[Bydgoszcz] Spotkania

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Bydgoszcz] Spotkania

Post autor: Filippos »

To nieco zmiania postac rzeczy tzn. jeśli nie ma negatywnego wpływu na sprzedaż i wizerunek sklepu to good for you. Mi jednak nadal wydaje się ryzykownym posunięciem...
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Bydgoszcz] Spotkania

Post autor: def »

4 marca odbyło się kolejne spotkanie we Wszystko Gra. Tym razem nie udało się rozegrać zapowiadanej Bonaparte, za to była okazja zapoznania się z większą ilością tytułów.

Solo7th prezentował swój nowy pomysł - grę "Dzielnice" . Niestety nie mogłem zagrać więc proszę innych graczy o komentarze. Jeśli Dzielnice są tak dobre jak Biskupin, to są wporzo!. Swoją drogą co się stało z projektem Biskupin i kiedy zagramy w to znowu?

Tomi z kolei zaprezentował Chicago Poker. W to też nie grałem :( ale wizualnie gra prezentuje się świetnie!! Zachwyca zwłaszcza stosunek wielkość pudełka/cena :grin:

Andrzej przyniósł Blue Moon City. W to już grałem i wiem że jest świetne! Sławek miał okazję poznań kolejną grę ze świata Blue Moon. Chwilę później jak zawsze przystąpił do popularyzacji karcianego Blue Moona

Dzięki dla Solo7th który zajął graczy Nuclear Warem.
Przyznaję otwarcie że Jungle Speed okazał się tym razem zbyt ekspansywny - to gra dobra na konwenty, a nie na sklepowe spotkania planszówkowe, zwłaszcza, że jeden z uczestników doznał kontuzji, poprosiłem więc o zagranie w coś innego.

Wówczas Mariusz vel Ivel vel D&DMowiec :) rozegrał z chłopakami 4 osobowego multiplayera w D&D Miniatures!
def
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Bydgoszcz] Spotkania

Post autor: def »

Na kolejnym spotkaniu , 11 marca może uda się wreszcie zagrać w Bonaparte:) No chyba że Andrzej przyniesie Puerto Rico...
def
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Bydgoszcz] Spotkania

Post autor: def »

Kolejne spotkanie z planszówkami we Wszystko Gra (Bydgoszcz, ul. Gdańska 52) już dzisiaj, start godz. 17.00!
def
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: [Bydgoszcz] Spotkania

Post autor: Nabuchodonozor »

Witam :)
Nie jestem jakimś zapalonym planszówkowiczem. Trochę grałem w Koloseum, trochę w Mare nostrum (bardzo lubię), Neuroshimę (zamierzam kupić) i niektóre karcianki, ale chętnie od czasu do czasu dołączę do rozgrywki. Zresztą Misiołak i PIotrek już mnie trochę znają (tylko jeszcze nie wiedzą, żę ja to ja ).
markoo
Posty: 155
Rejestracja: 02 wrz 2008, 13:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: [Bydgoszcz] Spotkania

Post autor: markoo »

Witam, dopiero zaczynam przygodę z planszówkami, pewnie kiedyś wpadnę do Wszystko Gra, pytanie czy w Bydgoszczy oprócz sklepu istnieje jeszcze jakieś miejsce spotkań graczy? Wiem ze kiedyś był Pub pod Pegazem, sam tam grywałem w MtG, ale niestety został zamknięty a było to ciekawe miejsce spotkań.
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Re: [Bydgoszcz] Spotkania

Post autor: Misiołak »

Tam do licha! Człowiek wyjedzie na chwilę i już nikt nie dogląda grządki, wszędzie martwica i rozkład :(
A geeki grają sobie gdzieś po kątach...
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: [Bydgoszcz] Spotkania

Post autor: Nabuchodonozor »

Siema Michu. W końcu wróciłeś :)
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Re: [Bydgoszcz] Spotkania

Post autor: Misiołak »

To tylko swiąteczna wizyta, a nie wielki powrót :P
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: [Bydgoszcz] Spotkania

Post autor: Nabuchodonozor »

ehh szkoda. liczyłem na partyjkę w Neuro :/
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Re: [Bydgoszcz] Spotkania

Post autor: Misiołak »

W Neuro zawsze Cię mogę rozpykać :> Podaj czas i miejsce
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Wtorek 7 września - Planszówkowe Ahoj we Wszystko Gra

Post autor: def »

Już w najbliższy wtorek - tematem kolejnego spotkania planszówkowego we Wszystko Gra będzie żeglowanie , morze i pirackie opowieści!

Zapraszamy na
Fleet 1715 - nowatorską grę dedukcyjną o poszukiwaniach zatopionych na Karaibach żaglowców niewielkiego acz ambitnego niemieckiego wydawnictwa Clicker Spiele

Poszukiwacze Skarbów - polską wersję Key Largo - gry o nurkowaniu w poszukiwaniu srebra i kosztowności

Pirate's Cove - klasycznej pozycji pirackiej

Der Fliegende Hollander - gra blefu z 1992 roku Klausa Teubera - który 3 lata później zasłynął jako twórca Osadników z Catanu

Miejsce: Wszystko Gra Bydgoszcz, ul. Krasińskiego 21
Start: godz. 17
def
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Bydgoszcz] Spotkania

Post autor: def »

Nowe (w sensie nie grane jeszcze) tytułu przyciągnęły nas na tyle, że w znane i lubiane Pirate's Cove i Poszukiwaczy Skarbów nawet nie zagralismy.

Fleet 1715 okazał się bardzo zmyślnie zaprojektowaną grą dedukcyjną - z rodziny gier typu Mystery of the Abbey ale o minimalistycznej i zredukowanej do dedukcji mechanice. Poszukujemy tutaj informacji o wrakach zatopionych u wybrzeży florydy. W grze jest kilkanaście scenariuszy o zróżnicowanym stopniu trudności - adekwatnie do scenariusza budujemy talię informacji. Każdy z graczy wybiera jakiego miejsca (którego fragmentu wybrzeża) dotyczą jego poszukiwania. Celem jest zgadnięcie jaki ładunek, jaką nazwę, jakiego typu i na jakiej głębokości zatopiony został statek w interesującym nas obszarze. Gracze zadają innym pytania dotyczące interesujących ich szczegółów i otrzymują od innych graczy karty ze wskazówkami na ich temat. Rozegraliśmy 2 rozgrywki - w jedną wygrałem, w drugiej wszyscy wiedzieli już wszystko o swoich wrakach, ja nie miałem jeszcze pojęcia nic o moim

Der Fliegende Hollander - niezła jak na 1993 mechanika - plansza przedstawia wyspy i statki w różnych kolorach - każdy z graczy ma 3 karty ze statkami w różnych kolorach. Po planszy porusza się Latający Holender - porusza nim gracz, który w danej turze wyłoży karty o wartości najbliższej do wyrzuconej na kostkach "wartości szcześcia". Jeśli Holender wyląduje na statku w danym kolorze - wszyscy posiadacze kart w tym kolorze płacą okup , a następnie wartość ich statków spada do zera. Wartość pozostałych statków w tym momencie rośnie. W trakcie gry trzykrotnie możemy zmienić posiadane udziały (karty statków). Na koniec zwycięża gracz o największej sumie wartości posiadanych w statkach udziałów i gotówki.

Na koniec odkurzyliśmy starego i dobrego Meuterera - w końcu też na morzu!
def
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

14 września Wszystko Gra - gry westernowe!

Post autor: def »

W kolejny wtorek w sklepie Wszystko Gra w Bydgoszczy (ul. Krasińskiego 21) zapraszamy na kolejne spotkanie planszówkowe!

Gramy przez cały dzień (11-20) w trybie ciągłym - można więc przyjść o dowolnej godzinie, najwięcej graczy jest od 17.00

Tym razem prezentujemy gry o tematyce westernowej:

Bang
Bison
Boomtown
Carson City
Lost Valley
Nuggets

zapraszamy!
def
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Bydgoszcz] Spotkania

Post autor: def »

Na spotkaniu największym powodzeniem cieszyły się Lost Valley i Nuggets. Lost Valley tak bardzo, że gracze stwierdzili, że nie wyjdą ze sklepu bez swojego egzemplarza więc zakupili mój ;)
Nuggets to już nasz Wszystkogrowy klasyk. Minimalistyczne wykonanie gry, i niesamowita rozkmina w trakcie rozgrywki.
Rozegraliśmy też partię w Emeralda. To nie typowy Dziki Zachód - ale i złoto i klejnoty się zbiera. Gra ma całkiem ciekawą mechanikę i na pewno jeszcze do niej wrócimy!

Na jutrzejszym spotkaniu (21.09.2010) gry historyczne:

Struggle of Empires
Bonaparte
Mali Powstańcy
El Grande (jeśli zdążę wydrukować tłumaczenia kart ;) )
Memoir 44
Industria
Chang Cheng

Zapraszamy!
def
ODPOWIEDZ