo sie cos sensownego znalezc?
Niestety nie, a gry już się pozbyłem.
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Matti_C »

Matti_C pisze: 26 lis 2020, 19:53 Fabryczna wypraska sprawdza się bardzo dobrze. Mieści karty w koszulkach
pioter123 pisze: 24 mar 2021, 00:08Jak to mozliwe? Wersja ks miala inny insert? W sklepowej wersji te karty bez koszulek ledwo sie mieszcza na wysokosc a i na szerokosc wiele luzu nie ma. Jakich koszulek uzywasz? Wiem ze rebele lighty wchodza na styk, ale przy tym strasznie sie do siebie kleja :roll:
Nie wiem czy fabryczna wytłoczka jest taka sama w KS co w sklepowych bo ja odkupiłem same SG. Koszulki mam jakieś najtańsze i najcieńsze - karty i tak prawie cały czas leżą na stole. Na wysokość oczywiście się nie mieszczą w dedykowanych dołkach wiec trzeba zaadoptować część przeznaczoną dla figurek (jeden z dwóch największych dołków) - gdzieś w tym temacie jest foto mojej podstawki z SG i pierwszym dodatkiem upchniętej w podstawowym pudle.
mczlonka pisze: 19 gru 2020, 08:22 Czy polecacie jakiś insert, który pomieściłby (w pudełku od podstawki) zarówno podstawkę jak i dodatki "Opowieści ze zniszczonego miasta" i "Czas oblężenia"?
Insert eRaptor podobno mieści wszystko - taki był podpis pod zdjęciem.
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: MarekPlus »

Insert nie powinien być zbyt skomplikowany więc osobiście polecam zrobić samemu. Przynajmniej u mnie własne inserty sa o wiele bardziej funkcjonalne niż kupowane. To ja moge zdecydować co gdzie leży, na ilu tackach, dobrać szerokośc/wysokość do zakoszulkowanych kart (wieczny problem z Premium w wiekszosci kupowanych insertów). No i taniej wychodzi :)
Alextasha
Posty: 266
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Alextasha »

Insert od raptora pamiętam że miał pomieścić tylko podstawkę i pierwszy dodatek. Chyba że wyszła nowa wersja o której nie wiem.
SPRZEDAM >> *click*
azazelmo
Posty: 917
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 152 times
Been thanked: 295 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: azazelmo »

Hej,
kupiłem niedawno podstawkę i mam pytanie. Czy któraś z osób posiadająca dodatki mogłaby stwierdzić czy tego typu panel gracza:
Obrazek
będzie kompatybilny również z obydwoma dodatkami? Chodzi mi o jakieś zmiany zasad/dodatkowe elementy, które mogłyby obniżyć użyteczność panelu. Np. nowe rodzaj stanu (depresja, głód itp.) czy np. możliwość dobrania piątego towarzysza. Będę raczej brał dodatki w wersji sklepowej.
Dzięki.
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: MarekPlus »

azazelmo pisze: 24 kwie 2021, 21:26 Hej,
kupiłem niedawno podstawkę i mam pytanie. Czy któraś z osób posiadająca dodatki mogłaby stwierdzić czy tego typu panel gracza będzie kompatybilny również z obydwoma dodatkami?
Będzie kompatybilny. Zresztą i tak nie masz alternatywy bo to jedyna taka podstawka do kupienia. Nie ma innych dedykowanych.
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Matti_C »

azazelmo pisze: 24 kwie 2021, 21:26Czy któraś z osób posiadająca dodatki mogłaby stwierdzić czy tego typu panel gracza
będzie kompatybilny również z obydwoma dodatkami?
Nigdy nie dobrałem piątej postaci (nie licząc postaci które nie miały możliwości otrzymywać stanów. Jakie postaci - nie będę spoilerował ;) ) Raczej to niemożliwe, bo żetonów stanów mamy tylko po 4 komplety i żaden dodatek nie daje piątego. Nie pojawiają się też inne stany (no 1x miałem położyć dodatkowy "stan"/traumę na człowieku) , rzadko kiedy postać ma wszystkie 5 żetonów stanów. Pytanie czy zmieszczą się postaci w koszulkach (jak coś treba by przełożyć tę kilkunasto kartową talię w jakieś wąskie koszulki.
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: MarekPlus »

Matti_C pisze: 24 kwie 2021, 21:59 Pytanie czy zmieszczą się postaci w koszulkach (jak coś treba by przełożyć tę kilkunasto kartową talię w jakieś wąskie koszulki.
Wchodzi w Rebel Premium.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 990
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 241 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Moonday »

Zresztą i tak nie masz alternatywy bo to jedyna taka podstawka do kupienia
Jeszcze jest taki: Sam się zastanawiam co lepsze, plastik czy drewno. Plastik nie powinien się odkształcać, a drewno? Wygina się czy jest sztywne?
azazelmo
Posty: 917
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 152 times
Been thanked: 295 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: azazelmo »

Dzięki za szybką odpowiedź! Przetrwałem w międzyczasie kolejne dwa dni wojny. Choć mam wrażenie, że Roman nie dotrwa do kolejnego...
Widziałem też te plastikowe. Na pewno drewniany panel przyjemniej się obsługuje ze względu na fakturę drewna. Mam już podobną drewnianą planszę do Neuroshimy Hex i jest bardzo w porządku. Za to plastikowe są już w odpowiednich kolorach i każda postać osobno. To też ma swoje plusy. Zastanowię się i wezmę któreś.
Dzięki jeszcze raz rady. Koszulki kupuję "ultra fit" więc powinny się zmieścić.
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: MarekPlus »

Moonday pisze: 24 kwie 2021, 22:35
Zresztą i tak nie masz alternatywy bo to jedyna taka podstawka do kupienia
Jeszcze jest taki: Sam się zastanawiam co lepsze, plastik czy drewno. Plastik nie powinien się odkształcać, a drewno? Wygina się czy jest sztywne?
Po pierwsze, nie liczyłem takich od prywatnych osób drukowanych na drukarce 3D (dziś jest do kupienia, jutro nie). Po drugie... serio.. to wygląda tragicznie. Odnośnie samego produktu to brakuje mi miejsca na żetony leków etc. Są tylko miejsca na żetony stanów. Moim zdaniem to że są osobno jest minusem bo i tak bez roznicy czy gramy solo czy w 2+ osób to i tak sterujemy cala grupą a nie indywidualnie każdy gracz swoja postac.
azazelmo
Posty: 917
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 152 times
Been thanked: 295 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: azazelmo »

MarekPlus pisze: 24 kwie 2021, 23:56 ...Po pierwsze, nie liczyłem takich od prywatnych osób drukowanych na drukarce 3D (dziś jest do kupienia, jutro nie). Po drugie... serio.. to wygląda tragicznie. Odnośnie samego produktu to brakuje mi miejsca na żetony leków etc. Są tylko miejsca na żetony stanów. Moim zdaniem to że są osobno jest minusem bo i tak bez roznicy czy gramy solo czy w 2+ osób to i tak sterujemy cala grupą a nie indywidualnie każdy gracz swoja postac.
Fakt, wygląda gorzej niż drewniany, ale przynajmniej nie ma trochę nachalnego podpisu autora na samym środku. Leki i opatrunki pewnie pójdą na kartę. Ale dwa duże plusy plastikowej wersji to:
1. Panele leżące pod szeroką planszą nie zajmują tak dużo miejsca na długość tzn. że nie muszę odsuwać planszy od siebie. Plansza do TWOM i tak jest dużo za duża. Sprzęty, karty celów, karty rozdziałów leżą tak daleko od gracza, że już teraz trzeba wstawać ile razy chce się je podejrzeć. A przecież do sprzętów/pomysłów, ale i celów gracz ma otwarty dostęp, tj. może je dowolnie przeglądać w czasie rozgrywki. Drewniany insert "odsunie" mnie jeszcze dalej od planszy. Pewnie już przestanę eksplorować pierwsze piętro ;)
2. Rozdzielne panele postaci dobrze działałyby podczas wypraw. Członków wyprawy przesuwasz w lewo pod planszą. A strażników zostawiasz. Nie mówię, że to jakiś krytyczny argument, ale zawsze. Plus, jak towarzysz ginie, to odkładasz panel do pudełka czy gdzie tam. W drewnianym zostanie ci nieużywany slot.

Te plastikowe panele chyba widziałem tez w ofercie jakiegoś sklepu, ale musze to sprawdzić.
Dzięki za uwagi. Jeszcze nie wybrałem, bo masz racje, że plastik wygląda tak sobie.
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: MarekPlus »

azazelmo pisze: 25 kwie 2021, 10:47 Fakt, wygląda gorzej niż drewniany, ale przynajmniej nie ma trochę nachalnego podpisu autora na samym środku. Leki i opatrunki pewnie pójdą na kartę. Ale dwa duże plusy plastikowej wersji to:
Po zakupie miałem podobne odczucie ale po pierwszych grach przestalo "przeszkadzać" bo i tak ten napis zakrywa się kartami postaci. Jeżeli leki i opatrunki kładziesz na kartę to po co bawić sie w podstawkę jak obdzierasz ja z 1/3 funkcjonalnosci?
azazelmo pisze: 25 kwie 2021, 10:47 1. Panele leżące pod szeroką planszą nie zajmują tak dużo miejsca na długość tzn. że nie muszę odsuwać planszy od siebie. Plansza do TWOM i tak jest dużo za duża. Sprzęty, karty celów, karty rozdziałów leżą tak daleko od gracza, że już teraz trzeba wstawać ile razy chce się je podejrzeć. A przecież do sprzętów/pomysłów, ale i celów gracz ma otwarty dostęp, tj. może je dowolnie przeglądać w czasie rozgrywki. Drewniany insert "odsunie" mnie jeszcze dalej od planszy. Pewnie już przestanę eksplorować pierwsze piętro ;)
Kwestia organizacji. Ja trzymam z boku planszy a nie pod nią. Karty sprzetu można trzymać gdzieś pod ręką. Nie przesadzajmy... okej jest na planszy miejsce na te karty ale naprawde nie łamiemy zasad i nikt nas nie zastrzeli jak zrobimy po swojemu. To dotyczy wszystkich gier. Graj tak żeby Tobie bylo wygodnie :) Rozumiem ze żetony posortowałeś tak jak w instrukcji bo inaczej bedzie źle? ;)
azazelmo pisze: 25 kwie 2021, 10:47 2. Rozdzielne panele postaci dobrze działałyby podczas wypraw. Członków wyprawy przesuwasz w lewo pod planszą. A strażników zostawiasz. Nie mówię, że to jakiś krytyczny argument, ale zawsze. Plus, jak towarzysz ginie, to odkładasz panel do pudełka czy gdzie tam. W drewnianym zostanie ci nieużywany slot.
Obstawiam że 3 plastikowe planszetki są tego samego rozmiaru co ta drewniana na 4. Nie zgadzam sie z tym przesuwaniem i odkładaniem. Po co przesuwać? Każda postac ma kolorowy żeton i nakładkę na podstawkę figurki wiec od razu widac kto gdzie jest. Odnośnie śmierci i wolnego slotu - i tak pewnie niedługo dołączysz do grupy nowa postać wiec znowu będziesz wyjmować podstawkę która chwile wczesniej schowałeś? Dla mnie to wprowadzanie dodatkowej i zbędnej obsługi gry.
azazelmo pisze: 25 kwie 2021, 10:47 Te plastikowe panele chyba widziałem tez w ofercie jakiegoś sklepu, ale musze to sprawdzić.
Dzięki za uwagi. Jeszcze nie wybrałem, bo masz racje, że plastik wygląda tak sobie.
Nie wiem jak "na żywo" ale na zdjeciu nie jest tak sobie tylko tragicznie.
dundn
Posty: 8
Rejestracja: 10 sty 2019, 12:28

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: dundn »

Hej! Mam pytanko.

Kupiłem oba dodatki do gry, którą naprawdę pokochałem - zwłaszcza grać solo.

Od dwóch tygodni dodatki są nieruszone (w folii) a bo nadal nie umiem wygrać podstawki. Ale tak sobie pomyślałem, czy są w nich jakieś karty, które po prostu można dodać do talii z podstawki i będą pełniły rolę dodatkowej zawartości? Albo żetony?
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Erni »

Tak, są na przykład dodatkowe karty Miejsc, Kot, Pies, Sieroty oraz karty niespodzianki, które znajdziesz w zamkniętych kopertach jako nagrody za wygranie poszczególnych scenariuszy.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: aduko »

dundn pisze: 17 cze 2021, 09:26 Hej! Mam pytanko.

Kupiłem oba dodatki do gry, którą naprawdę pokochałem - zwłaszcza grać solo.

Od dwóch tygodni dodatki są nieruszone (w folii) a bo nadal nie umiem wygrać podstawki. Ale tak sobie pomyślałem, czy są w nich jakieś karty, które po prostu można dodać do talii z podstawki i będą pełniły rolę dodatkowej zawartości? Albo żetony?
W instrukcji dodatków jest napisane, które elementy należy dodać do podstawki.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6473
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 606 times
Been thanked: 954 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Odi »

dundn pisze: 17 cze 2021, 09:26 Od dwóch tygodni dodatki są nieruszone (w folii) a bo nadal nie umiem wygrać podstawki.
Spróbuj zagrać w scenariusze. Mi się podobał zwłaszcza ten z podwójną wyprawą na szaber (bo to po prostu więcej najfajniejszej mechaniki w grze :) ). Scenariusze są krótsze, zaczyna się je ze schronieniem, w którym już coś mamy, można też wypróbować różne kombinacje kart. Reasumując - łatwiej je wygrać niż kampanię, gdzie do sukcesu potrzebujemy sporo szczęścia w kartach wydarzeń itp.

Tak jak koledzy pisali: w pierwszym dodatku jest sporo rzeczy, które można dodać do podstawki. Można też dodać jeden z modułów (szczególnie polecam kanały - ponownie dlatego, że zapewniają dodatkową wyprawę :) )
dundn
Posty: 8
Rejestracja: 10 sty 2019, 12:28

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: dundn »

Dzięki za odpowiedzi! Nie macie pojęcia, jak kuszą mnie te dodatki :mrgreen:

Ale z drugiej strony właśnie mam taki ambitny cel, żeby po prostu jeszcze raz i jeszcze raz spróbować przetrwać grę podstawową. Problem tkwi w tym, że za każdym razem (!!) ginę praktycznie na koniec 1 rozdziału - kiedy przychodzi do rozliczenia karty celu…

W każdym razie, dlatego właśnie chciałem sobie urozmaicić grę kartami z dodatków :D bo te wszystkie karty z podstawki mogą się już potem opatrzyć.
ODPOWIEDZ