Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Interloper
Posty: 20
Rejestracja: 29 lip 2020, 09:35
Been thanked: 4 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Interloper »

Crystiano02 pisze: 11 sty 2021, 20:28
nienazwany pisze: 11 sty 2021, 14:33Problemem przy większości karcianek jest rozmiar - to bardzo duże koszulki, dają nieakceptowalny luz w standardowych kartach ccg. Jakość tych koszulek jest słaba, ale i tak lepiej, niż droższe Rebel Light ;)
Dzięki za odp., właśnie się zastanawiałem czy to, że koszulki byłyby trochę większe byłoby problemem :)

A z tych dwóch które będą lepsze?

https://allegro.pl/oferta/koszulki-na-k ... 9395766848
https://allegro.pl/oferta/koszulki-na-k ... 8601667993
Jakościowo bardzo podobne te drugie wydają mi się minimalnie sztywniejsze od rebela. Natomiast jeżeli chodzi o dopasowanie wygrywa rebel, tamte mają minimalnie większy luz na bokach.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 801 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: mat_eyo »

Ktoś może wie jaki rozmiar koszulek i ile sztuk potrzeba do zakoszulkowania Jagged Alliance z dodatkiem? Niestety na bggowej geekliście nie ma wpisu dla tego tytułu :/
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2443
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

mat_eyo pisze: 13 sty 2021, 15:01 Ktoś może wie jaki rozmiar koszulek i ile sztuk potrzeba do zakoszulkowania Jagged Alliance z dodatkiem? Niestety na bggowej geekliście nie ma wpisu dla tego tytułu :/
Czasem warto też zerknąć na forum BGG jeśli nie ma w geekliście.
https://boardgamegeek.com/thread/224304 ... 5#32547355
Minis (I think 252 in total) at 44x67mm (I don't have the date in inches at hand)
Tarot -size (70x110mm) and there should be 32 of them
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Trzy Korony1
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2017, 16:58

Re: Koszulki na karty

Post autor: Trzy Korony1 »

Dzień dobry. Jakie koszulki pasują do Dune (edycja polska)?
Z góry dziękuje :).
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2443
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Trzy Korony1 pisze: 14 sty 2021, 11:58 Dzień dobry. Jakie koszulki pasują do Dune (edycja polska)?
Z góry dziękuje :).
https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... tem7171652
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 267 times
Been thanked: 593 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: arian »

Czy są na rynku jakieś idealnie dopasowane koszulki do kart mini european? Chodzi o Nemesis i ten nieszczęsny insert zbyt ciasny, żeby pomieścić małe karty. Z CCG to nie problem, bo Rebel Premium CCG są dopasowane bardzo dobrze. Na małe kupiliśmy Rebele w wersji standard, i wsadziliśmy w insercie karty pod kątem, ale mało to estetyczne, a do tego i tak część koszulek się zagina. Jak rozumiem Premium też będą zbyt długie? Czy Sloyca jest bardziej dopasowana, czy to ta sama przypadłość? Wolałbym mimo wszystko koszulki premium, jeśli dałoby sie to tam normalnie zmieścić.

Wiem, że w niektórych przypadkach Sloyca ma lepiej dopasowane wielkości koszulek, w innych Rebel wypada lepiej, ale kart mini european wcześniej nie miałem potrzeby koszulkować i nie wiem jak jest w przypadku tej wielkości.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: sin »

Gizmoo pisze: 18 gru 2020, 11:49 (...)
Od razu powiem, bo próbowałem zarówno nożem modelarskim przy linijce, jak i trymerkiem. I to jest PRZEPAŚĆ. Skracanie koszulek trymerkiem to genialna sprawa. Proste, szybkie, dokładne. Kupiłam Dahle 507 i mogę go z czystym sumieniem polecić. :wink:

P.S. Jedna mała uwaga - nie wiem jak jest w innych trymerach, ale w modelach Dahle trzeba się przyzwyczaić nieco do tego, że linia cięcia nie kończy się na linijce dociskowej. Wymaga to wprawy i radzę popróbować wcześniej na jakiś kartkach papieru, żeby skumać w którym dokładnie miejscu ostrze dotyka materiału i gdzie będzie przebiegała linia cięcia.
Skusiłem się na Dahle'a i przyciąłem pierwsze koszulki. Jestem oczarowany jak łatwo i dokładnie można to zrobić, efekt końcowy naprawdę świetny. Koniec z problemami z jakimiś kosmicznymi rozmiarami i mocno niedopasowanymi protektorami, szczerze polecam. :-)
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Cvvenu
Posty: 117
Rejestracja: 30 maja 2020, 14:47
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Cvvenu »

ktoś wie jakie koszulki będą pasować na karty lokacji do aquatica?
Na bgg jest tylko jedna propozycja z przycinaniem
Number of cards: 56 @ 50.25 x 89mm
These sleeves will be too long, but I'm not aware of anything that's a closer fit (Swan PanAsia SWN-013/51x89mm sleeves are too narrow). Please let me know your results if you find something that works better.
Swan PanAsia sleeve size: 52x105: Standard (SWN-015, 160/pack) - (52 x 105mm)
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Legendary Encounters: Alien - pytania i wątpliwości

Post autor: kinioo »

thorus197 pisze: 20 sty 2021, 22:08

Ostatnie (mam nadzieję) pytania - ale już generalne..

* Koszulki!! - aktualnie 63.5 x 88 Mayday które były by idealne kosztują w złocie i diamentach (w UK 7 funtów za 100 kart - a potrzeba mi do 1000 xD) są jakieś dużo tańsze dostępne alternatywy ?

* Mam też dodatek Legendary Encounters Deck Building Game: Alien Exppansion - warto od razu wymieszać karty drone/Strike/agends? Coś gdzieś na innym forum czytałem że Drony ułatwiają grę na większą ilość graczy. (a staramy się utrudnić jak tylko możemy [nie mówimy tu o hard mode ])

Co do dodatku - taki szybki offtop, zdziwiło mnie bardzo pozytywnie to że podstawowe i dodatkowe karty pięknie się zmieściły do jednego pudełka a nie jest wszystko na ścisk jak w Nemesis. I co do pytania ludzi o dodatkowe 60 kart (te duże które nic nie zawierają) - pięknie działają jako sekatory do grup kart :)
Tania alternatywa:

Ultra Pro - mam w nich wiekszosc Marvel Champions...sa OK.

https://www.board-game.co.uk/product/so ... IAQAvD_BwE

Alternatywa "premium":

Jednak teraz, mimo wszystko, bym zaplacil wiecej i poszedl w stone jednych z najlepszych (wg mnie) koszulek :

Katana (mam w nich czesc Marvel CHampions - tasuja sie wysmienicie; i tez te wlasnie rozpatruje do zakoszulkowania LE:A):

https://www.magicmadhouse.co.uk/ultimat ... FAQAvD_BwE

Oraz Dragon Shield Matte:

https://www.magicmadhouse.co.uk/dragon- ... P8QAvD_BwE

Tutaj porownanie Katana i Dragon Shield:

https://www.youtube.com/watch?v=NturZ1P72yE
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 620
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 102 times
Been thanked: 85 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Gab »

Cześć,
Mam taką sytuację, zakupiłem Arcadię Quest z kartami w koszulkach FFG. Jako, że chciałbym rozbudować kolekcję o kolejne dodatki chciałbym odpowiednio dobrać koszulki. W tej chwili Gamegenic przejęło od FFG koszulki, nie widzę natomiast w ich ofercie koszulek, które mnie interesują - 63,5x88mm (FFG Gray), widziałem tylko 64x89mm niestety w opcji mat. I tu rodzi się moje pytanie - czy gdziekolwiek dostanę koszulki/odpowiedniki FFG Gray?
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Gab pisze: 22 sty 2021, 19:19 Cześć,
Mam taką sytuację, zakupiłem Arcadię Quest z kartami w koszulkach FFG. Jako, że chciałbym rozbudować kolekcję o kolejne dodatki chciałbym odpowiednio dobrać koszulki. W tej chwili Gamegenic przejęło od FFG koszulki, nie widzę natomiast w ich ofercie koszulek, które mnie interesują - 63,5x88mm (FFG Gray), widziałem tylko 64x89mm niestety w opcji mat. I tu rodzi się moje pytanie - czy gdziekolwiek dostanę koszulki/odpowiedniki FFG Gray?
Gamegenic ma krótsze koszulki już FFG i są z innej folii, co widać. Najbliżej FFG pod względem rozmiaru będzie Arcane Tinmen, ale są zauważalnie cieńsze. Możesz oczywiście przskoszulkować wszystkie karty i puścić FFG w obieg wtórny jeżeli są w dobrym stanie.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 620
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 102 times
Been thanked: 85 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Gab »

krwlng pisze: 22 sty 2021, 19:31
Gab pisze: 22 sty 2021, 19:19 Cześć,
Mam taką sytuację, zakupiłem Arcadię Quest z kartami w koszulkach FFG. Jako, że chciałbym rozbudować kolekcję o kolejne dodatki chciałbym odpowiednio dobrać koszulki. W tej chwili Gamegenic przejęło od FFG koszulki, nie widzę natomiast w ich ofercie koszulek, które mnie interesują - 63,5x88mm (FFG Gray), widziałem tylko 64x89mm niestety w opcji mat. I tu rodzi się moje pytanie - czy gdziekolwiek dostanę koszulki/odpowiedniki FFG Gray?
Gamegenic ma krótsze koszulki już FFG i są z innej folii, co widać. Najbliżej FFG pod względem rozmiaru będzie Arcane Tinmen, ale są zauważalnie cieńsze. Możesz oczywiście przskoszulkować wszystkie karty i puścić FFG w obieg wtórny jeżeli są w dobrym stanie.
Niestety nie wchodzi to w grę - dokonałem większego zakupu i wszystkie karty są już zakoszulkowane. Do pełni szczęścia chciałem dołożyć 3 małe pudła z ostatniego ks.
No nic w takim razie będę szukał na rynku wtórnym ew zagranicznym, może coś się znajdzie.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Gab pisze: 22 sty 2021, 19:39
Spoiler:
Pogadaj z windziarz44, ostatnio się chwalił że dawno temu poczynił zapasy koszulek FFG, może będzie skory za odpowiednią motywacją monetarno-banknotową poratować kilkoma paczkami ;)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 620
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 102 times
Been thanked: 85 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Gab »

krwlng pisze: 22 sty 2021, 19:49
Gab pisze: 22 sty 2021, 19:39
Spoiler:
Pogadaj z windziarz44, ostatnio się chwalił że dawno temu poczynił zapasy koszulek FFG, może będzie skory za odpowiednią motywacją monetarno-banknotową poratować kilkoma paczkami ;)
Dzięki, poszło :)
gregoff
Posty: 800
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 544 times
Been thanked: 164 times

Re: Legendary Encounters: Alien - pytania i wątpliwości

Post autor: gregoff »

Ja mam Rebel Long Premium i się sprawdzają dobrze.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
CoLdY7
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2020, 02:13
Lokalizacja: Strzelin
Has thanked: 491 times
Been thanked: 55 times

Re: Legendary Encounters: Alien - pytania i wątpliwości

Post autor: CoLdY7 »

gregoff pisze: 24 sty 2021, 00:24 Ja mam Rebel Long Premium i się sprawdzają dobrze.
nie są za długie? możesz zrobić zdjęcie jak karta wygląda w tej koszulce?
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
gregoff
Posty: 800
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 544 times
Been thanked: 164 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: gregoff »

Jutro zrobie zdjęcie.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Legendary Encounters: Alien - pytania i wątpliwości

Post autor: paracelsus444 »

CoLdY7 pisze: 24 sty 2021, 18:24
gregoff pisze: 24 sty 2021, 00:24 Ja mam Rebel Long Premium i się sprawdzają dobrze.
nie są za długie? możesz zrobić zdjęcie jak karta wygląda w tej koszulce?
Na stronie 37 tego wątku jest zdjęcie kart ccg aeons end w koszulce rebel standard i rebel long.
Cantona
Posty: 43
Rejestracja: 23 lip 2018, 11:42
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Cantona »

Witam,
szukam koszulek do gry Brass Birmingham (od PHALANX). przejrzałem listę z bgg, ale tam jest ich od groma, a najlepsze jest to ze roznia sie od siebie rozmiarami i to calkiem znacznie(o kilka mm).
Takze, chcialbym zapytac doswiadczonych graczy ktorzy uzywaja koszulek lepszej jakosci co polecają do Brassika:>
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2443
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Cantona pisze: 25 sty 2021, 01:10 Witam,
szukam koszulek do gry Brass Birmingham (od PHALANX). przejrzałem listę z bgg, ale tam jest ich od groma, a najlepsze jest to ze roznia sie od siebie rozmiarami i to calkiem znacznie(o kilka mm).
Takze, chcialbym zapytac doswiadczonych graczy ktorzy uzywaja koszulek lepszej jakosci co polecają do Brassika:>
Wszystkie koszulki podane w sekcji dotyczą tego samego rozmiaru kart. Karty w BB to rozmiar standard CCG. Różnice w podanych rozmiarach wynikają głównie z tego ze producenci różnie oznaczają swoje koszulki. Inna sprawa, że jedne koszulki będą ciasniejsze inne luźniejsze. Zależy kto co lubi.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
gregoff
Posty: 800
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 544 times
Been thanked: 164 times

Re: Legendary Encounters: Alien - pytania i wątpliwości

Post autor: gregoff »

CoLdY7 pisze: 24 sty 2021, 18:24
gregoff pisze: 24 sty 2021, 00:24 Ja mam Rebel Long Premium i się sprawdzają dobrze.
nie są za długie? możesz zrobić zdjęcie jak karta wygląda w tej koszulce?

Obrazek

Obrazek
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: wojo »

Gab pisze: 22 sty 2021, 19:19 Cześć,
Mam taką sytuację, zakupiłem Arcadię Quest z kartami w koszulkach FFG. Jako, że chciałbym rozbudować kolekcję o kolejne dodatki chciałbym odpowiednio dobrać koszulki. W tej chwili Gamegenic przejęło od FFG koszulki, nie widzę natomiast w ich ofercie koszulek, które mnie interesują - 63,5x88mm (FFG Gray), widziałem tylko 64x89mm niestety w opcji mat. I tu rodzi się moje pytanie - czy gdziekolwiek dostanę koszulki/odpowiedniki FFG Gray?
Wygląda na to że firma Sleeve Kings dostrzegła problem i planują Kickstartera z koszulkami identycznymi (rozmiary, w tym grubość) do tych FFG. Tutaj jest preview: https://www.kickstarter.com/projects/sl ... n=234380c7 Sam pewnie będę zainteresowany bo mam większość Władcy Pierścieni LCG w koszulkach FFG i albo trzeba będzie zrobić pełne przekoszulkowanie tony kart (i wtedy będę miał na zbyciu tonę koszulek FFG lekko używanych :) ) albo właśnie dokupić coś z tych.

Pytania jednak które się pojawiają przy tym kickstarterze:
- czy uda im się wyprodukować koszulki wystarczająco zbliżone
- kiedy powyższy kickstarter ruszy faktycznie
- czy koszulki zostaną w produkcji czy będzie to tylko jednorazowa akcja (teoretycznie mają to zostać ich koszulki premium ale jak będzie ...)

Przez ostatni rok nie śledziłem zmian na rynku koszulek i niestety sporo się zmieniło. Do tego mamy (chyba tymczasowy) kryzys z dostępnością koszulek. Kupiłem sobie na próbę trochę standradowych koszulek Sloyca i jak na "nie premium" całkiem fajna jakość. Potestuję jeszcze trochę i dam znać.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 620
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 102 times
Been thanked: 85 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Gab »

Niestety nie udało mi się znaleźć koszulek FFG Gray co było do przewidzenia. W obecnej sytuacji wziąłem pod lupę koszulki Sloyca CCG Premium. Zależy mi na tym, aby koszulki były jak najbardziej zbliżone do produktów FFG. Proszę o doradzenie w wyborze. Z góry dzięki.
menelobej
Posty: 404
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 92 times
Been thanked: 200 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: menelobej »

Gab pisze: 31 sty 2021, 11:27 Niestety nie udało mi się znaleźć koszulek FFG Gray co było do przewidzenia. W obecnej sytuacji wziąłem pod lupę koszulki Sloyca CCG Premium. Zależy mi na tym, aby koszulki były jak najbardziej zbliżone do produktów FFG. Proszę o doradzenie w wyborze. Z góry dzięki.
Z doświadczenia z TTR:Europa i Race for the Galaxy to bym powiedział Arcane Tinmen ze względu na rozmiar i grubość i ogólny wygląd (może ciut bardziej śliskie są), ale jest jedno ale, mianowicie od pewnego czasu te koszulki mają taką lekko niebieski odcień, a FFG są po prostu przezroczyste. Jeśli jesteś w stanie dorwać starszą partię, to jest duża szansa, że będą ok.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Gab pisze: 31 sty 2021, 11:27 Niestety nie udało mi się znaleźć koszulek FFG Gray co było do przewidzenia. W obecnej sytuacji wziąłem pod lupę koszulki Sloyca CCG Premium. Zależy mi na tym, aby koszulki były jak najbardziej zbliżone do produktów FFG. Proszę o doradzenie w wyborze. Z góry dzięki.
Przeczytaj jeszcze raz dotychczasowe posty, wydaje mi się że wyczerpują temat. Ta kampania Sleeve Kings wydaje się być obiecująca.
ODPOWIEDZ