Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 873
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 301 times
Been thanked: 294 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: KOSHI »

Właśnie całe sedno polega na tym, by bić zombie wszystkimi równomiernie. No chyba, że cię przy parli. Mogłeś zawsze wybić część szwendaczy snajperką a koktail pizgnąć kimś innym.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Blue »

KOSHI pisze: 08 lip 2021, 22:16Mogłeś zawsze wybić część szwendaczy snajperką a koktail pizgnąć kimś innym.
Najpierw trzeba mieć snajperkę :). To jest wszystko tak zależne od tego co wyjdzie przy przeszukiwaniu, że wiesz :). Najpewniej działający sposób to wbiegnięcie dzieciakiem w środek, nawalanie melee, a potem zwianie, ale to jest niebezpieczna operacja jeżeli jej nie planujemy dokończy od razu, bo takie karty jak dodatkowa aktywacja mogą wtedy położyć partię. No chyba że dzieciak ma dobrą broń, 4 aktywacje, ew dodatkową jeszcze walkę etc, jest akurat pole przed, wskoczy, bedzie nawalał 2-3 razy, odskoczy i ktoś dokończy mołotowem. Ale to jest wszystko sytuacyjne, nie zawsze się tak uda poukładać.
Ostatnio zmieniony 08 lip 2021, 22:21 przez Blue, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 873
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 301 times
Been thanked: 294 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: KOSHI »

No wtedy tak. Ja na razie myślę o forcie więc nie wiem jak noc utrudnia grę mocno. Na pieski się raczej nie skuszę. Mam traumę po Wulfsburg. Strach w domu otworzyć drzwi do kibla ostatnią akcją. :mrgreen:

@Blue - zgadza się. W końcu to ameri. Losowość robi każdą partię inną.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 573
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 114 times
Been thanked: 210 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Zmij »

KOSHI pisze: 08 lip 2021, 22:21 No wtedy tak. Ja na razie myślę o forcie więc nie wiem jak noc utrudnia grę mocno. Na pieski się raczej nie skuszę. Mam traumę po Wulfsburg. Strach w domu otworzyć drzwi do kibla ostatnią akcją. :mrgreen:

@Blue - zgadza się. W końcu to ameri. Losowość robi każdą partię inną.
Zamiast psow mozesz zastosowac delikatniejsza wersje czyli kruki, maja atak albo 3 ruchu. Ja uzywam obu dla wiekszych doznan;)
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 873
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 301 times
Been thanked: 294 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: KOSHI »

Kruki mi nie pasują jakoś do tematyki zombi. Może gdzieś znajdę dogz i dam im mechanizm kruków. Chyba, że kupię Wulfsburg tylko po co mi reszta gratów z niego. :? Dzisiaj poległem przez mechanikę namnóż i aktywując i dodatkową aktywacja. 5 szwendaczy zżarło Ostarę chlip. :cry:
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Szewa »

Ale wychodzenie zombiakow z kanalizacji to bardzo klimatyczna sprawa :D szkoda, ze nie ma tego w 2ed.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
grubass
Posty: 19
Rejestracja: 19 sie 2012, 19:32
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: grubass »

KOSHI pisze: 09 lip 2021, 12:58 Kruki mi nie pasują jakoś do tematyki zombi.
Kruki żywią się padliną, więc jakiś związek tematyczny można znaleźć :)
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 573
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 114 times
Been thanked: 210 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Zmij »

Szewa pisze: 09 lip 2021, 13:20 Ale wychodzenie zombiakow z kanalizacji to bardzo klimatyczna sprawa :D szkoda, ze nie ma tego w 2ed.
Klimatyczna moze tak ale w sumie nic pozatym, raczej slabo wplywala na gameplay, byla to jedna z najlagodniejszych kart w decku namnazania - zryw zdecydowanie lepszy:)1ed byla duzo bardziej powolna od 2nd, dozbrajanie dlugo trwalo a jak zombi zranil to tez wyrywal bron ocalalemu i znow trzebabylo szukac, a jak zagryzli to ocalaly stawal sie zombivorem i mial mniej akcji, molotov trzebabylo zrobic z butelek i benzyny itp
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: RUNner »

KOSHI pisze: 09 lip 2021, 12:58 Kruki mi nie pasują jakoś do tematyki zombi. Może gdzieś znajdę dogz i dam im mechanizm kruków. Chyba, że kupię Wulfsburg tylko po co mi reszta gratów z niego. :?
Chyba za bardzo się szarpiesz z tymi dodatkami. Ograj podstawkę, aż dojdziesz do momentu w którym uznasz, że wszystko już widziałeś i nic Cię nie zaskoczy. Wtedy jest moment na dodatki lub sprzedaż gry. Z tego co zaobserwowałem, sporo solówek przewinąłeś i niewiele z nich zagościło w kolekcji na dłużej. :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 873
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 301 times
Been thanked: 294 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: KOSHI »

Eeee tam, Nemesis jeszcze jest bo czeka na Lockdown i tylko dlatego się uchowało. :mrgreen: Generalnie jestem dość wybredny. Popykam w podstawkę, przyjdzie Fix to dołożę toxic i berserki i zobaczę co dalej. Będzie żarło to coś się dorzuci. Może i faktycznie czasem to i co za dużo to nie zdrowo.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 618
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 101 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Gab »

Ja tam gram na razie podstawkę+ Reebot box+chronicles i powiem szczerze, że niczego mi nie brakuje w zabawie. Abominacji jest sporo i bardzo dużo wnoszą do gry. Specjalne typy zombie, także dynamicznie zmieniają sytuacje na mapie (np czlowiek orkiestra). Jeśli dodać super klimatyczne pimp weapons oraz dodatkowych bohaterów to z miejsca jeśli chodzi o chęć rozbudowy kolekcji Reebot Box wskakuje na pierwsze miejsce. Jestem miło zaskoczony tym co ma do zaoferowania ten dodatek, bo wierzcie mi potrafi miłą i przyjemną rozgrywkę zamienić w prawdziwe piekiełko.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 873
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 301 times
Been thanked: 294 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: KOSHI »

Z ciekawości zapytam za ile nabyłeś Reboota?
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 618
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 101 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Gab »

Trafiłem na Facebooku ofertę z podstawką za 650zł. Podstawke sprzedałem za 220zł więc wyszło 430zł za Reebot Box.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: RUNner »

Skończyłem malowanie podstawki, ale niestety pierwsza partia musi poczekać jeszcze przynajmniej tydzień. Nie wyrobiłem się przed urlopem, mimo że uprościłem sobie pracę, nie malując indywidualnie szwendaczy i biegaczy. Oba rodzaje figurek są u mnie dwukolorowe. Chciałem uzyskać przyzwoity efekt, a jednocześnie praktyczny. Za dużo kolorów to bałagan na planszy. W Czarnej Pladze wprowadziłem zbyt wiele barw i było to nieczytelne. Tutaj szwendacze mają czarne łachmany, natomiast biegacze pomarańczowe. Od razu widać że są groźni (uciekli z więzienia?). Spaślaki zrobiłem czwórkami według wzorów, z większą starannością o szczegóły. Bohaterowie i Abominacje starałem się pomalować ładniej, bo te figurki pozostają na planszy najdłużej ;)
Reasumując, jakość figurek jest przeciętna. Nie są jakoś super odlane i przesadnie szczegółowe, jednak mimo wszystko całkiem przyjemnie się je malowało.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 873
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 301 times
Been thanked: 294 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: KOSHI »

Gratuluję Gab. Świetna cena. W necie kosmiczne ceny sobie życzą za reboot. Prawie x2. Ja, póki co, wałkuje podstawkę. 3 dorosłych i 3 dzieciaki. Zdecydowanie zombie są ruchliwsze niż w BP i dlatego nie ma co zostawiać bohaterów blisko spawnu, drzwi. 2 razy położyło mi to grę. Zawsze 2, 3 osoby to więcej ran do rozłożenia. Czy ja mam tylko wrażenie, że Wanda na tych wrotkach z dobrą pukawką z dużą ilością kości typu złote AK jest jeżdżącym BTR-em?
Ostatnio zmieniony 10 lip 2021, 23:00 przez KOSHI, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: RUNner »

Liczę na portalowskie dodatki, dlatego poczekam na rozwój wydarzeń. Najpierw jednak muszę uznać, że gra pozostanie w kolekcji i nie podzieli losu CP. Jestem dobrej myśli, bo współczesny setting znacznie bardziej mi odpowiada. Poza tym, może się okazać, że gra w podstawowej formie jest wystarczająco zabawna. Mam w kolekcji kilka gier, które są dobre i nie ładuję do nich dodatków, bo się obawiam, że je zepsuję :) No i Zombicide jest podatny na homerules ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 618
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 101 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Gab »

KOSHI pisze: 10 lip 2021, 21:43 Gratuluję Gab. Świetna cena. W necie kosmiczne ceny sobie życzą za reboot. Prawie x2. Ja, póki co, wałkuje podstawkę. 3 dorosłych i 3 dzieciaki. Zdecydowanie zombie są ruchliwsze niż w BP i dlatego nie ma co zostawiać bohaterów blisko spawnu, drzwi. 2 razy położyło mi to grę. Zawsze 2, 3 osoby to więcej ran do rozłożenia. Czy ja mam tylko wrażenie, że Wanda na tych wrotkach z dobrą pukawką z dużą ilością kości typu złote AK jest jeżdżącym BTR-em?
Dzięki, po prostu się poszczęściło :)
Wanda a raczej jej skill - sprint są mocno przydatne zwłaszcza w misjach gdzie trzeba szybko otwierać drzwi na całej mapie. U mnie zazwyczaj Wanda pełni funkcję "kontroli tłumu" dostaje skill "nieuchwytna" mocną broń do walki wręcz i kosi towarzystwo wzorowo.
Wracając do tematu Reebot Boxa nie chcę go na siłę reklamować bo widzę ile teraz kosztuje (równowartość 3-4 dobrych gier) ale pozwolcie, że podam pare przykładów rzeczy jakie wprowadza ten dodatek:
1. Masa pimp weapons np RPG
2. Bohaterowie
3. Abominacje i tu parę przykładów:
- abominacja, która zmniejsza celność
- abominacja, której nie można zabić jesli na mapie jest inna
- abominacja wyskakująca ze skrzyni z bronią
- abominacja potrafiąca się odradzać
4. Przeciwnicy
- człowiek orkiestra, ktory staje się najgłośniejszą strefą na mapie i podąża z hordą w kierunku ocalałych
- wypadająca broń z zombiaków

No jest tego masa sami widzicie, myślę że żaden inny dodatek pudełkowy nie wprowadzi tylu ciekawostek.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 618
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 101 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Gab »

RUNner pisze: 10 lip 2021, 22:17 Liczę na portalowskie dodatki, dlatego poczekam na rozwój wydarzeń. Najpierw jednak muszę uznać, że gra pozostanie w kolekcji i nie podzieli losu CP. Jestem dobrej myśli, bo współczesny setting znacznie bardziej mi odpowiada. Poza tym, może się okazać, że gra w podstawowej formie jest wystarczająco zabawna. Mam w kolekcji kilka gier, które są dobre i nie ładuję do nich dodatków, bo się obawiam, że je zepsuję :) No i Zombicide jest podatny na homerules ;)
Ja już swoje żale na Portal wylałem. Wśród moich znajomych praktycznie każdy zaopatrzył sie w podstawkę - wierzcie mi przy żadnej innej edycji nie było takiej zgodności. Gra sprzedaje sie bardzo dobrze a Portal zamiast wykorzystać koniunkturę to czeka sam nie wiem na co, tym bardziej, że dodruk dodatków w wersji angielskiej już był. Dla sprostowania - nie oczekuję wydania dodatków tu i teraz ale fajnie by było dostać zapowiedź na co możemy liczyć w bliższym czy odleglejszym czasie. Reasumując raczej czekał nie będę kupię dodatki w wersji ang. a Portal straci kasę nie tylko ode mnie. Potem jest wielki płacz jak wydaja dodatki po roku/dwóch, że sprzedaż mała ( patrz Kompani i Wrogowie oraz Nie Zazna Spokoju kto Przeklety) - ja sie pytam jak ma być duża skoro przez ten czas większość corowych graczy się w te dodatki zaopatrzyła ( na allegro chodziły po 300-400zł angielskie/niemieckie a ludzie brali). Niestety tracę zaufanie do tego wydawnictwa.

Mówiąc o obawie przed zakupem dodatków - weź pod uwagę co psuło całą serię - nadmiar figurek. Seria ewidentnie robiona pod kolekcjonerów. Pamietam edycje pierwsza gdzie miałem wszystkie sezony ks, wierzcie mi ale przy stole obiadowym na 12 os. nie byłem w stanie tego wszystkiego zmieścić. Wdrugiej edycji trochę ostrożniej poszli w ilość plastiku, dlatego jestem spokojny o dodatki i tzw balans.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 873
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 301 times
Been thanked: 294 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: KOSHI »

Pamiętam jak za Nie zazna spokoju nikt musiałem wyrzygać prawie 3 stówy przy pierwszym podejściu do gry. Ile lat po KS był dodruk w normalnej cenie? Nie wiem, ale pewnie parę. Patrząc co jest w reboot boxie swobodnie odpuściłbym oba dodatki. Odpuściłbym nawet toxic i berserków ale mi się trafili okazyjnie z jednego źródła. Gdyby reboot był po te 4 stówy, może 450 to byłby do wzięcia. Za 7 stów i więcej go na pewno nie nabędę. Wziąłem dziś Fort Hendrix i zestaw abo z BP bo nie mam abomek do toxic i berserkerów a nie chce zastępować ich tymi z podstawki i zmieniać im zasad bo się zaczną mieszać. Jak się przymierzałem do fortu to kosztował ponad miesiąc temu 160 parę złoty, potem go wywiało, a teraz już 2 stówy sobie wołają. Też myślę, że trzeba brać i nie czekać bo cholera wie kiedy coś wypuszczą, o ile coś wypuszczą, a w Meplu nakład się skończy i tyle go będzie. Już widziałem w necie fort latający po 4 stówy i lepiej. Wolę go mieć i ewentualnie użyć / sprzedać niż potem płacić krocie lub ściągać z e-bay.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Blue »

Chcecie dużo zombi do "upgrade packa"? Kupujecie Zombi15 i macie tone figsów które pasują na szwedaczy i grubasów(niestety chyba nie ma nic pasującego tam na biegaczy) i jedną abominacje, a dodatkowo całkiem fajną grę real time w podobnym klimacie :) - jasne one są bardziej kreskówkowe, ale w tej cenie? Oznaczacie na zielono i pomarańczowo i macie berserkerów i toksycznych. Jak to mają być figsy, bo ja akurat będę robił ze wszystkiego żetony, bo mi sie nimi lepiej zarządza niż figsami :).

Co do tego że abo się będą mylić... IMHO jak one są niepomalowane to i tak są zbyt podobne do siebie. Jak dla mnie można spokojnie dorobić karty, oznaczyć podstawki kolorem i kłaść kolorowe żetony na danej karcie jak wychodzi żeby była powiązana z daną abominacją.

Przeciwników tez można z tego reboot boxa też można dorobić, wybrać jakąś kartę z tych 1-18 i wrzucić karteczkę namnażania z reboot boxa, no i zdobyć gdzieś figsa zombie w jakimś innym "stylu".

Wiem nie każdemu się chce bawić w takie druciarstwo, ale generalnie ta gra jest imho dużo mniej czuła na takie rzeczy i są prostsze do zdrutowania niż w innych grach. Ja już mam zaprojektowany zegar z plexi, żetony latarek i żetony kanistrów :), pewnie w tym tygodniu sobie to ogarnę, mam też wstępnie zrobione zaprojektowane żetony berserkerów, toksycznych, seekerów, skinnerów, kruków i psów, będe miał nadruk na naklejkach i nacięcie i wrzucę to na 3mm żetony z plexi jak dojdą :), do tego companioni, nowe abo(same karty przetłumaczę), i będę miał mocno rozbudowaną grę bazując na samym upgrade packu.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2021, 13:45 przez Blue, łącznie zmieniany 1 raz.
Forcemaster
Posty: 105
Rejestracja: 21 cze 2017, 23:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 26 times
Been thanked: 60 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Forcemaster »

Blue pisze: 11 lip 2021, 13:35 Chcecie dużo zombi do "upgrade packa"? Kupujecie Zombi15 i macie tone figsów
Nie no takie figurasy jak są w Z15 to ja z plasteliny umiem ulepić;)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Blue »

Jak masz takiego skilla i tyle czasu że wolisz lepić niż dać stówkę za 100 figsów, to jedziesz wszystko ;).
miszcz
Posty: 178
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: miszcz »

Gab pisze: 11 lip 2021, 06:26
Wracając do tematu Reebot Boxa nie chcę go na siłę reklamować bo widzę ile teraz kosztuje (równowartość 3-4 dobrych gier) ale pozwolcie, że podam pare przykładów rzeczy jakie wprowadza ten dodatek:
1. Masa pimp weapons np RPG
2. Bohaterowie
3. Abominacje i tu parę przykładów:
- abominacja, która zmniejsza celność
- abominacja, której nie można zabić jesli na mapie jest inna
- abominacja wyskakująca ze skrzyni z bronią
- abominacja potrafiąca się odradzać
4. Przeciwnicy
- człowiek orkiestra, ktory staje się najgłośniejszą strefą na mapie i podąża z hordą w kierunku ocalałych
- wypadająca broń z zombiaków

No jest tego masa sami widzicie, myślę że żaden inny dodatek pudełkowy nie wprowadzi tylu ciekawostek.
Odnośnie punktu 4. Jak często ci specjalni przeciwnicy pojawiają się na planszy? Szczególnie jeśli doda się do talii zombie wszystkie rodzaje z 1 ed?
Czy jest gdzieś gdzieś dostępna instrukcja do Reboot boxa?

Czy próbował ktoś rozegrać scenariusze z 1ed zasadami 2 ed?
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 618
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 101 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Gab »

Tylko od Ciebie zależy jak często specjalne zombiaki będą sie pojawiały na mapie - ja wprowadziłem limit 8 max na raz. Abominacje mają swoje specjalne karty zwykłe zombiaki nie. Nie używam pierwszej edycji, także nie jestem w stanie Ci powiedzieć jaki jest stosunek zombie 1ed vs 2ed vs Reebot :)
Nigdzie niestety nie ma instrukcji do Reebot boxa w razie potrzeby moge porobić skany.
Jeśli chodzi o scenariusze z 1 ed to pierwsze zdaje się 10 jest zapożyczonych z 1 edycji i ładnie śmigają.
Zasad z 2 ed nie jesteś w stanie 1:1 przenieść do pierwszej edycji - złe kafle, zła broń, złe karty zombie.
Nie obejdziesz tego chyba, że naprawdę będzie Ci zależeć i stworzysz tak zagmatwane home rules, że tylko Ty będziesz wiedział co jest co w tej grze :)
ODPOWIEDZ