Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

Archaniol101 pisze: 18 kwie 2021, 17:49 Wyniki wychodzily nam dla dwoch rzeczywiscie mocno zblizone (np 56 vs 57). Z checia dokupie jakies dodatkowe karty, jesli sie ukaza.
No właśnie u mnie na 2 nie są wcale takie wyrównane póki co z korzyścią dla żony ;)

Jeżeli chodzi o te podpisy kart, z jednej strony się zgadzam, z drugiej pewnie format kart musiałby być większy, a ten obecny bardziej mi odpowiada.

Poza tym brak tych napisów powoduje, że karty są niezależne językowo.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Karit »

pcyzm pisze: 18 kwie 2021, 18:49 Poza tym brak tych napisów powoduje, że karty są niezależne językowo.
I to pewnie był główny powód dla którego nie ma tych napisów

Mam pytanie do tych którzy już mają - czy cena/jakość jest ok? Czy obawy przed premiera że 200 SCD to za dużo, się potwierdzają?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

Karit pisze: 19 kwie 2021, 10:33
pcyzm pisze: 18 kwie 2021, 18:49 Poza tym brak tych napisów powoduje, że karty są niezależne językowo.
I to pewnie był główny powód dla którego nie ma tych napisów

Mam pytanie do tych którzy już mają - czy cena/jakość jest ok? Czy obawy przed premiera że 200 SCD to za dużo, się potwierdzają?
To chyba był nawet mój 'zarzut', ale biorąc pod uwagę, że gra jest w praktyce dostępna za niższą cenę i 'fun' z gry to ta relacja jest niezła. Nie płaci się się za tonę plastiku, bardziej za jakość ilustracji, pomysł na grę. Na pewno wypraska jest funkcjonalna co nie jest wcale takim standardem.

Najważniejsza rzecz, gra będzie grana :) Liczę też na to, że zgodnie z zapowiedziami również rozwijana (np. od czasu do czasu pojawi się nowy set kart).
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Pytanie czy ta gra to coś nowego czy bardziej klon Everdella?
Czy ta gra ma coś więcej do zaoferowania dla posiadacza Everdella?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: mementomoris »

Dr. Nikczemniuk pisze: 19 kwie 2021, 12:16 Pytanie czy ta gra to coś nowego czy bardziej klon Everdella?
Czy ta gra ma coś więcej do zaoferowania dla posiadacza Everdella?
Everdell ma się Łąki mniej więcej jak Szarlatani z Pasikurowic do Wybuchowej Mieszanki. To dwie zupełnie inne gry.
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

mementomoris pisze: 19 kwie 2021, 12:24 Everdell ma się Łąki mniej więcej jak Szarlatani z Pasikurowic do Wybuchowej Mieszanki. To dwie zupełnie inne gry.
No właśnie tak się zastanawiałem co te dwa tytuły mają wspólnego, szczególnie pod kątem mechaniki, ale tak po prawdzie chyba temat przyrody i fakt, że obie mają niski próg wejścia vide i można grać w gronie rodzinnym.
dorga
Posty: 43
Rejestracja: 14 sty 2015, 20:28
Been thanked: 1 time

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: dorga »

Gra jest na must liście, ale jeszcze trochę muszę się wstrzymać z zakupem. Córka jednak nie może wytrzymać i baardzo chciałaby wiedzieć, czy jest tam karta z zaskrońcem, bo je uwielbia. No wiem, że pytanie nie za bardzo, ale gdyby ktoś coś...
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: mikeyoski »

dorga pisze: 19 kwie 2021, 21:39 Gra jest na must liście, ale jeszcze trochę muszę się wstrzymać z zakupem. Córka jednak nie może wytrzymać i baardzo chciałaby wiedzieć, czy jest tam karta z zaskrońcem, bo je uwielbia. No wiem, że pytanie nie za bardzo, ale gdyby ktoś coś...
Karta A31 ;-)
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

Dzisiaj przetestowałem tryb solo. 'Włóczykij' wygrał kilkoma punktami, ale rywalizacja była zacięta. Podoba mi się to jako został przygotowany ten tryb (ponownie osobna wersja ogniska). Ten wariant oddaje dosyć dobrze klimat grania z inną osobą (Włóczykijowi zdarza się podbierać upatrzone wcześniej przeze mnie karty).

Oczywiście częściej będę grał z ludźmi, aczkolwiek z braku laku jest to jakiś sposób na trening mózgu no i można bić kolejne rekordy punktowe :)
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 120
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Archaniol101 »

Miło to słyszeć, bo pewnie będę zmuszony spędzić z Włóczykijem długie godziny. Nie testowałem jeszcze trybu solo. Ale moi znajomi już kręcili nosami na taką grę. Odkąd nie podeszło im Na skrzydłach, które jest u mnie numerem jeden, gry o podobnej tematyce nie mogą się przebić. O Mariposas też już stwierdzili, że to obciach będzie grać w grę o motylach.
dorga
Posty: 43
Rejestracja: 14 sty 2015, 20:28
Been thanked: 1 time

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: dorga »

mikeyoski pisze: 19 kwie 2021, 21:59
dorga pisze: 19 kwie 2021, 21:39 Gra jest na must liście, ale jeszcze trochę muszę się wstrzymać z zakupem. Córka jednak nie może wytrzymać i baardzo chciałaby wiedzieć, czy jest tam karta z zaskrońcem, bo je uwielbia. No wiem, że pytanie nie za bardzo, ale gdyby ktoś coś...
Karta A31 ;-)
Bardzo dziękuję, teraz jeszcze bardziej będę czekała na nią :)
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: mementomoris »

Zakoszulkował już ktoś karty tymi dedykowanymi koszulkami (sprzedawanymi w pakiecie z dodatkiem)? Jak ich jakość i klejenie się? Mieszczą się w podajnikach?
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 812
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 382 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: kurdzio »

mementomoris pisze: 20 kwie 2021, 15:32 Zakoszulkował już ktoś karty tymi dedykowanymi koszulkami (sprzedawanymi w pakiecie z dodatkiem)? Jak ich jakość i klejenie się? Mieszczą się w podajnikach?
Dobre pytanie, sam jestem ciekawy.

Od siebie dodam że koszulki premium od rebela oczywiście się nie kleją, karty mieszczą się w podajnikach ale na styk (a nie rozpakowałem jeszcze dodatkowych kopert).
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
zoax
Posty: 1853
Rejestracja: 22 sty 2010, 20:13
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: zoax »

W pudełku są 3 paczki rebelowskich feniksów (zwykłych)
http://www.3trolle.pl - Sklep pełen planszówek
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

Ja od razu zapakowałem. Może nie ma dużo luzu, ale z drugiej strony nie jest na tyle ciasno żeby się wyginały. Prawdę mówiąc przy tego typu grze to okuszulkowanie jest raczej konieczne, szkoda kart. No i w tym pudełku z koszulkami dostaje się 6 dodatkowych kart (ponoć mają być w przyszłości dostępne jakoś osobno).
ariange
Posty: 32
Rejestracja: 19 wrz 2016, 17:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: ariange »

Mam wszystko zakoszulkowane koszulkami z pakietu i wszystkie 6 kopert otwarte. Mieści się, choć talia N jest najbliżej brzegu podajnika - jest miejsce na góra 10 dodatkowych kart z tej talii.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 20:54 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapallo
Posty: 52
Rejestracja: 07 mar 2021, 13:20
Has thanked: 34 times
Been thanked: 4 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Zapallo »

Czy ktoś z Was posiada karty dodatkowe z literą P?
Jeśli tak to czy mógłby/mogłaby wrzucić zdjęcia tych kart?

https://a.allegroimg.com/original/11d8d ... ba97e2fbcd
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: adam_k27 »

Zapallo pisze: 01 maja 2021, 19:57 Czy ktoś z Was posiada karty dodatkowe z literą P?
Jeśli tak to czy mógłby/mogłaby wrzucić zdjęcia tych kart?

https://a.allegroimg.com/original/11d8d ... ba97e2fbcd
Widzę że na allegro ktoś sprzedaje dodatkową kartę specjalną, której zdjęcie podlinkowałeś. Cena za ta jedną kartę to czyste zdzierstwo
https://allegro.pl/oferta/karta-specjal ... 0614186045
Zapallo
Posty: 52
Rejestracja: 07 mar 2021, 13:20
Has thanked: 34 times
Been thanked: 4 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Zapallo »

adam_k27 pisze: 02 maja 2021, 11:33 Widzę że na allegro ktoś sprzedaje dodatkową kartę specjalną, której zdjęcie podlinkowałeś. Cena za ta jedną kartę to czyste zdzierstwo
https://allegro.pl/oferta/karta-specjal ... 0614186045
Też widziałam, że Rudzik jest na allegro (cena komarna) ale na tym ogłoszeniu są też dodatkowe karty 5 sztuk w kopercie z literą P. Jestem ciekawa czy ktoś je ma.
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

Zapallo pisze: 02 maja 2021, 12:42 Też widziałam, że Rudzik jest na allegro (cena komarna) ale na tym ogłoszeniu są też dodatkowe karty 5 sztuk w kopercie z literą P. Jestem ciekawa czy ktoś je ma.
Nie pamiętam żeby w ogóle ta koperta była dostępna jakoś do kupienia (no bo w dodatkowym pudełku jest koperta z literą R), a Rudzik był dołączany osobno.
pantera
Posty: 61
Rejestracja: 30 gru 2013, 21:31
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pantera »

Rudzik był dodawany w przedsprzedaży.
Informacja o kopercie P gdzieś mi mignęła (nie pamiętam już gdzie) ale nie znalazłam więcej informacji na jej temat.
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

Na BGG było info z Rebela: "What is more, there will be a special card and another special set of cards coming to your favourite hobby stores - more about this when their time comes!". No to może ta koperta P dopiero trafi do sprzedaży.
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 120
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Archaniol101 »

https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 9986932972
Tu tez jest mowa o kopercie P, ale nie ma zdjec.
Tak sie cieszylem, ze mam wszystkie karty, lacznie z rudzikiem, a juz trzeba szukac jak zdobyc ta P w rozsadnej cenie.
Zapallo
Posty: 52
Rejestracja: 07 mar 2021, 13:20
Has thanked: 34 times
Been thanked: 4 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Zapallo »

Archaniol101 pisze: 02 maja 2021, 22:24 https://www.google.com/url?sa=t&source= ... T&cshid=<a href="tel:1619986932972">1619986932972</a>
Tu tez jest mowa o kopercie P, ale nie ma zdjec.
Tak sie cieszylem, ze mam wszystkie karty, lacznie z rudzikiem, a juz trzeba szukac jak zdobyc ta P w rozsadnej cenie.
No właśnie tak myślę żeby od nich kupić grę. Skoro chwalą się, że dają dodatkowe karty to sprawdzę czy na pewno. Wrzucę zdjęcia jak przyjdą. Dziwne jest to, że nigdzie indziej nie ma tych kart. Nawet wzmianki;>
ODPOWIEDZ