Gry na raty :)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
churchman
Posty: 11
Rejestracja: 18 cze 2006, 23:22

Gry na raty :)

Post autor: churchman »

Witam,

Czy jest w Polsce sklep z grami planszowymi, który sprzedaje na raty? :)

Pozdrawiam,
church+man
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry na raty :)

Post autor: Dzej »

Wątpię abyś takowy znalazł.Jeśli nie masz dość kasy na nową grę to może spróbuj kupić używaną/nową taniej w tym dziale:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewforum.php?f=10
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
churchman
Posty: 11
Rejestracja: 18 cze 2006, 23:22

Re: Gry na raty :)

Post autor: churchman »

To było pytanie z ciekawości :) Zresztą uważam, że gdyby któryś ze sklepów odważył się na sprzedaż ratalną, to może zwiększyłoby to ruch planszówkowy. Szczególnie, że są tytuły, które przekraczają kwotę 200zł. Słyszałem też opinię, że jakby był taki system, to kupowane byłyby tytuły z dodatkami razem... chociażby Descent.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2009, 00:51 przez churchman, łącznie zmieniany 1 raz.
Monev
Posty: 37
Rejestracja: 11 paź 2008, 23:56

Re: Gry na raty :)

Post autor: Monev »

Planszowki sa raczej za tanie, zeby je sprzedawac na raty. Zaden bank sie nie zgodzi, zeby sprzedawac produkty do 300zl, w tym w wiekszosci ok. 100zl na raty.
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Gry na raty :)

Post autor: Van »

Nach. Książek też AFAIK (as far as i know) nie sprzedają na raty. Ani zabawek tych tańszych, ani ubrań. Chyba, że ktoś by otwarł sklep ze stołami do carroma i crokinole. Wtedy raty byłyby wygodnym rozwiązaniem dla niektórych i mogłoby się to sprawdzić.
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry na raty :)

Post autor: Dzej »

Monev pisze:Planszowki sa raczej za tanie, zeby je sprzedawac na raty. Zaden bank sie nie zgodzi, zeby sprzedawac produkty do 300zl, w tym w wiekszosci ok. 100zl na raty.
Gdyby powstały wieeelkie sklepy planszówkowe to kto wie . Poniżej 100 zł na raty sprzedaje np Media Markt no ale co ma piernik do wiatraka :wink:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Gry na raty :)

Post autor: kwiatosz »

Ja bym się zastanawiał po np. Essen czy nie wziąć od razu wszystkiego co by mnie interesowało za 1 czy 2k, a na to raty już by się przydały :) Ale to spekulowanie czyste w sumie, bo nie wiem na ile by to rozsądne było, już teraz, jak prawie nic nie kupuję, nie mam kiedy grać w nowe rzeczy...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Gry na raty :)

Post autor: Tommy »

Ale mogłaby być taka opcja w nietypowych sytuacjach typu własnie descent + dodatki, pakiety gier z kilkoma dodatkami M'44 etc. Albo dowolny zakup np. powyżej 1000pln (co w przypadku np. wspólnego zamówienia byłoby do osiągnięcia pewnie).

Pytanie ile osób chciałoby się w ogóle bawić w formalności etc. czy raczej wybierze kupowanie co jakiś czas pojedynczych tytułów bez bawienia się w raty.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
churchman
Posty: 11
Rejestracja: 18 cze 2006, 23:22

Re: Gry na raty :)

Post autor: churchman »

Bardzo często wypisuję raty z trzech różnych banków i formalności to naprawdę tylko chwila. Może jakiś sklep się skusi? :D
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Gry na raty :)

Post autor: Nataniel »

Z punktu widzenia sklepu, to zaden problem - podpisuje tylko umowe z odpowiednia firma i juz. Jest nawet mozliwe wdrozenie online. Wydaje mi sie jednak, ze raty dla mniejszych zakupow (ponizej 1000 zl) sa w tej chwili malo sensowne - powszechne sa karty kredytowe, limity debetowe na koncie, itp. Watpie by koszt wdrozenia (niewielki, ale jednak) zwrocil sie w przeciagu roku czy dwoch.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
tomfid
Posty: 14
Rejestracja: 01 maja 2008, 17:42

Re: Gry na raty :)

Post autor: tomfid »

Bez sensu wprowadzać raty na gry planszowe, no juz bez przesady ;p Poprostu nie wyobrazamsobie zeby ktos mial kupowac gre planszową na raty za 100 zł.
Awatar użytkownika
Paweł Puzio
Posty: 130
Rejestracja: 06 paź 2004, 22:38
Lokalizacja: Poland

Re: Gry na raty :)

Post autor: Paweł Puzio »

Ale takie Tide of Iron z dodatkami to juz kosztuje tyle ile wiele rzeczy ktore mozna kupic na raty :-)
Ale prosze wlascicieli sklepow nie sugerowac sie moimi postami, gdyz zakupic tej jak i innych gier narazie nie zamierzam.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gry na raty :)

Post autor: bazik »

czyli co, moge co miesiac wydac 200 pln (kwota z kapelusza) na jakas gre, albo co miesiac kupic na powiedzmy 10 rat gre za 200pln... po roku bede placil te same 200 zlotych miesiecznie (a moze 220), ale juz nie za coraz to nowa gre, ale za gry ktore sie dawno przejadly. nie, dziekuje :-d
huta42
Posty: 1
Rejestracja: 03 cze 2020, 11:02

Re: Gry na raty :)

Post autor: huta42 »

Na alledrogo można kupić na raty. Produkty muszą być za 1000 złoty łącznie. Też myślałem o zakupie na raty. W tym miesiącu chciałbym kupić 3 gry, które mi się podobają i łącznie kosztują około 650 zł. Mam obecnie odłożoną kasę na 1. Nie wiem z której zrezygnować
Peter1975
Posty: 53
Rejestracja: 20 kwie 2020, 20:19
Has thanked: 39 times
Been thanked: 6 times

Re: Gry na raty :)

Post autor: Peter1975 »

huta42 pisze: 19 lis 2021, 09:59 Na alledrogo można kupić na raty. Produkty muszą być za 1000 złoty łącznie. Też myślałem o zakupie na raty. W tym miesiącu chciałbym kupić 3 gry, które mi się podobają i łącznie kosztują około 650 zł. Mam obecnie odłożoną kasę na 1. Nie wiem z której zrezygnować
wątek z 2009 roku....:) w kwestii dylematów "co kupić" polecam zakładkę "co kupić?" zanim admin będzie krzyczał za offtopa ;)
basickak
Posty: 212
Rejestracja: 09 lip 2015, 12:32
Lokalizacja: R-ce, D-ca
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Gry na raty :)

Post autor: basickak »

churchman pisze: 25 kwie 2009, 19:16 Bardzo często wypisuję raty z trzech różnych banków i formalności to naprawdę tylko chwila. Może jakiś sklep się skusi? :D
Dłuższą chwilę zajmuje rozliczenie kredytu, pierdyliard linii kredytowych z różnym oprocentowaniem, prowizja naliczana, prowizja potrącana, do tego naliczane per saldo i na koniec miesiąca, przelew z banku zrobiony "łącznie", a noty dosłane w połowie następnego miesiąca.
Przy tak małych kwotach chyba by mnie trafiło :]
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Gry na raty :)

Post autor: staniach21 »

Po 12 latach w sumie "prawie" się ziściła wizja. Któryś ze sklepów, albo ma wprowadzić, albo już wprowadził kup teraz zapłać za 30 dni :)
rogal
Posty: 237
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Re: Gry na raty :)

Post autor: rogal »

w gandalfie jest opcja paypo , czyli kup teraz zaplac za 30 dni , jak sie spóźnisz to te raty rozkłądają ci z automatu na 4 raty ale oprocentowanie prawie 20% !
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2437
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 537 times
Been thanked: 269 times

Re: Gry na raty :)

Post autor: Markus »

Jak ktoś musi kupować planszówki na raty to.... hmm..... mało mądra decyzja.
Sorry ale karton na raty to chyba ostatnia rzecz w życiu jaką powinno się kupować w ten sposób
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Gry na raty :)

Post autor: kwiatosz »

Zależy, jak tak dalej pójdzie to 30 dni później 100 zł może być warte tylko 80 ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Sloth
Posty: 383
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 80 times
Been thanked: 76 times

Re: Gry na raty :)

Post autor: Sloth »

Markus pisze: 19 lis 2021, 23:07 Jak ktoś musi kupować planszówki na raty to.... hmm..... mało mądra decyzja.
Sorry ale karton na raty to chyba ostatnia rzecz w życiu jaką powinno się kupować w ten sposób
Ludzie kupują większość rzeczy na raty w obecnych czasach. Nie wspominam o dużym AGD czy RTV ale, spójrz na takie allegro. Możesz kupić absolutnie wszystko z opcją zapłaty za 30 dni. Od książki po paczkę pampersow. Taki system bardzo mocno napędza szał zakupowy. Kupić ? A przecież i tak teraz nie zapłacę.

Co do gier to ich ceny tak szybują w górę jak zresztą wszystkiego że, nie widzę nic dziwnego w zakupie gry która kosztuje kilkaset złoty na raty. Dla jednego to hobby i musi mieć, inny chce zagrać teraz a nie ma na to $, jeszcze ktoś inny chce dać konkretny prezent itp.

Gra za 500 czy Lego za 500 co za różnica ?
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Gry na raty :)

Post autor: Golfang »

Jak to nie ma - AlePlanszowki sprzedaje na raty - już od 300 zł...
Gra planszowa to towar jak każdy inny. Jeśli żelazko za 200 zł można kupić na raty to czemu nie planszówkę która przeważnie jest droższa.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2437
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 537 times
Been thanked: 269 times

Re: Gry na raty :)

Post autor: Markus »

Golfang pisze: 20 lis 2021, 07:50 Jak to nie ma - AlePlanszowki sprzedaje na raty - już od 300 zł...
Gra planszowa to towar jak każdy inny. Jeśli żelazko za 200 zł można kupić na raty to czemu nie planszówkę która przeważnie jest droższa.
Moze dlatego że żelazko pomaga w codziennym życiu "czlowiek wyglada jak człowiek" :D , a planszówki to "fanaberia" , da sie bez tego funkcjonować 😉
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10803
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: Gry na raty :)

Post autor: japanczyk »

W planszostrefie zaplacicie PayPo, w Rebelu chyba mozna wybrać płatność Twisto

Dla mnie to jest spoko - to nawet nie kwestia rat, ale konsoliduje sobie tak zakupy za gry planszowe w jedną płatność raz w miesiącu
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Gry na raty :)

Post autor: Golfang »

Markus pisze: 20 lis 2021, 10:57
Golfang pisze: 20 lis 2021, 07:50 Jak to nie ma - AlePlanszowki sprzedaje na raty - już od 300 zł...
Gra planszowa to towar jak każdy inny. Jeśli żelazko za 200 zł można kupić na raty to czemu nie planszówkę która przeważnie jest droższa.
Moze dlatego że żelazko pomaga w codziennym życiu "czlowiek wyglada jak człowiek" :D , a planszówki to "fanaberia" , da sie bez tego funkcjonować 😉
To zależy - nie szata zdobi człowieka :)
----------------
10% flamberg.com.pl
ODPOWIEDZ