Dominion - Rozdarte Królestwo

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Łukasz Pach »

Wiesz, że zawsze ma być 10 rodzajów kart. Uwierz mi nie przegapisz tego, że coś się skończy. Dwa te dodatkowe karty są po to byś miał odłożone do losowani, nie musisz brać po jednej z każdej kupki tylko masz odłożony deck do losowania i losujesz a w zależności od tego co wylosujesz bierzesz odpowiednie kupki. To spore ułatwienie.
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: yosz »

Dlatego napisałem, że tak ich nie używam. A trzy posty wyżej napisałem, że służą głównie do losowania (ale dodatkowe karty-znaczniki dla pieniędzy i punktów mogą służyć tylko i wyłącznie oznaczeniu końca talii) - więc o co chodzi? :>
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
knidyjczyk
Posty: 148
Rejestracja: 06 paź 2006, 12:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: knidyjczyk »

Swego czasu obnosiłem się na bgg z tym, że nie używam koszulek do dominiona - wystarczająco utrudniają tasowanie... jak mi się zużyje dominion, to pewnie mi się też znudzi. Jak mi się nie znudzi, to sobie zakupię nowy. Będzie już pewnie 4 edycja kolekcjonerska z drewnianymi świnkami.

A tak na prawdę to piszę by dać link to pierwszych trzech kart dodatku Intrigue, które są już znane (francuska edycja) :)
wspomniany dukający duke i jeszcze dwie:
http://www.boardgamegeek.com/thread/394975

Bardzo podoba mi się ten rodzaj interakcji, który proponuję karta Masquarade :D

Teraz projektuję jakieś pudło na jakieś 100 zestawów kart (na razie 25 podstawowych + 25 intrigue + 2 (envoy + black market) + pewnie jeszcze niezliczone inne dodatki i promo.
pracuję w rebel.pl - gg: 697779
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Don Simon »

knidyjczyk pisze: A tak na prawdę to piszę by dać link to pierwszych trzech kart dodatku Intrigue, które są już znane (francuska edycja) :)
wspomniany dukający duke i jeszcze dwie:
http://www.boardgamegeek.com/thread/394975
Tu sprobowalem je opisac po polsku - jak cos trzeba poprawic to dajcie znac.
http://gamesfanatic.net/2009/04/02/domi ... -premiera/
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 487
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 115 times
Been thanked: 86 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: rand »

Hmm nie wiem jak u Was ale chyba znalazłem mały błąd. Na opakowaniu z drugiej strony gdzie jest opis gry wszystko jest ładnie przetłumaczone.... oprócz 3 kart zwyciętwa gdzie jest Duchy itd ;-) nie wiem czy to przeoczenie czy tak miało być :-P Ale pudełko i tak jest mało istatne.
Awatar użytkownika
Zero
Posty: 103
Rejestracja: 28 cze 2008, 23:54
Lokalizacja: Kraków

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Zero »

Zero pisze:zamawialem w Bardzie i wszystkie karty mialem w odpowiedniej ilosci...ale
niestety ktos w sortowni rozpakowujac opakowanie zbiorcze z taliami z odkrywca na wierzchu uzyl noza do tapet albo innego ostrego narzedzia w wyniku czego mam jedna karte odkrywcy z jedna, wielka rysa od noza (oczywiscie folia w ktorej talia sie znajdowala byla rozcieta dokladnie w tym miejscu). Paskudna rysa ale nie wiem czy bede reklamowal. W sumie grac sie da tylko taki niedosyt zostaje. :(
Zwróciłem się z prośbą o wymianę karty i załatwiono to profesjonalnie i bezproblemowo. :)
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Wookie »

Dopiero dzisiaj otworzyłem mój egzemplarz, przez błędną wysyłkę, i brakuje mi 3 kart, także nie muszę chyba niczego odsyłać, tylko czekać na brakujące karty.
Awatar użytkownika
scarneck
Posty: 209
Rejestracja: 18 kwie 2007, 21:32
Lokalizacja: Zamość

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: scarneck »

Ryslaw pisze:Można przecież było pójść tropem "Hrabstwo" --> "Hrabia", albo jeśli już to "Województwo" --> "Wojewoda", a tak ten "Powiat" ani tematycznie ani językowo nie pasuje.
Tyle, że w kolejnych dodatkach z pewnością pojawi się "Count" i "County". A powiat i tak wydaje się być bardziej klimatyczny niż województwo- chociaż może być to tylko odosobniona opinia.
A zarządcą powiatu oczywiście jest Starosta i właśnie tak należałoby przetłumaczyć "Duc'a"

I uprzedzając inne propozycje tłumaczenia Duchy, z pewnością w kolejnych dodatkach pojawi się również "Prince".
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Łukasz Pach »

Wookie spraw2dź dobrze bo takiej akcji to jeszcze nie było. Czego ci brakuje? Bo jestem bardzo zaskoczony. Wiem jak działa taka linia produkcjna dlaetgo bardzo mnie to dziwi. jeśl nie zgadzał by sięwaga o 1 g zostało by to automatycznie odrzucone. czego ci brakuje?
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Wookie »

bard.pl pisze:Wookie spraw2dź dobrze bo takiej akcji to jeszcze nie było. Czego ci brakuje? Bo jestem bardzo zaskoczony. Wiem jak działa taka linia produkcjna dlaetgo bardzo mnie to dziwi. jeśl nie zgadzał by sięwaga o 1 g zostało by to automatycznie odrzucone. czego ci brakuje?
Zwracam honor, karty jednak się "znalazły" pośród miedziaków, których nie przeglądałem karta po karcie - było późno, ja byłem zmęczony i ogólnie wkurzony za błędny adres dostawy.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: BloodyBaron »

Moja nowa gra w końcu bezpiecznie trafiła w dobre ręce :)
Bard wykazał się właściwym podejściem do sprawy i Klienta - dzięki.

Dominion już posortowany i w fazie wyczekiwania na pierwszą rozgrywkę - która, mam nadzieję, już jutro.
Na razie oglądam sobie karty, wącham farbę i nawet biblioteka, którą zacznę chyba nazywać "ciągutka" jakoś mniej razi :)
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Łukasz Pach »

Wookie cieszę się, że wszystko ok. Chłopaki uwierzcie mi, że błędy w Dominionach są poniżej jednego procenta ze sprzedany6ch egzemplarzy. Spokojnie. Mogą być zamienione talie bo to się zdarzało, ale nie ma prawa brakować jakiejś talii.
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Tommy »

bard.pl pisze:Wookie cieszę się, że wszystko ok. Chłopaki uwierzcie mi, że błędy w Dominionach są poniżej jednego procenta ze sprzedany6ch egzemplarzy. Spokojnie. Mogą być zamienione talie bo to się zdarzało, ale nie ma prawa brakować jakiejś talii.
Jeżeli 6 sztuk to jest poniżej 1% czyli można już wywnioskować, że poszło ponad 600 egzemplarzy? Pytanie czy ponad 600 do dystrybucji, czy ponad 600 kupionych przez EU?
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Wookie »

Tommy pisze: Jeżeli 6 sztuk to jest poniżej 1% czyli można już wywnioskować, że poszło ponad 600 egzemplarzy? Pytanie czy ponad 600 do dystrybucji, czy ponad 600 kupionych przez EU?
600 to chyba nie jest żaden wielki sukces.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Jacek_PL »

Tommy pisze:Jeżeli 6 sztuk to jest poniżej 1% czyli można już wywnioskować, że poszło ponad 600 egzemplarzy? Pytanie czy ponad 600 do dystrybucji, czy ponad 600 kupionych przez EU?
Egocentryzm forumowiczów jest wielki :wink: przecież nie każdy komu się trafił felerny egzemplarz przybiegł tutaj się wypłakać, jest przecież masa ludzi którzy nawet o tym forum nie wiedzą, a w planszówki grają. Jak to Bard w innym temacie zdradził nakład oscylował w okolicach 3000 egzemplarzy, a może nawet więcej.
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Smoku »

Do mnie również dotarła właściwa talia ,talię błędną odesłałem wczoraj.
No koniec może moje podsumowanie zakupów: reklamacja rozpatrzona w trybie ekspresowym-brawo.
Samo wydanie Dominion w wersji pl ,w dosyć krótkim czasie- brawo.
Dołączona listwa-brawo
Jednak kłopoty z logistyką ,czyli wysyłanie towaru na adres inny niż z zamówienia nie powinno się zdarzyć-buuuu......
Błędne talie i narażanie klienta na koszty i kontakt z naszą pocztą-buuuuuu.....
Dwa grzybki w takim barszczu popsuły efekt całości i sprawiły,że moje podsumowanie to:
BARD-ziej się starajcie......
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Tommy »

Jacek_PL pisze:
Tommy pisze:Jeżeli 6 sztuk to jest poniżej 1% czyli można już wywnioskować, że poszło ponad 600 egzemplarzy? Pytanie czy ponad 600 do dystrybucji, czy ponad 600 kupionych przez EU?
Egocentryzm forumowiczów jest wielki :wink: przecież nie każdy komu się trafił felerny egzemplarz przybiegł tutaj się wypłakać, jest przecież masa ludzi którzy nawet o tym forum nie wiedzą, a w planszówki grają. Jak to Bard w innym temacie zdradził nakład oscylował w okolicach 3000 egzemplarzy, a może nawet więcej.
Nie Mistrzu przebiegłości i logiki!!!

Łukasz z Barda podał że na razie mają 6 takich przypadków - nie mamy tylko na tym forum 6 przypadków ale całkowitych, oczywiście będą do nich jeszcze trafiać kolejne, ale z tego co pisał można było wywnioskować, że całościowo do nich na razie trafiło bodajże 6 reklamacji!

PS. No chyba, że tak na prawdę Bard jest zalany reklamacjami a Łukasz nas oszukuje i skrupulatnie podliczył tylko osoby z forum - jakoś wątpię w takie intencje.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Andy »

Niestety, Mistrzu Dokładnych Obliczeń! ;) vappor był szósty, ja siódmy. Mamy więc co najmniej siedem reklamacji.

Tak czy owak czuję się bardzo elitarnie! :mrgreen:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Jacek_PL »

Tommy pisze:PS. No chyba, że tak na prawdę Bard jest zalany reklamacjami a Łukasz nas oszukuje i skrupulatnie podliczył tylko osoby z forum - jakoś wątpię w takie intencje.
Tego pewnie się nie dowiemy, chociaż może ... Chciałem tylko zwrócić uwagę, że nie wszyscy załatwiają reklamacja przez forum :)

Chciałem się przy okazji zapytać tych którzy nabyli polską wersję czy nasz język ojczysty nie "brudzi" gry ? Wiele osób czasami narzeka na tłumaczenia, tutaj nie ma za bardzo klimatu gry więc w sumie tłumaczenia muszą tylko dobrze oddawać działanie karty, nie wiem na ile się to udało ?
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Łukasz Pach »

Co do tego, że reklamacji jest poniżej jednego procenta, rzuciłam to luźno bo wiem, że na pewno nie więcej. Sprzedało się tego od groma. Nic nie przeliczałem, bo prostu wiem, że na bank nie ma tego wiecej, gdybym miał coś wyliczać wyszło by śmieszne liczby z zero przecinek. To jest garstka. Zrobiliśmy poprawkę w systemie i adres na który ma iść paczka jest już w innym miejscu. System miał jak widać wadę skoro się coś takiego zdarzyło. Przepraszam. Więcej się już to nie powtórzy. Była jeszcze jedna reklamacja poza forum. Mówię szczerze. Jest to naprawdę śmieszny odsetek tego co się sprzedało.
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: bartek_mi »

bard.pl pisze:Sprzedało się tego od groma.
to mam nadzieje, ze pojdziecie BARDowcy za ciosem i dodatek PL pojawi sie w tym samym czasie co wersja zachodnia? :)

tak - ja juz lobbuje :)
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Dzej »

Dołączam się do nękania :twisted:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Styku
Posty: 232
Rejestracja: 07 sie 2007, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Styku »

Czy karta złodzieja jest dla was jasno opisana?
12' inches and single
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Andy »

Wybitnie niejasno. Dopiero pogłębiona analiza porównawcza z tekstem w instrukcji pozwala dokonać egzegezy tajemniczego terminu "dodawać".
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Tommy »

Nie chcę nic mówić, ale wersja angielska KART bez doczytania o co właściwie chodzi w instrukcji też jest niezrozumiała. Po prostu niejasne opisy po angielsku przetłumaczono nie poprawiając ich (ale nie taka rola tłumacza).

Generalnie ciesze się z polskiej wersji i nie uważam, żeby była gorzej napisana niż angielska.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
ODPOWIEDZ