Brass Duel: Isle of Wight (David Turczi)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Brass Duel: Isle of Wight (David Turczi)

Post autor: kdsz »

Dávid Turczi, autor Anachrony, Dice Settlers i in., udostępnił na BGG (i w tabletop simulator) prototyp swojej gry Brass Duel: Isle of Wight.

https://boardgamegeek.com/thread/242929 ... esigner-an

Pobieżnie przejrzałem reguły.
- Draft kart wygląda bardzo sprytnie. Powinien generować napięcie pomiędzy graczami.
- Ograniczenie budowy w poszczególnych miastach jest trochę dziwne, ale z drugiej strony nie ma wielu lokacji z 2 i 3 polami. Trudno ocenić ten pomysł bez partii rozpoznawczej.
- Karty "celebrytów" kłócą mi się z istotą tego czym jest Brass, ale to klasyczny patent znany z tysiąca gier, więc na bank będzie działał. Bez wątpienia zdolności notabli pozytywnie wpłyną na regrywalność.
- Trochę szkoda braku podziału na 2 ery. Pierwsza kulminacja będzie od razu ostatnią.

Gra wydaje się mniej elegancka od pierwowzoru, ale bez wątpienia jest w niej obecny duch wielkiego poprzednika. Chętnie wydrukuję prototyp i rozegram testowe partie.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1123
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 874 times
Been thanked: 635 times

Re: Brass: Lancashire (Martin Wallace)

Post autor: bajbaj »

kdsz pisze: 11 sty 2021, 11:26 Dávid Turczi, autor Anachrony, Dice Settlers i in., udostępnił na BGG (i w tabletop simulator) prototyp swojej gry Brass Duel: Isle of Wight.

https://boardgamegeek.com/thread/242929 ... esigner-an

(...)
Ja w to w chodzę! Świetny pierwowzór, gra osadzona na wysepce, z którą mam tyle miłych wspomnień turystycznych, która ma miejscami właśnie peryferyjno-industrialny klimat, na której z dawnej świetności pozostała ... jedna linia kolejowa:-)
ODPOWIEDZ